FOK!forum / Literatuur, Taal en Kunst / Zomercolumn.
OeJzaterdag 16 augustus 2014 @ 08:10
"Weet je, Tinus", sprak ik tegen mijn vrouw Tineke, "het zou geen enkel maatschappelijk doel dienen." Ze keek me vreemd aan: "Wat zou geen enkel maatschappelijk doel dienen?"
- "Ledematen, schat, ledematen."
- "Ledematen?"
- "Ja, ledematen."
- "Hoe bedoel je ledematen?"
Ik ging raadselachtig door, om het gesprek spannend te houden. "Is that a little piece of your brain?"
Ze roerde in haar koffie, en nam daarna voorzichtig een slok, daarna trok ze snel terug. Nog te heet, liet haar gezichtsuitdrukking zien. Ze stak haar tong naar buiten en aaide er met haar vinger over. Ik vervolgde: "Blaming the messenger, zie je dat nu écht niet?!" Hoe kon ze toch zó blind zijn!
- "Waar wil je nu eigenlijk heen met dit gesprek?"
- "Naar die vliegtuigramp MH17."
- "Wat is daar dan mee?"
- "Twitter zou ontploffen. 'Respectloos', zou men in koor roepen. De zender zou moeten verdwijnen. Blaming the messenger dus."
Mijn vrouw keek weer verwonderd: "Begrijp ik nu goed, dat jij ledematen en afgescheurde hoofden in beeld wilt brengen?"
- "Het is toch raar, lieverd. De wereld zou te klein zijn, maar het enige wat een camera doet is registreren. De moraalpolitie!"
- "Je bent gek! En de kinderen dan!?"
- "Niks. Slap excuus."
Ze keek afkeurend. Ze begreep er weer helemaal niks van. "Men maakt zich over de verkeerde dingen druk, dat is wat mij stoort. Men zou kunnen zeggen: "'Wat een mongool, die een vliegtuig uit de lucht schiet', maar nee, Twitter ontploft vanwege schokkende beelden. Dat klopt niet. Door het te laten zien, verander je niks, en het helpt ook niet om een hoger bewustzijn te creëren, dat is natuurlijk gelul."
- "Waarom zou je het dan willen laten zien?!"
- "Dat leg ik toch net uit!?"
Ze probeerde opnieuw een slok van haar koffie. Ze zei: "Drink jij nu ook je koffie maar op, straks wordt 'ie koud."
Ze dacht na. Het bleef een tijdje stil. "Toch moeten ze dat maar niet doen, Leo."
- "Ik vind van wel. Men verdient straf."
- "Ôh. Dus jij wilt een afgehakt hoofd in beeld brengen, alleen om een punt te maken."
- "Juist!"
Ik was blij, ze leek 't eindelijk te begrijpen.
Karig_Hutjezaterdag 16 augustus 2014 @ 08:33
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 08:10 schreef OeJ het volgende:

- "Ôh. Dus jij wilt een afgehakt hoofd in beeld brengen, alleen om een punt te maken."
- "Juist!"
Ik was blij, ze leek 't eindelijk te begrijpen.
Lekker, zit net aan mijn ontbijt. :(
Pharkuszaterdag 16 augustus 2014 @ 08:49
Schopje
Copycatzaterdag 16 augustus 2014 @ 09:00
Slap verhaal, sterke koffie.
bijdehandzaterdag 16 augustus 2014 @ 10:06
Hebben we deze TS weer, die uit R&P is geschopt wegens zijn lulverhalen :r
PeteSampraszaterdag 16 augustus 2014 @ 12:47
Is de uitdrukking (of zegswijze, weet ik veel wat het nu is) niet shooting the messenger? Jazeker, dat is het.

[ Bericht 19% gewijzigd door PeteSampras op 16-08-2014 12:52:07 ]
PeteSampraszaterdag 16 augustus 2014 @ 12:49
Het hele verhaal heeft ongeveer hetzelfde niveau, sfeer en spanning als onderstaande TV-reclame. Dat is geen compliment. Kijk er eens naar, zou ik zeggen.

Rurikzaterdag 16 augustus 2014 @ 14:16
quote:
5s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 12:47 schreef PeteSampras het volgende:
Is de uitdrukking (of zegswijze, weet ik veel wat het nu is) niet shooting the messenger? Jazeker, dat is het.
Mogen karakters in een boek het niet verkeerd hebben?
PeteSampraszaterdag 16 augustus 2014 @ 21:19
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 14:16 schreef Rurik het volgende:

[..]

Mogen karakters in een boek het niet verkeerd hebben?
Natuurlijk niet. Die moeten alle talen tot in de puntjes beheersen, zich nooit verspreken en niets anders dan naar het beste van welk menselijk kunnen dan ook de waarheid, de volledige waarheid en niets anders dan de waarheid, zo helpe hun God, verkondigen.