quote:Bron: DFT.nl
DEN HAAG (ANP) - Blaricum telt de meeste rijke inwoners van Nederland.De gemeente Reiderland (Groningen) is de armste. Dit blijkt uit een onderzoek van het CBS over het jaar 2000. Het gemiddeld inkomen lag in Blaricum ongeveer 42 tot 56 procent hoger dan het landelijk gemiddelde.
In Reiderland, met als kernen onder meer Beerta en Finsterwolde, hebben de inwoners gemiddeld een inkomen dat zon 15 procent lager ligt dan het landelijk gemiddelde.
Het CBS onderzoekt al jaren het gemiddeld inkomen per gemeente. Volgens een woordvoerder komt Blaricum al jaren als een van de rijksten uit de bus, net als andere gemeenten in Noord-Holland als Bloemendaal en Laren.
Gemeenten uit Gronigen en Friesland scoren tradidiegetrouw slecht als het gaat om de hoogte van het gemiddeld inkomen.
Als grote steden komen in het onderzoek Rotterdan en Enschede als armste uit de bus. Het inkomen ligt daar gemiddeld 10 procent lagewr dan gemiddeld.
Ben ik effe blij dat ik in Noord-Holland woon
Hebben jullie het gevoel dat je in een rijk of een arm dorp/stad woont??
quote:Huren wel ja, maar de horeca weet hier ook absoluut van prijzen. Wat betreft uitgaan zitten we zo rond het landelijk gemiddelde.
Op dinsdag 12 november 2002 13:07 schreef schwa78 het volgende:
Het leven (horeca en huur) is in het Noorden weer lager, dus dat heft elkaar weer mooi op...
En over dat armste dorp?? Ik ken de hele naam niet en ik wil denk ik niet weten hoe de mensen daar wonen
quote:Boven mondiaal? Toe maar. Of is het boven modaal?
Op dinsdag 12 november 2002 13:14 schreef Camickaeze het volgende:
Ik woon in Apeldoorn, en mijn pa verdiend boven mondiaal ( hij is dokter op de eerste hulp ).. Dus echt arm kan ik het bij mij thuis niet noemen.. Maarre de rest van Apeldoorn is ook best redelijk!! Maar ook wel vooroorlogse wijken..
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |