![145851.jpg]()
Nick Marsman is een Nederlands voetbaldoelman. Dat is op zichzelf geen gekke prestatie want zelfs u kunt een keeper worden. Of het nu bij Schubbekutteveen of bij SC Telstar is. Hij werd in het grootste gesticht van Nederland geboren (Zwolle) op de prachtige dag 1 oktober in het jaar 1990. Nick Marsman wordt overigens in de meeste wijken ''De Fosforman'' genoemd. Waar hij die bijnaam aan verdiend heeft, weten we niet maar toch is het een kekke bijnaam.
In 2003 viste FC Twente deze kampsjaak uit de jeugdopleiding van Rohda Raalte. Raalte is een uitstekende wijk voor kampsjaken, overigens. De pauperwijken, de schitterende winkelstraten, genot. Elan heeft hier ervaring mee, maar dat geheel terzijde. In 2006/07 keepte hij enkele wedstrijden als B-junior in de FC Twente A1 die kampioen werd. Op zichzelf best boeiend want als Marsman daar mee kan, is het triest gesteld.
Vanaf 2009 heeft hij een tijdje gekeept in het tweede team van FC Twente, daar waar de Thilo Leugersjes van deze wereld geboren worden. Niets is te gek voor Nicky want hij mocht ook enkele keren als tweede keeper op de bank zitten bij FC Twente, make a wish foundation bedankt daarvoor. Contractje tot medio 2014 niks mis mee.
Daarna op naar het eerste elftal als derde keeper, de meest ondankbare plek voor een keeper. Achter goden als Michaylov en Boschker werd hij steeds beter, en beter, en beter. Op 21 september 2011 debuteerde hij uit bij de Zwaluwen. In de Eredivisie mocht hij op 15 oktober 2011 voor het eerst meekeepen. Wat een baas, wat een held. Hij hield de 0 (!) in die wedstrijd.
Op naar een jaartje Deventer want deze jonge god dient ook meer speeltijd te krijgen, op huurbasis dus. Lekker keepen in de Adelaarshorst op een druilerige vrijdagavond, dagje daarna vissen in de IJssel laat gaan. Hij keepte 32 wedstrijden in de Jupiler League en keepte GAE naar de Eredivisie via de play-offs.
Nu excelleert hij als keeper in het eerste van FC Twente. Beter dan Hahn? Beter dan Cillessen? Beter dan Zoet? Ikstampoptacos durft hier niet aan te twijfelen (Hier beheert hij het fanaccount van Marsman:
https://twitter.com/FanPageMarsman). Geef deze jongen iets meer krediet, ook al blundert hij wel eens. We spreken hier over het grootste keeperstalent van Nederland. Nick Marsman de fosforman is een talent in opkomst.
Het ideale voorbeeld voor de jeugd. #MARSMANINORANJE