Ik wil de zomer gewoon lekker wat groen in de tuin. Als ik dan voor weinig euro's en weinig inspanning wat grote bakken kan vullen met groen spul, kijken we later nog wel eens naar een struik of boompje ofzo. We hadden bij den lokale boomkweker wel wat mooie dingen gezien, bijv. appel- of perenboompjes die heel mooi bloeien. Of parasolboom.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 12:10 schreef rac het volgende:
Waarom tijdelijk ?
Een siergras heeft ook tijd nodig om te groeien,vooral de winterharde types , waarom niet direct de planten poten die je wilt ?
Dus gras is goedkoop? Als je deze zelf zaait misschien.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 12:18 schreef EdvandeBerg het volgende:
[..]
Ik wil de zomer gewoon lekker wat groen in de tuin. Als ik dan voor weinig euro's en weinig inspanning wat grote bakken kan vullen met groen spul, kijken we later nog wel eens naar een struik of boompje ofzo. We hadden bij den lokale boomkweker wel wat mooie dingen gezien, bijv. appel- of perenboompjes die heel mooi bloeien. Of parasolboom.
Er stonden ook palmbomen! Dat leek ons ook wel gaaf, die kan je gewoon in een pot of bak zetten, groeit 15cm per jaar en is bovendien gewoon winterproof.
Gras kan je vrij goedkoop kopen. Op Marktplaats en direct bij kwekers. Bij een tuincentrum betaal je natuurlijk de hoofdprijs.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 12:37 schreef rac het volgende:
[..]
Dus gras is goedkoop? Als je deze zelf zaait misschien.
Appel en perenboompjes bloeien inderdaad prachtig , ongeveer 2 weken per jaar , die zijn nu al weer uitgebloeid.
Palmbomen zijn bijzonder en doen exotisch aan, zolang ze de juiste verzorging krijgen en niet teveel vorstschade oplopen , winterhard en winterproof zijn 2 verschillende dingen .
Goedkoop , zijn planten die je in een seizoen uit kan laten groeien .
Al ben je vrij laat om het zelf nog te zaaien , kun je het gewoon nog proberen , of bij een kweker op zoek naar een paar goed groeiende eenjarige , dit zouden ook grassen kunnen zijn . Of voor exotisch effect een wonderboom ( let op is erg giftig )
Volgens de naam van de afbeelding is het Panicumquote:
Welke ? http://www.siergrassenaan(...)virtuemart&Itemid=58quote:Op dinsdag 19 mei 2015 13:01 schreef EdvandeBerg het volgende:
[..]
Volgens de naam van de afbeelding is het Panicum
Geen idee. Die kwekerij is in Beesd, voor mij niet te ver rijden.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 13:07 schreef machtpen het volgende:
[..]
Welke ? http://www.siergrassenaan(...)virtuemart&Itemid=58
Goede kweker en sturen ook op.
Panicum is op m'n werk ook een paar weken geleden geplant. Ziet er mooi uit, groeit nu al mooi richting de 40cm hoogte.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 12:26 schreef EdvandeBerg het volgende:
Zoiets (links) lijkt me wel heel mooi
[[url=http://www.perkgroen.nl/Fotogallerij%20PerkGroen/Siergrassen%20Panicum,%20Festuca%20en%20Erynchium%20agavifolium%20Copyright%20www.PerkGroen.jpg]afbeelding[/url] ]
Foto?quote:Op dinsdag 19 mei 2015 13:19 schreef ueberduitser het volgende:
[..]
Panicum is op m'n werk ook een paar weken geleden geplant. Ziet er mooi uit, groeit nu al mooi richting de 40cm hoogte.
Dacht ik ook. Je redeneert dan dat planten zich aanpassen aan de leefruimte. Maar schijnt dat je bak dan gesloopt wordt doordat de wortels kracht blijven uitoefenen.quote:Op dinsdag 19 mei 2015 18:19 schreef rosita1 het volgende:
Wat is er mis met bamboe (ik weet dat je dit wel in een bak moet zetten want het groeit en groeit alles anders onder) als je dit in een bak zet?
Neem een stenen bak? Over de nazaten heb ik onvoldoende kennis. Ik denk het niet want er is geen bloem met stuifmeel (?)quote:Op woensdag 20 mei 2015 11:05 schreef EdvandeBerg het volgende:
[..]
Dacht ik ook. Je redeneert dan dat planten zich aanpassen aan de leefruimte. Maar schijnt dat je bak dan gesloopt wordt doordat de wortels kracht blijven uitoefenen.
Vermeerdert bamboe zich alleen op de plek waar het staat, of komen er ook nazaten in de omgeving via zaad dat wegwaait?
Er zijn diverse soorten bamboe , er zijn soorten die ondergronds doorgroeien en zo moeilijk in de hand te houden zijn . En er zijn ook soorten die klomp vormig groeien deze zijn goed in de hand te houden en kun je eenvoudig in de hand houden eens in de zoveel jaar eruit halen en daar een stuk van terug poten , dit is wel een karwei maar je houd je tuin vrij van ongewenste baboe scheuten .quote:Op woensdag 20 mei 2015 11:05 schreef EdvandeBerg het volgende:
[..]
Dacht ik ook. Je redeneert dan dat planten zich aanpassen aan de leefruimte. Maar schijnt dat je bak dan gesloopt wordt doordat de wortels kracht blijven uitoefenen.
Vermeerdert bamboe zich alleen op de plek waar het staat, of komen er ook nazaten in de omgeving via zaad dat wegwaait?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |