De indrukwekkende cijfers achter de prestatie van Sep Vanmarcke in de Omloop
Dankzij Pioneer kon het Nieuwsblad enkele data inkijken van de renners van Team Lotto NL-Jumbo tijdens de Omloop Het Nieuwsblad. Ook de indrukwekkende cijfers van Sep Vanmarcke.
Vanmarcke reed de koers aan een gemiddelde snelheid van 40 km/u. De maximale snelheid die hij bereikte was 81,2 km/u. Hij haalde een piekhartslag van 191 slagen. De kopman van Team Lotto NL-Jumbo trapte gemiddeld 88 omwentelingen per minuut, met een maximum van 140 omwentelingen. Vanmarcke reed 1797 hoogtemeters en leverde 5217kJ (1246kcal). De gemiddelde temperatuur was 7,6°C en die steeg maximaal tot 10,1°C.
Maarten Tjallingii
Maarten Tjallingii is een van de helpers van Team Lotto NL-Jumbo. Om de kloof met de vroege vluchters beperkt te houden begon hij mee op kop van het peloton te rijden na 25 kilometer. Hij voerde het peloton aan tot aan de Muur van Geraardsbergen (na 85km), samen met drie renners van andere ploegen. Na de Muur pakte Team Sky over. Tsjallingi reed gedurende die 60 kilometer met tegenwind gemiddeld 37,7 km/u. Hij bereikte een maximumsnelheid van 78,1km/u op de N42 in Zottegem (na 44km). Gedurende die inspanning van ongeveer 60 kilometer trapte Tjallingii een vermogen van 322 watt, 50,5% met het linkse been en 49,5% met het rechtse been.
http://www.nieuwsblad.be/sportwereld/cnt/dmf20150301_01554794/