abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_132897235
Ik word echt schijtziek van alle tegenstrijdige verhalen over de pil. Kun je de pil nu WEL of NIET doorslikken zonder rare bijwerkingen te krijgen? Ik zit eraan te denken om helemaal geen stopweek meer in te lassen omdat mijn menstruatie vergelijkbaar is met een bloedbad. Ik draag een dubbele laag maandverband, en een 'ultra' tampon en nog lek ik vaak door. :(

Iemand enig idee/ervaring met het doorslikken van de pil? Is er dan ook een soort limiet voor hoelang je het mag doorslikken of kan ik het gewoon de rest van mijn leven blijven doen?
pi_132897348
Ik slik mn pil altijd wel 2 maanden door, en gek genoeg ben ik dan nog minder ongesteld ook.
Heb ook nergens last van qua bijwerkingen ofzo.

Zou het gewoon eens proberen om wat langer door te slikken, zie je vanzelf wel hoe het gaat.
pi_132897400
Maar helemaal geen stopweek, lijkt me niet zo handig. Uiteindelijk breek je door je pil heen natuurlijk..
  maandag 4 november 2013 @ 18:50:20 #4
379064 Dumpafval
Gooi jezelf weg
pi_132897515
Je bent in ieder geval heel vruchtbaar :9
pi_132897655
Gewoon proberen, ieder lichaam is anders. Er zijn vehralen van vrouwen die al 5 jaar slikken zonder bloeden en vrouwen (zoals ik) die amper één keer kunnen doorslikken zonder dat het ergens op komt zetten. Maar één en ander hangt ook van je pil af. Je zou zelfs een andere pil kunnen proberen om te kijken of dat je menstruatie vermindert.
Chocoladetaartjes.
Op donderdag 25 juli 2013 18:44 schreef trovey het volgende: Evert, de vrouwelijke versie. :P
pi_132897806
Doorslikken kan geen kwaad volgens mij.

Als je coïtus hebt is het wel handig om toch voor de zekerheid te kijken of je zwanger bent of niet. Ondanks dat je de pil slikt geeft dat geen 100% garantie op zwangerschap. Ben je in je stopweek niet ongesteld, dan kan het zijn dat je zwanger bent. Daarvoor is de stopweek dus wel handig, om dat te controleren.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 04-11-2013 18:57:57 ]
pi_132897959
prikpil een optie?
pi_132898795
Ja, door de pil heen breken daar weet ik alles van. Dat gebeurt mij soms zelfs als ik nog een hele strip over heb en nog lang niet hoef te stoppen. :')

Oke, dankjewel allemaal. Ik had verhalen gehoord dat je onder andere onvruchtbaar kon worden van de pil door slikken, dus toen had ik iets van; ja hallo maar dat wil ik niet! Maar blijkbaar valt dat dus wel mee haha. De prikpil heb ik ook weleens aan gedacht maar ook daar heb ik rare verhalen over gehoord, maar dan neem ik eigenlijk aan dat die verhalen ook sterk aangedikt zijn. Mensen met hun bangmakerij. :(

Normaal ben ik niet zo heel erg angstvallig maar als het gaat over (on)vruchtbaarheid vind ik het toch echt wel heel belangrijk om het zeker te weten. Ik ga het toch meer eens een keer proberen dan.
Dus het verstandigste is om sowieso wel een paar keer per jaar eventjes een stopweek in te voeren?
pi_132900496
quote:
0s.gif Op maandag 4 november 2013 19:23 schreef LizzyYAY het volgende:
Ja, door de pil heen breken daar weet ik alles van. Dat gebeurt mij soms zelfs als ik nog een hele strip over heb en nog lang niet hoef te stoppen. :')

Oke, dankjewel allemaal. Ik had verhalen gehoord dat je onder andere onvruchtbaar kon worden van de pil door slikken, dus toen had ik iets van; ja hallo maar dat wil ik niet! Maar blijkbaar valt dat dus wel mee haha. De prikpil heb ik ook weleens aan gedacht maar ook daar heb ik rare verhalen over gehoord, maar dan neem ik eigenlijk aan dat die verhalen ook sterk aangedikt zijn. Mensen met hun bangmakerij. :(

Normaal ben ik niet zo heel erg angstvallig maar als het gaat over (on)vruchtbaarheid vind ik het toch echt wel heel belangrijk om het zeker te weten. Ik ga het toch meer eens een keer proberen dan.
Dus het verstandigste is om sowieso wel een paar keer per jaar eventjes een stopweek in te voeren?
Dat lijkt me wel verstandig ja..
Maar als je in 1 strip al door je pil heen breekt, waarom ga je dan niet eens naar je huisarts? Misschien is een andere pil de oplossing.
pi_132903656
Ik ben al 3x van pil veranderd maar blijkbaar is geen een sterk genoeg. De pil die ik nu heb is tot nu toe wel de beste, het gaat redelijk regelmatig nu.
pi_132904371
Een stopweek is, volgens de professor gynaecologie waarvan ik college heb gehad, nergens voor nodig. Het enige risico is dus door de pil heen breken, maar daar ging het hiervoor al uitgebreid over :)

Heb je al wel eens nagedacht over een spiraaltje (koper of Mirena) of Implanon?
pi_132932302
quote:
0s.gif Op maandag 4 november 2013 20:59 schreef christiman het volgende:
Een stopweek is, volgens de professor gynaecologie waarvan ik college heb gehad, nergens voor nodig. Het enige risico is dus door de pil heen breken, maar daar ging het hiervoor al uitgebreid over :)

Heb je al wel eens nagedacht over een spiraaltje (koper of Mirena) of Implanon?
Hmm nee daar heb ik nog nooit echt over nagedacht. Ik dacht dat zoiets puur tegen zwangerschap was, maar dat je nog wel gewoon menstrueerde? Of stopt de menstruatie dan ook?
pi_132934587
quote:
0s.gif Op dinsdag 5 november 2013 18:11 schreef LizzyYAY het volgende:

[..]

Hmm nee daar heb ik nog nooit echt over nagedacht. Ik dacht dat zoiets puur tegen zwangerschap was, maar dat je nog wel gewoon menstrueerde? Of stopt de menstruatie dan ook?
Een spiraaltje wordt, zoals je waarschijnlijk weet, in je baarmoeder geplaatst. Er zijn globaal twee soorten: een koperspiraal en een Mirena (hormonen) spiraal. De koperspiraal zorgt er (grof gezegd) voor dat zaadcellen niet voorbij de baarmoeder kunnen komen, omdat koper de zaadcellen dood /onschadelijk maakt. Verder zorgt koper ervoor dat er geen baarmoederslijmvlies opbouwt, zodat een eventueel bevruchte eicel zich niet kan innestelen en dat je niet/veel minder heftig menstrueert.

De Mirena spiraal bevat dezelfde hormonen als de pil, maar geeft deze alleen in de baarmoeder af. De werking is dus hetzelfde als de pil, maar zorgt voor minder bijwerkingen. Ook is de hormoonafgifte continu, zodat je eigenlijk hetzelfde effect heeft als het doorslikken van de pil. Je kan (als het goed is) nog wel menstrueren, maar door de continue spiegel van hormonen in je baarmoeder is dit een stuk minder.

Weet wel dat een spiraaltje in principe 5 jaar blijft zitten, dus bedenk van tevoren of je niet op korte termijn zwanger wilt worden. Ik weet niet precies hoe oud je bent en wat je plannen zijn, maar ik zeg het maar vast ;)

Een Implanon staafje wordt onder de huid ingebracht en bevat ook hormonen, die op deze manier aan je bloed worden afgegeven.

p.s. ik ben een jongen en 4de jaars geneeskunde student. Ik heb deze theorie vorig jaar gehad en alles wat ik hier neerzet, is mijn parate kennis. Er kunnen dus (kleine) foutjes in de uitleg zitten, maar globaal is dit hoe een en ander werkt ;)
pi_133025100
Ik slik zelf de pil 3 maanden door, dan heb ik wel een paar dagen hel. Nadeel is dat je een tussentijdse bloeding kan krijgen en daar zit je denk ik niet op te wachten.
pi_133025627
Ik slik altijd 3 maanden door, mijn huisarts zei dat dat prima kon. Langer doorslikken kan ook maar dan krijg je doorbraakbloedingen en dat lijkt mij niet zo chill _O-
  donderdag 7 november 2013 @ 22:48:20 #16
280022 houdjemond
Sicker than the rest.
pi_133025964
Slik de pil al 10 jaar, slik door als ik vakantie oid heb, nooit geen problemen behalve beetje buikpijn.. Maanden achterelkaar doorslikken zou ik dan weer niet doen, maar dat is persoonlijk..
T2K; "Je posts zijn leuker dan je lijstje"
-Scorpion_17
pi_133027368
Drie maanden maximaal. Slik ik langer door, krijg ik vooral een gigantische rugpijn. Menstruatie blijft verder vergelijkbaar, of ik nou een stopweek na 1, 2 of 3 strips inlas. Gewoon proberen wat fijn voor je voelt.
Live for now, forget forever
pi_133033758
Dacht altijd dat het de bedoeling was dat je de pil doorslikt. Als je hem weer uitspuugt werkt ie volgens mij sowieso niet
pi_133033806
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 november 2013 08:58 schreef devlinmr het volgende:
Dacht altijd dat het de bedoeling was dat je de pil doorslikt. Als je hem weer uitspuugt werkt ie volgens mij sowieso niet
:')
  vrijdag 8 november 2013 @ 09:03:06 #20
131066 scrub_nurse
ik denk dat ik denk, denk ik..
pi_133033826
op aanraden van mijn gynaecoloog slik ik ook de pil door. Dit kan gewoon, geen enkel probleem, Die stopweek is nergens voor nodig. Nu krijg ik een onaangenaam gevoel na 3 maanden slikken dus dan neem ik een verkorte stopweek. Ik krijg namelijk vaker migraine tijdens een stopweek. Ik stop 4 dagen , dan word ik ongesteld, en als ik geluk heb, nét geen migraine. Dit gaat meestal goed :)
pi_133033877
In de stopweek heb je overigens sowieso geen menstruatie, maar een onttrekkingsbloeding.

Het doorslikken van de pil is veilig. Op een gegeven moment krijg doorbraakbloedingen, wat het moment is een stopweek te doen. Een maandelijks onttrekkingsbloeding (geen menstruatie dus) is volkomen onnodig.
  vrijdag 8 november 2013 @ 10:16:11 #22
404598 JohnnyDepp
You only live ones, Enjoy it!
pi_133035286
Nee hoor niks mis mee om die pil door te slikken, doe ik ook al maanden. Heb mij laten vertellen door een vriendin in de US dat vrouwen daar jaren de pil door blijven slikken en nergens last van hebben.

Zelf heb ik ook Mirena gehad wat bij mij resulteerde in helemaal geen bloedverlies meer ideaal. Ik heb hem wel na een paar maanden eruit laten halen omdat ik meer last had van buikkramp dan daarvoor. Maar dat is natuurlijk per persoon verschillende. Geld uiteraard ook voor het bloedverlies tijdens een mirena.
pi_133035440
Ik heb verschillende merken pil gehad en slikte die meestal zo door, dat ik maar vier keer per jaar ongesteld werd. Langer dan drie maanden er tussen betekende bij mij vaak toch doorbraakbloedingen. Overigens is dat niet het bloedbad wat jij nu gewend bent, meer wat kleine vlekjes en een zeurend gevoel, maar dat ging niet weg tot ik een stopweek nam dus dat deed ik dan maar braaf.

Nu heb ik een pil waar helemaal geen stopweek of bloeding bij hoort, de cerazette. Je slikt gewoon elke dag een pil en ik word niet meer ongesteld. Ik ken overigens ook vrouwen die dit met gewone pillen konden en die nooit ongesteld werden, maar bij mij werkte dat dus niet. Cerazette is ook echt ontworpen zonder stopweek (je zou onveilig zijn als je een stopweek nam).
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')