quote:
Op woensdag 31 december 2014 09:02 schreef _Loki het volgende:[..]
Oke porno zelf is geen issue, whatever floats your boat, maar als hij daar op een toeristenvisum komt met het doel zichzelf voor werk te promoten, dan heeft ie een probleem want dat mag niet. Als ze z'n tas checken en ze zien zoiets, dan kan ie gerust weer teruggestuurd worden. Het lijkt mij dat ie er best uitgepikt kan worden als ie een flinke reis achter de rug heeft voor maar een paar dagen in Australië, wat nogal ongebruikelijk is.
Gelukkig is het door de vele budgetairliners niet meer ongebruikelijk dat men voor een paar dagen naar Australië komt. Sterker nog, dat begint steeds meer normaal te worden omdat de tarieven voor vluchten naar Australie, zeker uit de Aziatische regio relatief laag zijn. (Voor 250 euro heb je al een retourtje tegenwoordig uit Kuala Lumpur).
Hoe exact de immigratie en douane werkt zal niemand je kunnen vertellen, in algemeenheid kan je zeggen dat Australië doet aan risico assesment bij binnenkomst, men kijkt onder andere naar het gedrag van passagiers in de wachtrij voor de paspoortcontrole en daarnaast wordt aan de hand van vragen bij de paspoortcontrole een verdere keuze gemaakt. (Onder andere door welk nummer van de douanecontrole je moet, en elk nummer heeft een specifiek doel waar op gezocht wordt).
Bij een vlucht waar veel Aziaten op zitten heb je als blanke Europeaan normaliter direct een voorsprong aangezien de kans dat jij etenswaren mee hebt die niet mogen een stuk kleiner zijn dan de gemiddelde Aziaat, ik mag steevast door het meest rustige controle punt waar ze een hond voor de vorm laten ruiken aan je tas. (Wordt niet vermeld, maar dit is een drugshond), en kan altijd zo doorlopen.
Wel kan je reisverleden aanleiding zijn voor verdere vragen, maar mijn reisverleden is dusdanig uitgebreid dat men niet in één oogopslag kan zien waar en wanneer ik allemaal geweest ben dat men daar kennelijk niet aan wil beginnen. Ik weet het zelf ook niet eens, ik doe gemiddeld 2 tot 3 jaar met een paspoort en dan is deze vol met stempels en moet ik een nieuw exemplaar. Maar als jij een schoon paspoort hebt met ervoor een stempel uit Colombia of Thailand, succes bij de controle, want dan rinkelen er wel wat alarmbellen.
Op dat moment kan er aanleiding zijn voor wat extra controle, dan kan het bij je hebben van documenten of een bepaalde documenten op de computer aanleiding zijn om je te weigeren als men vermoed dat je niet als toerist komt als je op een toeristenvisum binnenkomt. Maar die extra uitgebreide controles zijn tijdrovend en worden alleen uitgevoerd als men een sterk vermoeden heeft. De zaken die je in Border Security zit zijn vaak de excessen en worden vooral uitgezonden als er daadwerkelijk resultaat is.