Ghehequote:Op woensdag 11 juni 2014 22:20 schreef FortyOne het volgende:
Een (koop)woning die ik op het oog heb, heeft maar één slaapkamer maar wel een hele grote woonkamer. Nu zou ik graag een tweede slaapkamer / werkkamer realiseren door een wand te plaatsen in de woonkamer. Om zoveel mogelijk ruimte te benutten (en omdat het mooi staat) zat ik te denken aan een schuifdeur in plaats van een reguliere deur. Ik maak me echter zorgen over de geluidsisolatie, naar ik heb begrepen laten deze deuren (vrijwel) altijd meer geluid deur dan een normale deur.
Is het mogelijk om een schuifdeur te plaatsen die qua geluidsisolatie gelijkwaardig is aan een reguliere deur? De wand moet nog geplaatst worden, dus er kan met het e.e.a. rekening gehouden worden. Ik dacht sowieso al aan een schuifdeur die in de muur 'verdwijnt' en dat er rondom een soort stootranden moeten komen om de kieren af te dekken.
Ben benieuwd naar jullie advies. Hoop ook nog advies in te winnen bij de bouwmarkt of een klusjesman omdat ik zelf echt te weinig kluservaring hiervoor heb. Ga het sowieso ook niet zelf doen, maar wil graag weten of het haalbaar is.
quote:Op woensdag 11 juni 2014 22:31 schreef Ferrari_Tape het volgende:
Waarom geluidsisolatie? Zet je 's nachts de radio aan in je woonkamer als je gaat slapen?
Bedankt voor de inputquote:Op woensdag 11 juni 2014 23:25 schreef hottentot het volgende:
Normale schuifdeuren isoleren echt zogoed als nihil wat geluid betreft. Als geluid een factor van belang is vallen schuifdeuren af.
Je hebt wel speciale geluidsisolerende isolerende deuren maar die dempen ook maar rond de 40 db en dan heb je al dure jongens met dubbele beplating.
Maar waarom zou je dit willen isoleren?
Typefoutquote:Op woensdag 11 juni 2014 22:36 schreef Ferrari_Tape het volgende:
[..]
Ghehe
Typefout of kom je uit de achterhoek.
Zelf zou ik mij om logees totaal niet druk maken om wat herrie in de ochtend, hoort een beetje bij logeren vind ik. Dat je nog lekker op een lucht / logeerbed ligt terwijl je het koffieapparaat al hoort pruttelenquote:Op woensdag 11 juni 2014 23:39 schreef FortyOne het volgende:
[..]
[..]
Bedankt voor de inputIk ben zelf niet van plan in deze (tweede) slaapkamer te gaan slapen, het is meer voor als er iemand komt logeren en ik (of iemand anders) nog wat later of juist 's ochtends vroeg in de woonkamer is. Het is niet de bedoeling dat je vanuit de slaapkamer dan elke zucht kan horen. Het hoeft natuurlijk niet geluidsdicht te zijn. Het is ook wel met het oog op de toekomst; mocht er een gezinnetje gestart worden dan zou deze kamer de kinderkamer moeten worden. Of wanneer ik de woning ooit weer wil verkopen, dan heeft zoiets natuurlijk alleen meerwaarde als het een fatsoenlijke tweede slaapkamer is.
quote:Op donderdag 12 juni 2014 09:14 schreef Gieliovd het volgende:
Mijn kind zou zich kapot lachen, dat weet ik nu al.
Dat is inderdaad ook zo. Ik heb nu bedacht dat ik er ook een gewone deur en kozijn in kan zetten en de deur er gewoon uit haal. Wanneer de ruimte afgesloten moet worden, zetten we die deur er gewoon weer inquote:Op woensdag 11 juni 2014 23:45 schreef hottentot het volgende:
[..]
Zelf zou ik mij om logees totaal niet druk maken om wat herrie in de ochtend, hoort een beetje bij logeren vind ik. Dat je nog lekker op een lucht / logeerbed ligt terwijl je het koffieapparaat al hoort pruttelen
En wat verkoop betreft, het is maar net welke koper je treft, de één vind schuifdeuren juist geweldig, de ander vind ze maar onpraktisch.
En kinderkamer, tja je wilt ook niet dat de kleine gaat huilen elke keer als paps zijn teen tegen de tafel stoot.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |