abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_138004890
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 maart 2014 14:12 schreef dick_laurent het volgende:
Mag ik even zeggen dat ik alfa's stiekem wel erg mooi vind :@

Toen ik maandje terug voor mijn 1e auto ging kijken had ik ook een budget van rond de 2200 euro en voor dat geld kon je hier en daar wel een leuke 147 vinden, maar ja dan was het wel vaak bouwjaar 1999/2000 en dan vaak ook nog eens met 200.000+ kilometer op de teller.

Durfde ik niet zo goed aan. Denk overigens niet dat alle alfa's meteen garant staan voor veel problemen, je kan pech hebben, maar dat kan ook met tig andere modellen auto's die misschien nog wel veel nieuwer zijn.
Ik heb een zwak voor de 1e gen 166, prachtige wagen O+
Wat heb jij nu zelf voor een auto gekocht?
pi_138005052
Waarom mag jouw neef dan geen Alfa kopen? Omdat jij er enge verhalen over hebt gehoord? :')

De Alfa 156 is gewoon een oudere auto (in die prijsklasse die je noemt al snel zo'n 10 jaar oud) en bij oudere auto's moet je altijd goed opletten voordat je hem koopt. Ik neem aan dat ie voor een diesel gaat. Die motorblokken zijn bijna onverwoestbaar. Wat wel wat aandachtspuntjes zijn bij de Alfa 156 zijn krakende draagarmen, roest in de wielkassen/bodem, thermostaat (tempmeter blijft op 70 graden hangen). En let verder op standaard dingetjes als dat ie recht stuurt, koppeling niet zwaar gaat, geen gekke geluiden etc...

Koop ook niet bij een vaag/onbetrouwbaar bedrijf, maar betaal liever iets meer bij een Alfa-specialist of betrouwbare particulier. Let dan op of er een onderhoudshistorie bekend is.

Heb zelf ook een paar jaar een 156 gehad en daarna een 147. Heerlijk rijdende auto's die er ook mooi uitzien (van binnen en buiten). Het is echt weer wat anders dan een standaard japanner of duitser. Heb er ook nooit mee stil gestaan ofzo. Gewoon tijdig onderhoud uit laten voeren, altijd netjes warm rijden etc.
  Moderator vrijdag 21 maart 2014 @ 14:26:47 #28
214736 crew  dick_laurent
Dick Laurent Is Dead
pi_138005350
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 maart 2014 14:13 schreef Globali het volgende:

[..]

Er zijn wat veel mensen met pech uit die tijd.
Really? ... en je kent ze allemaal zeker? ;)


quote:
0s.gif Op vrijdag 21 maart 2014 14:15 schreef Braddie het volgende:

[..]

Ik heb een zwak voor de 1e gen 166, prachtige wagen O+
Wat heb jij nu zelf voor een auto gekocht?
Hehe, nou niks bijzonders, een Opel Astra 1.6 uit 2000.
Niet omdat ik hem mooi zo vond (al vind ik 'm ook zeker niet lelijk) maar omdat ie bij een garage stond die bekend was bij mijn vader en een goede vriend van hem, dus goeie betrouwbare service. Plus, de Astra was echt nog netjes onderhouden, bekleding helemaal netjes, alles werkte gewoon naar behoren. 130.000 km gelopen en die motor is gewoon behoorlijk betrouwbaar, weinig poespas. Dus voor nu ben ik tevreden, hij rijdt lekker :) koop later ooit wel weer een wat "spannendere" wagen
  vrijdag 21 maart 2014 @ 16:29:58 #29
169715 Mano_
Manomanoman..
pi_138009490
Volgens mij zijn ze vanaf 1999 verzinkt en zou je geen last van roest meer moeten hebben. De 98-ers willen nog wel eens een rotte bodem hebben en dat wil je echt niet.
Ik heb er zelf geen gehad, maar m'n broer 2 (1.6 TS en 2.5 V6 (die laatste had dus geen bodem meer)) en een vriend van me heeft een 1.8 uit 2005, ik hoor ze er alleen maar positief over zijn.
De truuk bij Alfa's is tijdig onderhoud. Niet pas dingen gaan vervangen als het echt kapot is maar meer preventief onderhoud. Dat is wat duurder dan bij andere auto's uit het segment, maar je krijgt er een hoop voor terug.
  vrijdag 21 maart 2014 @ 18:06:02 #30
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_138012168
De 1.9jtd zijn prima blokken volgens mij.
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
  vrijdag 21 maart 2014 @ 18:33:20 #31
45722 Dromer
Zo veel letters Zo weinig ruim
pi_138012789
De exemplaren die nu nog rijden, moeten wel de sterkste zijn. ;)
I am just a dreamer, but you are just a dream
  vrijdag 21 maart 2014 @ 18:53:27 #32
123341 penny-wise
Cliniclown-aspirant
pi_138013373
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 maart 2014 18:33 schreef Dromer het volgende:
De exemplaren die nu nog rijden, moeten wel de sterkste zijn. ;)
Uiteindelijk blijven ze wel rijden, als het je je geld waard is....
pi_138016662
Trouwens heb je al je rijbevoegtheidskaartje?
Signature:
Maximaal 4 regels
Maximaal 250 tekens
(te kort? neem een abonnement)
pi_138020458
Ik heb net een hele oude 164 verkocht aan iemand.
  vrijdag 21 maart 2014 @ 22:27:21 #35
132767 lipje
zeg maar nee, krijg je er twee
pi_138022443
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 maart 2014 13:42 schreef Globali het volgende:

[..]

Op een forum ga je geen raad vragen over de aankoop van een auto over het algemeen. Wat ga je dan tegen hem zeggen? Op FOK.nl vindt men dat.......
op Fok! stuurt men je naar het 156 forum daar vind je pas echte ervaringen.

Ik heb zelf een aantal jaren achtereen een 156 JTD gereden, en die blokken zijn zelfs met lomp gedrag moeilijk stuk te krijgen. De benzinemodellen daarentegen gaan een stuk vaker kapot, vooral de 2 liter, welke eigenlijk een te ver opgefokte 1.8 is.

Qua betrouwbaarheid:
nooit mee stil komen te staan. Wel veel geld aan onderhoud, cq preventief onderhoud kwijt. Maar ja welke lul gaat er dan ook met zijn daily driver rondjes scheuren op circuits :')

In de tweede helft van de jaren 90 is Alfa begonnen met een kwaliteitsverbetering, die vooral goed terug te vinden is in de 156 en 147. Deze zijn allemaal volledig verzinkt, alleen begint daar na 15 jaar de roestkever ook aan te knabbelen, vooral op de bodem en rond de veertorens.

De tip die ik je wel mee wilt geven: reserveer ongeveer het aankoopbedrag nog aan achterstallig onderhoud, want dat zal je ongetwijfeld erbij kopen.

Overigens krijg je er wel veel rijgenot voor terug, zeker als je die diesel van de snelweg af haalt en de bergen in duikt, of achter een stel motorrijders aan jakkert over de dijken :9

[ Bericht 8% gewijzigd door lipje op 21-03-2014 22:39:42 ]
Return of the Unox-muts
Bezitter van een burgerbak Voorheen Alfist
verrekte koekwaus :')
Pappa van Aafke en Onno
pi_138027232
Ik heb zelf een 156 1.8 TS en ik kan je er dit over vertellen:
Ja het zijn goede en fijne auto's mits: je een model van 2001-> neemt, deze hebben veel minder last van roest. De oudere rotten echt onder je kont weg.
Mocht ie een benzine willen (JTS/TS), niet doen, tenzij je je blok direct laat modificeren bij een Alfa specialist voor rond de 2000 euro. Anders gaan ze gegarandeerd buitensporig veel olie verbruiken als ze dat nog niet deden. (spreek uit ervaring). Als je met een TS met een klein beetje te weinig olie staat, kan je direct je drijfstanglagers vervangen anders draait binnen korte tijd je complete blok aan gort.
Een V6 kan ik wel aanraden, zijn supersterk maar zuipt als een gek.

Mocht ie een diesel willen (JTD), oersterke blokken!

Als je een goede hebt en je onderhoud hem goed, dus op tijd distributieset wisselen en olie e.d. ieder jaar verversen, dan heb je echt een superfijne auto, waar het een genot is om in te rijden _O_

Een veelvoorkomend euvel zijn wel de krakende draagarmen. Een set TRW draagarmen monteren lost dit op. Zelf doen kost ongeveer 90 euro.
pi_138034181
Ik heb een halfjaar met een 156JTD gereden als voorloop auto op het nieuwe leasecontract. Dat was de auto van boekhouder, die werd vader en wilde snel een grotere wagen. Met die 156 is dus netjes mee gereden en fatsoenlijk onderhouden. Toch wel veel problemen mee gehad en diverse keren mee stil gestaan. Ergste was dat ineens de nokkenas brak, op de snelweg bij 120km/h. Gevaarlijk is dat niet, wel lastig in de linkerbaan op een vierbaans snelweg.
Ik zou nooit meer een Alfa nemen, al was het wel een gaaf ding met super rijgedrag.
  maandag 24 maart 2014 @ 20:34:34 #38
38243 NoComment
Cruisin' in the pow...
pi_138130659
Met een goed onderhouden 156 van rond 2002 (dat bouwjaar zou ik wel kiezen, die hebben het facelift interieur) heb je echt wel een goede auto. Probleem zit alleen in het feit dat je een goed onderhouden 156 moet vinden, voor 2200 euro heb je kans dat je de problemen van de vorige eigenaar koopt.. Een JTD is redelijk onverwoestbaar, maar waar je wel eens stil mee kan komen te staan is de BDP sensor. Bosch onderdeeltje van ik geloof 30 euro, maar als ie stuk is ga je echt nergens meer heen :') Wat ook nog wel eens kan voorkomen is dat de turbo gereinigd moet worden, de JTD's hebben een variabele turbo en die verstelling wil wel eens vast gaan zitten door roet.

En roest, tsja.. Ik moet toegeven dat de 156 niet best is in dat opzicht, maar tussen 2001 en 2003 zijn ze zo'n beetje het best. Vanaf de facelift (2004) zijn ze duidelijk gaan bezuinigen op de antiroestbehandeling. Van te voren dus goed (laten) checken door iemand die weet waar ie moet zoeken, dat de beschermingslaag intact is, is geen garantie dat de bodem eronder niet rot is!

Mijn vorige 156:


Jawel, vorige.. Heb nu een facelift :P Maar eerlijk gezegd heb ik nog altijd een zwak voor een mooie pre-facelift.

Grootste kosten gaan bij mij overigens toch wel in dingen zitten die niet echt nodig zijn.. De oude heb ik gekocht zoals ie hierboven was maar is wel een goede schroefset onder gekomen, katvervanger, en gechipt. Met m'n nieuwe zou ik 'gewoon gaan rijden' maar die heeft ondertussen ook een goede schroefset en GTA stabi's voor en achter, volledige (nogal open, maar nog steeds best stil) uitlaatlijn, twee sets 17"wielen en verder komen er nog 330mm remmen en een chipbeurt aan :X
Life's like music, get the rhythm..
pi_138136420
hoe je t ook wend of keert het blijft mijn smaak niet :+ en natuurlijk italiaans.. en italianen en techniek... hmmmm
pi_138137222
quote:
0s.gif Op maandag 24 maart 2014 20:34 schreef NoComment het volgende:
Met een goed onderhouden 156 van rond 2002 (dat bouwjaar zou ik wel kiezen, die hebben het facelift interieur) heb je echt wel een goede auto. Probleem zit alleen in het feit dat je een goed onderhouden 156 moet vinden, voor 2200 euro heb je kans dat je de problemen van de vorige eigenaar koopt.. Een JTD is redelijk onverwoestbaar, maar waar je wel eens stil mee kan komen te staan is de BDP sensor. Bosch onderdeeltje van ik geloof 30 euro, maar als ie stuk is ga je echt nergens meer heen :') Wat ook nog wel eens kan voorkomen is dat de turbo gereinigd moet worden, de JTD's hebben een variabele turbo en die verstelling wil wel eens vast gaan zitten door roet.

En roest, tsja.. Ik moet toegeven dat de 156 niet best is in dat opzicht, maar tussen 2001 en 2003 zijn ze zo'n beetje het best. Vanaf de facelift (2004) zijn ze duidelijk gaan bezuinigen op de antiroestbehandeling. Van te voren dus goed (laten) checken door iemand die weet waar ie moet zoeken, dat de beschermingslaag intact is, is geen garantie dat de bodem eronder niet rot is!

Mijn vorige 156:
[ afbeelding ]

Jawel, vorige.. Heb nu een facelift :P Maar eerlijk gezegd heb ik nog altijd een zwak voor een mooie pre-facelift.

Grootste kosten gaan bij mij overigens toch wel in dingen zitten die niet echt nodig zijn.. De oude heb ik gekocht zoals ie hierboven was maar is wel een goede schroefset onder gekomen, katvervanger, en gechipt. Met m'n nieuwe zou ik 'gewoon gaan rijden' maar die heeft ondertussen ook een goede schroefset en GTA stabi's voor en achter, volledige (nogal open, maar nog steeds best stil) uitlaatlijn, twee sets 17"wielen en verder komen er nog 330mm remmen en een chipbeurt aan :X
Alfa maakt de mooiste stations. Period. _O_
"The only sight worse than a sad dwarf is a very sad dwarf"
"Met dubbel s welteverstaan"
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')