FOK!forum / Relaties & Psychologie / Iedereen te vriend houden, slim of dom?
KingKloondinsdag 9 december 2014 @ 18:08
Iemand die vrijwel iedereen te vriend houdt, kan zo'n persoon een gelukkig leven leiden?
de_boswachterdinsdag 9 december 2014 @ 18:10
Weet je het antwoord op je vraag zelf al?
#ANONIEMdinsdag 9 december 2014 @ 18:10
Waar wil je heen met deze vraag?
VASdinsdag 9 december 2014 @ 18:18
Kan beter vijanden hebben. Hou je langer
Papierversnipperaardinsdag 9 december 2014 @ 18:24
Het is een hoop werk, daar word ik niet gelukkig van.
Elandinsdag 9 december 2014 @ 18:25
Het is onmogelijk om iedereen te vriend te houden, zelfs als je enorm je best doet.
Feit dat je dat überhaupt probeert zal al een reden voor mensen zijn om een enorme bloedhekel aan je te krijgen.

Je zult geforceerd overkomen.
Geraltdinsdag 9 december 2014 @ 18:28
Ik zou zeggen dom.

Er is niets mis mee om tegen bepaalde mensen gewoon eerlijk te zeggen dat je hem een bokkelul of dom kutwijf eerste klas vind.

Dat schept duidelijkheid en daar houden de meeste mensen wel van.

:)
KingKloondinsdag 9 december 2014 @ 18:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 december 2014 18:10 schreef Vanillekwark het volgende:
Waar wil je heen met deze vraag?
Vooral weten of er mensen zijn die dit doen zonder problemen.
NanKingdinsdag 9 december 2014 @ 18:34
Lijkt mij vooral erg vermoeiend
happinessfordogsdinsdag 9 december 2014 @ 18:35
Je kunt iedereen oppervlakkig te vriend houden door zelf ook oppervlakkig te worden. Mensen met karakter bouwen hechte vriendschappen op of worden juist goed uitgekotst.
Jaeger85dinsdag 9 december 2014 @ 18:36
Je hebt veel betere en diepere vriendschappen als je kunt polariseren.
Aridentdinsdag 9 december 2014 @ 20:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 december 2014 18:35 schreef happinessfordogs het volgende:
Je kunt iedereen oppervlakkig te vriend houden door zelf ook oppervlakkig te worden. Mensen met karakter bouwen hechte vriendschappen op of worden juist goed uitgekotst.
Het 1 sluit het ander niet uit. Je kunt zowel oppervlakkig mensen te vriend houden als diepgaande hechte vriendschappen opbouwen met mensen die je echt liggen.
SuperFokkerdinsdag 9 december 2014 @ 21:37
Het is goed.
Maar dat zeg ik dan ook omdat ik iedereen te vriend wil houden.
qwerty89zondag 14 december 2014 @ 21:45
Onder iedereen te vriend willen houden versta ik niet durven uitkomen voor je eigen mening. Of opkomen voor vrienden want dan zou je wel eens iemand voor het hoofd kunnen stoten.

Als kennissen erg aardige mensen, maar waardeloze vrienden.

Als je iedereen te vriend wil houden maak jij je over teveel dingen druk en denk ik niet dat je gelukkig wordt.
Wespensteekzondag 14 december 2014 @ 21:46
Dat is dom en kan niet.
#ANONIEMzondag 14 december 2014 @ 23:07
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 december 2014 18:08 schreef KingKloon het volgende:
Iemand die vrijwel iedereen te vriend houdt, kan zo'n persoon een gelukkig leven leiden?
Kiest voor kwantiteit of kwaliteit. Mijn advies is: kies de mensen waarvan je weet dat ze jouw rug dekken, en andersom.
James_Rzondag 14 december 2014 @ 23:11
Lijkt me heel vermoeiend.

Ik ken zelf een persoon die iedereen te vriend wil houden, maar hiervoor moet hij per dag wel zo'n 10 verschillende maskers opzetten. Is het altijd met iedereen eens, en niet omdat hij zijn eigen mening niet durft te geven, maar omdat hij bij iedereen in het straatje wil passen.

Heeft wel tot gevolg dat hij eigenlijk maar een beetje met alle winden meewaait en van links naar rechts gaat de hele tijd (vriend A naar Breda rijden met de auto omdat hij daar een meeting heeft, de volgende dag naar een bedrijfsfeest mee met vriend B). Ja vriend A en B vinden hem daardoor geweldig, maar hij had die twee dagen ook kunnen gebruiken om gewoon eens zelf voor een baan te gaan solliciteren.
Sneeuw-Leeuwzondag 14 december 2014 @ 23:32
Je kan beter een middenweg vinden.
Helsinkizondag 14 december 2014 @ 23:35
Lijkt me niet dat je daar gelukkig van wordt, als je niet gewoon jezelf kunt zijn.
Sneeuw-Leeuwzondag 14 december 2014 @ 23:44
quote:
0s.gif Op zondag 14 december 2014 23:35 schreef Helsinki het volgende:
Lijkt me niet dat je daar gelukkig van wordt, als je niet gewoon jezelf kunt zijn.
Dat sowieso, sowieso geluk is zeer fragiel. En je eigen geluk komt echt wel in het geding als je iedereen tevreden moet stellen, sowieso wat ik in de praktijk geleerd heb is dat vriendschap ook wel vrij zeldzaam is, en zelfs als je een goeie vriendschap hebt moet je die goed polijsten.

Maar iedereen? Ik denk dat vriendschap te zeldzaam is om iedereen maar te vriend te houden.
snakeladymaandag 15 december 2014 @ 10:48
Ik ben wel zo'n type dat iedereen te vriend houdt maar ik geef alsnog mijn eigen mening, alleen doe ik dat subtiel.
Waarom ik dat doe? Omdat ik geen zin heb in drama en er het nut niet van in zie.
Mocht ik dus ergens niet mee eens zijn dan geef ik op een nette manier mijn mening en zoek ik geen contact meer met die persoon.
Mijn ervaring is dat dit toch ook het beste werkt,of ik zie die persoon niet meer of die persoon komt zijn/haar excuses aan bieden.
Japepkmaandag 15 december 2014 @ 10:55
Een van de pijlers onder een goede vriendschap is toch het gemeenschappelijk haten van sommige personen? :P Heb zelf een hechte vriendengroep, maar iedereen heeft los van elkaar zeer veel sociale contacten/relaties/kennissen. Op die manier kan ik het met veel mensen goed vinden, op de scouting bijvoorbeeld, maar 'houd ik hen niet te vriend'. Dan verloochen je jezelf een beetje denk ik.
K44Smaandag 15 december 2014 @ 11:20
Dom.
Kans dat jij nog contact hebt met de vrienden uit groep 5, is vrij klein.
Ik maak het dan nog mee dat ik af en toe zulke jongens zie en begroet ze gewoon vriendelijk.
Meer hoef ik niet van ze.