abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_140570666
Heb een vraag over een nalatenschap:

Een nalatenschap waar de erflater drie erfgenamen heeft daar gaat het om. Twee erfgenamen hadden een goede band met de erflater. De erflater heeft hen geld geschonken omdat ze het goed konden gebruiken wegens studeren, om erfbelasting te besparen voor een later moment en om te zorgen dat er vooral zoveel mogelijk geld naar deze twee erfgenamen zou gaan.De derde erfgenaam keek nooit om naar de erflater tot groot verdriet van de erflater. De derde erfgenaam wilde de erflater voor meer dan 10 jaar niet zien maar wil nu wel meedoen met de erfenis.

De twee erfgenamen/executeurs hebben de notaris - die helpt bij de nalatenschap - alle info gegeven van de afgelopen 5 jaar. De derde erfgenaam heeft daar recht op. Ze hebben de schenkingen laten zien met de bankafschriften. Nu stelt alleen de notaris dat er geen bewijs is van de schenkingen omdat er geen omschrijving bij de overboekingen staat en verder nergens schriftelijk iets is vastgelegd. De notaris zet in de berekening van de erfdelen neer dat er geld geleend is ipv geschonken. De twee erfgenamen zijn kwaad en vinden dit onprofessioneel.

Als een notaris stelt dat er geen bewijs is van een schenking, hoe durft een notaris dan te stellen dat er sprake is van een lening? Je zou verwachten dat een notaris probeert een boedelbeschrijving op te maken die zinvol is maar op deze manier lijkt de zaak te escaleren. Want de derde erfgenaam kan natuurlijk ook moeilijk gaan doen.

Hoe kijken mensen hier tegen deze zaak aan?

[ Bericht 100% gewijzigd door Five_Horizons op 31-05-2014 16:55:02 ]
pi_140571108
Dat het dom is geregeld met die schenkingen en dat daar nu de logische gevolgen van zijn dat het als lening wordt gezien.
pi_140571114
Rechtsbijstand, advocaten, dat gezeur.

Wat wij fokkers hier van vinden is volkomen irrelevant. Dit soort geneuzel is specialistisch werk. Laat dat over aan advocaten en notarissen. Complexe materie en helaas, inderdaad, veelal aanleiding tot scheve gezichten en geneuzel. Zoniet ordinaire ruzie. Om een paar kutcenten die je krijgt.
pi_140571219
robleem is dat de notaris op ramkoers zit en alleen in cijfers denkt. Je zou beide water bij de wijn kunnen doen maar dat kan dan volgens de notaris niet want dan kloppen de erfdelen niet meer. De rol van de notaris vind ik zeer kwalijk in deze.

[ Bericht 100% gewijzigd door Five_Horizons op 01-06-2014 11:17:33 ]
  zaterdag 31 mei 2014 @ 16:52:19 #5
304004 KaBuf
#teamfriet
pi_140572352
OP weg ;(
Please consider the environment before printing this post.
Op zaterdag 27 mei 2017 00:36 schreef d4v1d het volgende:
Kabuf is af en toe best een prima kerel.
pi_140572449
Op terug
[b]A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?[/b]
pi_140573637
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 15:50 schreef Lagrinta het volgende:
Hoe kijken mensen hier tegen deze zaak aan?
Dat er doordat er toen te gemakkelijk over gedacht is, je nu met de problemen komt te zitten.

Als het een lening is, dan valt het vermogen inééns onder de erfenis, beetje pech kom je dan ook nog met belasting daarover te zitten.

Maar als dit gebeurd en de 3e erfgenaam geeft ook problemen, dan rest alleen de rechtbank, en is het afwachten wat het oordeel is.
“The problem with socialism is that you eventually run out of other people’s money.”
pi_140574261
Over wat voor bedragen gaat het? Is er destijds aangifte voor schenkbelasting voor gedaan? Mogelijk dat je op deze manier kunt bewijzen dat het een schenking is. Als dit niet het geval is betekent het zeker niet automatisch dat het als lening gezien wordt. Wel is het mogelijk dat de schenkingen bij de erfenis opgeteld worden voor berekend wordt hoeveel iedere erfgenaam krijgt. Zo worden de schenkingen als voorschot op de erfenis gezien. Het is afhankelijk van de wil van de erflater of de schenkingen zo beschouwd moeten worden. Was er een testament?
pi_140575128
Precies dat, was er een testament? Zo nee, zijn de 3 erfgenamen bloedverwanten van de erflater?
pi_140578642
quote:
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 17:38 schreef hottentot het volgende:

[..]

Dat er doordat er toen te gemakkelijk over gedacht is, je nu met de problemen komt te zitten.

Als het een lening is, dan valt het vermogen inééns onder de erfenis, beetje pech kom je dan ook nog met belasting daarover te zitten.

Maar als dit gebeurd en de 3e erfgenaam geeft ook problemen, dan rest alleen de rechtbank, en is het afwachten wat het oordeel is.
De notaris laat vooral de zaak escaleren denk ik. Er is nog geen gesprek met de derde erfgenaam geweest maar die is not amused maar goed de andere twee ook niet dat hij meedoet. Dus ja..

[ Bericht 100% gewijzigd door Five_Horizons op 01-06-2014 11:17:53 ]
pi_140578748
quote:
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 18:05 schreef 8008135 het volgende:
Over wat voor bedragen gaat het? Is er destijds aangifte voor schenkbelasting voor gedaan? Mogelijk dat je op deze manier kunt bewijzen dat het een schenking is. Als dit niet het geval is betekent het zeker niet automatisch dat het als lening gezien wordt. Wel is het mogelijk dat de schenkingen bij de erfenis opgeteld worden voor berekend wordt hoeveel iedere erfgenaam krijgt. Zo worden de schenkingen als voorschot op de erfenis gezien. Het is afhankelijk van de wil van de erflater of de schenkingen zo beschouwd moeten worden. Was er een testament?
Het gaat om pak en beet 350.000 EUR. Er is geen aangfite schenkbelasting gedaan maar ook geen aangifte van een vordering of schuld bij de aangifte IB. In het testament is opgenomen dat schenkingen vrij van inbreng zijn. De twee erfgenamen stellen de notaris voor dat de derde erfgenaam zich beroept op zijn legitieme portie. Dan loopt ie ongeveer 15.000 EU mis. 115.000 EUR ontvangt hij dan i.p.v. 130. Als dat een breekpunt wordt.

Daarnaast storen de twee erfgenamen zich aan het feit dat de notaris eigenlijk de erfbelasting veel hoger laat uitvallen door de schenkingen in te brengen. Je kunt tenslotte maar verdelen wat er contant is.

PS Je kunt ook onderling afspraken maken om elkaar geld te geven - ja dit wil een notaris en belastingdienst natuurlijk niet horen - maar dat is dus het probleem. Ze denken niet creatief en kijken alleen naar cijfers ipv de situatie en context.

[ Bericht 54% gewijzigd door Five_Horizons op 01-06-2014 11:19:05 ]
pi_140578809
quote:
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 18:41 schreef Popolo het volgende:
Precies dat, was er een testament? Zo nee, zijn de 3 erfgenamen bloedverwanten van de erflater?
Ja een testament en erven alle drie (bloedverwanten) voor 1/3 alleen schenkingen zijn vrij van inbreng en het was de bedoeling dat de derde erfgenaam zo min mogelijk kreeg als ie al zou aanvaarden maar dat is nog steeds niet gebeurd en dat stoort de andere twee ook behoorlijk.

[ Bericht 34% gewijzigd door Five_Horizons op 01-06-2014 11:19:31 ]
pi_140579439
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 20:48 schreef Lagrinta het volgende:
maar dat is dus het probleem. Ze denken niet creatief en kijken alleen naar cijfers ipv de situatie en context.
Nee dat is het probleem niet. Ik denk juist dat ze wel kijken naar de situatie maar dat jij met andere ogen naar de situatie kijkt. Het probleem is dat dat mogelijk is omdat het niet goed is geregeld.

Hoeveel dagen zat er tussen schenken en overlijden?
pi_140579842
Probleem is dat de derde erfgenaam zijn 1/3 deel waarschijnlijk wil hebben en dus een vordering heeft op de andere twee. Die kunnen met de schenkingen hem niet uitkopen en er zit ook geld in een woning.

Je kunt het ook eenvoudiger stellen:

Jan heeft drie zoons en ze erven alle drie 1/3 van zijn kapitaal. Dit is vastgelegd in een testament waar staat dat schenkingen vrij van inbreng zijn. Jan heeft 10.000 EUR op het moment dat hij overlijdt en heeft zijn ene zoon in de laatste jaren voor zijn overlijden in totaal 40.000 EUR geschonken via bankgiften. De andere twee zeggen dat die 40.000 EUR een lening is. En willen dus 1/3 deel van 50.000 hebben. Dat is dus zeg maar ruim 16k voor die andere twee. Dat is in totaal 32k en dat geld is er dus niet. De bevoordeelde zoon zegt dat het schenkingen zijn en dat die vrij van inbreng zijn en dat de andere twee zoons hooguit hun legitieme portie kunnen opeisen. En de legitieme portie is de helft van het wetterlijk erfdeel en dat is dus bij drie zoons 1/6 van het kapitaal van 50.000 en dat is 8k p.p.

De bevoordeelde zoon hoeft dus maar 8k x 2 = 16k - 10k (overgebleven kapitaal) = 6k uit te betalen aan de andere twee i.p.v. 16k x 2 = 32k - 10k = 22k

[ Bericht 100% gewijzigd door Five_Horizons op 01-06-2014 11:19:56 ]
pi_140580343
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 21:14 schreef Lagrinta het volgende:

[..]

Dat is sowieso het geval dat ik met andere ogen kijk maar een notaris zal nooit voorstellen om het onderling op te lossen want anders zat je niet bij de notaris. Kijk een notaris kan wel kil alle cijfers bekijken maar als het zo eenvoudig was waren gesprekken ook niet nodig. Je zit niet in een rechtbank en een notaris weet ook wel dat als iemand niet tekent het proces verstoort wordt en de boel vertraagd wordt maar ja de notariskosten lopen aardig op. Een mediator met financiële kennis lijkt me beter in sommige gevallen dan een notaris die naar beide partijen niet luistert.
Maar een notaris wil ook de wet niet overtreden. Tevens is er alleen sprake van vrij van inbreng als dit officieel vastgelegd is. Is dit niet het geval dat kan de schenking ook niet zo beschouwd worden.

Ook kan vrij van inbreng de legitieme portie niet verkleinen, dus tenzij het deel van broer drie testamentair is vastgelegd op een zo klein mogelijk deel heeft deze gewoon recht op 1/3e deel.

Dan zijn er nog meer dingen die meespelen, als niemand hier ooit aangifte van gedaan heeft dan is er mijn inziens zelfs sprake van fraude, en zal ook de belasting zeker zijn deel willen. Zeker bij 350.000,- zijn er een hoop problemen op de hals gehaald. Want dan zou het gaan om een schenking van 175.000,- per persoon. Ja daar wil de belasting zijn deel van.

Staat er echt helemaal nergens wat op papier?
(EDIT: Over de opmerking van opgenomen in het testament over het hoofd gelezen)
“The problem with socialism is that you eventually run out of other people’s money.”
pi_140580383
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 21:14 schreef Lagrinta het volgende:

De notaris wil zich strikt aan het testament houden wat verdeling betreft.
Ja dat is zijn werk, wijkt hij hiervan af en komt dat uit dan heeft hij een probleem. Natuurlijk wil hij dat niet.
“The problem with socialism is that you eventually run out of other people’s money.”
  zaterdag 31 mei 2014 @ 21:27:51 #17
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_140580478
Ik ben de uitvoerder van een testament en sta soms best verbaast van hoeveel potentieel problemen dat kan opleveren zeker als de dood dichtbij is. Een privé gesprek waarin ik dreigde in elk geval de herinneringen tot brandhout te hakken en de rest te delen financieel zonder daar zelf wijzer van te worden. Loste dat op. De notaris had daar verder geen invloed meer op. Toegeven mijn familie is maar klein hier.
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
pi_140580551
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 21:27 schreef Megumi het volgende:
Ik ben de uitvoerder van een testament en sta soms best verbaast van hoeveel potentieel problemen dat kan opleveren zeker als de dood dichtbij is. Een privé gesprek waarin ik dreigde in elk geval de herinneringen tot brandhout te hakken en de rest te delen financieel zonder daar zelf wijzer van te worden. Loste dat op. De notaris had daar verder geen invloed meer op. Toegeven mijn familie is maar klein hier.
Klopt.

De meest lieve zorgzame tantes worden soms de meest gruwelijke geldwolven. Neefjes die je al 10 jaar niets van zich hebben laten horen staan al op de stoep voordat het lijk koud is. En ga zo maar door.
“The problem with socialism is that you eventually run out of other people’s money.”
pi_140580717
quote:
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 21:25 schreef hottentot het volgende:

[..]

Ja dat is zijn werk, wijkt hij hiervan af en komt dat uit dan heeft hij een probleem. Natuurlijk wil hij dat niet.
Vanzelfsprekend alleen ze maken alles wat onduidelijk is duidelijk met de Franse slag zeg maar. Gelaliseerd gesjoemel zeg maar. Een schenking is niet duidelijk oh dan is het een lening. Enig bewijs van een lening? Nee. Als dit bij de kantonrechter komt is het nog maar zeer de vraag wat de uitkomst is en dat bedoel ik dus. Als ik iemand elke maand geld schenk maar in juli schenk(nee betaal) ik diegene geld omdat diegene de vakantie heeft betaald hoe interpreteert de notaris zoiets dan zonder omschrijving? Het is allemaal totaal onduidelijk zonder context.

[ Bericht 35% gewijzigd door Five_Horizons op 01-06-2014 11:20:23 ]
pi_140580754
quote:
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 21:27 schreef Megumi het volgende:
Ik ben de uitvoerder van een testament en sta soms best verbaast van hoeveel potentieel problemen dat kan opleveren zeker als de dood dichtbij is. Een privé gesprek waarin ik dreigde in elk geval de herinneringen tot brandhout te hakken en de rest te delen financieel zonder daar zelf wijzer van te worden. Loste dat op. De notaris had daar verder geen invloed meer op. Toegeven mijn familie is maar klein hier.
Dr moet veel meer geregeld kunnen worden zonder notaris. Maar vaak zijn er al allerlei spanningen en een notaris is niet direct een goede mediator.

Notarissen zijn ook geen mensen waar mee je handjeklap kan doen terwijl water bij de wijn doen vaak toch mogelijk moet zijn door alle partijen. En als een notaris niet mee wil werken dan gaan we wel naar een ander kantoor of doen we het zelf wel.

[ Bericht 56% gewijzigd door Five_Horizons op 01-06-2014 11:20:46 ]
  zaterdag 31 mei 2014 @ 21:38:26 #21
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_140580862
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 21:29 schreef hottentot het volgende:

[..]

Klopt.

De meest lieve zorgzame tantes worden soms de meest gruwelijke geldwolven. Neefjes die je al 10 jaar niets van zich hebben laten horen staan al op de stoep voordat het lijk koud is. En ga zo maar door.
Het waren net aasgieren die al gaan rondcirkelen zonder dat de persoon al dood is.
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
pi_140580940
quote:
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 21:35 schreef Lagrinta het volgende:

[..]

Dr moet veel meer geregeld kunnen worden zonder notaris. Maar vaak zijn er al allerlei spanningen en een notaris is niet direct een goede mediator.
quote:
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 21:38 schreef Megumi het volgende:

[..]

[..]

Het waren net aasgieren die al gaan rondcirkelen zonder dat de persoon al dood is.
Kijk en dat bedoel ik dus. En daar heb je dan mee te maken maar een notaris denkt vaak wel persoonlijk te zijn en zicht te hebben op de situatie maar als ie alles strikt wil uitvoeren dan wil dat dus niet. De cliënten zijn er niet voor de notaris maar de notaris is er voor hen

[ Bericht 100% gewijzigd door Five_Horizons op 01-06-2014 11:21:25 ]
  zaterdag 31 mei 2014 @ 21:41:59 #23
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_140581029
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 21:35 schreef Lagrinta het volgende:

[..]

Dr moet veel meer geregeld kunnen worden zonder notaris. Maar vaak zijn er al allerlei spanningen en een notaris is niet direct een goede mediator.

Notarissen zijn ook geen mensen waar mee je handjeklap kan doen terwijl water bij de wijn doen vaak toch mogelijk moet zijn door alle partijen. En als een notaris niet mee wil werken dan gaan we wel naar een ander kantoor of doen we het zelf wel.
Mijn moeder koos mij als oudste uit om voor haar te beslissen. Of dat wijs is is vers twee maar zie nog steeds de angst in haar ogen toen de rest al aan het verdelen was. Ik vondt het toen tijd voor een wandeling en een pittig gesprek. Zonder Ma er bij.
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
pi_140581343
quote:
uote:
0s.gif Op zaterdag 31 mei 2014 21:41 schreef Megumi het volgende:

[..]

Mijn moeder koos mij als oudste uit om voor haar te beslissen. Of dat wijs is is vers twee maar zie nog steeds de angst in haar ogen toen de rest al aan het verdelen was. Ik vondt het toen tijd voor een wandeling en een pittig gesprek. Zonder Ma er bij.
Ja kennelijk is het toch moeilijk allemaal. Dan zeggen notarissen dat belangrijk is om je testament te laten checken. Ja ik krijg toch vaak een - wij van WC-eend gevoel - bij eigenlijk elke branche. Iedereen vindt zichzelf belangrijk en stelt dat de klant niet zonder hen kan. Maar goed met google is de burger veel wijzer dan voorheen.

[ Bericht 100% gewijzigd door Five_Horizons op 01-06-2014 11:21:47 ]
  zaterdag 31 mei 2014 @ 21:53:13 #25
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_140581488
Die derde erfgenaam staat toch gewoon in zijn recht?
The love you take is equal to the love you make.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')