FOK!forum / Flora & Fauna / Voorkomen dat binnenkat naar buiten rent?
Draailampwoensdag 30 april 2014 @ 01:01
Mijn binnenkat van 3 is toen ik met een collectant aan de voordeur stond naar buiten geglipt.
Ze stond erna stokstijf en met grote ogen op het tuinpad. Uiteindelijk heb ik haar naar binnen kunnen duwen en tillen.

Dit doet ze normaal nooit. Dan blijft ze wachten op een dressoir naast de voordeur.
Voor dat de collectant kwam was ze in een dolle drukke bui.
Ik vermoed dat dit de rede is dat ze naar buiten rende (misschien wel onbewust) of ze heeft daar een vlieg oid gezien of voelde zich niet veilig voor de collectant.

Zou ik maatregelen moeten nemen of zou ze zo geschrokken zijn dat het een eenmalige actie was?

Ik zou ook niet weten hoe je dit kan voorkomen. Bij het naar buiten gaan of als de bel gaat zou ik de keukendeur kunnen dicht doen.
Dan kan ze niet op de gang en dus niet bij de voordeur.

Maar ik kom natuurlijk ook dagelijks binnen door de voordeur. Ze zit vaak al op me te wachten als ze me de oprit hoort komen.
Een portiek bouwen gaat wat ver vind ik haha.

Maar is er evt een oplossing?
Mocht het nodig zijn of worden.
Iets makkelijks op te bergen / neerzetten.
Houten plank of kippengaas ....?

PS: ze is een binnenkat omdat ik aan een drukke 80 km weg woon.
P8woensdag 30 april 2014 @ 01:08
Met een binnenkat is het gewoon altijd opletten, is mijn ervaring. Niks meer, niks minder.
Magicawoensdag 30 april 2014 @ 01:23
Die deur altijd dicht doen zodat ie niet bij de deur kan komen? :P
Weet niet of ie dan ruimte genoeg heeft?
Doe ik bij mijn katten ook, ok dan kunnen ze niet door mijn hele huis als ik wegga maar alleen in de keuken en woonkamer..
Jahr00nwoensdag 30 april 2014 @ 07:14
Gewoon buiten laten. Gewoon dierenmishandeling dit.
Holymewoensdag 30 april 2014 @ 07:36
Gewoon opletten, als ze vaker langs je heen wil rennen, tussendeur idd even dichtdoen :) Verder zijn er geen oplossingen, als ze echt zou willen, gaat een plank haar niet tegen houden. Je zou wel kunnen kijken hoe je haar meer ruimte kan geven, denk aan afgezet(te) balkon of tuin, meer opties om in huis de hoogte in te gaan, dat soort dingen. Meer ruimte kan de eventuele interesse in buiten ook weer wat verminderen :)
123hopsaflopswoensdag 30 april 2014 @ 08:01
Een binnenkat die probeert te ontsnappen is geen binnenkat.
kawa4woensdag 30 april 2014 @ 08:04
quote:
0s.gif Op woensdag 30 april 2014 07:14 schreef Jahr00n het volgende:
Gewoon buiten laten. Gewoon dierenmishandeling dit.
HUISdier, hoor je gewoon bij te houden. binnen in HUIS.

maar idd gewoon opletten, en de tussendeur altijd dicht houden.
123hopsaflopswoensdag 30 april 2014 @ 08:06
quote:
2s.gif Op woensdag 30 april 2014 08:04 schreef kawa4 het volgende:

[..]

HUISdier, hoor je gewoon bij te houden. binnen in HUIS.

maar idd gewoon opletten, en de tussendeur altijd dicht houden.
Omdat het HUISdier heet, moet je het opsluiten?
Holymewoensdag 30 april 2014 @ 08:10
quote:
0s.gif Op woensdag 30 april 2014 08:01 schreef JoPiDo het volgende:
Een binnenkat die probeert te ontsnappen is geen binnenkat.
Ik lees dat TS 't heeft over 'n kat die altijd zelf netjes binnen blijft, en nu in een dolle bui naar buiten is gerend en daar vervolgens stokstijf blijft staan. Klinkt voor mij niet echt als ontsnappen :) Een buitenkat die je binnen houdt, zal toch echt wat ander gedrag vertonen, zowel binnen (denk aan constante ontsnappogingen, eindeloos gemauw, ongewenst gedrag) als eenmaal buiten.
Catch22-woensdag 30 april 2014 @ 08:13
Sja, zorgen dat t niet kan. Onze ene poes is in ons vorige huis ook een paar keer ontsnapt. Dus geen deuren open laten staan enzo.

Nu mag ze naar buiten en dat doet ze dan ook.
kawa4woensdag 30 april 2014 @ 08:13
quote:
1s.gif Op woensdag 30 april 2014 08:06 schreef JoPiDo het volgende:
mdat het HUISdier heet, moet je het opsluiten?
ja natuurlijk. neem dan geen kat,
als je niet de moeite wil nemen om hem binnen te houden, zodat hij voor geen overlast voor andere mensen kan zorgen.
en ook niet dood gereden kan worden door een auto of iets dergelijks.

maar dit is een voortdurende discussie. en iedereen heeft redenen om het op zijn manier te doen,
ik persoonlijk vind dan je je huisdieren bij moet houden.
Draailampwoensdag 30 april 2014 @ 09:26
Laat ik voorop stellen dat ze mijn inziens niet bewust naar buiten wil denk ik.
Krabt niet aan een deur, miauwt niet, is vredig met de plekjes in huis die voor haar zijn en ze was gisteren doodsbang toen ze buiten stond. Was denk ik echt van die dolle minuut of bang, weg gerend en misschien niet wetende dat dat buiten was.

Ik woon aan een drukke weg en fietspad.
Voof kan ze niet naar buiten. Dan wordt ze dood gereden. Daarnaast wil ik niet dat zij andere tot last is. In de tuin achter heb ik vaker geprobeerd maar dat wil ze niet.
Dus dierenmishandeling zeggen vind ik wat ver gaan
Draailampwoensdag 30 april 2014 @ 09:30
quote:
0s.gif Op woensdag 30 april 2014 01:23 schreef KwadeAfdronk het volgende:
Die deur altijd dicht doen zodat ie niet bij de deur kan komen? :P
Weet niet of ie dan ruimte genoeg heeft?
Doe ik bij mijn katten ook, ok dan kunnen ze niet door mijn hele huis als ik wegga maar alleen in de keuken en woonkamer..
Zou een optie zijn. Maar gezien ze geen buitenkat is van oorsprong, en nooit vraagt of eist om naar buiten te gaan ga ik vanuit dat dit een foute actie was?!
Zal het uiteraard komende tijd wel in de gaten gaan houden.
Catch22-woensdag 30 april 2014 @ 09:32
Katten zijn natuurlijk gewoon onwijs nieuwsgierig. Zien een open deur, "Hey wat is daar achter? Snel kijken! O wat? Buiten? ehh"


Je moet het intellect van katten niet overschatten.
Holymewoensdag 30 april 2014 @ 09:36
quote:
1s.gif Op woensdag 30 april 2014 09:30 schreef Draailamp het volgende:

[..]

Zou een optie zijn. Maar gezien ze geen buitenkat is van oorsprong, en nooit vraagt of eist om naar buiten te gaan ga ik vanuit dat dit een foute actie was?!
Zal het uiteraard komende tijd wel in de gaten gaan houden.
Ik zou niet de ruimte gaan verkleinen zolang het niet nodig is, zoals je het beschrijft klinkt het als een dolle actie, en die is prima te voorkomen door een tussendeur dicht te doen :) Als ze al in de ruimte zit als de bel gaat of de deur opengaat, gewoon goed in de gaten houden of d'r even in de juiste ruimte zetten en alsnog de deur dicht doen. De kat minder ruimte geven terwijl ze al 3 jaar die extra ruimte wel heeft, zou ook voor problemen kunnen zorgen.
DjinNwoensdag 30 april 2014 @ 10:53
Ik heb alleen maar binnenkatten gehad.
Sterre is 13, en heb ik binnengehouden vanaf het moment dat ik haar had, toen was ze 6 weken oud.
Het is gewoon opletten. Deuren goed sluiten, ramen op kiertjes en niet helemaal wijd open zetten. Kijken of er geen kat in de buurt is wanneer je de voordeur open doet. Ze weet niet beter en doet ook eigenlijk nooit pogingen om te ontsnappen.

Sterre heeft het 2x gepresteerd om te ontsnappen :P de ene keer kwam omdat ik het raam in het studentenhuis niet goed had dichtgedaan. Madam zat aan de andere kant van het raam (de buitenkant dus) doodleuk te zitten op het richeltje. En dat op de 4e verdieping ofzo :{

De tweede keer was toen we in Spanje woonden. Er logeerde kennissen in mijn huisje en een daar van had doodleuk het raam open laten staan.
Mijn vader vroeg me af wie toch die twee katten in de tuin waren die aan het spelen waren, en allemaal rondjes rondom het huis aan het rennen waren (Tijgertje leefde toen nog). Goh wat leken ze toch op die van ons!
Heb mijn vader nog nooit zo geschrokken gezien toen ie realiseerde dat het zijn eigen katten waren :D _O-
Draailampwoensdag 30 april 2014 @ 22:40
Een kat is natuurlijk heel nieuwsgierig aangelegd. Zij ook zeker, ook binnenshuis.
Dus als dan de deur wat langer op een kier staat of er wordt aan het slot gerammelt van buiten cq niet snel naar binnen, dan snap ik best dat het verleidelijk is.

Van buiten naar binnen is ook het meest risicovol. Het is nl niet dat als je van binnen naar buiten gaat ze een sprintje naar de deur maakt.

Hoe merk je als een kat echt naar buiten wilt? En gebeurd dit ook bij binnenkatten van jongs af aan, of is dat meest bij buitenkatten die je binnen zet?
Catch22-woensdag 30 april 2014 @ 22:43
Fiep zat heel vaak bij het raam. Of ging er tegenaan staan en krabben. Die is nu ook de hele dag buiten sinds de verhuizing.
DjinNwoensdag 30 april 2014 @ 23:19
quote:
0s.gif Op woensdag 30 april 2014 22:40 schreef Draailamp het volgende:
Een kat is natuurlijk heel nieuwsgierig aangelegd. Zij ook zeker, ook binnenshuis.
Dus als dan de deur wat langer op een kier staat of er wordt aan het slot gerammelt van buiten cq niet snel naar binnen, dan snap ik best dat het verleidelijk is.

Van buiten naar binnen is ook het meest risicovol. Het is nl niet dat als je van binnen naar buiten gaat ze een sprintje naar de deur maakt.

Hoe merk je als een kat echt naar buiten wilt? En gebeurd dit ook bij binnenkatten van jongs af aan, of is dat meest bij buitenkatten die je binnen zet?
Mwah, Sterre niet eigenlijk. Wellicht komt het omdat ze niet beter weet en eigenlijk al haar hele leven binnen zit :)
Ze interesseert zich meer voor speeltjes, eten, kartonnen doosjes, en haar stoel in de keuken :P Voor het raam zit ze wel graag, maar als het raam op een kiertje staat doet ze er niets mee.
Pas geleden moest ik de voordeur open doen, en door de wind ging de kamerdeur open. Ik had het niet door en stond met diegene aan de deur te praten.
Ineenkeer zegt diegene "Heej Sterre!" en kijkt naar mijn voeten.
Zit mevrouw doodleuk naast mijn voeten te zitten en heel rustig rond te kijken _O- Schijnbaar zat ze daar al een dikke 5 minuten ofzo :')

Als een kat echt naar buiten wil zal ze/hij het zeker laten merken. Krabben aan de deuren, snel richting de deur sprinten zodra die open gaat. Kortom: gewoon zeuren.
En denk dat het ook wel degelijk verschil maakt op welke leeftijd je hem een binnenkat maakt.
Liloe was 2 toen we hem kregen en was daarvoor altijd buiten *hij was niet voor niks een poot kwijtgeraakt*. De 6 jaar dat we hem daarna hadden hebben we vaak op moeten letten dat ie niet naar buiten rende zodra de voordeur openging :P Rende ie keihard de trap af en voor je het wist zat ie al bij de voordeur.
Draailampwoensdag 30 april 2014 @ 23:23
Goed om te horen dat als een kat echt naar buiten wilt je dit merkt. Dat is hier niet.
Puur nieuwsgierigheid denk ik
Draailampdonderdag 1 mei 2014 @ 10:31
Wat zou een (lang) lijntje doen?
Dat ik met haar in de achtertuin kan en op deb duur zij alleen.

Tuigje vindt ze geen probleem.
Punt is dat ik bang ben dat ze dan alleen maar naar buiten wil. Anderzijds denk ik dat het goed is. Maar wat juist is?
Holymedonderdag 1 mei 2014 @ 10:38
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2014 10:31 schreef Draailamp het volgende:
Wat zou een (lang) lijntje doen?
Dat ik met haar in de achtertuin kan en op deb duur zij alleen.

Tuigje vindt ze geen probleem.
Punt is dat ik bang ben dat ze dan alleen maar naar buiten wil. Anderzijds denk ik dat het goed is. Maar wat juist is?
Ik zou persoonlijk tuigjes afraden, een van mijn katten werd er erg gefrustreerd van en wou idd constant naar buiten (al was dat buiten de poort, hij mocht al in de tuin). Al weet ik dat het voor sommige katten wel prima werkt! Ik heb mijn tuin afgezet en een kattenluikje aangebracht, katten tevreden, ik tevreden :)
Een kat alleen buiten laten aan een lange lijn zou ik sowieso niet doen, wat als ze vast komt te zitten, or erger?
Draailampdonderdag 1 mei 2014 @ 10:45
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2014 10:38 schreef Holyme het volgende:
Een kat alleen buiten laten aan een lange lijn zou ik sowieso niet doen, wat als ze vast komt te zitten, or erger?
Klopt. Dan zou ik erbij blijven.
Ik zou het positief vinden voor haar als ze graag eens buiten wilt rond lopen.
Als ik op die manier aan haar behoefte kan doen zou ik dat natuurlijk voor haar doen.
Opzich kan dat prima in de tuin. Maar los is geen optie met 2 buren die kattenhaters zijn.

Maar je kan je ook een hoop trammelant op de hals halen als ze daarna alleen nog maar naar buiten wilt.
Holymedonderdag 1 mei 2014 @ 10:56
En je tuin afzetten is geen optie? Schuin gaas, kattennet, er zijn nog meer opties.
Draailampdonderdag 1 mei 2014 @ 11:04
Ze kan heel makkelijk op het dak komen via de tuin. En via dat dak is ze heel snel bij de buren.
En als ik haar ergens niet wil hebben is het daar.
Die man is echt een kattenhater
controlaltdeletedonderdag 1 mei 2014 @ 11:09
Als je een tuin hebt is het bijna zielig een kat dit te onthouden. Ik heb geluk, mijn katten kunnen buiten de tuintjes in, veel mensen en buren om me heen met katten dus niemand die klaagt. Toch stond er ene jl. opeens buiten aan de straatkant, op een vroege ochtend. Ik heb wel een vaag idee hoe hij daar is gekomen. Ik ben toen rustig gebleven, meneer zat onder de auto was bangetjes, maar ik heb um naar binnen kunnen lokken. Eerst mochten ze nadien niet meer naar buiten overdag als ik niet thuis was maar merkte dat dit ze erg ongelukkig en opgefokt maakten.
Draailampdonderdag 1 mei 2014 @ 11:21
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2014 11:09 schreef controlaltdelete het volgende:
Als je een tuin hebt is het bijna zielig een kat dit te onthouden.
Prioriteit 1 is voor mij veiligheid en die kan ik hen niet bieden als ze los lopen.
Maar met een lijntje wil ik met alle liefde een uurtje per dag ofzo met haar naar buiten.
Moet ik wel weten dat ze erna niet de hele tijd aan de deur staat te krabben :)

Ik weet niet hoe het werkt bij een kat:
1) een vinger pakken en later een arm pakken
2) genieten dat ze buiten mag aan het lijntje
Holymedonderdag 1 mei 2014 @ 11:24
Dat ligt echt aan de kat :) Zoals ik al zei, bij mij ging het niet goed, maar ken ook iemand die dagelijks even een blokje om loopt met de kat.
Draailampdonderdag 1 mei 2014 @ 11:31
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2014 11:24 schreef Holyme het volgende:
Dat ligt echt aan de kat Zoals ik al zei, bij mij ging het niet goed, maar ken ook iemand die dagelijks even een blokje om loopt met de kat.
Maar testen wordt dus lastig denk ik
controlaltdeletedonderdag 1 mei 2014 @ 11:43
Maar is het probleem bij jou de buren die niets van katten moeten hebben of gaat het om de veiligheid? Als het alleen het laatste is zou ik het beestje de tuin met die vrijheid gunnen. Met lastige buren is het wat moeilijker. Als je het wil en financieel kunt permitteren dan is tuin afzetten een optie, aan een tuigje vind ik een beetje zielig. Een kat is geen hond die je even lekker uitlaat aan een riem bovendien laat je een hond ook wel eens een stukje ronddollen in alle vrijheid zonder riem, ik zou er dan liever een binnenkat van proberen te maken. Maar ja dan blijft die tuin toch altijd lokken denk ik.
Holymedonderdag 1 mei 2014 @ 11:50
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2014 11:43 schreef controlaltdelete het volgende:
Maar is het probleem bij jou de buren die niets van katten moeten hebben of gaat het om de veiligheid? Als het alleen het laatste is zou ik het beestje de tuin met die vrijheid gunnen. Met lastige buren is het wat moeilijker. Als je het wil en financieel kunt permitteren dan is tuin afzetten een optie, aan een tuigje vind ik een beetje zielig. Een kat is geen hond die je even lekker uitlaat aan een riem bovendien laat je een hond ook wel eens een stukje ronddollen in alle vrijheid zonder riem, ik zou er dan liever een binnenkat van proberen te maken. Maar ja dan blijft die tuin toch altijd lokken denk ik.
Het ís een binnenkat, is niet gewend aan buiten, of ik mis hier iets :) Ik zou de tuin afzetten (en ja, je kan dat zo doen dat ze ook het dak niet op kan, maar daar komt miss wel wat meer bij kijken dan), of d'r gewoon binnen blijven houden.
Draailampdonderdag 1 mei 2014 @ 12:09
Het is met name ook de buren. En aan de voorkant de drukke weg.
Ik ben inderdaad ook wel van mening dat een binnenkat niks te kort komt als ze buiten niet gewend is.
Wel als je een buitenkat als binnenkat gaat houden. Juist de rede waarom ik geen asielkat genomen heb.
controlaltdeletedonderdag 1 mei 2014 @ 12:25
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2014 12:09 schreef Draailamp het volgende:
Het is met name ook de buren. En aan de voorkant de drukke weg.
Ik ben inderdaad ook wel van mening dat een binnenkat niks te kort komt als ze buiten niet gewend is.
Wel als je een buitenkat als binnenkat gaat houden. Juist de rede waarom ik geen asielkat genomen heb.
Ja maar heb je nou een tuin of niet? Ik heb een vriendin die een tuin heeft met katten, omdat het raskatten zijn en ze ook bang is dat ze eventueel gejat kunnen worden mogen ze niet naar buiten. Maar ze willen het wel graag, die beestjes van haar zijn vaak gespitst op de tuin en zijn ook wel eens ontsnapt toen ze de kans zagen :(
Patapondonderdag 1 mei 2014 @ 13:01
Ik heb 6 katten. Die hebben een eigen verdieping met een balkon waar ze veilig naar buiten kunnen (fotos staan hier ergens op het forum). Van die 6 mag er eentje naar buiten, dat was en is een zwerver en is met geen mogelijkheid binnen te houden. De andere vijf zijn binnenkatten en gaan alleen op het veilige balkon naar buiten.

De voordeur is ook bij ons een probleem. Zodra de bel gaat zijn ze verdwenen (schrikvissen) maar als de deur openstaat of als ik thuiskom zitten ze zowat op de drempel. Het is bij ons ook weleens gebeurt dat ze in de voortuin zaten. Verstijfd van schrik en je kunt ze dan zo oppakken.
Naast het afzetten van een balkon of tuin kun je aan de voordeur weinig doen. Altijd opletten als je de deur opendoet en de deur niet open laten als je niet in de buurt bent.
Draailampdonderdag 1 mei 2014 @ 13:25
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2014 12:25 schreef controlaltdelete het volgende:

[..]

Ja maar heb je nou een tuin of niet? Ik heb een vriendin die een tuin heeft met katten, omdat het raskatten zijn en ze ook bang is dat ze eventueel gejat kunnen worden mogen ze niet naar buiten. Maar ze willen het wel graag, die beestjes van haar zijn vaak gespitst op de tuin en zijn ook wel eens ontsnapt toen ze de kans zagen :(
Ja, ik heb een tuin. Niet dat ze daar heel veel aan hebben qua groen.
Ik heb veel kiezelstenen in de achtertuin en houtwerk
Ansudonderdag 1 mei 2014 @ 13:28
Onze kat was ook eens naar buiten geglipt. Werd er een kwartier later aangebeld door de buurman, met de poes naast hem zittend, met de boodschap 'hij zat hier zo mooi voor de deur, maar kan zelf niet aanbellen...'. Dat beestje maak je helemaal niet gelukkig met naar buiten gaan, die wil alleen maar op schoot of in zijn mandje te liggen slapen _O- . Ik denk dus ook wel dat je het wel een beetje aan het poezenbeest in kwestie merkt of niet.
Draailampdonderdag 1 mei 2014 @ 14:24
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2014 13:28 schreef Ansu het volgende:
Onze kat was ook eens naar buiten geglipt. Werd er een kwartier later aangebeld door de buurman, met de poes naast hem zittend, met de boodschap 'hij zat hier zo mooi voor de deur, maar kan zelf niet aanbellen...'. Dat beestje maak je helemaal niet gelukkig met naar buiten gaan, die wil alleen maar op schoot of in zijn mandje te liggen slapen _O- . Ik denk dus ook wel dat je het wel een beetje aan het poezenbeest in kwestie merkt of niet.
Mijn poes is zo ontzettend lui of relax dat ze denk ik buiten niet eens overleefd.
Haar leven is eten, spelen, kammen, op de bank liggen of op de krabpaal en vensterbank
ikbeneenkiwidonderdag 1 mei 2014 @ 14:26
20050409%20Dennestrijd_Hooglanders-004.jpg
senestadonderdag 1 mei 2014 @ 15:41
quote:
1s.gif Op woensdag 30 april 2014 08:06 schreef JoPiDo het volgende:

[..]

Omdat het HUISdier heet, moet je het opsluiten?
Nou niet vanwege een naampje natuurlijk ;) Maar wel om het diertje veilig te houden en om te voorkomen dat mensen last hebben van andermans huisdier denk ik. De opvattingen daarover zullen altijd verschillen. Sommige mensen vinden niet buiten laten mishandeling en anderen vinden wel buiten laten en een dier zoveel risico's laten lopen mishandeling. Het is een discussie die hier al honderden keren gevoerd is en waar gewoon verschil van mening over zal blijven bestaan.

En ontopic. Het blijft gewoon oppassen. Wij hebben hier een tuin waar ze gelukkig wel in kunnen omdat die is afgezet en we hebben na de voordeur een halletje die af te sluiten is, dat scheelt. Als je dat niet hebt dan lijkt het me inderdaad erg lastig.
controlaltdeletedonderdag 1 mei 2014 @ 16:38
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2014 15:41 schreef senesta het volgende:

[..]

Nou niet vanwege een naampje natuurlijk ;) Maar wel om het diertje veilig te houden en om te voorkomen dat mensen last hebben van andermans huisdier denk ik. De opvattingen daarover zullen altijd verschillen. Sommige mensen vinden niet buiten laten mishandeling en anderen vinden wel buiten laten en een dier zoveel risico's laten lopen mishandeling. Het is een discussie die hier al honderden keren gevoerd is en waar gewoon verschil van mening over zal blijven bestaan.

En ontopic. Het blijft gewoon oppassen. Wij hebben hier een tuin waar ze gelukkig wel in kunnen omdat die is afgezet en we hebben na de voordeur een halletje die af te sluiten is, dat scheelt. Als je dat niet hebt dan lijkt het me inderdaad erg lastig.
Ik vind beiden geen mishandeling hoor. Mishandeling is als je niet omkijkt naar je huisdier en opzettelijk pijn doet.
senestadonderdag 1 mei 2014 @ 16:39
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2014 16:38 schreef controlaltdelete het volgende:

[..]

Ik vind beiden geen mishandeling hoor. Mishandeling is als je niet omkijkt naar je huisdier en opzettelijk pijn doet.
Ja, maar ja zoveel mensen zoveel meningen nietwaar :Y
Lucky_Strikedonderdag 1 mei 2014 @ 18:01
Mijn binnenkat heeft een keer precies hetzelfde gedaan, liep inens de voordeur uit en schrok zich rot _O-

Wij deden altijd de deur naar de gang dicht als de deurbel ging. Inmiddels is de deur naar de gang altijd dicht omdat mevrouw het nodig vond om regelmatig op de deurmat te plassen. Een aantal buren hebben katten die dat doen, vermoedelijk wordt er door andere katten tegen de voordeur geplast.

Atari heeft totaal geen drang om naar buiten te gaan. Ze zit wel voor wijd open ramen achter de hor. Ze verdedigd het fort met hand en tand tegen alles dat door de dakgoot wandelt. Er werd regelmatig geknokt aan weerszijden van de hor. Ik heb haar een keer midden in de nacht uit de dakgoot gegrepen omdat de hor er uit gevallen was. Inmiddels ligt er kippengaas in de dakgoot zodat er geen kat meer langs kan lopen. En is de hor met duct tape vastgeplakt.

Wij hebben hier verschrikkelijk veel overlast van katten dus we hebben expres een binnenkat genomen. Ik wil geen onderdeel van het probleem zijn.
loecjevrijdag 2 mei 2014 @ 00:10
Ik zou sowieso de tussendoor sluiten als de voordeur lang open blijft staan, bijvoorbeeld kletse met de collectant of iemand uitdraaien ofzo.
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2014 11:21 schreef Draailamp het volgende:

[..]

Prioriteit 1 is voor mij veiligheid en die kan ik hen niet bieden als ze los lopen.
Maar met een lijntje wil ik met alle liefde een uurtje per dag ofzo met haar naar buiten.
Moet ik wel weten dat ze erna niet de hele tijd aan de deur staat te krabben :)
In de lente/zomer is een uurtje in de tuin zitten met de kat geen probleem, maar wil je dat ook in de winter?

Hier gaan de katten tijdelijk aan een lijntje naar buiten. Dat werkt prima. Belangrijkste is dat je de kat niet beloond voor het zeuren door de kat mee naar buiten te nemen.
Nadeel van een lijn is dat je er altijd bij moet blijven. Ik zie het niet zitten om in de winter buiten te gaan zitten bij de katten vandaar dat we de tuin gaan afzetten zodat ze veilig in eigen tuin kunnen rondlopen.