Ja, die zijn helemaal fijn.. harde lenzen zitten voor geen meter, en zachte lenzen moeten er om de haverklap uit.. heb al genoeg mensen zien klooien met hun lenzenvloeistof.quote:
Denk dat ik nog steeds op -1 zit. Maar de moeheid is zeg maar zonder bril he. Met bril zie ik perfect scherp. Echt lang draag ik een bril nooit. Laatste keer dat ik 'm droeg was denk 3 weken terug.quote:Op woensdag 19 februari 2014 08:06 schreef gargamel het volgende:
misschien zijn je ogen achteruitgegaan en heb je allang geen -1 meer? Ga eens langs bij de opticien dan kan je meteen je mogelijkheden bespreken.
Maarja.. zelfs als ik 'm al paar weken niet op heb..? lijkt me raar. Vraag me dus alleen af of je moe wordt omdat niets echt scherp is op een afstand.quote:Op woensdag 19 februari 2014 08:12 schreef kirsten. het volgende:
Ik heb ongeveer hetzelfde probleem, draag mijn bril alleen bij lange dagen in college of congreszalen, of tijdens het autorijden. Soms heb ik een tijdje dat ik hem dagelijks gewoon draag, en dan een hele tijd weer niet meer. Ik merk dat ik er heel snel aan wen als ik hem een periode niet op heb. Niet echt het idee dat mijn ogen sneller moe worden dan. Wel is het weer even wennen als ik hem opzet/net afzet, dan worden ze inderdaad wel sneller moe. Er zit gewoon even een accomodatieperiode in.
OK, ben jij ook zo'n klooier ? Die paar miljoen Nederlanders die geen probleem hebben met hun lenzen zijn dus een uitzondering ? Ik ben na 17 jaar zonder correctie en 17 jaar met bril naar zachte lenzen overgestapt, en het was een bevrijding (zeker als fanatiek fietser in de regen). En dat is nu iets over de 20 jaar geleden. Gewoon een paar weken klooien, daarna heb je het ritme voor inzetten en uithalen wel te pakken. Als je goed zuurstofdoorlatende lenzen neemt, aangemeten door een fatsoenlijke opticien, is dat voor de meeste mensen de perfecte oplossing.quote:Op woensdag 19 februari 2014 08:50 schreef andreas612 het volgende:
Ja, die zijn helemaal fijn.. harde lenzen zitten voor geen meter, en zachte lenzen moeten er om de haverklap uit.. heb al genoeg mensen zien klooien met hun lenzenvloeistof.
Hoe sterker de afwijking, hoe harder je ogen werken om te proberen het nog scherp te krijgen. En, afhankelijk van de oorzaak van de afwijking, kan het langdurig zonder bril of lenzen rondlopen het probleem verergeren en je afwijking dus sneller groter worden dan zonder correctie.quote:Denk dat ik nog steeds op -1 zit. Maar de moeheid is zeg maar zonder bril he. Met bril zie ik perfect scherp. Echt lang draag ik een bril nooit. Laatste keer dat ik 'm droeg was denk 3 weken terug.
Ja, want je hersenen willen wel scherp zien, en blijven je ogen constant aansturen om dat te proberen te bereiken, dus de spieren in je ogen krijgen het zwaar te verduren omdat ze voortdurend maximaal worden gespannen.quote:Maarja.. zelfs als ik 'm al paar weken niet op heb..? lijkt me raar. Vraag me dus alleen af of je moe wordt omdat niets echt scherp is op een afstand.
Ben geen klooier, heb nooit lenzen gehad. Maar ken dus wel aantal maten die dat hebben.quote:Op woensdag 19 februari 2014 09:06 schreef mvdejong het volgende:
[..]
OK, ben jij ook zo'n klooier ? Die paar miljoen Nederlanders die geen probleem hebben met hun lenzen zijn dus een uitzondering ? Ik ben na 17 jaar zonder correctie en 17 jaar met bril naar zachte lenzen overgestapt, en het was een bevrijding (zeker als fanatiek fietser in de regen). En dat is nu iets over de 20 jaar geleden. Gewoon een paar weken klooien, daarna heb je het ritme voor inzetten en uithalen wel te pakken. Als je goed zuurstofdoorlatende lenzen neemt, aangemeten door een fatsoenlijke opticien, is dat voor de meeste mensen de perfecte oplossing.
[..]
Hoe sterker de afwijking, hoe harder je ogen werken om te proberen het nog scherp te krijgen. En, afhankelijk van de oorzaak van de afwijking, kan het langdurig zonder bril of lenzen rondlopen het probleem verergeren en je afwijking dus sneller groter worden dan zonder correctie.
[..]
Ja, want je hersenen willen wel scherp zien, en blijven je ogen constant aansturen om dat te proberen te bereiken, dus de spieren in je ogen krijgen het zwaar te verduren omdat ze voortdurend maximaal worden gespannen.
Dan moet je niet over lenzen oordelen voordat je het zelf een keer geprobeerd hebt.quote:Op woensdag 19 februari 2014 10:15 schreef andreas612 het volgende:
[..]
Ben geen klooier, heb nooit lenzen gehad. Maar ken dus wel aantal maten die dat hebben.
Beetje kort door de bocht maar oke.quote:Op woensdag 19 februari 2014 10:24 schreef mvdejong het volgende:
[..]
Dan moet je niet over lenzen oordelen voordat je het zelf een keer geprobeerd hebt.
Serieus : ga naar een betere lenzen-zaak, die doen gewoonlijk een paar standaard-lenzen van ongeveer de juiste sterkte in je ogen, en dan mag je even een rondje gaan lopen om te kijken hoe het bevalt.quote:Op woensdag 19 februari 2014 10:28 schreef andreas612 het volgende:
[..]
Beetje kort door de bocht maar oke.
Pessimistquote:Op woensdag 19 februari 2014 08:50 schreef andreas612 het volgende:
[..]
Ja, die zijn helemaal fijn.. harde lenzen zitten voor geen meter, en zachte lenzen moeten er om de haverklap uit.. heb al genoeg mensen zien klooien met hun lenzenvloeistof.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |