quote:
*Voormalig huisfotograaf van een discotheek meldt zich*
Tenzij je bereid bent heel hard te werken en risico met je apparatuur te lopen (vochtschade, plak, stoten, trekken), niet aan beginnen. Als je gaat voor gezelligheid, waarschijnlijk vrijwilligerswerk en 's nachts werken (night time is the right time

), lekker doen!
Aantal must-have's:
- Flitser met diffuser
- Beheersing van je flitser, deze moet je zonder 10x testen kunnen instellen
- Goede, pluisvrije theedoek (bij je!)
- Kleine zoomlens, met 24-70 red je het vaak net niet (zeker op crop) in de groothoek, 16-50 of 18-70 o.i.d. volstaat.
- Body die wel wat aan kan in het donker
- Reserve accu's, batterijen (flitser) en eventueel geheugenkaarten
Verder nodig:
- Gehoorbescherming, ga voor op maat gemaakte autoplastieken, speciaal voor concerten (ander soort demping dan industrie), met de zwaarste demping. En anders andere knappe muziekdempers (ik ben fan van
Noizezz). Meestal wordt milde bescherming aangeraden, maar houdt er rekening mee dat jij erin werkt, er vaak langer in staat en vaker in staat, dan een doorsnee bezoeker.
- Engelen geduld (ik vind de foto niet mooi, oh wat, mijn haar zit niet, even een vriendin halen, meneer, mag ik op de foto, oh, even mijn biertje opdrinken)
- Stukje eigendunk en brutaliteit: "Jullie gaan nu op de foto", "ah, nee, joh, die foto is prima", "dat je er niet goed op staat, ligt dat aan mij of aan jou?"
- Echte beheersing van camera en randapparatuur in manuele stand (auto stand knalt al je sfeer eruit!)
Ga thuis lekker oefenen met wat kaarslicht verspreid door de kamer en een halogeenspot gericht op een kussen/knuffel/plant/whatever, flits in en kijk hoe je daar de sfeer kan bewaren. Zorg dat je naast die kaarsen en ene spot (op afstand) geen lichtvervuiling hebt.