Ik kan me niet voorstellen dat JD volledig onschuldig is. Ik denk niet dat alle beschuldigingen kloppen, maar ik denk wel dat deze man dingen heeft gedaan die niet door de beugel kunnen.quote:Op vrijdag 15 november 2013 09:11 schreef theguyver het volgende:
" ... "
14 januari 2004: JD dient klacht in tegen NOS Journaal bij Raad voor de Journalistiek.
bron
Kijk, ik geloof ook niet alles wat Micha Kat uitkraamt en de eerste alinea snijdt aardig hout. Maar om hier nu op z'n Donneriaans te roepen dat er helemaal geen vuur is, laat staan rook, is wel heel merkwaardig.quote:Wat Joris Demmink ook zal zeggen, het doet er niet meer toe, denkt columnist Lidy Nicolasen.
De geruchten stopten nooit meer, ze werden steeds fantasierijker. De ambtenaar zelf deed er het zwijgen toe
Jasper S. heeft Marianne Vaatstra niet vermoord. Het was Demmink. Wie echt schuldig is aan de vuurwerkramp in Enschede? Demmink. Dat we zonder volkenrechtelijk mandaat de oorlog in Irak zijn ingerommeld? Demmink. De dood van het jongetje Anass in Wassenaar. Demmink. De Deventer moordzaak dan? Wat denk je zelf?
Demmink is onze nationale zondebok, de schuld van alles wat mis gaat in dit land en enigszins in nevelen is gehuld. Zou klokkenluider Edward Snowden zijn belofte waarmaken en met onthullingen over Nederland komen, goede kans dat al zijn pijlen richting Demmink wijzen. En niet alleen van de CIA. Ik durf er wat op te verwedden dat ook de Engelse en de Tsjechische geheime diensten achter hem aanzitten, om over de Turkse nog maar te zwijgen.
Symbool van de Hollandse verloedering
Joris Demmink is zijn naam. Jurist. Topambtenaar van beroep, lid van de VVD, Haagse heer, homoseksueel, verpieterende achter de geraniums maar bovenal hoofdpersoon in zwartboeken, op websites en in complottheorieën. Tot ver over de landsgrenzen is hij berucht en het symbool van de Hollandse verloedering, waarin uiteraard drugs, pedofilie en bejaardenmoord aan de orde van de dag zijn.
Joris Demmink is de Nederlandse Jimmy Savile, de pedofiel die ongestraft hordes minderjarige jongens heeft verhandeld en misbruikt. Het verschil met de Brit is dat wij het weten, al jarenlang. Tot in de krochten van internet roepen klokkenluiders om het hardst. Joris Demmink heeft de Nederlandse politiek, justitie, politie en ambtenarij in zijn zak.
Demmink is geboren in Hilversum. Hij studeerde rechten in Leiden. In 1982 kreeg hij zijn eerste baan op het ministerie van Justitie in Den Haag. Een jaar geleden ging hij met pensioen, na een glanzende ambtelijke carrière die hem bracht op de hoogste stoel van het departement: secretaris-generaal van het ministerie van Veiligheid en Justitie. Hij versleet een vijftal ministers, onder wie CDA'ers als Piet Hein Donner en Ernst Hirsch Ballin.
In april 2003 schreef Henk Krol - de gewezen partijleider van 50plus en destijds hoofdredacteur van de Gay Krant -samen met het tijdschrift Panorama dat Demmink (en anderen) in het Anne Frankplantsoen in Eindhoven seks hadden met minderjarige jongens. Er kwam een rectificatie. De bronnen waren ondeugdelijk gebleken, er bestond geen enkele twijfel over de integriteit van de ambtenaar.
Het bleek het prille begin van wat een lijvig dossier zou worden. De geruchten stopten nooit meer, ze werden steeds fantasierijker. De ambtenaar zelf deed er het zwijgen toe, wat het beeld versterkte van een onzichtbare hoge ambtenaar die ongestoord zijn wellust ruim baan gaf. Vanaf dat moment ook moest hij met het schaamrood op de kaken tegenover zijn bazen door het stof. Want al die ministers, opgejut door even zovele verse directeuren van de binnenlandse veiligheidsdienst, wilden zelf wel horen wat er klopte van die immer wassende geruchtenstroom.
Werkelijk wapenfeit
Er was een akkefietje geweest. Jaren geleden in Praag had hij seks gehad met een jongeman, die misschien pas 17 jaar was in plaats van 18. Hij had er niet naar gevraagd. Het is het enige verhaal in de hele affaire dat als een werkelijk wapenfeit geldt.
Hoe zou zo'n gesprek gaan? Een minister die moet doorvragen en tot in de broek van zijn ambtelijke rechterhand kijken? Plechtstatig, lacherig, serieus? Geen idee. Tot een vervolging kwam het nooit, laat staan dat de man met stille of slaande trom is ontslagen. Gebrek aan bewijs, zo eenvoudig kan het leven zijn. Hoewel, zouden we niet mogen weten wat er precies is onderzocht?
Nederland is geen bananenrepubliek. Althans, ik denk niet dat Nederland een bananenrepubliek is
Ik ben bereid de overheid en al haar politici tot op het bot te wantrouwen. Ik weet wel zeker dat er op alle ministeries ambtenaren rondlopen die hun bazen een kunstje willen flikken en pootje haken. Maar laten we het helder stellen: Nederland is geen bananenrepubliek. Althans, ik denk niet dat Nederland een bananenrepubliek is. De AIVD is misschien minder toegerust dan de CIA, we hebben ook geen Snowden, maar wel talloze serieuze onderzoeksjournalisten. Nooit heeft ook maar iemand een snipper van een belastend feit ontdekt, alle beweringen ten spijt.
Privésores
Ik ben en was lang niet de enige die getracht heeft Demmink te interviewen. Het belang was tweeledig. We zouden een mooi verhaal voor de krant hebben en hij kreeg de kans van zich af te slaan. Demmink weigerde. Dergelijke interviews zijn, liet hij weten, niet in het belang van zijn ambtelijke functie. Een ambtenaar hoort onzichtbaar te zijn en zijn privésores niet aan het publiek te tonen.
Een nette juridische redenering. Een beetje bang misschien ook. Het heeft hem geen zier geholpen en nu is het te laat. Eerdaags zal de rechtbank twee Turkse mannen horen, die beweren door hem te zijn verkracht tijdens zijn bezoek aan Turkije in de jaren negentig.
Wat Demmink ook zal zeggen, het doet er niet meer toe. De samenzweringstheorie werkt als een tweetrapsraket, schreef Niod-man David Barnouw onlangs in de Volkskrant. Het belangrijkste is de samenzwering zelf, maar ook wat daarop volgt: het ontkennen, toedekken of zelfs geheel negeren van de (strafbare) feiten uit het verleden. Wie aan die feiten durft te twijfelen, ze zelfs tegenspreekt, maakt deel uit van die samenzwering. Waarvan akte.
Ze is een waardeloze journalist die geen gedegen onderzoek heeft gedaan naar de zaakquote:Op maandag 18 november 2013 17:32 schreef EdvandeBerg het volgende:
OMG! Kijk dit verhaal!
http://www.volkskrant.nl/(...)at-in-dit-land.dhtml
[..]
Kijk, ik geloof ook niet alles wat Micha Kat uitkraamt en de eerste alinea snijdt aardig hout. Maar om hier nu op z'n Donneriaans te roepen dat er helemaal geen vuur is, laat staan rook, is wel heel merkwaardig.
Is tante Lidy vergeten dat er aangiften wegens kinderverkrachting zijn gedaan?Da's namelijk op zijn minst een flinke rookwolk! Ook als deze aangiften en al het andere waar Demmink van wordt beticht laster blijkt te zijn, zou ik als overheid in ieder geval serieus onderzoek willen doen om na te gaan wie er dan achter deze leugens zit. Net of die Turkse mannen 'zomaar' aangifte van verkrachting doen. Als ze er door iemand toe zijn aangezet, zou het toch heel interessant zijn te weten wie er achter zit en met welk doel? Wie heeft er veel tijd en moeite over om Demmink onterecht veroordeeld te krijgen? Dan moet je echt een grondige hekel aan iemand hebben of spelen er grote belangen op een bepaald vlak. Denken ze nou echt dat Micha Kat en een handjevol andere malloten de drijvende kracht zijn achter dit hele verhaal? Maar de overheid doet alleen pseudo-onderzoekjes van WC-Eend niveau en daar is de kous mee af.
'Demmink is niet in Turkije geweest! Hoe we dat weten? Nou, hij zegt het zelf'
Bron: Volkskrantquote:Nieuwe zaak om misbruik tegen oud-topambtenaar Demmink
Opnieuw wordt een rechtszaak aangespannen tegen voormalig topambtenaar Joris Demmink, waardoor hij zich nu in vier zaken tegelijk moet verdedigen. Een Nederlandse man stelt Demmink aansprakelijk voor de schade die hem is toegebracht, omdat hij als minderjarige betaalde seks zou hebben gehad met de oud-secretaris-generaal.
Letselschadeadvocaat Martin de Witte, die de man bijstaat, ziet de brief van de man aan Demmink als het begin van een civiele zaak. 'Ik wil zeer voorzichtig zijn, je kunt iemand niet zomaar beschuldigen', zegt hij. 'Tegelijk moet iemand ook het recht hebben zich te verweren als hem naar zijn mening onrecht is aangedaan.'
De Witte is onder meer bekend van de letselschadezaken die hij voert namens slachtoffers van misbruik van minderjarigen binnen de katholieke kerk. 'Mijn cliënt zegt dat er op 15-jarige leeftijd seksueel contact was met Demmink. Dat is een onrechtmatige daad. Ik weet niet of dat klopt, maar het geeft wel aanleiding dit goed uit te zoeken. Nadat we Demmink aansprakelijk hebben gesteld, zal de volgende stap zijn het starten van een getuigenverhoor.'
Op internet achtervolgd
Demminks advocaat Harro Knijff laat weten de brief, die anderhalve week geleden is verstuurd, nog niet te kennen. Demmink, die tien jaar secretaris-generaal was op het ministerie van Justitie tot hij vorig jaar met pensioen ging, heeft alle beschuldigingen altijd ten stelligste ontkent, en is daarin gesteund door drie opeenvolgende ministers. Hij wordt vooral op internet achtervolgd door complotdenkers.
Desalniettemin is hij verwikkeld geraakt in vier juridische procedures. Hij heeft zelf een zaak aangespannen tegen het AD, en vraagt daarin honderdduizend euro schadevergoeding. Tegelijk heeft stichting De Roestige Spijker via de rechter een voorlopig getuigenverhoor afgedwongen, waardoor de affaire vanaf volgende maand voor het eerst in het openbaar met getuigen onder ede voor de rechter wordt behandeld. Bij die getuigen is waarschijnlijk ook de man die nu schade claimt.
Daarnaast probeert advocate Adèle van der Plas bij het hof in Arnhem gedaan te krijgen dat Demmink alsnog wordt vervolgd. In die artikel-12-zaak is een document opgedoken van het Turkse Openbaar Ministerie, waarin staat dat Demmink in 1996 in Turkije was, iets wat hij en zijn ministers van Justitie steevast hebben ontkend. Het Nederlandse OM onderzoekt dit nu.
In zijn auto opgepikt
Het vermeende slachtoffer van Demmink beschrijft in de brief dat hij in 1988 door de voormalige topambtenaar in zijn auto is opgepikt in Amsterdam. 'Terwijl de auto reed, heeft u naar zijn leeftijd gevraagd. Hij heeft geantwoord dat hij 15 jaar was.' Twee weken later zou een nieuwe ontmoeting hebben plaatsgevonden. 'Cliënt werd toen erg bang, heeft gezegd dat hij dit niet wilde en is toen uitgestapt omdat er in de auto ruzie ontstond.' Door psychische problemen, als gevolg van ervaringen als slachtoffer van gedwongen kinderprostitutie, zou hij onder meer zijn bedrijf zijn kwijtgeraakt. Hij wil uit veiligheidsoverwegingen niet met naam en toenaam genoemd worden.
Het ministerie van Justitie kan nog niet reageren, omdat het de aansprakelijkheidsstelling niet kent. 'Dat is ook vooral een zaak voor de advocaat van de heer Demmink', zegt een woordvoerder. De advocatenkosten van Demmink zijn tot nu toe voor rekening van de overheid, blijkt uit een antwoord op Kamervragen van minister Opstelten van Justitie. In de zaak tegen het AD is ruim 25 duizend euro betaald, in de zaak bij het gerechtshof 13 duizend. Volgens Opstelten wordt Demmink getroffen door 'uiterst diffamerende beschuldigingen' die 'nauw verband' houden met zijn functie, en is het wettelijk geregeld dat hij zich daartegen met overheidsgeld mag verdedigen. Of de overheid hem ook bij zal staan in de nieuwe letselschadezaak, is volgens een woordvoerder niet bekend.
Het knapenhopsen vond plaats in de dienstauto, vandaar.quote:Op donderdag 21 november 2013 11:27 schreef IkeDubaku99 het volgende:
[..]
Bron: Volkskrant
Vers nieuws omtrent Joris Demmink. Die motivatie omtrent het betalen van zijn advocaat door de overheid begrijp ik niet, aangezien hij deze mogelijke gedragingen buiten zijn functie zou hebben gepleegd.
Tja, het is inmiddels natuurlijk wel een grote zaak, dus niet zo vreemd dat mensen er over praten op een discussietopic.quote:
Vrijspraak dus. Tja, dan houdt het op.quote:Op dinsdag 17 december 2013 21:23 schreef verwegvanhuis het volgende:
Zoals verwacht heeft "justitie" in Nederland Demmink gewoon vrijgesproken van pedofilie.
Het officiële document waaruit bleek dat Demmink in 1996 WEL in Turkije was, was de hoeksteen van de hele zaak.
Vandaag ineens komt het OM aandraven met " Het document is geen bewijs voor zijn aanwezigheid" omdat er geen inreisdatum bij staat.
Demmink is een veel te grote vis om binnen te halen. Het verbaast me niks, maar dit is nogmaals de bevestiging van het vreselijke vermoeden dat justitie binnen NL niet bestaat en dat Demmink onschendbaar is
http://www.volkskrant.nl/(...)rkse-aangiftes.dhtml
Afgrijselijk is het. Ik kan er wel om huilen
Het hele verhaal is nog lang niet afgelopen, uiteraard wel het Turkse deel van het verhaal. In de bodemprocedure van Demmink versus het AD versus De Roestige Spijker gaan er acht man worden gehoord als getuige. Zie de NOS: http://nos.nl/artikel/587605-politie-getuigt-in-zaakdemmink.htmlquote:Op woensdag 18 december 2013 13:12 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Vrijspraak dus. Tja, dan houdt het op.
Oh, dus de strijd gaat nog door.quote:Op woensdag 18 december 2013 13:17 schreef IkeDubaku99 het volgende:
[..]
Het hele verhaal is nog lang niet afgelopen, uiteraard wel het Turkse deel van het verhaal. In de bodemprocedure van Demmink versus het AD versus De Roestige Spijker gaan er acht man worden gehoord als getuige. Zie de NOS: http://nos.nl/artikel/587605-politie-getuigt-in-zaakdemmink.html
Verder wordt Demmink aangeklaagd wegens seksueel misbruik in een civiele procedure op basis van onrechtmatige daad (als ik het goed heb begrepen en gelezen): http://www.volkskrant.nl/(...)tenaar-Demmink.dhtml
Ik zie dat ik die laatste link al eerder had gepost.![]()
Inderdaad, maar op andere vlakken. De strafrechtelijke piste lijkt afgesloten als ik het goed heb gezien.quote:Op woensdag 18 december 2013 15:35 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Oh, dus de strijd gaat nog door.
Ik hoop maar dat die nieuwe aangifte niet gedaan is door een of andere gek of fantast. Want als deze door de mand valt als leugenaar, zou dat het kamp Demmink een prachtige troef geven.quote:Op woensdag 18 december 2013 13:17 schreef IkeDubaku99 het volgende:
[..]
Het hele verhaal is nog lang niet afgelopen, uiteraard wel het Turkse deel van het verhaal. In de bodemprocedure van Demmink versus het AD versus De Roestige Spijker gaan er acht man worden gehoord als getuige. Zie de NOS: http://nos.nl/artikel/587605-politie-getuigt-in-zaakdemmink.html
Verder wordt Demmink aangeklaagd wegens seksueel misbruik in een civiele procedure op basis van onrechtmatige daad (als ik het goed heb begrepen en gelezen): http://www.volkskrant.nl/(...)tenaar-Demmink.dhtml
Ik zie dat ik die laatste link al eerder had gepost.![]()
Nog ff en Micha Kat wordt betaald door Demminkquote:Op donderdag 19 december 2013 14:57 schreef EdvandeBerg het volgende:
[..]
Ik hoop maar dat die nieuwe aangifte niet gedaan is door een of andere gek of fantast. Want als deze door de mand valt als leugenaar, zou dat het kamp Demmink een prachtige troef geven.
Het zou trouwens wel een heel slimme actie zijn van Demmink om iemand in te huren om een dergelijk verhaal op te hangen en dan vervolgens te bewijzen dat hij een leugenaar is, om zo in alle media te kunnen brullen dat Demmink een slachtoffer is van complotmalloten, drugsmaffia.
aanval is de beste verdediging. Demmink -edit-, maar dom is hij nietquote:Op donderdag 19 december 2013 15:14 schreef theguyver het volgende:
Nog even verder en Demmink klaagt de overheid Panorama en Gay Krant aan voor het zwart maken van zijn naam en eist een schade vergoeding.
Wat mij dus stoort aan gerechtsprocedures. In België (en ik veronderstel ook in NL) is er een hiërarchie in de gerechtelijke kringen. In de zin dat als er in "eerste aanleg" een fout wordt gemaakt, dat hogere kringen dan controleren of "het recht" wel goed is gehanteerd. Tweede aanleg, derde, in beroep gaan waardoor je hoger komt in die kringen.quote:Op woensdag 18 december 2013 15:37 schreef IkeDubaku99 het volgende:
[..]
Inderdaad, maar op andere vlakken. De strafrechtelijke piste lijkt afgesloten als ik het goed heb gezien.
quote:Op maandag 23 december 2013 19:59 schreef verwegvanhuis het volgende:
[..]
aanval is de beste verdediging. Demmink bemint wel minderjarige jongetjes, maar dom is hij niet
Het Turkse OM chanteert juist Demmink. Daardoor zit Baybasin nu een levenslange gevangenisstraf uit.quote:Op maandag 23 december 2013 20:09 schreef verwegvanhuis het volgende:
[..]
Wat mij dus stoort aan gerechtsprocedures. In België (en ik veronderstel ook in NL) is er een hiërarchie in de gerechtelijke kringen. In de zin dat als er in "eerste aanleg" een fout wordt gemaakt, dat hogere kringen dan controleren of "het recht" wel goed is gehanteerd. Tweede aanleg, derde, in beroep gaan waardoor je hoger komt in die kringen.
Die hebben de macht om op een beslissing terug te komen etc. Het grote gevaar dat zich open stelt voor corruptie, is dat het allerhoogste gerechtelijk orgaan (hoogste aanleg) boven zich geen enkel controle - orgaan heeft staan. De hoogste aanleg binnen NL heeft geen internationale controle van hogerop. Ten minste in België is dat zo. Internationaal wordt er van de daken geschreeuwd dat de zaak Dutroux kapot is gemaakt door ons OM, maar er is internationaal geen enkele commissie die zich te moeien heeft met de hoogste juridische kringen in België.
Het is hierdoor dat Demmink vrij spel krijgt, met al zijn connecties als ex - SG. We hebben gezien dat die connecties zelfs reiken tot een "onafhankelijke" commissie in Helsinki, waar Demmink als beklaagde ineens een bestuursfunctie krijgt.
Er moet dus een onafhankelijk controle - orgaan komen, maar dat zal nooit zo zijn.
Demmink is juridisch onschendbaar, en zal nooit vervolgd worden in een Nederlands onderzoek. Uit het betoog van Baybasin maak ik op dat Demmink zelfs de Turkse geheime diensten chanteert ivm een drugszaak waar de Turkse overheid schuld aan heeft.
Joris Demmink is de echte koning van NL. Niet Willem Alexander
quote:Rechercheurs worden onder ede gehoord over Demmink
18-12-2013
Stichting de Roestige Spijker mag rechercheurs over de zaak Demmink horen, die eind jaren 90 namens de Amsterdamse zedenpolitie waren betrokken bij het Rolodex-onderzoek naar jongensprostitutie. Bij dit onderzoek zou Demmink als verdachte in beeld zijn gekomen. De rechter in Utrecht bepaalde op 17 december dat Stichting De Roestige Spijker ook nog zes andere personen als getuige mag horen. De getuigenverhoren zullen in de periode februari/april 2014 plaatsvinden.
Raadsman Matthijs Kaaks van De Roestige Spijker zei de rechter-commissaris in Utrecht dat hij door middel van getuigenverhoren meer te weten wil komen over het mogelijke bezoek van Demmink eind jaren 80 aan een jongensbordeel in Amsterdam. Zowel de rechercheurs als een anonieme getuige (die zegt als minderjarige seks met Demmink te hebben gehad) mogen onder ede worden gehoord, zo bepaalde de rechter-commissaris.
Ook het verzoek van De Roestige Spijker om de voormalige gevangenisdirecteuren Molenkamp en Van Huet te mogen horen werd ingewilligd. In een bij een notaris vastgelegde verklaring zeggen zij dat een persoonlijk assistente van Demmink zich er tijdens een dienstreis over beklaagde jonge jongens voor haar baas te moeten regelen. Deze vrouw wordt eveneens als getuige opgeroepen. Andere getuigen zijn de voormalige recherchebaas Klaas Langendoen en de Turkse advocate Erim Keskin, die zich in Turkije met de Demmink-zaak bezighoudt.
De advocaat van Demmink, Harro Knijff, zei het ‘jammer’ en ‘bijzonder’ te vinden dat Matthijs Kaaks de namen van twee te horen rechercheurs niet wilde noemen. ’Dat belemmert mij in enige mate in mijn voorbereiding’, beweerde Knijff. De politiemensen hebben echter, net als veel van hun collega’s, ieder afzonderlijk een aanvullende geheimhoudingsverklaring inzake het omstreden Rolodex-onderzoek moeten tekenen. Dat is uitzonderlijk. Niet is uit te sluiten dat het Openbaar Ministerie met een beroep op die geheimhoudingsverklaringen de getuigen onder druk zal zetten. Alleen al om die reden vond Kaaks het niet gepast de namen nu al vrij te geven. Hij opperde dat het Ministerie van Justitie en Veiligheid (de financier van Demminks verdediging) de noodzakelijke openheid en waarheidsvinding kan bevorderen door te verklaren dat de rechercheurs niettegenstaande de geheimhoudingsverklaringen hun verhaal kunnen doen. Die suggestie was bij Knijff aan dovemansoren gericht. Hij ging er niet op in.
De verhoren in Utrecht zullen naar verwachting op z’n vroegst medio februari beginnen en in april worden afgerond. De mogelijkheid bestaat dat De Roestige Spijker mede naar aanleiding van het verloop van die verhoren in een later stadium wellicht verzoekt om nieuwe getuigen op te mogen roepen. De publiciteit over het toestaan van het verhoor heeft inmiddels al diverse mensen, onder wie een aantal uit justitiekringen, ertoe gebracht zich bij Kaaks en de Stichting De Roestige Spijker te melden. Mede dankzij hen kan de onderste steen in deze zaak alsnog boven komen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |