FOK!forum / Muziek / Gitaar leren zonder gitaarleraar
Sneakiedonderdag 17 oktober 2002 @ 14:27
Is het mogelijk om goed te leren gitaar spelen doormiddel van tutorials op internet en boeken, of is het vrijwel onmogelijk om gitaar te leren spelen zonder leraaR?
Driekeerniks.comdonderdag 17 oktober 2002 @ 14:29
Ik speel al 3 jaar gitaar / bass-gitaar zonder boek of leraar en het gaat best aardig. gevoel voor muziek(instrumenten) in het algemeen is dan natuurlijk wel vereist !
Reintjedonderdag 17 oktober 2002 @ 14:30
Met de LOI, kom je er wel
Sneakiedonderdag 17 oktober 2002 @ 14:39
mja persoonlijk hou ik meer van punk, maar het is dus gewoon mogelijk om het je zelf goed aan te leren?
MrTorturedonderdag 17 oktober 2002 @ 14:40
Het is mogelijk het jezelf aan te leren, maar de kans is groot dat je jezelf dingen verkeerd aanleert..
Neverminddonderdag 17 oktober 2002 @ 14:49
met een heel sterk doorzettingsvermogen kom je er vast wel

maar ik raad je wel aan les te nemen, dat gaat veel sneller en dan leer je het direct goed

ssebassdonderdag 17 oktober 2002 @ 15:02
Ik heb het mezelf ook geleerd, lukt heel goed hoor. Wel disciplinen nodig. Hoewel ik dat niet echt heb ging het hier toch heel makkelijk. Leer even tabs lezen en dan gaat er een wereld voor je open, maargoed daardoor kan ik geen noten meer lezen
Oh ik speel trouwen GEEN punk, maar als dat je doel is zul je na een week heel ver zijn. Gewoon powerchords leren en je kan ze allemaal
Ga daarna maar latin/jazz en prog rock leren
Yokozunadonderdag 17 oktober 2002 @ 17:14
quote:
Op donderdag 17 oktober 2002 14:49 schreef Nevermind het volgende:
met een heel sterk doorzettingsvermogen kom je er vast wel

maar ik raad je wel aan les te nemen, dat gaat veel sneller en dan leer je het direct goed


Nou, dat dat sneller gaat kan ik met diverse voorbeelden bij ons op school meteen tegenspreken
Zuipdonderdag 17 oktober 2002 @ 17:20
"gitaar leren zonder gitaat leraar"

heb jij soms ook Nederlands geleerd zonder Nederlands-leraar?

Maar goed, ontopic:

Ik heb het ook een tijdje geprobeerd, maar het is toch aan te raden om wel les te nemen hoor! Dan leer je idd gelijk goed! Nadeel is dat je iedere week naar de les moet, ook al heb je er absoluut even geen zin in... En het is best prijzig.

Je zou het ook bij iemand die wel gitaar kan spelen kunnen proberen, beetje de basis-dingen enzo... En dan pas op les gaan. Scheelt een hoop tijd! (en geld!)

EvilFaithdonderdag 17 oktober 2002 @ 17:54
Denk dat het best per persoon verschilt, als jij veel doorzettingsvermogen hebt, en goed gevoel voor muziek hebt, dingen snel oppakt etc dan is het wel te doen, maarja als je die vorige kenmerken allemaaal niet hebt kan een leraar best handig zijn..
Neverminddonderdag 17 oktober 2002 @ 17:59
quote:
Op donderdag 17 oktober 2002 17:14 schreef Yokozuna het volgende:

[..]

Nou, dat dat sneller gaat kan ik met diverse voorbeelden bij ons op school meteen tegenspreken


beetje krom... dan maar zo:
als je gemotiveerd bent en geen les hebt kom je er wel
als je gemotiveerd bent en les hebt kom je er waarschijnlijk sneller
als je niet gemotiveerd bent en geen les hebt kom je er niet
als je niet gemotiveerd bent en les hebt kom je er ook niet

zo?

LenLdonderdag 17 oktober 2002 @ 18:28
Als je zelf sueprsnel wilt leren gitaarspelen met veel moeilijke liedjes etc moet je natuurlijk een l;eraar nemen, amar als je gitaarwilt spelen voor leuk erbij (bij het kampvuur bij je andere instrument) of als je niet zon haast hebt en het leuker vind zelf een weg te vinden zal ik je neit afraden geen leeraar te nemen. MAar zorg natuurlijk wel dat je iemand in je kennissen kring hebt die gitaarspeelt en jouw met vrage kan helpen.
rene29donderdag 17 oktober 2002 @ 18:31
quote:
Op donderdag 17 oktober 2002 17:14 schreef Yokozuna het volgende:

[..]

Nou, dat dat sneller gaat kan ik met diverse voorbeelden bij ons op school meteen tegenspreken


Moet je nagaan hoe ze gespeeld zouden hebben zonder les.....
Pietjuhdonderdag 17 oktober 2002 @ 19:10
quote:
Op donderdag 17 oktober 2002 18:31 schreef rene29 het volgende:

[..]

Moet je nagaan hoe ze gespeeld zouden hebben zonder les.....


Hij bedoeld dat er ook een stel mensen bij ons op school die zonder les ook best goed kunnen spelen en dat de mensen die les hadden alles veel trager leerden enzo
BrianMayvrijdag 18 oktober 2002 @ 01:39
Aangezien je punk leuk vind (Blink182 aan je usericon te zien) moet dat makkelijk zonder les kunnen.

Misschien een tip om eerst jezelf dingen aan te leren. En na een tijd als je vast komt te zitten les te nemen

Los_Bastardosvrijdag 18 oktober 2002 @ 14:00
Aangezien ik zelf nog nooit les heb gehad reageer ik toch maar ff

Ik ben zo'n 11 jaar geleden begonnen met gitaar spelen. Daar voor heb ik 2 jaar piano gespeeld. Toen hoorde ik voor het eerst Iron Maiden en had ik het licht gezien. Omdat Maiden riffs een beetje gek klonken op een piano wilde ik het maar op de gitaar proberen en zo is het dus begonnen.

In het begin had ik eigenlijk nooit aan les gedacht. Ik heb gewoon veel geoefend met een tab. boek. Uiteraard heb ik ook vaak gitaar tijdschriften gelezen en ook nog enkele theorie boeken wat dus ook heeft geholpen.

Achteraf heb ik er geen spijt van dat ik nooit les heb genomen. Als ik mijzelf moet vergelijken met mensen die ik ken, die wel les hebben gehad, ben ik op een aardig tempo vooruit gegaan. Het was misschien nog sneller gegaan als ik wel les had genomen, maar ik had er zo plezier in en dat is toch wel het belangrijkste denk ik.

Als je zeker weeet dat je het zonder les kan, moet je het zo doen en je kunt altijd later les nemen als het niet gaat. Maar zorg ervoor dat je iig vaak speelt! Zelfs met les is dat een vereiste.

Gitaristvrijdag 18 oktober 2002 @ 14:48
Het is wel mogelijk om jezelf gitaar te leren spelen ('k ken zat voorbeelden), maar je loopt natuurlijk wel de kans om dingen verkeerd aan te leren. Daarom is het verstandiger om les te nemen bij een leraar, hij/zij kan je de echt technische dingen uitleggen en voordoen. Meestal valt dat niet uit een boekje of van een site af te leiden.

Een andere mogelijkheid is om het jezelf aan te leren, en dan zo nu en dan eens wat voorspelen aan iemand die het wel kan (waarschijnlijk heb je wel iemand in je kennissenkring of familiekring die het gitaarspelen beheerst).

Succes

Succes

Ome-Basdinsdag 19 november 2002 @ 23:58
Zelf gitaar spelen kan best, maar het is het beste als je eerst een basis hebt d.m.v. gitaarles.

Ik heb zelf toen ik zo'n 13 jaar geleden begon met gitaarspelen 2 jaar "verkeerd" les gehad, daarna heb ik 2 jaar bij een ander les gehad waar ik wel goed les kreeg en in 1 maand had ik daar al meer geleerd dan 2 jaar bij die ander.

Sindsdien ben ik zelf gaan spelen, en dat gaat me aardig goed af

bertranddinsdag 19 november 2002 @ 23:59
quote:
Op donderdag 17 oktober 2002 14:27 schreef Sneakie het volgende:
Is het mogelijk om goed te leren gitaar spelen doormiddel van tutorials op internet en boeken, of is het vrijwel onmogelijk om gitaar te leren spelen zonder leraaR?
zie Pim van Gestel
Zanderwoensdag 20 november 2002 @ 00:02
Een docent helpt zeker wel, maar probeer wel iemand te vinden die je ook echt dingen leert die je zelf leuk vindt om te spelen: als je eerst een half jaar op 'Boer, er ligt een kip in het water' of 'Mary had a little lamb' moet studeren van een leraar, dan gaat de lol er heel snel vanaf.
Janewoensdag 20 november 2002 @ 08:47
quote:
Op woensdag 20 november 2002 00:02 schreef Zander het volgende:
'Mary had a little lamb'
Die lijkt mij nu wel weer leuk om mijn McCartney-repertoire mee te beginnen.
Ibanezwoensdag 20 november 2002 @ 11:24
Naar mijn mening moet je echt, na een aantal maanden zelf proberen, een gitaarleraar (priveles) in de arm nemen... Je kunt zelf wel via internet enzo de tabs downloaden en het klinkt ook nog, maar ik kom toch steeds vaker, deste langer ik speel tot de conclusie dat er dingen op internet staan die technisch niet helemaal kloppen. En als je dan na een aantal jaar in een band gaat spelen, en je staat op het podium, zullen er altijd muzikanten in de zaal staan. Dan sla je echt een flater als je technisch incorrect speelt. Er zijn veel artiesten die technisch incorrect spelen, en toch de blits slaan, maar zij hebben heel lang technisch gespeeld, en vinden het zo makkelijker..
Er zijn ook genoeg artiesten die nooit een les gehad hebben, maar spelen wel al vanaf in den beginne bij een band.

Zorg wel dat je een leraar krijgt die je, zoals eerder genoemd, ook jou smaak muziek leert. Kijk de basis- akkoorden en zo is allemaal saai in het begin, maar alle begin is moeilijk, en dan kan je leraar jen nog akkoorden leren die in een nummer zitten dat jij ook leuk vindt.... Ik leerde al na 2 maanden, for whom the bell tholls van MetallicA.En dan speelt mijn leraar al 32 jaar gitaar maar wel ex- Action in Dc (ac/dc cover), dus eigenlijk heb ik het wel getroffen...

iig succes...

ulliewoensdag 20 november 2002 @ 11:33
quote:
Op woensdag 20 november 2002 00:02 schreef Zander het volgende:
Een docent helpt zeker wel, maar probeer wel iemand te vinden die je ook echt dingen leert die je zelf leuk vindt om te spelen: als je eerst een half jaar op 'Boer, er ligt een kip in het water' of 'Mary had a little lamb' moet studeren van een leraar, dan gaat de lol er heel snel vanaf.
Mary had a little lamb van Stevie Ray Vaughn is best leuk om blues mee te leren .

Verder word je inderdaad sneller beter met een leraar, maar als je simpele punk wil gaan spelen is het niet noodzakelijk...

da_rippahdonderdag 21 november 2002 @ 22:11
Ik speel ook al 2 jaar, waarvan ongeveer een 1/2 jaar elektrisch, nooit les gehad (gitaar dan he) wel 3 jaar pianoles gehad

Maar ik kan al een aardig nooitje spelen... Anderen zeggen dat ik musicaal ben Maar dat valt opzich wel mee hoor

Gitaar is volgens mij prima te leren zonder leraar... beetje gevoel moet je wel hebben natuurlijk

Yokozunadonderdag 21 november 2002 @ 22:21
quote:
Op woensdag 20 november 2002 11:33 schreef ullie het volgende:

[..]

Mary had a little lamb van Stevie Ray Vaughn is best leuk om blues mee te leren .

Verder word je inderdaad sneller beter met een leraar, maar als je simpele punk wil gaan spelen is het niet noodzakelijk...


Verschilt enorm per leraar. Sommige mensen volgens nu 3 jaar gitaarles (18 jaar) en spelen nog een beetje blues en rock. Voordeel gitaarleraar: fout aanleren wordt bijna onmogelijk. Nadeel gitaarleraar: leersnelheid ligt niet altijd op het gewenst tempo.
LenLvrijdag 22 november 2002 @ 19:16
en gitaarleraren zijn ook niet altijd super goedkoop.
bohrapvrijdag 22 november 2002 @ 19:21
Toen ik 12 was wilde ik gitaar leren spelen.....Ik vroeg aan mijn muziekleraar en vroeg hem of hij me les wilde geven........Hij leerde me 3 accoorden....de e....de a....en de b.
Zo ga dat maar eens een jaartje spelen...in dit schema....
De man had me de blues geleerd....de basis van alles....

Het is allemaal goedgekomen....Ik heb mezelf goed leren spelen, andere accoorden aangeleerd, speel verschillende stijlen....maar de blues blijft het lekkerst....

-edit>spelvuot-

Emizeavrijdag 22 november 2002 @ 19:36
Naja, iemand heeft er ooit ook mee moeten beginnen, die heeft dit gedaan en heeft techniek ontwikkeld....

Dus iemand anders kan dat in theorie ook.

Maar ik heb het ook mezelf aangeleerd en punk is zeker geen probleem zonder leraar!

Slaapmeisjezaterdag 23 november 2002 @ 17:28
Slaapmeisje heeft vandaag een hele mooie hoogglans zwarte steelstring van het merk Crafter gekocht en gaat in december eindelijk op gitaarles bij een priveleraar! Na een aantal maanden zelf pielen nu eindelijk de beuk erin. Voor mij is het van belang dat die gitaarleraar een beetje de stok achter de deur houdt en vrij streng is. Je hebt van die mensen die jarenlang gitaarles hebben en nog niet verder komen dan een paar simpele accoorden. Veel thuis oefenen is dus wel essentieel. Eigenlijk zou je gitaar moeten eten, drinken en slapen

* Slaapmeisje nu wel ontzettende pijn aan haar vingertoppen heeft

LenLzaterdag 23 november 2002 @ 22:17
pijn is niet genoeg! bloedende vingertoppen zul je hebben

* LenL had laatst blaren op zn rechterhand vingers naar te enthousiaste tap-oefeningen die later mooi zijn gaan bloeden

Radiohoofdjemaandag 25 november 2002 @ 21:31
Ik heb vrijdag ook eindelijk mijn gitaar gekocht. Een richwood is het. Met stalen snaren en ik ben er echt heeeeel erg blij mee. Hij was tweedehands en erg afgeprijsd maar nog als nieuw. En ik kan hem ook aansluiten op een versterker. Dat heb ik alleen nog niet getest...zal ik morgen eens gaan doen

Speel nou 9 jaar piano en weet dus wel hoe akkoorden in elkaar zitten dus denk dat het dan makkelijker is zonder leraar maar ik ga binnenkort ook op les omdat ik het gewoon goed wil leren. Een vriend van me helpt me al met akkoorden en in die paar daagjes kan ik er toch wel een aardig aantal nou..maar ik wil natuurlijk meer kunnen spelen dan alleen akkoorden. Moet wel zeggen dat een baré verdomd moeilijk is...

Ik zoek alleen een goede leraar en ben er nog geen tegengekomen ... weet iemand misschien een goede leraar in de buurt van Eersel-Eindhoven? Ik wil een privé-leraar namelijk maar weet niet waar ik moet zoeken...hoe vind je er één? (die goed is en liefst conservatorium gehad heeft. Wil niet zeggen dat mensen zonder conservatorium niet goed zijn maar meestal heb je dan ook een goede leraar...)

Emizeawoensdag 27 november 2002 @ 15:50
quote:
Op maandag 25 november 2002 21:31 schreef Radiohoofdje het volgende:
Moet wel zeggen dat een baré verdomd moeilijk is...
Uhuh, en over een tijdje (beetje oefenen) pak je ze heeeeel simpel en vraag je je af hoe je het ooit moeilijk heb kunnen vinden.

Een tip, probeer dan je gitaar eens te draaien en een barre met links te pakken......dan weet je het weer!

Schorpioenwoensdag 27 november 2002 @ 16:25
quote:
Op maandag 25 november 2002 21:31 schreef Radiohoofdje het volgende:

Ik zoek alleen een goede leraar en ben er nog geen tegengekomen ... weet iemand misschien een goede leraar in de buurt van Eersel-Eindhoven? Ik wil een privé-leraar namelijk maar weet niet waar ik moet zoeken...hoe vind je er één? (die goed is en liefst conservatorium gehad heeft. Wil niet zeggen dat mensen zonder conservatorium niet goed zijn maar meestal heb je dan ook een goede leraar...)


Dan moet je gewoon eens bij een conservatorium langsgaan. Als je conservatorium doet moet je als stage meestal lesgeven en dus zitten een hoop studenten te springen om leerlingen.
Yalhambradonderdag 28 november 2002 @ 22:17
Tjah, het kan wel, het valt me alleen vaak op dat mensen die het zichzelf aangeleerd hebben een verschrikkelijk verkeerde techniek hebben Ze zijn alleen zo duur he die lessen, moet ze nu zelf betalen
Subhumandonderdag 28 november 2002 @ 22:27
quote:
Op donderdag 28 november 2002 22:17 schreef Yalhambra het volgende:
Tjah, het kan wel, het valt me alleen vaak op dat mensen die het zichzelf aangeleerd hebben een verschrikkelijk verkeerde techniek hebben
Ja en bovendien, mocht je les nemen nadat je jezelf erg veel hebt aangeleerd is de kans groot dat je weer helemaal opnieuw moet beginnen. En omdat je dan volgens jezelf al zoveel kunt vind je het alleen maar saaier, en ga je dus stoppen met les. Dan leer je jezelf alleen maar meer verkeerde dingen aan, waardoor je uiteindelijk op een bepaald niveau blijft steken waar je niet zou zijn blijven steken als je vanaf het begin les gehad zou hebben.
Radiohoofdjezaterdag 30 november 2002 @ 22:38
quote:
Op donderdag 28 november 2002 22:27 schreef Subhuman het volgende:

[..]

Ja en bovendien, mocht je les nemen nadat je jezelf erg veel hebt aangeleerd is de kans groot dat je weer helemaal opnieuw moet beginnen. En omdat je dan volgens jezelf al zoveel kunt vind je het alleen maar saaier, en ga je dus stoppen met les. Dan leer je jezelf alleen maar meer verkeerde dingen aan, waardoor je uiteindelijk op een bepaald niveau blijft steken waar je niet zou zijn blijven steken als je vanaf het begin les gehad zou hebben.


Nee, ben ik het niet mee eens... waarom zou je het dan moeilijker vinden dan iemand die vanaf het begin les heeft?...volgens mij is het niet verkeerd om jezelf wat akkoorden te leren...kunt toch niet zoveel fout doen?
(ik haal de akkoorden van internet en kijk welke vingers op welke snaar moeten.)
volgens mij ga je dan echt nog wel vooruit. Als je het echt wil kom je altijd vooruit oefening baart kunst
Ik wil ook heel erg graag les. Nu nog een goede leraar vinden Kweet ook zeker dat ik doorga... speel ook al 9 jaartjes piano en één keer een half jaar gestopt maar toen had ik al weer heel erge spijt... Muziek is gewoon alles
LenLzondag 1 december 2002 @ 12:09
quote:
Op donderdag 28 november 2002 22:17 schreef Yalhambra het volgende:
Tjah, het kan wel, het valt me alleen vaak op dat mensen die het zichzelf aangeleerd hebben een verschrikkelijk verkeerde techniek hebben
Dat komt omdat ze het niet goed aanleren, als je veel van sijts enzo haalt, veel forums leest als gitaarforum.nl en harmony cecntral en je hebt een gitarist in je kennissenkring dan is het moeilijk om je verkeerdee technieken aan te leren.
Yokozunazondag 1 december 2002 @ 12:28
quote:
Op zondag 1 december 2002 12:09 schreef LenL het volgende:

[..]

Dat komt omdat ze het niet goed aanleren, als je veel van sijts enzo haalt, veel forums leest als gitaarforum.nl en harmony cecntral en je hebt een gitarist in je kennissenkring dan is het moeilijk om je verkeerdee technieken aan te leren.


Precies, als je jezelf een verkeerde techniek aanleert ben je gewoon fout aan het aankloten en ben je te lui even wat cursus boeken of gitaarsites te checken.
Doodkapjezondag 1 december 2002 @ 14:50
Ik speel nu bijna 3 jaar gitaar en ik heb nooit les gehad... Accoorden spelen enzo gaat prima, alleen merk je dat je toch wat tekort komt bij improvisaties en solo's. Wat hammer-ons en pull-offs op pentatonische toonladders gaat nog wel, maar je merkt toch dat het lastig is om een goede snelheid aan te houden. Dan is zo'n gitaarleraar wel handig.
Ik gebruik vaak http://www.cyberfret.com
Daar heb je gitaarlessen met videootjes (real-player) en voorbeelden (real-audio). De moeite waard om het even te checken als je zelf aan het aanklooien bent.
Damusic2mezondag 1 december 2002 @ 18:04
Wat voor mij goed heeft gewerkt is: eerst jezelf wat eelt op je handen leren, en dan een tijdje een leraar nemen die je op je posities kan corrigeren, en mischien wat nieuwe tricks kan leren, en daarna weer lekker zelf verder gaan.
(bloedende vingertoppen: truukje.. neem een bloempot vol zand en ram dar je vingers een tijdje in.. kweek je snel eelt mee)
verder veel toonladders spelen, en niet alles op het snelst willen doen.. word je slordig van (zie yngwie malmsteen)
Reeferzondag 1 december 2002 @ 18:06
Succes.
Los_Bastardoszondag 1 december 2002 @ 22:24
quote:
Op zondag 1 december 2002 14:50 schreef Doodkapje het volgende:
Ik speel nu bijna 3 jaar gitaar en ik heb nooit les gehad... Accoorden spelen enzo gaat prima, alleen merk je dat je toch wat tekort komt bij improvisaties en solo's. Wat hammer-ons en pull-offs op pentatonische toonladders gaat nog wel, maar je merkt toch dat het lastig is om een goede snelheid aan te houden. Dan is zo'n gitaarleraar wel handig.
Ga snelle klassieke stukken (bv. The flight of the bumblebee) oefenen en dan kom je al een heel eind (qua techniek dan)

[Dit bericht is gewijzigd door Los_Bastardos op 01-12-2002 22:26]

Seborikzondag 1 december 2002 @ 22:26
quote:
Op zondag 1 december 2002 22:24 schreef Los_Bastardos het volgende:

[..]

Ga snelle klassieke stukken (bv. The flight of the bumblebee) oefenen en dan kom je al een heel eind


Snelle stukken moet je juist pas oefenen wanneer je goed ritme kunt houden, anders wordt je extreem slordig.
Los_Bastardoszondag 1 december 2002 @ 22:28
quote:
Op zondag 1 december 2002 22:26 schreef Seborik het volgende:

[..]

Snelle stukken moet je juist pas oefenen wanneer je goed ritme kunt houden, anders wordt je extreem slordig.


Ja ok.
Het is ook niet echt de bedoeling dat je gelijk op 240 bpm gaat oefenen
Radiohoofdjezondag 1 december 2002 @ 22:35
quote:
Op zondag 1 december 2002 14:50 schreef Doodkapje het volgende:

Ik gebruik vaak http://www.cyberfret.com
Daar heb je gitaarlessen met videootjes (real-player) en voorbeelden (real-audio). De moeite waard om het even te checken als je zelf aan het aanklooien bent.


Bedankt voor de tip erg leuke site. Ik speel nou een week gitaar maar akkoorden lukken al wel een beetje. Ja ik kan al een aantal nummers van Radiohead spelen maar ik weet ook wel hoe een akkoord moet klinken omdat ik al 9 jaar piano speel. Ik vind het wel moeilijk om een bm snel achter een ander akkoord te zetten. (al die baré's zijn zo lastig) maar het gaat al ietsje ietsje beter.
Ik vraag me alleen af of je ooit een andere vingerzetting gebruikt voor een akkoord als je bepaalde akkoorden achter elkaar hebt zodat je sneller bij dat akkoord komt of houden jullie gewoon altijd dezelfde vingerzetting aan zodat je niet gaat twijfelen daarover? ik zag op die site bijvoorbeeld dat ze met een G akkoord een pink neerzetten op de dunste snaar terwijl ik daar mn ringvinger zet...
Mn pink is namelijk het slechtste getraind nog een beetje slapjes...hoe moet je die trainen? zodat ie net zo veel kracht heeft als de andere? Gewoon veel oefenen zal wel het beste zijn maar ik vroeg me af of daar er ook oefeningen zijn waarbij je je vingers extra traint.
En met mn rechterhand heb ik ook wel eens problemen. Kwil niet de hele tijd hetzelfde saaie ritme daarbij hebben en af en toe wat afwisselen maar dat is ook nog wel lastig.
Reefermaandag 2 december 2002 @ 11:49
quote:
Op zondag 1 december 2002 22:35 schreef Radiohoofdje het volgende:

[..]
ik zag op die site bijvoorbeeld dat ze met een G akkoord een pink neerzetten op de dunste snaar terwijl ik daar mn ringvinger zet...


dat zijn dus van die slordigheidjes die je krijgt zonder leraar.
en waarom denk je dat die pink het slechtst getraind is...omdat je em niet gebruikt!!
Litphomaandag 2 december 2002 @ 13:07
quote:
Op maandag 2 december 2002 11:49 schreef Reefer het volgende:
dat zijn dus van die slordigheidjes die je krijgt zonder leraar.
en waarom denk je dat die pink het slechtst getraind is...omdat je em niet gebruikt!!
Dat is volgens mij niet direct een slordigheidje, maar het aanleren van 2 verschillende vingerzettingen voor G. De 320003 (van lage E-snaar af gelezen) en de 320033 (waarbij het toch echt het makkelijkst is om de pink op de 3e fret hoge E-snaar te plaatsen).
Reefermaandag 2 december 2002 @ 13:54
quote:
Op maandag 2 december 2002 13:07 schreef Litpho het volgende:

[..]

Dat is volgens mij niet direct een slordigheidje, maar het aanleren van 2 verschillende vingerzettingen voor G. De 320003 (van lage E-snaar af gelezen) en de 320033 (waarbij het toch echt het makkelijkst is om de pink op de 3e fret hoge E-snaar te plaatsen).


die 320033 is een ander accoord toch?
maar goed ik blijf erbij: muziekschool rawks
Litphomaandag 2 december 2002 @ 13:58
quote:
Op maandag 2 december 2002 13:54 schreef Reefer het volgende:
die 320033 is een ander accoord toch?
maar goed ik blijf erbij: muziekschool rawks
Het blijft G majeur. Weliswaar met een iets andere klank omdat je maar één grote terts (B) in het accoord hebt en een extra kwint (D), maar desalniettemin G majeur.
Muziekschool is inderdaad een goed idee. Zit ik ook al jaren aan te denken, maar ik zie een beetje op tegen het afleren van al mijn slechte gewoontes.
Yokozunamaandag 2 december 2002 @ 13:59
quote:
Op zondag 1 december 2002 22:28 schreef Los_Bastardos het volgende:

[..]

Ja ok.
Het is ook niet echt de bedoeling dat je gelijk op 240 bpm gaat oefenen


Dat zijn 16 nootwisselingen per sec in een 4 kwarts maat?
Litphomaandag 2 december 2002 @ 14:05
quote:
Op maandag 2 december 2002 13:59 schreef Yokozuna het volgende:
Dat zijn 16 nootwisselingen per sec in een 4 kwarts maat?
Als je alleen maar 16e noten speelt wel ja. Dat is mogelijk wat aan de snelle kant voor een goedbedoelende amateur zoals ikzelf .
Yokozunamaandag 2 december 2002 @ 14:29
quote:
Op maandag 2 december 2002 14:05 schreef Litpho het volgende:

[..]

Als je alleen maar 16e noten speelt wel ja. Dat is mogelijk wat aan de snelle kant voor een goedbedoelende amateur zoals ikzelf .


Ook voor diehards

Maar ik vind die berekening zo vaag.
240 beats/min = 4 beats/sec (gedeeld door 60 ok)
Dus een beat is 1/4 noot?

[Dit bericht is gewijzigd door Yokozuna op 02-12-2002 14:37]

Litphomaandag 2 december 2002 @ 14:37
quote:
Op maandag 2 december 2002 14:29 schreef Yokozuna het volgende:
Maar ik vind die berekening zo vaag.
240 beats/min = 4 beats/sec (gedeeld door 60 ok)
Dus een beat is 1/4 noot?
Ik dacht dat een vierkwartsmaat inhield dat er vier beats (kan even niet op nederlandse term komen) in een maat zitten waarbij elke beat de waarde van een kwart noot heeft, maar pin me daar niet op vast. Mijn muziek- en zeker ritmekennis is sketchy (om maar eens een goed nederlandse uitdrukking te gebruiken).
Schorpioenmaandag 2 december 2002 @ 14:42
quote:
Op maandag 2 december 2002 14:29 schreef Yokozuna het volgende:

[..]

Ook voor diehards

Maar ik vind die berekening zo vaag.
240 beats/min = 4 beats/sec (gedeeld door 60 ok)
Dus een beat is 1/4 noot?


Meestal kwartnoten maar dat hoeft niet per se.
Er staat altijd bij de tempoaanduiding erbij wat de eenheid is, meestal dus <kwartnoot> = 240, dwz er gaan 240 kwartnoten in een minuut.

Nou is dat wel heeel errug snel he

Yokozunamaandag 2 december 2002 @ 14:43
DUS!!! uitgaande van vierkwartsmaat:

bpm= aantal 1/4 noten per minuut
bpm/240= aantal maten per sec
bpm/60= aantal 1/4 noten per sec
bpm/30= aantal 1/8 noten per sec
bpm/15= aantal 1/16 noten per sec
bpm/7.5= aantal 1/32 noten per sec

Conclusie: de aanduiding BPM sux. BPS is veel beter voor te stellen.

[Dit bericht is gewijzigd door Yokozuna op 02-12-2002 14:49]

Schorpioenmaandag 2 december 2002 @ 17:14
quote:
Op maandag 2 december 2002 14:43 schreef Yokozuna het volgende:
DUS!!! uitgaande van vierkwartsmaat:

bpm= aantal 1/4 noten per minuut
bpm/240= aantal maten per sec
bpm/60= aantal 1/4 noten per sec
bpm/30= aantal 1/8 noten per sec
bpm/15= aantal 1/16 noten per sec
bpm/7.5= aantal 1/32 noten per sec

Conclusie: de aanduiding BPM sux. BPS is veel beter voor te stellen.


Ja, een aanduiding als 1,42 kwartnoten per seconde is inderdaad veel duidelijker.

Geef mij dan maar gewoon 80 bpm.

Yokozunamaandag 2 december 2002 @ 17:28
quote:
Op maandag 2 december 2002 17:14 schreef Schorpioen het volgende:

[..]

Ja, een aanduiding als 1,42 kwartnoten per seconde is inderdaad veel duidelijker.

Geef mij dan maar gewoon 80 bpm.


Ik bedoel wat betreft snelle solo's, dubbelbass werk enzo.
d4rkl1ghtmaandag 16 december 2002 @ 00:22
Ik speel nu 5 jaar gitaar en heb nooit les gehad... grootste nadeel is dat je soms blijft steken op een bepaald (soms zelfs laag) nivo...

Ik ben pas 2 maandjes ongeveer bezig met snelle solo's van slayer en metallica bv en daarvoor heb ik amper solootjes gespeeld. Die snelle solo's vond ik vroeger niet mooi en daarom weigerde ik ze gewoon te leren spelen. Hoe dan ook, ik vind het nu juist het mooiste wat er is en krijg het nu aardig onder die knie in best korte tijd (die solo's dus).

Les is denk ik toch beter, maar dat ligt natuurlijk ook aan de leraar

metallicattimmaandag 16 december 2002 @ 10:27
quote:
Op maandag 2 december 2002 14:42 schreef Schorpioen het volgende:

[..]

Meestal kwartnoten maar dat hoeft niet per se.
Er staat altijd bij de tempoaanduiding erbij wat de eenheid is, meestal dus <kwartnoot> = 240, dwz er gaan 240 kwartnoten in een minuut.

Nou is dat wel heeel errug snel he


als je alleen maar kwartnoten speelt op een tempo van 240 is dat echt niet snel.... als je t nou over 1/32 hebt geef ik je gelijk
Sneakiemaandag 30 december 2002 @ 00:25
maar na welke tijd kun je dan redelijk punk liedjes spelen? en hoe zit het dan met de solos in punk liedjes? of vallen die solos zonder leraar niet te leren? Het is vrij raar, ik kan geen akkoorden spelen maar wel bv tabs zoals

335 en 244

[Dit bericht is gewijzigd door Sneakie op 30-12-2002 00:31]

Tinus1983maandag 30 december 2002 @ 00:42
quote:
Op maandag 2 december 2002 17:28 schreef Yokozuna het volgende:

[..]

Ik bedoel wat betreft snelle solo's, dubbelbass werk enzo.


en ja hoor, de drummer komt toch weer bovendrijven he
BlueEyeZmaandag 30 december 2002 @ 00:54
quote:
Op maandag 30 december 2002 00:25 schreef Sneakie het volgende:
maar na welke tijd kun je dan redelijk punk liedjes spelen? en hoe zit het dan met de solos in punk liedjes? of vallen die solos zonder leraar niet te leren? Het is vrij raar, ik kan geen akkoorden spelen maar wel bv tabs zoals

335 en 244


Punk liedjes zijn meestal niks meer dan simpele "powerchords", bij deze "akkoorden" (het zijn eigenlijk geen volwaardige akkoorden) pak je 2 of 3 snaren, en het is elke keer dezelfde vingerpositie.(naja bijna iig)

En solo's zijn best zonder leraar te leren, alleen je zult je wel wat moeten verdiepen in "scales", maar dit is ook best te doen.

Heel veel dingen klinken moeilijk en zien er moeilijk uit, maar in de meeste gevallen (en bij punk/grunge/numetal helemaal) is het dead-simple.

Mayhemmaandag 30 december 2002 @ 04:56
Ja dat lukt zeker wel! Ik denk dat het overgrote gedeelte van de gitaristen gitaar heeft leren spelen zonder leraar.

Als je wat akkoorden kent, moet je gewoon tabs gaan dowloaden (bv van http://www.guitartabs.cc ) en die gaan spelen.

Rest gaat vanzelf dan

Dezzmaandag 30 december 2002 @ 10:35
Ik dacht eerst ook wel even gitaar te leren spelen zonder gitaarleraar, maar het is toch echt veel beter om een gitaarleraar te hebben vind ik. Het ligt natuurlijk ook aan de leraar die je hebt, maar die ik heb (Joop Wolters ) heeft dezelfde muzieksmaak als ik. Dat is natuurlijk wel belangrijk.

Omdat hij de sterren van de hemel speelt ga jezelf ook veel meer oefenen. Dus ik blijf nog wel een tijd op les

_Etter_vrijdag 28 maart 2003 @ 16:34
quote:
Op woensdag 20 november 2002 11:24 schreef Ibanez het volgende:
....

En als je dan na een aantal jaar in een band gaat spelen, en je staat op het podium, zullen er altijd muzikanten in de zaal staan. Dan sla je echt een flater als je technisch incorrect speelt. Er zijn veel artiesten die technisch incorrect spelen, en toch de blits slaan, maar zij hebben heel lang technisch gespeeld, en vinden het zo makkelijker..
Er zijn ook genoeg artiesten die nooit een les gehad hebben, maar spelen wel al vanaf in den beginne bij een band.
....


dit vind ik nou totale bullshit! als je technisch incorrect speelt en zogenoemde muzikanten kraken je af omdat je niet geheel via de regeltjes speelt dan zegt dat meer over de muzikanten dan over jou! Experimenteer juist met de gitaar en probeer juist orgineel te zijn inplaats van de doodgespeelde melodieen te spelen!

[Dit bericht is gewijzigd door _Etter_ op 28-03-2003 16:35]

Neilzavrijdag 28 maart 2003 @ 16:34
Ach je hebt helemaal niet écht les nodig! Ik heb zelf ook geen les genomen en heb me ook niks verkeerd aangeleerd; als je het leuk vind en er veel tijd in steekt (elke dag 2 uur rammen) dan leer je het beter en sneller dan mét leraar denk ik. Je komt er vanzelf achter als je techniek verkeerd aanleerd omdat je toch moeilijker en beter gaat spelen en je andere manieren van spelen vind. Maar dan nog maakt techniek niet veel uit naar mijn mening; volgens de 'leraren' moet je je duim altijd tegen de hals drukken en dus niet om de hals heen leggen

Ik ben zelf begonnen op notabene een speelgoed gitaar zonder snaren maar met rubberen geleiders waar je wél akkoorden op kon oefenen; prima basis; toen naar acoustisch (viel tegen, was ook een kut gitaar) daarna naar een goedkope electrische. Nu heb ik aan ruim 5000 Euro apparatuur staan en heb in 2 bandjes gespeeld; ik wéét dat ik OK speel aangezien ik vaak rondhang in een muziekinstrument zaak waarvan de eigenaar (die ik dus persoonlijk ken) een leraar is... Oh ja, speel nu een 6 jaar ongeveer denk ik...

Moraal; als je écht wilt leer je het gewoon zelf, dat hebben de 'grote' ook gedaan...

jodelamaandag 31 maart 2003 @ 18:13
ik wil ook beginnen met gitaar spelen, maar ik ben linkshandig.
Is het waar dat een gitaar dan veel duurder is???
Wat kost een goeiekope (linkse) gitaar??
_Sly_maandag 31 maart 2003 @ 19:56
quote:
Op maandag 31 maart 2003 18:13 schreef jodela het volgende:
ik wil ook beginnen met gitaar spelen, maar ik ben linkshandig.
Is het waar dat een gitaar dan veel duurder is???
Wat kost een goeiekope (linkse) gitaar??
Niet veel meer dan een goede rechtse gitaar.
Komakiemaandag 31 maart 2003 @ 20:42
quote:
Op maandag 31 maart 2003 18:13 schreef jodela het volgende:
ik wil ook beginnen met gitaar spelen, maar ik ben linkshandig.
Is het waar dat een gitaar dan veel duurder is???
Wat kost een goeiekope (linkse) gitaar??
utfs aub

Maar ff serieus er zijn al een paar topics over.
Gewoon ff "linkshandig" invullen en daarna ff het muziekforum selecteren.

Laat ik nou eens aardig zijn en het ff voor je gedaan te hebben.

klik

dastozondag 14 september 2003 @ 22:05
copy paste werkt niet als het alleen in jouw cookie staat hoor thomz
Dezzzondag 14 september 2003 @ 22:09
quote:
Op zondag 14 september 2003 22:05 schreef dasto het volgende:
copy paste werkt niet als het alleen in jouw cookie staat hoor thomz
what the hell!
Nitro_YEzondag 14 september 2003 @ 22:18
ik heb dan een leraar, maar ja waar is hij handig voor. Nou ja ik kan opzich wel redelijk spelen, maar het gaat vaak om de kleine details zodat het echt goed klinkt en daar kan je leraar je op wijzen dat is dus wel handig. Maar ja ook voor dat geldt dat je zelf veel moet oefenen en moet proberen. Want als ik gewoon doe wat er in die lesboekjes staat dan wordt ik niet zo snel goed, je moet veel proberen, gewoon moeilijke dingen enzo, daar leer je best wel veel van.
onanymouszondag 14 september 2003 @ 22:26
quote:
Op zondag 14 september 2003 22:18 schreef Nitro_YE het volgende:
ik heb dan een leraar, maar ja waar is hij handig voor. Nou ja ik kan opzich wel redelijk spelen, maar het gaat vaak om de kleine details zodat het echt goed klinkt en daar kan je leraar je op wijzen dat is dus wel handig. Maar ja ook voor dat geldt dat je zelf veel moet oefenen en moet proberen. Want als ik gewoon doe wat er in die lesboekjes staat dan wordt ik niet zo snel goed, je moet veel proberen, gewoon moeilijke dingen enzo, daar leer je best wel veel van.
Hetzelfde hier. Ik heb het gitaarspelen eerst een jaar lang geprobeerd zonder leraar en daarna heb ik toch maar les genomen en t is gewoon zo dat je er heel erg veel kleine dingetjes die je anders over het hoofd had gezien leert. Het kan best zonder leraar maar ik weet nu dat ik met leraar behoorlijk beter/gestructureerder/gedetailleerder ben gaan spelen maar ja het ligt natuurlijk wel aan je leraar of je er veel aan hebt (ik heb dus toevallig een hele goede )