Mijn tip in dit,
Als je deze reis gaat maken, en je hebt nog nooit een reis gedaan door zuidelijk Afrika, dan ga je het waarschijnlijk geweldig vinden.
Heb je een andere reis gemaakt, ja, dan is dit een light variant.
Er zijn echt andere reisaanbieders die een veel betere beleving geven, en zelf vind ik ook betere bestemmingen als Zuid Afrika.
Het ligt er allemaal natuurlijk een beetje aan, wat je instelling is, zelf vind ik de beste beleving voor een redelijk budget in Zuid
elijk Afrika , is de camping safari. Er zijn er tig aanbieders. de Bekendste is Toukan, maar ik denk dat er een beter aanbod is. Zelf ben ik uit eindelijk bij het Zuid Afrikaanse
Drifters terecht gekomen. Ik vond bij deze organisatie dat er een mooie balans was tussen mooie dingen zien, dat de organisatie rekening houdt met lokale bevolking, en natuur, een all in prijs; geen kosten als foodkitty. En toch een goeie reis geeft waar ruimte is voor een klein feestje. Maar een beetje afhankelijk van de groep.
Wat betreft land, Zuid Afrika is mooi, heeft een interessante geschiedenis, en de reizen er door heen zijn vaak in Lodges en Hotels.,
Maar ik vind op het niveau van beestjes zien, en echt safari gevoel dat de buurlanden, Namibië , Botswana, en zwaar onderschat Zimbabwe veel hoger. Zuid Afrika is in de plaatsen waar ik geweest ben ( Kruger Park en Balule ) erg bebost, dus het is veel moeilijker dieren te spotten. Mijn laatste keer zijn we ander halve dag door het Kruger park gereden, en , echt alleen neushoorns en olifanten gezien tot het saai werd. Wat zo ongeveer na een halve dag was.
Zelf vind ik Etosha in Namibië , Chobe in Botswana , Hwange en Kariba in Zimbabwe en mijn favoriete is South Luangwa in Zambia.
Maar, dan ga ik echt naar die regio voor de ruwe variërende landschappen ,en beestjes kijken.
Op het moment je die kampeer safari te ruw vind, raad ik je aan om eens bij
Shoestrings te kijken. De website van
Kilroy