Frutsel | vrijdag 20 juni 2014 @ 11:33 |

quote: Zeker tien doden in VarnaBij overstromingen in de Bulgaarse stad Varna, aan de Zwarte Zee, zijn minstens tien mensen om het leven gekomen. Drie mensen worden ook nog vermist. Honderden inwoners zitten zonder elektriciteit of voedsel. De stad Varna kreeg gisteren in de late namiddag te kampen met hevige regen, goed voor 35 liter per vierkante meter of de helft van de gemiddelde maandelijkse regenval. De situatie was het ergst in de wijk Asparuhovo, waar straten blank kwamen te staan en wagens en bomen meegesleurd werden door het water. "Het is een enorme tragedie. Ik sta hier op straat in Asparuhovo, maar de straat is er niet meer. Huizen zijn weggespoeld en auto's liggen op elkaar", zegt de burgemeester van Varna, Ivan Portnih. Ook andere delen van Bulgarije kregen te kampen met hevige onweders. Talrijke campings langs de Zwarte Zee zijn ondergelopen en tientallen inwoners moesten worden geëvacueerd. Ook de komende dagen wordt er nog noodweer verwacht in Bulgarije.
quote: Doden door noodweer in BulgarijeGrote delen van Bulgarije worden geteisterd door noodweer en overstromingen. In de oostelijke kuststad Varna zijn zeker tien mensen omgekomen. De burgemeester spreekt van een enorme tragedie. Volgens Bulgaarse meteorologen is de afgelopen 24 uur evenveel neerslag gevallen als normaal in een maand. In verschillende delen van het land staan straten blank en is de elektriciteit uitgevallen. Auto's op elkaar De nood is het grootst in het gebied rond Varna, aan de Zwarte Zee. In het zwaarst getroffen deel van Varna is de noodtoestand afgekondigd. "Straten zijn weg, huizen zijn weg en er liggen auto's op elkaar", zegt de burgemeester. Gevreesd wordt dat de problemen nog niet voorbij zijn. Voor de komende dag wordt in het noorden en oosten van Bulgarije nieuw noodweer verwacht.




|
#ANONIEM | vrijdag 20 juni 2014 @ 11:34 |
DVEN  |
Frutsel | vrijdag 20 juni 2014 @ 11:34 |




 |
#ANONIEM | vrijdag 20 juni 2014 @ 11:34 |
quote:
|
bijdehand | vrijdag 20 juni 2014 @ 11:35 |
Die kunnen ook niet parkeren zeg  |
Dven | vrijdag 20 juni 2014 @ 11:40 |
Ik leef nog  |
Frutsel | vrijdag 20 juni 2014 @ 11:42 |
Noodweer zorgde in Turkije voor een flinke waterhoos/tornado
|
Nattekat | vrijdag 20 juni 2014 @ 11:44 |
quote:
 |
Dven | vrijdag 20 juni 2014 @ 11:44 |
quote: Hadden we hier aan de kust gisteren ook.
Echt dramaweer. |
Dven | vrijdag 20 juni 2014 @ 11:54 |
https://www.facebook.com/(...)71212&type=2&theater
Auto's drijven voorbij  |
Dven | vrijdag 20 juni 2014 @ 12:50 |
https://www.facebook.com/photo.php?v=10202739353703832 |
#ANONIEM | vrijdag 20 juni 2014 @ 13:18 |
Sooo, sjonge jonge 
Wat ik me wel afvraag: Hoe kan 35mm regen voor zo enorm veel schade zorgen, als in tropische gebieden steden maar zo 200mm op een dag kunnen krijgen, zonder dat het tot zo veel ellende leidt, zelfs al hebben ze daar ook geen super-geweldig waterbeheer? |
Frutsel | vrijdag 20 juni 2014 @ 13:26 |
quote: Ga die vis eens redden joh  |
Dven | vrijdag 20 juni 2014 @ 13:34 |
quote: Op vrijdag 20 juni 2014 13:18 schreef Igen het volgende:Sooo, sjonge jonge  Wat ik me wel afvraag: Hoe kan 35mm regen voor zo enorm veel schade zorgen, als in tropische gebieden steden maar zo 200mm op een dag kunnen krijgen, zonder dat het tot zo veel ellende leidt, zelfs al hebben ze daar ook geen super-geweldig waterbeheer? Het was iets meer dan 35 Andere ondergrond ook. De grond is hier niet 'gemaakt' om veel water op te kunnen nemen, juist omdat het zo droog is. Dat is in de tropen dus anders. |
Dven | vrijdag 20 juni 2014 @ 13:34 |
quote: De rivier is niet eens in de buurt  |
#ANONIEM | vrijdag 20 juni 2014 @ 13:43 |
quote: Op vrijdag 20 juni 2014 13:34 schreef Dven het volgende:[..] Het was iets meer dan 35  Andere ondergrond ook. De grond is hier niet 'gemaakt' om veel water op te kunnen nemen, juist omdat het zo droog is. Dat is in de tropen dus anders. Heb dat getal ook maar uit het berichtje in de OP: 
Maar bedankt voor de uitleg. Indrukwekkend dat zoiets zo'n enorm verschil kan maken. |
Dven | vrijdag 20 juni 2014 @ 13:46 |
quote: Op vrijdag 20 juni 2014 13:43 schreef Igen het volgende:[..] Heb dat getal ook maar uit het berichtje in de OP:  Maar bedankt voor de uitleg. Indrukwekkend dat zoiets zo'n enorm verschil kan maken. De grond is hier gewoon keihard. Rots, met daarboven klei dat bijna als steen gebakken wordt. Dus je kan je wel voorstellen dat het water dat daar valt, nergens heen kan behalve naar de laaggelegen gebieden. Essentieel verschil met veel andere berggebieden (bijvoorbeeld de Alpen) of ergens aan de tropen.
De OP pakt de regen in Varna zelf, niet waar het water vandaan komt. Daar is meer gevallen  |