Jij bent zo iemand die belasting op bedrijven supermooi vindt want dan komen de kosten niet bij jou terecht, maar bij de rijke eigenaren ofzo?quote:Op zaterdag 13 juni 2015 11:01 schreef RhytmicalRemedy het volgende:
Als hun het betalen vind ik het best.
Aan het, of heb je iets te verbergen ofzo had je het moeten kunnen aanvoelen.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 11:54 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Ik weet dat jij niet nieuw op fok bent, dus moet je je argumenten al wat vaker voorbij hebben zien komen van mensen die het serieus meenden. Als je sarcasme wil laten zien zou je daarom moeten werken met smilies of echt over de top moeten gaan.
Je gaat hier voorbij aan het feit dat een heel groot deel van NL al brandmelders heeft hangen - waardoor sterftecijfers al lager zijn.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 09:31 schreef BaardaapAd het volgende:
Schijnveiligheid ..... er zijn nogal wat uiterst matige rookmelders (maar ja, die zijn goedkoop), rookmelders gaan (afhankelijk van het soort) maar een bepaalde tijd mee en je moet ze wel regelmatig controleren (batterijen vervangen). De brandweer zou net zo goed CO meters verplicht kunnen willen stellen, tenslotte gaan er jaarlijks mensen dood door koolmonoxide vergiftiging (en voor CO meters gelden de zelfde problemen).
Gemiddeld zijn er zo'n 60 doden per jaar bij branden;
http://www.veiligheid.nl/cijfers/cijfers-over-brand
en zo'n 11 sterfgevallen door koolmonoxide;
http://www.brandweerneder(...)age/?ActItmIdt=40976
en er zijn 7,57 miljoen huishoudens;
http://www.compendiumvoor(...)houdens.html?i=15-12
Stel dus dat je allemaal een rookmelder en CO melder koopt; 15 miljoen apparaatjes die per saldo misschien 28 levens per jaar zouden kunnen redden. Dat is dan per gered leven ongeveer 22 000 Euro per voorkomen sterfgeval (voor een redelijk goede rookmelder 30 euro, een CO melder 50) ... als je aanneemt dat één melder per huis genoeg is (wat nogal weinig is in feite je moet er in de keuken eentje [fornuis] en in de woonkamer [als daar de kachel staat] en rokers moeten er een in de slaapkamer enzovoorts).
Dan weet je ook dat ik een hekel heb aan ieder nieuw plannetje dat vooral als doel heeft om mensen hun eigen verantwoordelijkheid uit handen te nemen. Dat staat nog los van het privacyargument.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 11:54 schreef Glazenmaker het volgende:
Ik weet dat jij niet nieuw op fok bent,
Volgens mij zijn die intern gewoon geavanceerder zodat ze waterdamp en sigarettenrook niet verwarren met echte rook.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 08:22 schreef CafeRoker het volgende:
[..]
Je had inderdaad wel eens vaker vals alarm met dat goedkope spul, maar hoe zit het nu andersom? Mag je er bij elke rookmelder die te koop is ook van uit gaan dat hij ook echt afgaat bij rook? Vals alarm merk je immers.. maar als ze nu minder gevoelig afgesteld staan en daarom niet afgaan merk je dat natuurlijk niet.
Klopt het dat die dingen alleen op technische veiligheid van het apparaat zelf getest worden?
Eerste reactie.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 06:08 schreef Dagonet het volgende:
http://www.nu.nl/binnenla(...)melder-elk-huis.html
De brandweer wil dat er in elk huis verplicht rookmelders geinstalleerd wordt. Dit om het aantal slachtoffers te doen dalen. Volgens het CBS sterven er jaarlijks enkele tientallen mensen waarvan zeker de helft niet met opzet.
De brandweer verwijst in haar rapport (pdf) oa naar de goede resultaten in de UK waar men in 92 zo'n verplichting introduceerde en zes jaar later 75% van de huizen een rookmelder had tegen zo'n 10% daarvoor.
Deze groei zorgde voor een 40% daling in sterfgevallen.
Nu stelt men dat Nederland enorm achterloopt en er dus heel veel te halen valt. Waar ze echter overheen stappen is dat hier al zo'n 70% van de huishoudens over een rookmelder beschikt.
De UK haalde met een 80 procentpunt stijging een daling van 40%. Het maximale wat wij kunnen behalen is dus zo'n 15% daling.
Dat is niet zo enorm veel, voor mij in ieder geval niet genoeg om er een verplichting met de daarbij behorende inspecties en administratieve rompslomp en kosten van te maken. Helemaal aangezien de verplichting er al is voor nieuwbouw, sinds 2003.
Dit is, wmb, niet iets voor de overheid maar voor de markt. Laat de verzekeraars maar middels de premie rookmelders stimuleren. Mocht er wat gebeuren en je rookmelder deed het niet kost je dat gewoon in je vergoeding.
Ik ken er geen die hiertussen discrimineert, ik zou ook niet weten hoe je dat wil doen. Je kan wellicht wel wat spelen met de drempelwaarde.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 14:33 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Volgens mij zijn die intern gewoon geavanceerder zodat ze waterdamp en sigarettenrook niet verwarren met echte rook.
Enigszins vergelijkbaar.quote:Op zaterdag 13 juni 2015 19:19 schreef MakkieR het volgende:
Ik weet niet of dit bij mij zo'n goed idee is, ik vrees namelijk bij het hebben van een rookmelder dat ik veel onzorgvuldig omga met gevaarlijke situaties wetende dat de rookmelder mij wel zal redden.
Ik dacht je hebt apparaten die drugs en explosieven kunnen "ruiken" wellicht was die techniek schaalbaar voor rookmeldersquote:Op zondag 14 juni 2015 02:04 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik ken er geen die hiertussen discrimineert, ik zou ook niet weten hoe je dat wil doen. Je kan wellicht wel wat spelen met de drempelwaarde.
Van alles is mogelijk maar niet voor de prijs die een rookmelder mag kosten.quote:Op zondag 14 juni 2015 02:05 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Ik dacht je hebt apparaten die drugs en explosieven kunnen "ruiken" wellicht was die techniek schaalbaar voor rookmelders
Breng de overheid nu niet op ideeën!quote:Op zondag 14 juni 2015 02:07 schreef Impressme het volgende:
En in woningen met een trap verplicht een helm op als je van de trap naar beneden gaat. Desnoods lassen we die vast aan je hoofd.
Ik ben vóór.
http://www.androidpolice.(...)entury-with-protect/quote:Op zondag 14 juni 2015 02:07 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Van alles is mogelijk maar niet voor de prijs die een rookmelder mag kosten.
Wat als ik je zeg dat ik 40 km per uur kan bereiken op skeelersquote:Op zondag 14 juni 2015 02:08 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Breng de overheid nu niet op ideeën!
Ik ben al blij dat het skaten op de openbare weg is toegestaan, er was een tijd (jaren 90) waarin het werd verboden in tal van landen omdat het ten onrechte als gevaarlijk werd gezien. Nu is het niet zonder enig risico maar ik garandeer je dat wielrennen bijv. veel gevaarlijker is, met skaten heb je weinig te vrezen als je wat bescherming draagt en je weet wat je doet.
Ook leuk: bij een buitenplas verbieden om in het ondiepe te zwemmen.
Als je iets leuks wil doen dan moet je soms wat risico nemen, zolang het in verhouding is is er weinig aan de hand.
Interessant. Technologisch gezien stelt het volgens mij niet veel voor maar ze combineren op een handige manier de bestaande technieken met een gebruiksvriendelijker ontwerp. Dat zou best wel eens kunnen aanslaan.quote:Op zondag 14 juni 2015 02:10 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
http://www.androidpolice.(...)entury-with-protect/
Ik ging op Google zoeken! Deze heeft er wel een hele handige oplossing voor gevonden
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
quote:Op zondag 14 juni 2015 02:13 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Interessant. Technologisch gezien stelt het volgens mij niet veel voor maar ze combineren op een handige manier de bestaande technieken met een gebruiksvriendelijker ontwerp. Dat zou best wel eens kunnen aanslaan.http://www.nu.nl/gadgets/(...)lder-per-direct.htmlSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
![]()
![]()
![]()
Dan ben ik enigszins onder de indruk.quote:Op zondag 14 juni 2015 02:12 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Wat als ik je zeg dat ik 40 km per uur kan bereiken op skeelers.
Ja, maar vallen met een racefiets is niet zo leuk aangezien je geen bescherming draagt, buiten een helm, je een korte broek aanhebt en je vastzit met je voeten aan de pedalen (die je niet altijd op tijd los hebt geklikt). Niet aan te raden! Als je valt met skates is er weinig aan de hand, als je bescherming draagt en niet valt als een motorisch zwaar gestoord iemand.quote:Ik heb toch echt meer controle met mijn fiets dan met mijn skeelers.
Dat probleem is wel op te lossen (praktisch gezien zou het stopzetten via de smartphone of een andere computer ook prima zijn voor de meeste klanten), de vraag is alleen of dat je de bewegingssensor dan nog kan gebruiken.quote:Op zondag 14 juni 2015 02:14 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
http://www.nu.nl/gadgets/(...)lder-per-direct.html
![]()
![]()
ja, de brandweer roept maar dom wat...quote:Op zaterdag 13 juni 2015 13:12 schreef sjorsie1982 het volgende:
Men kan roepen wat men wil. De brandweer ziet veel dingen en roept dat veel voorkomen kan worden. Dat doen alle belangenorganisaties... Vaak ook de domste dingen.
Roepen kan altijd, opvolgen hoeft niet en luisteren ook niet.
Hoe zorgt een rookmelder er precies voor dat een huis niet afbrandt dan?quote:Op zondag 14 juni 2015 10:09 schreef hans1985 het volgende:
En dan word het lachen als je huis af fikt en de verzekering tegen je zegt...geen rookmelder, jammer dan.
als het nog smeult of het is een klein vuurtje dan kun je het wellicht nog af met een poeder/schuim blusser.quote:Op zondag 14 juni 2015 10:19 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Hoe zorgt een rookmelder er precies voor dat een huis niet afbrandt dan?
Maar dan moet je dus ook verplicht op elke verdieping een blusser hebben hangenquote:Op zondag 14 juni 2015 10:20 schreef hans1985 het volgende:
[..]
als het nog smeult of het is een klein vuurtje dan kun je het wellicht nog af met een poeder/schuim blusser.
beetje zelf nadenken mag ook welquote:Op zondag 14 juni 2015 10:23 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Maar dan moet je dus ook verplicht op elke verdieping een blusser hebben hangen. En die moeten vervolgens ook weer elk jaar worden onderhouden en na een paar jaar vervangen worden. Daarbij moeten mensen ook nog een training krijgen welke blusser je bij welk soort brand gebruikt.
De kosten zullen ook niet echt het probleem zijn denk ik. Het zijn eerder de mensen zelf, die hebben gewoon geen zin om een zo'n ding op te gaan hangen. Ze moeten namelijk wel op een goed bereikbare en zichtbare plaats hangen. Nu snap ik dat het voor de veiligheid is, maar veel mensen zitten niet te wachten op en felrode brandblusser naast hun zorgvuldig uitgezochte bank of wijnrekquote:Op zondag 14 juni 2015 10:25 schreef hans1985 het volgende:
[..]
beetje zelf nadenken mag ook wel
blusser is om de 5 jaar.kost niet zo heel veel, dacht onder de 2 tientjes.
zet hem in de meterkast of naast de wasmachine. bewoners weten zelf wel waar die staat dan.quote:Op zondag 14 juni 2015 10:29 schreef LTVDK het volgende:
[..]
De kosten zullen ook niet echt het probleem zijn denk ik. Het zijn eerder de mensen zelf, die hebben gewoon geen zin om een zo'n ding op te gaan hangen. Ze moeten namelijk wel op een goed bereikbare en zichtbare plaats hangen. Nu snap ik dat het voor de veiligheid is, maar veel mensen zitten niet te wachten op en felrode brandblusser naast hun zorgvuldig uitgezochte bank of wijnrek.
Dat is het probleem, dat zijn vaak niet de meest makkelijk bereikbare plekkenquote:Op zondag 14 juni 2015 10:30 schreef hans1985 het volgende:
[..]
zet hem in de meterkast of naast de wasmachine.
moet er ook nog 2 bestellen realiseer ik mij net :p
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |