abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_143395656
Ik ga de badkamer verbouwen. Er komt een douche in een hoek, met 2 halve (nieuw te bouwen) muurtjes tegen de zijmuren en daartussen een glazen pendeldeur. Nu moeten de muurtjes (die niet precies tegenover elkaar staan) op de kopse kant precies op 45 graden, of liever nog 50 graden, worden afgezaagd zodat de deurtjes er strak (en dus schuin op de vloer) tussen kunnen worden gemonteerd.
Hoe krijg ik dit netjes en recht voor elkaar? Zijn daar speciale zagen voor te huur waarbij je de hoek kunt instellen?
pi_143396069
Ik zou zelf een Japanse trekzaag gebruiken bij zoiets. Dat werkt namelijk fantastisch.
pi_143396532
Heb ff gegoogeld, maar die hebben ze vast niet bij Borent ;)
En dan nog: hoe hou je die hoek recht?

(wel mooi hoor, zo'n japanse zaag Maar mijn probleem is meer de hoek)

[ Bericht 51% gewijzigd door xenoss op 13-08-2014 23:00:18 ]
pi_143396796
Reciprozaag voor ytong of een zaagtafel met diamant blad voor bak stenen... aftekenen en zagen maar, neem aan dat er over het te bouwen muurtje nog een tegeltje komt of stuc werk? Kan je veel weer helemaal recht (of onder 50 graden) mee krijgen
dat is het !
pi_143396882
is dat wel super belangrijk?
bij mij heeft de metselaar het gewoon gehakt op de lijn die ik had getrokken
als het ongeveer klopt dan maakt de stucadoor dat daarna wel recht
en daarna komt er nog een tegel op
enne....bouwvakkers kijken ook niet op 1 graad of 1 mm

tips:
even na vragen wat de deur weegt en of het in gipsbeton blokken mag, was achteraf bij mij wel het geval.
Die zagen een stuk makkelijker dan baksteen

voor de tegelzetter; bij mij hebben ze de tegels die daar bij elkaar komen in facet geslepen omdat er geen plastic hoekjes van 45graden te vinden waren.
Dus even rekening houden dat je tegelzetter het kan en dat je tegels daar ook wel geschikt voor zijn
pi_143397009
Ja er komen nog tegels op, geen stuc dus het hoeft niet superglad.
Gewoon een kwestie van aftekenen dus, een lijn trekken op zoveel cm links en zoveel cm rechts uit de kant? hmm nog niet eens aan gedacht. Dacht dat ik een zaag met geleider nodig had oid, maar zo kan het natuurlijk ook.

Ja die deur kan wel in gipsbeton, dat is het punt niet.

Denk niet dat mijn simpele tegelzetter in facet kan slijpen. Zou wel supermooi zijn, maar afsmeren lijkt me ook wel goed genoeg.
  woensdag 13 augustus 2014 @ 23:34:06 #7
36431 bleiblei
Toogmakker:copyright:
pi_143398322
Ytong gewoon met een handzaag op 45 graden zagen? Tegels gaat lastig worden denk ik.
  woensdag 13 augustus 2014 @ 23:35:37 #8
36431 bleiblei
Toogmakker:copyright:
pi_143398392
En anders met een slijptol. Igv. Baksteen. Maar dat gipsspul kan prima met handzaag. Zeker als je nog losse blokken hebt. Da's zo zacht.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')