Islamisten zijn politiek actieve, vaak fundamentalistische islamieten.quote:Op zaterdag 6 juli 2013 21:57 schreef MangoTree het volgende:
Wat is het verschil tussen islamieten en islamisten? Kan het niet vinden en lijkt gewoon hetzelfde te betekenen maar ik twijfel toch...
Dank!quote:Op zaterdag 6 juli 2013 22:18 schreef Perrin het volgende:
[..]
Islamisten zijn politiek actieve, vaak fundamentalistische islamieten.
quote:
quote:An anti-Morsi activist's diary of the week the Egyptian leader lost power
Islamisten zijn moslims die op basis van islamitische / religieuze principes politiek bedrijven. In mijn ogen een betere omschrijving.quote:Op zaterdag 6 juli 2013 22:18 schreef Perrin het volgende:
[..]
Islamisten zijn politiek actieve, vaak fundamentalistische islamieten.
Ja klopt.. Bij fundamentalistische islamieten is dat natuurlijk sowieso al het geval. Die zul je niet snel het liberalisme of het communisme zien prediken zodra ze de politiek ingaan.quote:Op zaterdag 6 juli 2013 22:51 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Islamisten zijn moslims die op basis van islamitische / religieuze principes politiek bedrijven. In mijn ogen een betere omschrijving.
Bullshit.quote:Op zaterdag 6 juli 2013 23:17 schreef Beathoven het volgende:
Tussen islamieten en islamisten zit geen verschil als in boerekool en boerenkool waarbij de laatste in beide gevallen juist is en islamieten meer een neerbuigende volksmond term is ivm de mieten die ze erin gebruiken. Islamisten zijn idd moslims die de islam pro actief promoten.
Zie mijn uitleg hierboven. Een Islamist is wezenlijk wat anders dan een Islamiet. Een Islamist is doorgaans een Islamiet, maar een Islamiet is doorgaans geen Islamist. Het woord Islamieten is ook alles behalve neerbuigend, het is simpelweg een ander (vrij gebruikelijk) woord voor moslims.quote:Op zaterdag 6 juli 2013 23:19 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Onderstreep je eigen reactie maar want verder dan dit kom je niet.
Grappige is dat de mensen die onze revolutie door hebben gezet, de Amerikaanse regering als de vijand ziet omdat zij het een coup noemen en omdat zij zich aan de kant van Mubarak en Morsi hebben gevoegd.quote:
Het woord islamiet lijkt me zo'n typisch nederlandse uitvinding uit de jaren 60quote:Op zaterdag 6 juli 2013 23:20 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Zie mijn uitleg hierboven. Een Islamist is wezenlijk wat anders dan een Islamiet. Een Islamist is doorgaans een Islamiet, maar een Islamiet is doorgaans geen Islamist. Het woord Islamieten is ook alles behalve neerbuigend, het is simpelweg een ander woord voor moslims.
Het is inderdaad een verwarrende term. Ik gebruik zelf dan ook gewoon het woord moslim, immers, zo noemen moslims zichzelf ook. Maar ik denk dat achter het gebruik van het woord 'islamiet' geen 'kwade' bedoelingen zitten (in de zin dat men moslims over een kam wil scheren met islamisten).quote:Op zaterdag 6 juli 2013 23:34 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Het woord islamiet lijkt me zo'n typisch nederlandse uitvinding uit de jaren 60
of later want Ik heb moslims zich nooit zelf islamiet horen noemen net als dat ze zichzelf nooit Mohameddanen noemen. Zal wel een term zijn waar de Nederlanders zelf mee aankwamen. Deze extra termen verkloten t voor de onderscheiding tussen het vrij heldere 'moslim' tegenover 'islamist'
"Ook in Nederland (en andere Europese landen) zijn islamisten actief. Bekende personen zijn Mohammed Bouyeri en Samir Azzouz (en leden van de Hofstadgroep), die beiden in 2004 werden gearresteerd op verdenking van de moord op Theo van Gogh respectievelijk het voorbereiden van terroristische aanslagen."
Schutters bij de MB hoofdkwartier te Moqatam waren voornamelijk Palestijnen...quote:Breaking News from Egypt:
Egyptian engineer and Islamist political activist, Khairat El Shater; ex-Chairman of the Freedom and Justice Party and Islamist Politician, Saad El Katatni; and the previous Spiritual leader of the Muslim Brotherhood, Akef Bayoumi have been sentenced to 15 days in prison pending inquiry for being accused of killing protestors in Moqatam.
Egyptian Streets
Het nieuws gepresenteerd als een soort goedkope romcom maakt het ''toegankelijker''quote:Op zaterdag 6 juli 2013 21:25 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Het niveau daar keldert met de dag.
En dat is dus hoe de Palestijnen zichzelf gehaat maken in de Arabische wereld. Ze zijn Koeweit uit gekickt omdat ze Saddam hielpen met de invasie. Irak uitgetrapt omdat ze de dictator steunden(onder Saddam Hoessein leefden ze in de beste wijken van Baghdad), en in Jordanië probeerden ze zelfs een staatsgreep te plegen en de koning af te zetten. In Syrië staan ze aan de kant van Bashar en nu in Egypte doen ze ook lastig.quote:Op zaterdag 6 juli 2013 23:54 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
Schutters bij de MB hoofdkwartier te Moqatam waren voornamelijk Palestijnen...
In de loop van de tijd meer details over deze zaak.
Hoe laag kun je gaan zeg. Wist niet dat ze ook in andere landen rotzooi trappen....quote:Op zondag 7 juli 2013 01:10 schreef Peunage het volgende:
[..]
En dat is dus hoe de Palestijnen zichzelf gehaat maken in de Arabische wereld. Ze zijn Koeweit uit gekickt omdat ze Saddam hielpen met de invasie. Irak uitgetrapt omdat ze de dictator steunden(onder Saddam Hoessein leefden ze in de beste wijken van Baghdad), en in Jordanië probeerden ze zelfs een staatsgreep te plegen en de koning af te zetten. In Syrië staan ze aan de kant van Bashar en nu in Egypte doen ze ook lastig.
PSV ook dus dat past wel mooi bijelkaarquote:Op zondag 7 juli 2013 03:31 schreef PSV1990- het volgende:
Hebben die zionisten weer goed voor elkaar, weer een burgeroorlog veroorzaakt!
ZIONISME = KANKER
Ahh, Qatar weer. Als hij echt een held is roept hij op tot democratie in Qatar..quote:Op zondag 7 juli 2013 00:10 schreef Dance99Vv het volgende:
Fatwa voor steun Mursi
RIYAD -
Het volk van Egypte moet de afgezette Egyptische president Mohamed Mursi steunen. Dat heeft een invloedrijke moslimgeestelijke zaterdag gesteld in een fatwa.
Youssef al-Qaradawi liet in het religieuze decreet ook weten dat het leger zich niet meer moet bemoeien met de politiek in Egypte.
De in Egypte geboren en in Qatar gevestigde Qaradawi is een van de meest prominente soennitische geestelijken in het Midden-Oosten
http://www.telegraaf.nl/b(...)r_steun_Mursi__.html
Dudequote:Op zaterdag 6 juli 2013 23:17 schreef Beathoven het volgende:
Tussen islamieten en islamisten zit geen verschil als in boerekool en boerenkool waarbij de laatste in beide gevallen juist is en islamieten meer een neerbuigende volksmond "typo" is ivm de mieten die ze erin gebruiken. Islamisten zijn idd moslims die de islam pro-actief promoten.
Het is terminologie; kan me herinneren dat wij bij geschiedenis in de jaren 70 een lijst met te leren definities kregen en dat er onderscheid werd gemaakt tussen "mohammedanen" en "Islamieten". Er is hoe je het verder ook noemen wil, ik bedoel terminologie is nu eenmaal aan mode onderhevig, een onderscheid te maken tussen moslims die de envelop nu eenmaal een stukje verder duwen en moslims die dat niet doen.quote:
Nou ja, en in de jaren 70 werd de eerste categorie (non-politiek gericht) dus mohammedaan genoemd.quote:Op zondag 7 juli 2013 08:37 schreef De_Guidance het volgende:
Islamiet is gewoon een ander woord voor moslim in het Nederlands.
Islamisme is een politieke richting wiens aanhangers islamisten worden genoemd.
Oh zo. Dat weet ik niet, toen was ik nog (lang) niet geboren. De term Mohameddaan is vrijwel dood. Je hoort het nog onder Surinamers.quote:Op zondag 7 juli 2013 08:40 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nou ja, en in de jaren 70 werd de eerste categorie (non-politiek gericht) dus mohammedaan genoemd.
Die term die hoor ik nooit meer, mensen die net als ik in de jaren 70 op de middelbare school hebben gezeten zullen zich die term echter nog wel herinneren, denk ik...
Grappig toch.quote:Op zondag 7 juli 2013 08:41 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Oh zo. Dat weet ik niet, toen was ik nog (lang) niet geboren. De term Mohameddaan is vrijwel dood. Je hoort het nog onder Surinamers.
Ik heb gehoord dat ie gebanned is uit Qatar. Daar heeft de nieuwe emir voor gezorgd. Even een bron zoeken.quote:Op zondag 7 juli 2013 08:11 schreef De_Guidance het volgende:
[..]
Ahh, Qatar weer. Als hij echt een held is roept hij op tot democratie in Qatar..
Dat komt omdat die term ook niet klopt. Het zou namelijk suggereren dat moslims Mohammed (de profeet) aanbidden.quote:Op zondag 7 juli 2013 08:40 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nou ja, en in de jaren 70 werd de eerste categorie (non-politiek gericht) dus mohammedaan genoemd.
Die term die hoor ik nooit meer, mensen die net als ik in de jaren 70 op de middelbare school hebben gezeten zullen zich die term echter nog wel herinneren, denk ik...
Dat kun je er van maken, maar het kan ook gewoon betekenen dat je een volgeling van iemand bent, en dan is er helemaal niks mis met de term. Het probleem is alleen altijd dat groepen die met een bepaalde term worden aangeduid of zichzelf met een bepaalde term aanduiden altijd na een tijdje problemen krijgen met het feit dat 'anderen' die term ook in negatieve zin gaan gebruiken. Dan krijg je dus dat gedoe van mohammedaan, islamiet, moslim en wie weet wat in de toekomst.quote:Op zondag 7 juli 2013 11:20 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat komt omdat die term ook niet klopt. Het zou namelijk suggereren dat moslims Mohammed (de profeet) aanbidden.
Het idee dat de terminologie over de Islam in Nederland het gevolg is van onwetendheid is ronduit lachwekkend. Nederland heeft een geschiedenis van studie van Islam en de Arabische wereld die makkelijk 2 eeuwen terug gaat. Wat natuurlijk een rechtstreeks gevolg was ook van het feit dat Nederland een van de grootste groepen moslims ter wereld als onderdanen had.quote:Op zondag 7 juli 2013 11:16 schreef Beathoven het volgende:
"Islamiet" en "Mohammedaan" komen uit dezelfde bak als "woestijnvolk" of waar men ook maar in de NL volksmond mee aankwam. Christendom = Christenen en Islam = Moslims, maar Islamieten vulde vast wat makkelijker aan als je als leek de termen niet kende. Dat 't in het woordenboek is opgenomen is 1 maar waar het vandaan komt lijkt me een stuk interessanter. En dat is allemaal hier ontstaan. Muselmannen is er geloof ik ook eentje.
Ik denk overigens dat Islamisme een term is die is ontstaan in enige samenhang met 'integriste' in het Frans, die dezelfde afkeer van de seculiere staat heeft.quote:Op zondag 7 juli 2013 08:37 schreef De_Guidance het volgende:
Islamiet is gewoon een ander woord voor moslim in het Nederlands.
Islamisme is een politieke richting wiens aanhangers islamisten worden genoemd.
Zo voorspelbaar dat Al Baradaaei het zou worden.quote:ElBaradei to be sworn in as Egypt's new prime minister today
Mohamed ElBaradei, leading member of Egypt's National Salvation Front opposition umbrella group, to be sworn in Saturday as Egypt's new prime minister
Prominent politician Mohamed ElBaradei is to be appointed Egypt's new prime minister under interim President Adly Mansour, according to Constitution Party founder Khaled Daoud.
According to Daoud, ElBaradei will be sworn in before Adly at 20:00 CMT.
Nobel peace prize laureate ElBaradei had been a leading opposition figure since the 2011 revolution, having been one of the most prominent figures to foresee and call for the uprising that put an end to the 30-year rule of Hosni Mubarak.
He initially had the intention to run in last year's presidential elections, but backtracked on his decision months ahead of the polls saying there were no guarantees that elections would be fair.
During the transitional period under interim military rule, ElBaradei grew critical of the policies of the Muslim Brotherhood, which in turn had accused him of being a US "agent."
ElBaradei has also been a staunch critic of Morsi and the Brotherhood and supported his ouster, having spoken as an opposition representative after Defence Minister Abdel-Fattah El-Sisi announced Morsi's ouster and the implementation of an emergency "roadmap."
The appointment of ElBaradei, who has stressed that he would not run in upcoming presidential elections, is likely to infuriate Islamist supporters of Morsi, who have been gathering across the nation in the hundreds of thousands calling for his reinstatement.
"We welcome the candidacy of Dr. ElBaradei. Already we insisted on his candidacy because we wanted a political figure that has freedom to choose ministers and we are confident that Dr. ElBaradei will not bow to any pressures," said Ahmed Emam, a leading member of the Strong Egypt Party.
"Dr. ElBaradei does not support the exclusion of any political force or party in Egypt," said Emam. "We need someone who believes in democracy."
Strong Egypt leader Abdel-Moneim Abul-Fotouh has already attended a meeting with interim president Adly Mansour.
Rebel campaign co-founder Mahmoud Badr also revealed on his official Twitter account that the revolutionary youth movement had called for ElBaradei by name.
On the other hand, the Salafist Nour Party reportedly rejected ElBaradei's candidacy. Nour spokesman Ashraf Thabet told Ahram Online that it would soon issue a press statement on the issue.
Al Ahram
De Salafistische Al-Nour partij is tegen. Hij wordt het niet. Dat werd gisteren officieel gezegd.quote:Op zondag 7 juli 2013 12:28 schreef Aloulou het volgende:
Beetje 4 pages mierenneuken over een term hier?
Lets go back to Egypt:
[..]
Zo voorspelbaar dat Al Baradaaei het zou worden.
NOSquote:Opnieuw protesten in Egypte
Toegevoegd: zondag 7 jul 2013, 14:02
Update: zondag 7 jul 2013, 14:25
In Egypte staan nieuwe protesten op stapel tegen het afzetten van president Morsi. De Moslimbroederschap heeft zijn achterban opgeroepen om weer de straat op te gaan.
De beweging wil net zo lang demonstreren tot Morsi weer president is. Ze benadrukken dat hij democratisch is gekozen en zeggen dat het leger woensdag een staatsgreep heeft gepleegd.
Ook tegenstanders van Morsi laten vandaag opnieuw van zich horen. De vrees bestaat dat de twee kampen elkaar op straat tegenkomen en de confrontatie zoeken.
Twee dagen geleden kwamen bij botsingen in Caïro en op andere plaatsen in Egypte zeker 36 mensen om het leven. Meer dan duizend mensen raakten gewond.
ElBaradei
Intussen is nog steeds niet duidelijk wie interim-premier wordt. Gisteravond werd op het laatste moment de benoeming van de liberale politicus Mohamed ElBaradei afgeblazen na felle protesten van de Nour-Partij. Deze islamitische partij steunt het afzetten van Morsi, maar wil niets te maken hebben met ElBaradei. Ook in kringen van hervormers leven tegen hem bezwaren.
Een woordvoerder van interim-president Mansour zei in een verklaring dat er nog over de benoeming van een interim-premier wordt onderhandeld.
Het is de bedoeling dat de interim-regering onder meer voorbereidingen treft voor nieuwe verkiezingen. Een datum moet nog worden vastgesteld.
Maar de Nour partij (salafisten) waren wel voor de coupe zag ik op een FB-pagina met filmpje van een van hun woordvoerders. Ze gaven aan dat het "kiezen voor het minst kwade is" ipv tegen de leider "in opstand komen" (vanuit Islamitische jurispedentiele optiek). Wat ik opmerkelijk vond. Nu zijn ze blijkbaar wel tegen de benoeming van Al Baradaaei.quote:Op zondag 7 juli 2013 13:53 schreef rakotto het volgende:
De Salafistische Al-Nour partij is tegen. Hij wordt het niet. Dat werd gisteren officieel gezegd.
Nour partij was alleen voor de opstand omdat zij ook verraden voelden door de MB. The Salafist Calling (Ik kom even niet op de Arabische naam, maar het is een unie van alle Salafistische groeperingen in Egypte) is pro-morsi. We zullen zien.quote:Op zondag 7 juli 2013 14:43 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Maar de Nour partij (salafisten) waren wel voor de coupe zag ik op een FB-pagina met filmpje van een van hun woordvoerders. Ze gaven aan dat het "kiezen voor het minst kwade is" ipv tegen de leider "in opstand komen" (vanuit Islamitische jurispedentiele optiek). Wat ik opmerkelijk vond. Nu zijn ze blijkbaar wel tegen de benoeming van Al Baradaaei.
Als ze allemaal zo slim waren als dit jongetje, dan had je geen problemen.quote:Op zondag 7 juli 2013 14:49 schreef Pietverdriet het volgende:
12 jarige legt zijn vinger op de zere plek
Is dat niet een tautologie?quote:Op zondag 7 juli 2013 15:56 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Als ze allemaal zo slim waren als dit jongetje, dan had je geen problemen.
Helaas woont 80% op het platte land en is achterlijk en natuurlijk moslim
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Is dat zo ? Geen van die drie landen is er (op seculier vlak) toch op vooruit gegaan sinds de "revolutie" ? Zelfs Turkije niet ...quote:Op zondag 7 juli 2013 19:39 schreef Shawn het volgende:
The paradox is that in Algeria, Turkey, and Tunisia the so called secular forces are thwarting democracy under the pretext of halting Islamic radicalism. But in all the cases the Islamist parties have proved more politically open than the authoritarian secularists.
- Olivier Roy, 1994
Voeg Egypte maar toe aan zijn lijstje.
De situatie is totaal niet te vergelijken met Algerije. In Algerije kregen ze de kans niet en in Egypte wel. Reden dat hij is afgezet is omdat hij zijn eigen volk met de dood bedreigde.quote:Op zondag 7 juli 2013 19:39 schreef Shawn het volgende:
The paradox is that in Algeria, Turkey, and Tunisia the so called secular forces are thwarting democracy under the pretext of halting Islamic radicalism. But in all the cases the Islamist parties have proved more politically open than the authoritarian secularists.
- Olivier Roy, 1994
Voeg Egypte maar toe aan zijn lijstje.
quote:Op zondag 7 juli 2013 20:37 schreef sonnyspek het volgende:
[..]
Is dat niet een tautologie?nee een pleonasme.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op maandag 1 oktober 2012 18:45 schreef Chocolatebear het volgende:
Zei de man, terwijl hij een shaggie opstak en het gas open trok van zijn Tomos.
quote:Egyptisch ministerie adviseert Arabische onderdanen thuis te blijven
Het Egyptische ministerie van Binnenlandse Zaken heeft Arabische onderdanen, daarmee doelend op Irakezen, Syriërs en Palestijnen die in Egypte wonen, geadviseerd om zich verre te houden van de demonstraties. Dat zou in het belang zijn van hun eigen veiligheid, valt te lezen op de officiële Facebook-pagina van het ministerie.
De waarschuwing volgt na geruchten dat de Moslim Broederschap, de partij waar de verdreven premier Mohamed Morsi uit voorkomt, in Egypte woonachtige Arabieren heeft opgeroepen om de partij bij te staan in hun protest tegen de machtsovername door het leger.
Egypt Independent meldt dat dit weekeinde een Syriër is gearresteerd die schoten zou hebben afgevuurd op demonstranten nabij de Qasr al-Nil-brug in Caïro. De betreffende persoon, Mohamed Hassan al-Berdkany, zou verklaard hebben dat hij aan de onlusten in eigen land is ontsnapt en met zijn familie naar Caïro is gevlucht. In de Egyptische hoofdstad zou hij vervolgens een jonge Syriër hebben ontmoet, Ahmed al-Soury genaamd, die Syriërs ronselt om deel te nemen aan protesten van de Moslim Broederschap.
Berdkany zou voor elk protest waaraan hij deelnam 500 Egyptische ponden (ongeveer 55 euro) hebben ontvangen.
De veiligheidsdienst is een onderzoek begonnen naar de beweringen van Berdkany.
Hopelijk wordt die rat zwaar gestraftquote:Op zondag 7 juli 2013 22:24 schreef Drifter__ het volgende:
Kennen we deze nog?
[ afbeelding ]
Is betrokken bij de moord op 2 van de 3 tieners, die van het dakje gegooid waren. Gister opgepakt.
Hij was gevlucht omdat z'n adres op Facebook stond. Wel eerst geschoren zodat ie niet herkend wordt...
Of dat wordt een fiks hoeveelheid bloedgeld (als ze in Egypte hieraan doen) of de doodstraf.quote:Op zondag 7 juli 2013 22:30 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Hopelijk wordt die rat zwaar gestraft
he...meneer Booslimquote:Op zondag 7 juli 2013 22:24 schreef Drifter__ het volgende:
Kennen we deze nog?
[ afbeelding ]
Is betrokken bij de moord op 2 van de 3 tieners, die van het dakje gegooid waren. Gister opgepakt (foto rechts).
Hij was gevlucht omdat z'n adres op Facebook stond. Wel eerst geschoren zodat ie niet herkend wordt...
ok, dan zal ik 't wel gaan doen...quote:Op maandag 8 juli 2013 00:55 schreef Dance99Vv het volgende:
Key Egypt Islamist party wants a politically neutral PM
bagger cartoons, bagger ms paint, 1000 pleepapier plaatjes die zelfs nog te slecht zijn voor 9gag. De Turkse producten zijn in deze tijden een stuk vooruitstrevender en treffenderquote:Op maandag 8 juli 2013 01:45 schreef rakotto het volgende:
Obama supports terrorism in Egypt
https://www.facebook.com/(...)gypt/275743515901373Al die foto's. Ergens zit er wel een kern van waarheid.
quote:BREAKING NEWS from Egypt -- Army disperses Morsi sit-in, casualties reported:
The Military and police forces moved in to disperse a large pro-Morsi sit-in outside the Republican Guard's Headquarters in Cairo. The supporters had been gathered there to call for Morsi's reinstatement as President with the belief that Morsi could be inside the building.
Initial reports from security sources indicate there have been several injuries and no deaths. However, the Muslim Brotherhood have claimed that up to 16 have been killed and 200 have been injured.
Eye-witness reports indicate special forces team had been deployed to make arrests during the dispersion, and numerous gunshots and loud ambulance sirens were heard throughout the past two hours.
Images on Twitter showed a large number of people being rounded up at Salah Salem outside the Republican Guard by police and military.
According to Al-Masry Al-Youm, which has photos from the scene, Morsi supporters were engaged in clashes with the Military on Salah Salem before security services moved in to disperse the sit-in.
In response to the attacks, Essam El-Erian, a leading Muslim Brotherhood official, has vowed that the people will respond harshly to the "massacre." Safwat Hegazi, also a leading supporter of the Brotherhood, added that "we will invade the Ministry of Defence and the Republican Guard's headquarters."
Egyptian Streets
quote:Moslim Broederschap roept op tot opstand
De Moslim Broederschap in Egypte heeft maandag opgeroepen tot een opstand tegen 'degenen die de revolutie met tanks willen stelen'. Dat staat in een verklaring van de politieke leiding van de organisatie. .
Het leger zette vorige week Mohamed Morsi van de Broederschap af als president. Sindsdien gaan de aanhangers van de beweging de straat op om tegen die machtsgreep van de strijdkrachten te protesteren.
Gevechten tussen aanhangers van de Broederschap en de veiligheidsdiensten kostten volgens het ministerie van Gezondheidszorg in de nacht van zondag op maandag aan 35 mensen het leven.
Zondag gingen tienduizenden demonstranten - zowel voor- als tegenstanders van Morsi - de straat op in Egyptische steden. De Moslim Broederschap had opgeroepen tot de demonstraties.
Gaat snel ja. 42 en 320 gewonden inmiddels.quote:Op maandag 8 juli 2013 09:55 schreef deleriouz het volgende:
[..]
Dodental loopt snel op: 37 doden nu volgens AJE.
Nee het leger heeft dat in het verleden niet gedaan, zal het in het heden niet doen en al helemaal niet in de toekomstquote:Op maandag 8 juli 2013 10:13 schreef Drifter__ het volgende:
Al Nour trekt zich inderdaad terug.
En weer is er veel verwarring. Het leger zegt dat zij werden aangevallen. Aanhangers Morsi beweren dat het leger begon. Ik geloof echt niet dat het leger zomaar gaat schieten.
Ik zag het net op de site van NRC, met een stukje "duiding" erbij:quote:Op zondag 7 juli 2013 14:49 schreef Pietverdriet het volgende:
12 jarige legt zijn vinger op de zere plek
En hoe komt dat? Omdat religieuzen via oneigenlijke weg de macht naar zich toe proberen te trekken, door een politieke islam aan mensen op te dringen. Daartegen is de bevolking massaal in verzet gekomen.quote:Op maandag 8 juli 2013 10:45 schreef Meki het volgende:
Goed gedaan Egypte
Nu heb je een burgeroorlog tussen religieuzen tegen seculieren..
Onzin - ze zijn democratisch verkozenquote:Op maandag 8 juli 2013 11:04 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
En hoe komt dat? Omdat religieuzen via oneigenlijke weg de macht naar zich toe proberen te trekken, door een politieke islam aan mensen op te dringen. Daartegen is de bevolking massaal in verzet gekomen.
De christelijke Kopten.....maar die worden ook massaal over de kling gejaagd door islamisten, salafisten en terroristische aanslagen....quote:Op maandag 8 juli 2013 02:04 schreef Beathoven het volgende:
[..]
bagger cartoons, bagger ms paint, 1000 pleepapier plaatjes die zelfs nog te slecht zijn voor 9gag. De Turkse producten zijn in deze tijden een stuk vooruitstrevender en treffender
Wat is er tegenwoordig nog over van het dna van deze generatie?
[ afbeelding ]
Toen die kinderen van dat gebouw werden gesmeten keek je zeker de andere kant opquote:Op maandag 8 juli 2013 11:14 schreef Meki het volgende:
[..]
Onzin - ze zijn democratisch verkozen
Democratie is niet alleen democratisch wanneer het westen het goedkomt..
#عاجل السيسي يحدد هوية المجموعة الارهابية التي هاجمت الحرس الجمهوري ..المجموعة الارهابية تتكون من
5 أطفال
2 رضيع
8 نساء
و 35 شهيد من الكهول والشباب
5 kinderen en 8 vrouwen doodgeschoten
Totaal 50 doden nu
Dat ze "democratisch" zijn verkozen, daar valt heel wat op af te dingen. Morsi is ongeveer net zo democratisch gekozen als dat de gemiddelde Ibn Ghaldoun-leerling op eigen kracht zijn diploma heeft gehaald. Op allerlei oneigenlijke manieren is de uitslag beïnvloed. Moslims - ik kan deze keer gewoon generaliseren - laten keer op keer zien hoe goed ze zijn in dergelijke manipulaties.quote:Op maandag 8 juli 2013 11:14 schreef Meki het volgende:
[..]
Onzin - ze zijn democratisch verkozen
Democratie is niet alleen democratisch wanneer het westen het goedkomt..
#عاجل السيسي يحدد هوية المجموعة الارهابية التي هاجمت الحرس الجمهوري ..المجموعة الارهابية تتكون من
5 أطفال
2 رضيع
8 نساء
و 35 شهيد من الكهول والشباب
5 kinderen en 8 vrouwen doodgeschoten
Totaal 50 doden nu
Als ze een neutraal iemand wensen dan is dat lang zoeken. Neutraal zijn in deze positie betekent zoiets als visieloos en daarmee kom je niet vooruit. En een magische hervormer krijg je ook niet met een vingerknip.quote:Op maandag 8 juli 2013 10:24 schreef AlexanderDeGrote het volgende:
Tijd om Job Cohen in te vliegen lijkt me (wel keppeltje thuislaten).
Verscheidene redenen: te hoge broodprijzen, te hoge werkeloosheid, enzovoort.quote:Op maandag 8 juli 2013 11:44 schreef Slayage het volgende:
dit laatste gebeuren in egypte is eigenlijk grotendeels langs me heengegaan, vandaar mijn vragen:
-waarom waren de massa's aan het demonstreren tegen morsi?
Leger koos de kant van 'de volk', alhoewel niet de hele volk dit wilde. Nee, het is niet vergelijkbaar.quote:-waarom heeft het leger een coup gepleegd? is het vergelijkbaar met toen mubarak eruit moest van het leger?
De moslims zijn afgezet, dus het westen is blij. Maar ze waren wel democratisch gekozen en op ondemocratische manieren afgezet. Dus het westen kan de coup niet steunen, maar ze hebben het wel met woord veroordeeld.quote:-waarom is het zo angstvallig stil in westen nav de coup?
Het aantal seculieren in Egypte vals best tegen denk ik zo. Er je hebt een hoop niet actieve reli's, maar seculier, naah, niet echt.quote:Op maandag 8 juli 2013 10:45 schreef Meki het volgende:
Goed gedaan Egypte
Nu heb je een burgeroorlog tussen religieuzen tegen seculieren..
Onzin, de volk is in opstand gekomen vanwege de slechte economie.quote:Op maandag 8 juli 2013 11:04 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
En hoe komt dat? Omdat religieuzen via oneigenlijke weg de macht naar zich toe proberen te trekken, door een politieke islam aan mensen op te dringen. Daartegen is de bevolking massaal in verzet gekomen.
Komt niet echt authentiek over. Die jongen snapt waarschijnlijk niets van wat hij zegt. Waarschijnlijk gewoon ingefluisterd door een omstander om sympathie op te wekken.quote:Op zondag 7 juli 2013 14:49 schreef Pietverdriet het volgende:
12 jarige legt zijn vinger op de zere plek
quote:Op maandag 8 juli 2013 11:44 schreef Slayage het volgende:
dit laatste gebeuren in egypte is eigenlijk grotendeels langs me heengegaan, vandaar mijn vragen:
-waarom waren de massa's aan het demonstreren tegen morsi?
-waarom heeft het leger een coup gepleegd? is het vergelijkbaar met toen mubarak eruit moest van het leger?
-waarom is het zo angstvallig stil in westen nav de coup?
quote:Op zaterdag 6 juli 2013 04:59 schreef Aloulou het volgende:
Bij de parlementsverkiezingen won de MB (Moslimbroederschap) met 10 miljoen stemmen oftewel 37% van de stemmen. Dit verklaart op zich al waarom na een jaar de boel is ontploft gezien de suicidale politieke besluiten van de MB in Egypte wat vanaf dag 1 regeerde alsof 60 miljoen Egyptenaren op de MB hadden gestemd terwijl dat in het echt "slechts" 1 op de 8 Egyptenaren waren, oftewel 10 miljoen. Nog belangrijker is om te weten dat na jaren van dictatuur in een seculier jasje de Moslimbroeders nooit geregeerd hadden (en verantwoordelijkheid gedragen) waardoor het zeer aanneembaar is dat onder de 10 miljoen die op hen stemden ook "zwevende kiezers waren", naast een groot deel loyale en ideologische MB-stemmers. Van de 10 miljoen zijn er zeker voormalige MB-stemmers afgeknapt nadat men zag dat de Moslimbroeders (jarenlang) veel beloofden maar sociaal-economisch gezien het juist slechter is geworden in 1 jaar Morsi itt voor de revolutie.
Dit alles had geen probleem hoeven te zijn of perse te leiden tot de grote ontevredenheid over de MB die nu in Egypte heerst...als de MB vanaf het begin er naar had gestreven te regeren op basis van nationale consensus. Een regering vormen en belangrijker nog beleid voeren met redelijke consensus en het betrekken van oppositiepartijen en niet alleen je salafistische broederpartij omdat je dan een sterke meerderheid in het parlement hebt en overal je stempel erdoorheen kan drukken. Want uiteindelijk hebben doe je dan meer kwaad dan goed terwijl maar 10 miljoen Egyptenaren op je stemden en 7 miljoen op de salafisten, nog geen 20 miljoen Egyptenaren in totaal oftewel 1 op de 4. Terwijl je gerust kan zeggen dat na mubarak dit over gehele bevolking gezien zeer waarschijnlijk de hoogste score was omdat ze a) nooit hebben geregeerd dus nergens op afgerekend konden worden en b) al jaren veruit de beste voorbereidde partij waren door liefdadigheid en een echte grassroots organisation te zijn itt de oppositiepartijen die dat niet zijn.
Als je dan ook nog kijkt naar de presidentiele verkiezing in de tweede ronde tussen voormalig Minister onder Mubarak Ahmed Shafiq en Muhammed Morsi die laatstgenoemde net wint met 52% dan zegt dat heel veel.
Morsi had een "groot 100 dagen plan" om Egypte weer de goede richting in te duwen, van schoonmaken landelijk tot inventief banen scheppen...een lachertje. Kan gebeuren. Morsi omringde zich met adviseurs uit de civil society en verschillende groepen..zodat men zeker kon zijn dat hij er voor alle (verschillende) Egyptenaren was.....alleen namen verschillende ontslag omdat hij hen wel liet adviseren maar altijd zijn eigen besluit en die van de MB nam. De greep van Morsi om zich eenzijdig in een klap boven de grondwet te plaatsen "om de revolutie te beschermen tegen antirevolutionaire krachten" was een schok...had ie van tevoren andere en oppositie op de hoogte gesteld had hij veel problemen voorkomen in het toen al sterk door zijn doen gepolariseerde Egypte. Door zich boven de wet te stellen kwamen duizenden op straat, hij trok zich er niets van aan en verzekerde dat he slechts was om de revolutie te bewaken. Vervolgens werden rechters eenzijdig ontslagen door hem, geen enkele raadpleging met bijv oppositie om te zorgen dat je hen ook meekrijgt.
Parlement werd hersteld en daarin hadden de broeders met de salafisten samen de grote meerderheid. Wat doe je dan? Jaag je in vier maanden maximaal een grondwet erdoorheen me je salafimaatjes en leg je voor in een referendum. Oppositie die weldegelijk belangrijke waarden vertegenwoordigen onder een deel van de Egyptenaren zagen zij in de MB-grondwet totaal teniet gedaan worden. Het referendum is een ja geworden en de grondwet aangenomen. Doordat de MB bezig was met vooral het consolideren van haar macht en doordrukken van haar agenda neemt de spanning toe en is er geen enkel moment vertrouwen geweest dat Egypte naar een periode toe ging die stabieler zou zijn. Economie gaat slechter, veiligheid helemaal een drama. Ik dacht dat het Morsi was die opmerkte dat burgers ook zelf maar moeten gaan surveilleren..totdat bij een paar incidenten duizenden zelf "dieven" levend ging villen. Grote gas en benzine tekorten in het land. En in de laatste maanden begon die ook dichter tegen zijn allerlaatste bondgenoten aan te schuren zodat in ieder geval de salafistische partij zijn bondgenoot bleef en daarmee meerderheid behield. Met als toppunt die bijeenkomst van die salafisten waar Morsi bij zat en gewoon pure haat hier en daar werd gepredikt. En de benoeming van een burgemeester in een toeristisch stadje, alleen was de nieuw benoemde burgemeester lid van de Islamitische Gama'ah Islamiyya die erkent hadden vroeger in dat stadje een aanslag te hebben gepleegd op toeristen. Hoewel die groep later afstand van die daad heeft genomen waren de lokale winkeliers en inwoners die van toerisme leven "not amused".
De Moslimbroeders hebben zich echt totaal verkeken op hun verkiezingsoverwinningen, ze rekenden zich rijk terwijl ze de de reultaten beter hadden moeten analyseren ipv in de handen wrijven na jarenlange onderdrukking en te denken dat je nu eindelijk "legitimiteit hebt om je stempel erdoorheen te drukken".
Dat er een opstand uitbreekt vanwege honger en primaire levensbehoeftes geeft aan dat Egypte gewoon een derde wereldland is in tegenstelling tot bv Turkije waar de protesten zich meer door het hogere deel van de maslov piramide willen breken.quote:Op maandag 8 juli 2013 12:00 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Het aantal seculieren in Egypte vals best tegen denk ik zo. Er je hebt een hoop niet actieve reli's, maar seculier, naah, niet echt.
40 soldaten hahah en als ik kijk naar de video's zie ik alleen onschuldige burgers.quote:Het leger van zijn kant zegt dat een "terreurgroep" de kazerne heeft bestormd. Twee officieren zijn gedood en veertig soldaten zijn gewond, zo citeerde SkyNews de Egyptische staatstelevisie die zelf het leger aanhaalde.
Ik denk dat Aloulous post niet helemaal eerlijk is tov de Islamisten omdat niet alle 80 Miljoen Egyptenaren stemgerechtigd zijn. Die 10 Miljoen op MB en 7 Miljoen op de Salafisten zijn zeker meer dan 1 op 4; zeker omdat de bevolking van Egypte heel jong is.quote:
The army said that it arrested 200 people at the scene with firearms, ammunitions, knives and clubs and Molotov cocktails and said it had security footage of the attack and photographic evidence of how the events unfolded, which it would make public later.quote:Op maandag 8 juli 2013 12:58 schreef Pharmacist het volgende:
Waarom zou het leger die pro-Morsi mensen dood hebben geschoten? Ik bedoel, zo help je Egypte echt totaal naar de klote.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |