Gemeenten willen hogere rioolheffing
Op 28 juli 2014 stonden veel straten blank, zo ook in Amsterdam. ANPEen grote meerderheid van de Nederlandse gemeenten vindt dat de rioolheffing omhoog moet. Dat is noodzakelijk om de toenemende hoeveelheid regenwater op te kunnen vangen, zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) in de
Gemeentelijke Barometer Fysieke Leefomgeving. De jaarlijkse barometer is opgesteld in samenwerking met ingenieursbedrijf Royal Haskoning.
"Als de rioolbelasting niet wordt verhoogd, krijgen we natte voeten in ons land", zegt Arnold Wielinga van Royal Haskoning tegen de NOS. "Uit klimaatonderzoek van onder meer het KNMI blijkt dat het steeds meer gaat regenen. Die neerslag moet de gemeente kunnen verwerken. Daar is geld voor nodig", zegt Wielinga.
Waterpleinen"Het geld moet vooral worden besteed aan wateropvanglocaties, zoals waterpleinen", zegt Wielinga. "Zo'n plein doet in droge dagen dienst als bijvoorbeeld basketbalveld, maar als het erg veel regent kan het worden gebruikt om regenwater op te vangen."
Aan het onderzoek werkten 185 gemeenten mee. Zo'n 80 procent daarvan vindt dat de rioolbelasting omhoog moet. Bijna eenderde zegt zelfs dat deze heffing met meer dan 10 procent moet stijgen.
NOS____
Allen een goedendag,
Wie herinnert zich nog de overvloedige regenval eind juli vorig jaar? Hoewel de temperatuur gedurende dat etmaal redelijk op niveau was met een maximumtemperatuur van 23,5 graden, viel er toen maar liefst 43,6 mm neerslag.
![rain.gif]()
Ondanks dat velen de voorkeur geven aan zonovergoten weer

zoals wij in Haarlem en in Aerdenhout, alwaar komende zaterdag misschien de barbecue

weer uit de kast gehaald wordt, is mij de mening toegedaan dat de natuur af en toe best een frisse portie neerslag kan gebruiken.
![smokey2.gif]()
En zo geschiedde het; want na een vrij droge periode diende zich vanaf vorige week vrijdag tot op heden weer af en toe wat regen aan die de natuur alleen maar ten goede komt. Ik weet niet hoe u hier verder over denkt, maar als Nederlander begrijpt u vast dat bij buitenproportionele hoeveelheden regenwater serieuze problemen kunnen ontstaan, waarvoor de Vereniging van Nederlandse Gemeenten onlangs om de tafel ging zitten.
Van overheidswege dient men er sowieso alert op te blijven dat de mogelijke gevolgen van overvloedige regenval tot het minimum beperkt zullen blijven, hetgeen noopt tot verdere maatregelen. Hierdoor zal noodzakelijkerwijs door de burger een extra financiële bijdrage moeten worden geleverd middels de zogeheten heffing.
Maar goed, naar mijn idee snijden de woorden van Arnold Wielinga van Royal Haskoning aan de NOS gedegen hout.
Ambtshalve zijn we het er in eigen gemeente unaniem over eens dat verhoging van rioolheffing wenselijk is om te kunnen voorzien in verdere maatregelen, waaraan velen gaarne hun steentje zullen bijdragen.
![smokey2.gif]()
Uiteindelijk zal men dus het overvloedige water uit uw leefomgeving kunnen blijven weren, waardoor de burger in de toekomst 100% mobiel blijft en verder droge voeten houdt.