Zie ook Washington Times-artikel sinds donderdag 27 juni:quote:KATHOLIEKE PATER VERMOORD DOOR TERRORISTEN SYRIËPater François Murad werd door rebellen gedood in een klooster ter nagedachtenis van Simon de Pilaarheilige. Nadien plunderden de gewapende mannen de kerk en staken deze in brand. De barbaarse daden gebeurden in het dorp Ghassanieh, waar rebellen 4.000 inwoners hadden verdreven. François Murad studeerde in Palestina en zette nadien de eerste stappen in een religieus leven.
CATHOLIC NEWS SERVICES – VATICAANSTAD – 25 juni 2013 – De 49-jarige Syrische priester en kluizenaar pater Francois Murad werd op 23 juni 2013 gedood. Dit gebeurde blijkbaar toen een groep rebellen het Franciscanenklooster van Sint-Antonius in Ghassanieh (provincie Idlib), een dorp in het noorden van Syrië nabij de Turkse grens, aanvielen.
De Franciscaanse pater Pierbattista Pizzaballa, het hoofd van de Franciscaanse Voogdij van het Heilig Land, vertelde Radio Vaticaan op 24 juni 2013 dat Vader Francois Murad – die geen Franciscaner was – de toevlucht had genomen in het klooster, toen duidelijk werd dat hij niet veilig was in het Syrisch Katholieke hermitage, dat in aanbouw was vlakbij.
De oosterse Syrisch-Katholieke aartsbisschop Jacques Behnan Hindo van Hassake-Nisibi vertelde aan Fides, het persbureau van de Congregatie voor de Evangelisatie van de Volkeren, dat Vader Murad hem een aantal berichten stuurde die aantoonden dat hij zich bewust was van het leven in een gevaarlijke situatie en bereid was om zijn leven te geven voor de vrede in Syrië en de wereld.
Vader Pizzaballa vertelde Radio Vaticaan dat Ghassanieh – net als andere christelijke dorpen – bijna volledig werd verwoest en bijna totaal verlaten was. Hij zei dat hij geloofde dat de enige mensen in Ghassanieh de rebellen met hun familieleden waren: rebellen die niet uit Syrië kwamen en die extremisten zijn.
“Het enige wat we kunnen doen, behalve bidden voor Vader Francois en alle slachtoffers, is bidden dat deze dwaasheid binnenkort eindigt en dat er geen wapens meer naar Syrië worden gestuurd, omdat dat alleen deze absurde oorlog zal verlengen”, zei pater Pizzaballa.
De Franciscaanse leider zei dat Syrië een ‘slagveld’ is, en niet zozeer door de Syrische troepen, maar vooral door Arabische landen en de internationale gemeenschap. “Degenen die de prijs betalen zijn de armen, de kleinsten en de minsten, met inbegrip van de christenen.”
“De internationale gemeenschap moet hier mee stoppen”, zei hij.
Bron: Fides/UPS.
Het zijn echte wilden.quote:
De regeringen in het westen zijn zich heel erg bewust wie ze de wapenen geven maar het maakt ze gewoon niet zoveel uit. Pas als ze er zelf last van kunnen krijgen wordt het anders. Daarom worden ook geen zware wapens geleverd.quote:Op donderdag 27 juni 2013 17:29 schreef trippy_trippy het volgende:
ja zo gaat dat, mensen denken dat de rebellen juist handelen, maar wat ze niet weten is dat de rebellen juist de grootste vijand zijn.....
http://mediawerkgroepsyrie.wordpress.com/about/quote:De Mediawerkgroep Syrië bestaat uit vrijwilligers uit Vlaanderen en Nederland; zowel Syriërs als niet-Syriërs die tekortkomingen in de media aankaarten. We komen op voor het zelfbeschikkingsrecht van het Syrische volk en het respecteren van de Syrische soevereiniteit volgens het internationaal recht. Wij kanten ons tegen elke buitenlandse inmenging in de interne zaken van Syrië en steunen het democratische en politieke hervormingsproces van de Syrische regering. Wij wensen het behoud van Syrië als een multiculturele seculiere samenleving volgens de wil van het Syrische volk en veroordelen elke vorm van geweld en terrorisme.
Democratische hervormingen door Assad Jr. steunen is dus verboden?quote:Op donderdag 27 juni 2013 17:41 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
http://mediawerkgroepsyrie.wordpress.com/about/
De bron van TS is trouwens geheel niet objectief gezien hun steun aan de hervormingen van de regering.
Hij is een Syrisch-Palestijnse christen (Latijnse katholiek) en Arabier. Hij stamt van een Palestijnse vluchtelingenfamilie af die naar Syrië moest vluchten voor het Israëlische leger.quote:Op donderdag 27 juni 2013 17:35 schreef fokky100 het volgende:
Daarom snap ik niet wat hij daar moet.
Je weet toch dat ze daar gestoord zijn in die landen.
(ik ga nog niet naar een moslim land al kan ik er voor niks naar toe)
Ik zeg toch niet dat het verboden is maar ze maken wel een politieke keuze die hun partij maakt in plaats van onafhankelijke bron. Het vervelende is dat daardoor hun berichtgeving opslag onbetrouwbaar wordt, die Assad is ook een dictator die mensen vermoord voor een politiek doel. Zo'n gruwelijke film kan hij ook maken om de steun van het westen te ondermijnen.quote:Op donderdag 27 juni 2013 17:42 schreef Veldkamp het volgende:
[..]
Democratische hervormingen door Assad Jr. steunen is dus verboden?
Iedereen moet de criminele jihadistische koppensnellers steunen, omdat Obama, Israël, Erdogan, Al-Thani en Al-Saoed dat zo eisen?
Alleen jammer dat zijn dood geen enkele invloed heeft op de vrede in Syrie en zodoende zinloos is geweest...quote:bereid was om zijn leven te geven voor de vrede in Syrië en de wereld.
Assad vermoordt geen "mensen". Het Syrische leger voert anti-terrorisme-operaties uit. Dat doet elk leger in soortgelijke situaties.quote:Op donderdag 27 juni 2013 17:45 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Ik zeg toch niet dat het verboden is maar ze maken wel een politieke keuze die hun partij maakt in plaats van onafhankelijke bron. Het vervelende is dat daardoor hun berichtgeving opslag onbetrouwbaar wordt, die Assad is ook een dictator die mensen vermoord voor een politiek doel. Zo'n gruwelijke film kan hij ook maken om de steun van het westen te ondermijnen.
Deze vreedzame kluizenaar, monnik en priester van 49 jaar oud was óók gelovig, hoor! Hij stond bekend als man van vrede, goedheid en verzoening.quote:Op donderdag 27 juni 2013 17:50 schreef ems. het volgende:
Tsja, geloof hm. Combineer het met armoede en een totaal gebrek aan educatie en je hebt een heerlijke cocktail van dood en verderf.
En iedereen die tegen hem is is een terrorist zeker.quote:The Report Summary
“The deteriorating situation in the Syrian Arab Republic prompted The Human Rights Council to establish an independent international commission of inquiry to investigate alleged violations of human rights since March 2011. From the end of September until mid- November 2011, the commission held meetings with Member States from all regional groups, regional organizations, including the League of Arab States and the Organization of Islamic Cooperation, non-governmental organizations, human rights defenders, journalists and experts. It interviewed 223 victims and witnesses of alleged human rights violations, including civilians and defectors from the military and the security forces. In the present report, the commission documents patterns of summary execution, arbitrary arrest, enforced disappearance, torture, including sexual violence, as well as violations of children’s rights.
The substantial body of evidence gathered by the commission indicates that these gross violations of human rights have been committed by Syrian military and security forces since the beginning of the protests in March 2011. The commission is gravely concerned that crimes against humanity have been committed in different locations in the Syrian Arab Republic during the period under review. It calls upon the Government of the Syrian Arab Republic to put an immediate end to the ongoing gross human rights violations, to initiate independent and impartial investigations of these violations and to bring perpetrators to justice. The commission also addresses specific recommendations to opposition groups, the Human Rights Council, regional organizations and States Members of the United Nations.
Het zorgt dan ook niet per definitie voor onthoofdingen.quote:Op donderdag 27 juni 2013 17:53 schreef Veldkamp het volgende:
[..]
Deze vreedzame kluizenaar, monnik en priester van 49 jaar oud was óók gelovig, hoor! Hij stond bekend als man van vrede, goedheid en verzoening.
Ik neem hem ook niets kwalijkquote:Daarom vluchtte hij ook niet met de andere Christenen weg naar regeringsgebied. Hij had nooit met de Baath-partij of regering te maken gehad en bleef dus gewoon, ook toen de terroristen en buitenlandse jihadisten met hun harems kwamen en Turkse lira's. Hij was een onschuldig en vreedzaam man van geloof.
Mwah, mening.quote:Takfiri-salafisme en islamistisch terrorism hebben niets met ware religie te maken. Het is een vuile ideologie van haat, verderf en satanische mensenhaat.
Bron graag.quote:Op donderdag 27 juni 2013 18:20 schreef Terminator2000bc het volgende:
Wat zegt het als 70% van de Nederlandse moslims deze rebellen steunt? 7 van de 10 marokkanen / turken zouden zwijgzaam toekijken als hetzelfde Nederlanders zou overkomen?
Bijna driekwart van de Nederlandse moslims vindt het prima dat Nederlanders naar Syrië vertrekken om mee te strijden tegen het regime van Assad. Die jongens doen wat de Verenigde Naties nalaten: actief steun verlenen aan de opstandelingen, vinden zij.quote:Op donderdag 27 juni 2013 18:23 schreef portie het volgende:
[..]
Bron graag.
Ik denk namelijk niet dat 70% hier zomaar een onthoofding aan kijkt... Er is een groot verschil tussen salafisten en de gewone moslim.
Ja ik was wat laat. Maar dit gaat over de opstand tegen het regime. Niet over dit soort gruwelijkheden.quote:Op donderdag 27 juni 2013 18:24 schreef Terminator2000bc het volgende:
[..]
Bijna driekwart van de Nederlandse moslims vindt het prima dat Nederlanders naar Syrië vertrekken om mee te strijden tegen het regime van Assad. Die jongens doen wat de Verenigde Naties nalaten: actief steun verlenen aan de opstandelingen, vinden zij.
Door een overgrote meerderheid (73 procent) van de moslims worden de Syrië-gangers zelfs gezien als helden. Autochtone Nederlanders zijn het met deze visie absoluut niet eens. 70 procent kan zich niet vinden in dergelijk heldendom.
Dit blijkt uit een onderzoek dat Motivaction in opdracht van het NCRV-televisieprogramma Altijd Wat heeft uitgevoerd. Motivaction heeft alleen de grootste en het meest bij het conflict betrokken groepen moslims, Marokkaanse en Turkse Nederlanders, gepeild - dus geen islamitische Surinamers of Indonesiërs. Om een zuivere vergelijking te kunnen maken, zijn autochtone bekeerlingen uit de representatieve steekproef gefilterd.
De meeste moslims vinden dat potentiële Syrië-gangers geen strobreed in de weg moet worden gelegd. Zij willen niet dat ze preventief worden opgepakt en vervolgd. Bij terugkeer moeten de strijders weer worden opgenomen in de Nederlandse samenleving. Hun Nederlandse nationaliteit mag niet worden afgepakt.
Gerechtigheid
De meerderheid van de moslims ziet de Syrië-gangers ook niet als jihadi's, maar eerder als strijders voor gerechtigheid. Slechts een kwart spreekt van de jihad. Bij de autochtonen is dat percentage even groot. Toch beschouwen autochtonen terugkerende strijders vaker als potentiële terroristen, van wie het Nederlandse paspoort moet worden ingenomen.
De specifieke moslimgroepen identificeren zich sterk met de strijd in
Syrië. Zij volgen het nieuws via Turkse en Arabische zenders, die gruwelijke beelden tonen. Bij de Turkse Nederlanders speelt ook mee dat Turkije een buurland is van Syrië.
De moslims (81 procent) zijn ook veel meer bereid dan autochtonen
(20 procent) om hun portemonnee te trekken voor Syrische vluchtelingen. Ook op het punt van wapenleveranties aan de rebellen gaapt een kloof tussen autochtonen en moslims. Bijna de helft (49 procent) van de moslims is daar voorstander van, tegen
6 procent van de autochtonen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |