FOK!forum / Muziek / Verborgen tracks op CD's
Grobbelzondag 15 september 2002 @ 19:42
Veel artiesten zijn er een sport van gaan maken om verborgen tracks op hun albums te stoppen, en vaak komt het inderdaad ook voor dat het erg lang duurt voor je ze voor het eerst te horen krijgt (want hoeveel mensen weten bijvoorbeeld dat Much against everyone's advice van Soulwax aan het begin een verborgen track heeft? Kan alleen maar gevonden worden als je een terugspoelfunctie hebt op je CD-speler...). Andere artiesten stoppen ze juist weer na een heel blok stilte na het laatste "echte" nummer van de CD, weer anderen op een heel hoog tracknummer waar een normaal mens niet meer naar een nummer gaat zoeken (ik geloof dat The Bloodhound Gang bij Hooray for Boobies op tracknummer 33 of 45 of zo nog een verborgen track hadden staan, een gesprekje geloof ik).

Het probleem is alleen bij het toepassen van een blok stilte dat een 'hidden track' niet meer zo hidden is als je - zoals ik - een stereotoren hebt met een ingebouwde multi-CD-wisselaar. Dan worden CD's als ze volledig gedraaid zijn direct omgewisseld voor een volgende, dus een lang stilte komt met "gewone" CD's eigenlijk nooit voor; of je moet dus de pech hebben dat er een CD inzit van een groep die gebruik maakt van die lange stilte aan het eind om er een hidden track achteraan te stoppen. En dan is bijvoorbeeld een plotselinge stilte van 6 minuten stilte wel erg lang. Therapy? heeft volgens mij zelfs ooit een CD uitgebracht met bijna 20 (!) minuten stilte tussen het laatste nummer en de verborgen track, en dan is een CD-wisselaar niet echt praktisch meer ineens... Je kunt het altijd natuurlijk wel weer doorspoelen, maar handig is anders.

Punt is dat de nummers in kwestie eigenlijk helemaal niet zo "verborgen" meer zijn tegenwoordig en het verrassingseffect ervan ook wel een beetje verdwenen is. Het is niet meer zo dat je een CD maandenlang draait tot je er ineens achterkomt dat na die lange stilte waarin je de CD eigenlijk alweer afzet toch nog een nummer verborgen zit, althans bij mij niet dankzij mijn huidige stereo-installatie.

Iemand anders met vergelijkbare ervaringen? Hoe sta je zelf tegenover het concept van "verborgen" tracks? En zijn er toevallig CD's in je collectie waarbij wel op originele wijze een extra nummer zit verstopt, zoals bij het voorbeeld dat ik noemde bij de CD van Soulwax hierboven?

Zanderzondag 15 september 2002 @ 19:45
Ik vind het een beetje een uitgemolken grapje, ten tijde van 'Nevermind' was het leuk, maar goed: dat is nu ook alweer tien jaar geleden (ik word echt oud.. ). Als zo'n bonustrack nou echt bijzonder is, zet hem dan gewoon als normale track op de cd.

Leukste 'verborgen track' die ik in mijn verzameling heb zitten staat op de reissue van 'The Notorious Byrd Brothers' van The Byrds: een studio-outtake van geruzie tussen de bandleden over een drumpartij die maar niet wil lukken.

hyperfuzzzondag 15 september 2002 @ 19:47
Nieuwe plaat van de Queens Of The Stone Age: Songs For The Deaf, daar zit een verborgen track als je track 1 terugspoelt. En ook nog een "old style" verborgen track aan het eind van nummer 13 ofzo, na een paar minuten stilte.

Even een toepaslijk vraagje voor dit topic: klopt het dat een CD image draaien van een CD met een nummer "voor" track 1 niet lukt?

Vorkzondag 15 september 2002 @ 19:48
quote:
Op zondag 15 september 2002 19:42 schreef Grobbel het volgende:
Therapy? heeft volgens mij zelfs ooit een CD uitgebracht met bijna 20 (!) minuten stilte tussen het laatste nummer en de verborgen track, en dan is een CD-wisselaar niet echt praktisch meer ineens... Je kunt het altijd natuurlijk wel weer doorspoelen, maar handig is anders.
Suicide Pact - you first idd.

Gisteren per toeval merkte in dat ineens dat de muziek weer begon.. 20 minuten later dus.. ik was zo afwezig dat ik geen flauw idee had dat de muziek al meer dan een kwartier was gestopt, ja pas toen ik weer wat hoorde, toen drong het tot me door.

Was overgens voor het eerst dat ik dat aparte stukje herrie had gehoord, normaal gesproken gooi ik meteen een cd eruit en een andere erin als er geen geluid meer uit komt.

IngeSzondag 15 september 2002 @ 19:49
quote:
Op zondag 15 september 2002 19:42 schreef Grobbel het volgende:
En zijn er toevallig CD's in je collectie waarbij wel op originele wijze een extra nummer zit verstopt, zoals bij het voorbeeld dat ik noemde bij de CD van Soulwax hierboven?
Indeed! Op één van mijn twee RobbieWilliams-albums (vergeten welke) moet je -zonder doorspoelen dan- ongeveer drie kwartier wachten voordat hoort: "No.. I'm not doing one on this album"

erikhzondag 15 september 2002 @ 19:51
Robbie williams heeft het ook op in ieder geval 2 van zijn cd's staan.

Klinkt best grappig maar je meot er zo fokkin lang op wachten voordat hij daar aan komt (jaja, ik heb een doorspoel functie maar dan nog)

hyperfuzzzondag 15 september 2002 @ 19:51
en op Antichrist Superstar van Marilyn Manson na de normale tracks (stuk of 16 ofzo) een hele zooi lege tracks en dan op 99 nog een nummer naar ik meen
search64zondag 15 september 2002 @ 19:52
quote:
Op zondag 15 september 2002 19:48 schreef Vork het volgende:
20 minuten later dus..
Op Around the fur zit ook zo'n bonustrack, maar dan 32 minuten na het laatste geliste nummer.
Zanderzondag 15 september 2002 @ 19:52
Iemand trouwens enig idee welke artiest nou als eerste zo'n bonustrack op de cd heeft gezet? 'Nevermind' van Nirvana is de oudste die mij te binnenschiet..
hyperfuzzzondag 15 september 2002 @ 19:53
nee, van voor Nevermind is mij ook niets bekend
Vorkzondag 15 september 2002 @ 19:54
Ik had een bonustrack op m'n Fok!zeedee, maar omdat ik niet echt veel ruimte meer over had heb ik 'm gewoon achter de laatst genoemde track aangeplakt op een nieuwe track. ik dacht ook eens een keer met de grijze cd-massa mee te lopen.. maar men dacht dat ik het laatste nummer gewoon was vergeten te noteren op de hoes... fijn
LenLzondag 15 september 2002 @ 19:55
nevermind zal vast niet de eerste zijn, in utero had trouwens ook een "verborgen" nummer (dachtik).
Kbautrplovzondag 15 september 2002 @ 21:46
Ik vind het meestal maar irritante dingen. Ik heb geen zin om minuten lang te gaan wachten op iets extra's wat lang niet altijd goed is (behalve dan bij Travis - The Man Who, daar vind ik de hidden track misschien wel de beste van de hele cd ).
Gelukkig bestaat er mp3 en dan kan je de stiltes gewoon weghalen en van de hidden track een gewone maken.
qltelzondag 15 september 2002 @ 21:51
Pet Shop Boys hebben het ook op 1 van hun CD's. Begint na 5 minuten stilte ineens "We all feel better in the dark".
Jassiezondag 15 september 2002 @ 21:51
Als je de CD Lit - A Place In The Sun neemt en het 1e nummer terug spoelt hoor je ze een beetje jammen. Klinkt wel cool.
MadScientistzondag 15 september 2002 @ 21:58
Op mijn SOAD - Toxicity cd zit een sticker op de voorkant:

Includes 'Chop Suey' and hidden track 'Arto'

dit is voor mij toch wel het einde van het hidden track tijdperk

ranjazondag 15 september 2002 @ 22:19
Volgens mij was inderdaad 'Nevermind' de eerste. Ik kan me nog verhalen herinneren van mensen die met de cd teruggingen naar de winkel omdat-ie niet goed was... verkopers wisten meestal ook niet wat de bedoeling was en gaven dus een andere mee

Maar inderdaad is het nu wel een beetje over om dat nog te doen. Is niet orgineel meer.

Ook 'Taurus, no bull' van the Cords en 'Broken' van Nine inch nails maken gebruik van een hele hoop dummy nummers. Bij The Cords is nummer 69 ineens weer een nummer en bij NIN nummer 99 (of andersom).

Hidden tracks aan het begin had ik nog nooit van gehoord overigens, hoe doe je dat? Gewoon de terugspeelknop ingedrukt houden ofzo?

Vaagste hidden track is van Ash op de cd 1977, waar na een lang stilte ineens een hoop kabaal op de cd staat, een opname in een hotelkamer ofzo waar 1 van de 3 leden gigantisch over z'n nek gaat in de wc en de rest in een deuk ligt... erg fijne geluiden

Nog een orginele, maar dan net anders en niet op cd... ik heb 'm zelf niet, maar er is een versie van een 10" van Sonic youth (100%) met daarop 2 groeven op 1 kant.. als je de naald opzet weet je dus niet welke van de 2 je hebt en dus welke 2 nummers je gaat horen. Met een beetje pech hoor je altijd dezelfde nummers... op de andere kant staat niks.

ivetjezondag 15 september 2002 @ 22:20
Five, 1e cd Five
Nummer 55
Zanderzondag 15 september 2002 @ 22:23
quote:
Op zondag 15 september 2002 22:19 schreef ranja het volgende:
Nog een orginele, maar dan net anders en niet op cd... ik heb 'm zelf niet, maar er is een versie van een 10" van Sonic youth (100%) met daarop 2 groeven op 1 kant.. als je de naald opzet weet je dus niet welke van de 2 je hebt en dus welke 2 nummers je gaat horen. Met een beetje pech hoor je altijd dezelfde nummers... op de andere kant staat niks.
Een oude Monty Python-LP heeft dit ook, best grappig verzonnen.
menjozondag 15 september 2002 @ 22:35
Sommige versie van Undertow van Tool hebben geloof ik een hidden track op nummer 69, met tussen het laatste 'echte' nummer (12 ofzo) en het extra nummer allemaal nummers van 0 seconden.

Maar ik vind die hidden tracks eik maar irritant, voor een keer is het wel grappig maar na een tijdje ga ik me ergeren aan die stilte na in het laatste nummer. Dan is een track voor het eerste nummer al beter, die is tenminste nog een beetje echt 'hidden'.

ParanoidEvzondag 15 september 2002 @ 22:43
Nine inch nails - broken
staat op nummer 98 en 99 ofzo nog 2 nummers
das pas lang op forward drukken
Seborikzondag 15 september 2002 @ 22:51
Op het album Kings of The Northern Twilight staat er ook eentje en op de bonus-cd van Star One, ook al is die alleen maar hidden omdat ze hem niet op de hoes hebben gezet en geeft je stereo netjes 7 aan ipv 6.
calvobbeszondag 15 september 2002 @ 22:54
De hidden tracks die je nu krijgt zijn eerder irritant dan leuk... op de laatste cd van Oasis zit er 1 die je pas na een minuut of 20 hoort...

Geef het dan op de manier als:

quote:
Op zondag 15 september 2002 19:42 schreef Grobbel het volgende:

(want hoeveel mensen weten bijvoorbeeld dat Much against everyone's advice van Soulwax aan het begin een verborgen track heeft? Kan alleen maar gevonden worden als je een terugspoelfunctie hebt op je CD-speler...)


LEiPiEmaandag 16 september 2002 @ 03:13
Queen - Made In Heaven heeft ook zo'n stuk aan 't einde...
Bonustrack van 22 minuten met vage zweverige muziek Zeg maar een erg uitgebreid intro van It's a beautiful day.
Daarvoor nog een track van 3 seconden met alleen maar "Yeah" door Freddie, sampel uit de Reprise van It's A Beautiful Day (die Reprise zit zelf vol met verwijzingen naar en samples van oudere Queen tracks).
* LEiPiE heeft de originele CD maar moet er te veel voor spitten De mp3s zijn makkelijker in dit geval
BrianMaymaandag 16 september 2002 @ 09:49
op de cd Another World van Brian May staat ook een leuke bonus track het is een instrumentale piano versie van een hard rock nummer wat nummer 2 van diezelfde cd is. Best geinig
Betsemaandag 16 september 2002 @ 10:02
sommige artiesten gooien extra tracks tussen de reguliere tracks. In van die '-'stukjes. Dan staat er wel een track nummer op je schermpje maar ook een - voor de tijd.

Skunk anansie - stoosh en Limp Bizkit - Significant otherzijn 2 voorbeelden die ik hiervan weet.
Deze stukjes hoor je dus ook niet als je hem op random afspeelt
Limp Bizkit heeft zelfs als laatste nummer 4 sec stilte om de secret track ervoor nog meer te verbergen...

maar waarom KoRn op Follow the leader nou die 12 lege tracks op de cd heeft gezet?

Apfelmaandag 16 september 2002 @ 11:02
Als je bij die Keen cd As long as you want this bij het eerste nummer terugspoeld dan heb je strijkgedeelte van damn those eyes. Zo ook een remix bij cd 2 van limited edition single so glad you...

Rosemary's Sons heeft dan niet echt een verborgen track maar hij is achter een ander nummer aangeplakt. Staat dan ook dat de track zo'n 8 minuten duurt maar zijn er dus 2.

Weaklingmaandag 16 september 2002 @ 11:59
Wie was de eerste? Close call ...

FRONT 242 - Tyranny For You (1991)
Nirvana - Nevermind (1991)

...

Beste hidden track die ik in mijn collectie heb (voor zover ik weet) is de track voor nummer 1 op de CD van Two Many DJ's ... een geinige mix van Kylie Minogues "Can't get you out of my head"

Iesiemaandag 16 september 2002 @ 12:09
Pearl Jam; Ten

Heeft er ook 1 aan het eind...

Vorkmaandag 16 september 2002 @ 12:11
FRONT 242 - Tyranny For You (1991)
Date of Release Jan 24, 1991

Nirvana - Nevermind (1991)
Date of Release Sep 24, 1991

Frollomaandag 16 september 2002 @ 12:14
Misschien was Bad Moon Rising van Sonic Youth (1985!) wel de eerste. 't Is alweer een tijdje geleden, maar ik meen me te herinneren dat de hidden track tussen twee nummers in zat. In de negatieve tijd van een bepaald nummer eigenlijk.
Hetgeen inhield dat je de hidden track wel hoorde als je de cd gewoon liet doorspelen, maar als je ging skippen of programmeren, viel de track weg.
Ik heb bovenstaande tekst met opzet in de verleden tijd geschreven, want volgens deze tracklist staat de hidden track 'gewoon' aan het einde, zoals tegenwoordig gebruikelijk is. Ik vermoed dat het hier om een nieuwe persing gaat, en dat de hidden track op de originele persing inderdaad tussen twee nummers in zat.
Bosbeetlemaandag 16 september 2002 @ 12:14
vroeger had je lp's met een dubbele groef dan had je de ene keer het ene nummer de andere keer het andere (zit ook in een mr. bungle lp geloof ik)

kijk dat is pas hidden

Weaklingmaandag 16 september 2002 @ 12:15
Voorlopig dus FRONT 242 als eerste ...
Let the quest for the oldest hidden track on cd continue ...
Oftewel: wie weet er nog een oudere cd met hidden track?
Vorkmaandag 16 september 2002 @ 12:15
Ik merk ook wel eens dat ze in die negatieve tijd soms aardig wat ruimte innemen.. soms wel een halve minuut gepraat en gelach of stemmende muzikanten of weetikveel wat nogmeer. Echt hidden is het dan niet. Ik heb echter nog nooit een liedje gehoord in die negatieve tijd.
BrakkeAapmaandag 16 september 2002 @ 12:19
Ik weet niet of dit meetelt, maar op Sgt Peppers Lonely Hearts Club Band (de LP zelfs al) van de Beatles staat ook al iets van een 'Hidden' track. Die bestond uit stukjes opname die in willekeurige volgorde aan elkaar waren geplakt. Als ik het goed heb deed die track het niet eens op alle platenspelers.
Dus chronologisch gezien is dat dan de eerste

Verder zit er op de eerste cd van de Guano Apes ook een aantal van die 0 seconden nummers en daarna nog een bonus track...

Bosbeetlemaandag 16 september 2002 @ 12:21
quote:
Op maandag 16 september 2002 12:19 schreef BrakkeAap het volgende:


Verder zit er op de eerste cd van de Guano Apes ook een aantal van die 0 seconden nummers en daarna nog een bonus track...


ik heb die eerste cd van de guano apes te vroeg gekocht toen stond lord of the boards er nog niet op maar een of ander ander nummer en ook geen bonus
Vorkmaandag 16 september 2002 @ 12:21
quote:
Op maandag 16 september 2002 12:19 schreef BrakkeAap het volgende:
Ik weet niet of dit meetelt, maar op Sgt Peppers Lonely Hearts Club Band (de LP zelfs al) van de Beatles staat ook al iets van een 'Hidden' track. Die bestond uit stukjes opname die in willekeurige volgorde aan elkaar waren geplakt. Als ik het goed heb deed die track het niet eens op alle platenspelers.
Dus chronologisch gezien is dat dan de eerste
Altijd weer die Beatles.. wat hebben ze nou nog niet uitgevonden?
julekesmaandag 16 september 2002 @ 12:22
Counting Crows - Across a wire cd1
nummer 10 Chelsea

Racoon - Here we go stereo
Achter het laatste nummer staat een erg goede bonustrack, met contrabas

Zandermaandag 16 september 2002 @ 12:37
.. en op Abbey Road van de Beatles staat ook een bonustrack: 'Her Majesty' (staat niet op de hoes vermeld). Ik heb de lp van Sgt. Pepper, en hier werkt die uitloopgroef gewoon: de plaat blijft net zolang in dezelfde groef hangen en hetzelfde geluidje afspelen totdat je 'm handmatig afzet. 't is alleen niet echt een nummer natuurlijk.
Frollomaandag 16 september 2002 @ 12:44
Ook een relatief oudje is Mental Floss for the Globe van Urban Dance Squad (1990). Aan het eind hoor je de bandleden IMHO knetterstoned over speelgoedautootjes praten. "Toen zag je toch, bij Texaco, van die hele kleine wagentjes... minimachines... maquette..."
BrakkeAapmaandag 16 september 2002 @ 12:44
Op de eerste CD van Van Dik Hout staat ook zoiets, eerst iets van een kwartier stilte en daarna wat geschreeuw.van 2 seconden...
Super irritant...

En bij Razorblade Suitcase van Bush staat er na het laatste nummer nog een extra track.

Frollomaandag 16 september 2002 @ 12:47
O ja, en Come On Feel The Lemonheads (1993) natuurlijk. Een kwartier na het laatste nummer hoor je iets van vier of vijf fragmenten van een jamsessie, met o.a. een hilarische Lenny Kravitz-spoof.
ranjamaandag 16 september 2002 @ 13:04
quote:
Op maandag 16 september 2002 12:14 schreef Frollo het volgende:
Misschien was Bad Moon Rising van Sonic Youth (1985!) wel de eerste. 't Is alweer een tijdje geleden, maar ik meen me te herinneren dat de hidden track tussen twee nummers in zat. In de negatieve tijd van een bepaald nummer eigenlijk.
Hetgeen inhield dat je de hidden track wel hoorde als je de cd gewoon liet doorspelen, maar als je ging skippen of programmeren, viel de track weg.
Ik heb bovenstaande tekst met opzet in de verleden tijd geschreven, want volgens deze tracklist staat de hidden track 'gewoon' aan het einde, zoals tegenwoordig gebruikelijk is. Ik vermoed dat het hier om een nieuwe persing gaat, en dat de hidden track op de originele persing inderdaad tussen twee nummers in zat.
Hm ik vraag me af welk stuk daar dan mee bedoeld wordt... er is mij nog nooit wat opgevallen met een tussennummer ofzo... vreemd. Bovendien zal het op de orginele lp ook niet gestaan hebben.
QyRoZmaandag 16 september 2002 @ 13:06
Bij Geendagsvlieg van de Osdorp Posse staat het nummer Sleur voor het eerste nummer...
sweekmaandag 16 september 2002 @ 13:09
het voor het eerste nummer gedoe vind ik best grappig, staat op much against idd, en ook op 2 many dj's van hun....
TheCurvemaandag 16 september 2002 @ 13:38
Op de cd van Nevermore - Dreaming Neon Black het laatste nummer.
Poison Godmachine...heel irritant. Was aant werk. Collega komt met cd aanhobbelen. Ik luisteren. Druk bezig....stilte niet opgemerkt...

Klinkt in ene in mijn oordopjes..."I've been waiting for you!" heel duister en demonisch. Schrok mij te pletter...collega's lachen

Ok...is niet complete track. Maar vond het wel de moeite waard om het hier te melden.

#ANONIEMmaandag 16 september 2002 @ 14:15
HipHop Hidden Trackz: ( waarvan ik het me zo ff kan herinneren )

Dead Prez Let's get free
Cd loopt tot en met nummer 16.
Hidden trackz: 44 & 45
44: Politiek geladen nummer (wellicht daarom hidden). Zit een goede vibe in!
45: De stijl van deze track is echt heel anders dan de rest van de cd. Lijkt wel een WU-track...

Missy Elliott So Addictive
Cd loopt tot en met nummer 16.
Hidden trackz: 29 & 30
29: Typical American, zwaar gelovig RnB nummer.
30: Net als 29... Met featurings van...?

Cypress Hill IV
18 trackz op de cd... Op de cover zit bij mij een sticker waarop vermeld staat dat de cd een hidden track bevat! Maar hij is zo hidden dat ik hem nooit heb gevonden, hehe.

Mennossonmaandag 16 september 2002 @ 14:16
Chuck D heeft een CD The Autobiography of Mistachuck

het laatste nummer duurt iets van 13 minuten, alleen stopt het nummer al na 3 of 4 minuten. Daarna heb je minuten lang stilte, de CD draait verder en je heb even niets in de gaten.

Dan in eens begint een duistere stem (vervormd met een voicebox) een hele rede te houden. Beetje schrik effect, wel leuk dus!

dolle_hondmaandag 16 september 2002 @ 15:32
quote:
Op zondag 15 september 2002 22:19 schreef ranja het volgende:Nog een orginele, maar dan net anders en niet op cd... ik heb 'm zelf niet, maar er is een versie van een 10" van Sonic youth (100%) met daarop 2 groeven op 1 kant.. als je de naald opzet weet je dus niet welke van de 2 je hebt en dus welke 2 nummers je gaat horen. Met een beetje pech hoor je altijd dezelfde nummers... op de andere kant staat niks.
Op een single van Psychic TV, weet niet meer welke, zijn 4 groeven te vinden, dus 4 nummers die je op een kant kunt afspelen.
Weaklingmaandag 16 september 2002 @ 15:40
quote:
Op maandag 16 september 2002 12:44 schreef Frollo het volgende:
Ook een relatief oudje is Mental Floss for the Globe van Urban Dance Squad (1990). Aan het eind hoor je de bandleden IMHO knetterstoned over speelgoedautootjes praten. "Toen zag je toch, bij Texaco, van die hele kleine wagentjes... minimachines... maquette..."
Hmmm ... mij nog nooit opgevallen ... toch nog eens een keertje opzetten ... welke was het, de LP of CD? Heb ze beiden ...
Frollomaandag 16 september 2002 @ 15:59
quote:
Op maandag 16 september 2002 15:40 schreef Weakling het volgende:
Hmmm ... mij nog nooit opgevallen ... toch nog eens een keertje opzetten ... welke was het, de LP of CD? Heb ze beiden ...
De cassette
Heb 'm destijds op cassettebandje gezet, maar ik weet niet meer of ik nou de LP of de CD als bron had genomen. 't Is ook al 12 jaar geleden natuurlijk.
Ik gok op de CD.
Doffymaandag 16 september 2002 @ 17:46
Heb ook 'ns (10 jaar geleden ofzo) een dance-cd gehad (een slechte, ben vergeten welke) waarbij bij de laatste minuut van het laatste nummer de track-index meeliep met de beat. Dus elke track was ongeveer een halve seconde lang. En bij 99 stopte het nummer.

Maf...

da_rippahmaandag 16 september 2002 @ 18:01
Limp Bizkit had er ook een, na het outtro van Significant Other.... 6 minuutjes wachten geloof ik, kwam er nog wat gezeur/geschreeuw van de producer, en nog een melig liedje van Dj Lethal
efdwoensdag 2 oktober 2002 @ 10:19
Het verbaast mij een beetje dat ik nog niemand
Alanis Morisette Jagged Little Pill
heb zien noemen...

Aan het eind van de laatste track (You Oughta Know - alternate take) zit een lange stilte met daarna een kippenvel-krijgend-acapella nummer.
Errug mooi

Zuipwoensdag 2 oktober 2002 @ 11:42
quote:
Op maandag 16 september 2002 10:02 schreef Betse het volgende:
...

maar waarom KoRn op Follow the leader nou die 12 lege tracks op de cd heeft gezet?


Is dat niet om het een soort vervolg van het self-titled album te laten lijken? Die is 12 nummers lang... (terwijl eigelijk Life Is Peachy er nog tussen hoort maar wtf..)
wycciedonderdag 3 oktober 2002 @ 14:30
Op K van Kula Shaker staat ook iets vaags. Het duurt 12 minuten ofzo voordat je d'r bent, en dan iets heel onduidelijks. Volgens mij wordt er afgeteld (lijkt wel een raketlancering). Iemand die weet wat er gezegd wordt?

Wat ik zelf heb, meeste zijn al eerder genoemd:
Robbie Williams - Life thru a lens -> zijn meesterlijke poem!!!!
Robbie Williams - I've been expecting you -> Stand your ground en On parole (??? of heet ie I've been hanging around? gaat iig over een stalker )
Robbie Williams - Sing when you're winning -> "no i'm not doing one on this" is dus geen nummer :p
Wallflowers - Breach ->Babybird
Travis - The man who -> hoe heet ie ook alweer? Blue lights ofzo???
Kula Shaker dus
Counting Crows - This desert Life; wist ik zelf niet, maar las ik dus net...
Ik ben er vast een heleboel vergeten.... heb nu geen toegang tot mijn cd's.

ranjadonderdag 3 oktober 2002 @ 15:00
quote:
Op donderdag 3 oktober 2002 14:30 schreef wyccie het volgende:
Counting Crows - This desert Life; wist ik zelf niet, maar las ik dus net...
Nog nooit gehoord dan ook?
Tom_Tom-donderdag 3 oktober 2002 @ 15:13
Muse - Hullabaloo (CD2, het concert), als je dan terugspoelt bij track 1 krijg je ook een een of ander iets van Tom Waits (staat ook in het boekje), maar daar kwam ik ook pas achter toen ik het hier op Fok! las
En iets van 1 minuut na de laatste track (Fine) van Nothing less van Krezip krijg je een acapella stukje waarvan de tekst ook in het boekje staat. Toen ik dat voor de eerste keer hoorde schrok ik me echt bijna dood. En dat heb ik nog steeds wel een beetje terwijl ik goed weet dat het komt.
CosmoKramerdonderdag 3 oktober 2002 @ 15:17
Op 'een' cd van de Osdorp Posse (weet niet meer welke). Daar moet je als de cd begint, dus bij nr 1, de cd terugspoelen. Dan staat daar dus het verborgen nummer. En nog een goed nummer ook!

gewoon-janvrijdag 4 oktober 2002 @ 17:08
op take off your pants and jacket van blink 182 staan een paar verborgen tracks, maar geen stereo of computer hier in huis kan ze afspelen I
FLIPNEUSvrijdag 4 oktober 2002 @ 17:26
quote:
Op vrijdag 4 oktober 2002 17:08 schreef gewoon-jan het volgende:
op take off your pants and jacket van blink 182 staan een paar verborgen tracks, maar geen stereo of computer hier in huis kan ze afspelen I
IIIIIIIIII wanna fuck a dog in the ass. He wants to fuck a dog in the ass, could only find a dog, and his ass.

Deftones - Adrenaline: Fist als gewoon nummer, alleen niet vermeld op de track listing.
Deftones - Around The Fur: Damone als hidden track, begint 32 minuten na het einde van MX.
Deftones - White Pony: A Boy's Republic als gewoon nummer (alleen op de limited edition), niet vermeld op de track listing.
KoRn - KoRn: Wat vaag gebrabbel van een Mexicaan na Daddy.
KoRn - Life Is Peachy: A capella versie van Twist als hidden track, begint ongeveer 10 minuten na het einde van Kill You.
KoRn - Follow The Leader: Wat vaag gebrabbel door Fieldy en nog een paar gasten, gevolgd door een megavet nummer.
KoRn - Untouchables: Remix van Here To Stay als hidden track.
NOFX - So Long And Thanks For All The Shoes: Stukje van de Howard Stern Show, waarin Howard Stern NOFX afkraakt nadat ze een stukje Drugs Are Good lieten horen.
Family Values '98: KoRn - Blind live versie een paar seconden na Got The Life als hidden track.

Er zitten er vast nog wel een paar andere tussen mijn collectie, maar dit is even wat ik even uit mijn hoofd weet.

snellejellevrijdag 4 oktober 2002 @ 17:39
quote:
Op woensdag 2 oktober 2002 10:19 schreef efd het volgende:
Het verbaast mij een beetje dat ik nog niemand
Alanis Morisette Jagged Little Pill
heb zien noemen...

Aan het eind van de laatste track (You Oughta Know - alternate take) zit een lange stilte met daarna een kippenvel-krijgend-acapella nummer.
Errug mooi


Idd heel erg mooi en het heet Your House...
VerbodenAppelvrijdag 4 oktober 2002 @ 18:39
Ik heb dus ook cd 2ManyDJ's, en ik vet benieuwd, kan dus idd geen pc/cdspeler in dit huis dat ding afspelen.

.

Janevrijdag 4 oktober 2002 @ 18:47
quote:
Op maandag 16 september 2002 12:21 schreef Vork het volgende:

[..]

Altijd weer die Beatles.. wat hebben ze nou nog niet uitgevonden?


hehehe

En niet te vergeten, naast de eerder genoemde, dat 'nummer' dat alleen door honden beluisterd kan worden, op Sgt. Pepper. 'Kweet eigenlijk niet eens of die ook op de CD staat, maar op de LP in ieder geval wel.

VerbodenAppelvrijdag 4 oktober 2002 @ 18:49
Dat stukje wat ongeveer zo klinkt: 'Dabedoo-sheblabla-overwings' ?

* VerbodenAppel doet een poging om het te typen.

Buurmannetjezaterdag 12 april 2003 @ 15:33
* Buurmannetje geeft dit topic even een flinke schop omhoog !

Komt eigenlijk omdat ik vanmiddag op een site ben geweest (www.smackbomb.com/hiddentracks) waarvan de maker een flink aantal hidden tracks heeft verzameld.

Best leuk om op die site een uurtje zoek te maken en om te kijken welke CD je eventueel zelf in huis hebt zodat je meteen kan luisteren...

Grobbelzaterdag 12 april 2003 @ 15:51
quote:
Op zaterdag 12 april 2003 15:33 schreef Buurmannetje het volgende:
www.smackbomb.com/hiddentracks
404 Not Found, helaas...

edit: http://www.smackbomb.com/hiddensongs/ is de juiste URL.

Buurmannetjezaterdag 12 april 2003 @ 16:29
Je hebt helemaal gelijk, sorry...
ZixSzaterdag 12 april 2003 @ 16:33
Marilyn Manson heeft op zn cd 'Antichrist Superstar' 15 nummers, daarna 83 nummers stilte, en nummer 99 is een bonustrack met de naam 'Revelation 99', en meer dan gebrabbel is het ook niet
beetje overbodig dus

-edit-
al eerder gezegd..

ow en ookal gezegd: op stoosh van Skunk Anansie zit een track tussen 2 nummers, met alleen maar iets vaags, geen echt nummer ofzo.
Ik vraag me af waarom ze die moeite hebben genomen

[Dit bericht is gewijzigd door ZixS op 12-04-2003 16:40]

ZixSzaterdag 12 april 2003 @ 16:55
zow, weer 4 toegevoegd aan smackbomb.com
methodmichzaterdag 12 april 2003 @ 17:27
http://www.eeggs.com heeft ook een lijstje dacht ik.

Hetzelfde principe als bij Soulwax is te horen op Instant Art van Benjamin B.

Een hidden track na een stilte komt erg vaak voor, de meesten zullen al genoemd zijn. Ik wil er nog een paar noemen:

Ben Folds Five - Whatever And Ever Amen (die is geinig)
The Verve - Urban Hymns

isprima.nlzaterdag 12 april 2003 @ 20:58
Ik vind het zonde aan een cd!
Mijn autoradio speelt gewoon door en als ik er niet aan denk is het spontaan aardig lang stil in de auto waarna je ineens opschrikt door muziek!
Van mij mogen ze het achterwege laten!
Sappyszaterdag 12 april 2003 @ 21:08
Die laatste cd van Kai Tracid heeft ook weer zo'n kort onzin stukje 10 minuten na de laaste track...
"this cd will self-destruct in 10 seconds" en dat soort ongein...
Toffe_Ellendezaterdag 12 april 2003 @ 21:16
De Osdorp Posse hebben ook een compleet nummer voor het eerste nummer op Geendagsvlieg zitten.
methodmichzondag 13 april 2003 @ 16:04
Voeg in het rijtje "0-tracks" ook Feast Of Wire van Calexico toe.
PinkMoonzondag 13 april 2003 @ 17:09
Ik meen dat er op de cd MWNG van Super Furry Animals ook zo'n hidden track zat voor het eerste nummer.... De hidden track op Attack of the Grey Lantern van Mansun is ook zo'n nummer dat beter is dan een aantal albumtracks.
(PinkMoon is een beetje verdrietig want het schijnt dat Mansun net uit elkaar gegaan zijn)
MSXUserzondag 13 april 2003 @ 17:22
Weird 'Al Yankovic heeft op zijn CD 'Off the deep end' ook een geintje zitten na het nummer 'You don't love me anymore'. Na bijna een kwartier wordt je nog even getrakteerd op een bak herrie
Blowfly heeft op de CD boxset van Fresh Juice een extra track opgenomen op het hoesje... deze staat echter NIET op de CD

Ik vraag me af: Zijn 'hidden tracks' waarbij je moet 'doorspoelen' niet gewoon zichtbaar met een branderprogramma als Nero?

Da hopmanzondag 13 april 2003 @ 20:51
Skik heeft op de eerste 2 CD's ook een niet vernoemde track
De eerste heb je Mick en Keith wie kent ze niet.
Op de 2e (Niks is zoals t lek') hoor je opeens wat gezaag en getimmer en dan begint er zo'n easytune nummertje genaamd Rob en Nico wie kent ze niet

De Band zonder Banaan heeft er ook op de eerste CD's enkele staan.

Op de eerste (baksteen v.d. Samenleving) zat ik tegen het plafond. Ik was alleen thuis, had de CD aanstaan en was wat aan het typen en opeens hoor ik "hee psssst" kijk eens naar die nummertjes op je CD speler....daar staat nu zestien hè? moet je op letten pzzsststssssszzzzt 17 Vet Hè? Vetje vet, nog een keer.

Op de 2e (Eeuwig duurt het langst) staat er ook eentje. De tekstschrijver is weer vrij. Dat is een samensmelting van heeel veeeeel nederlandse nummers.

Betsezondag 13 april 2003 @ 21:32
quote:
Op zondag 13 april 2003 17:22 schreef MSXUser het volgende:[..]
Ik vraag me af: Zijn 'hidden tracks' waarbij je moet 'doorspoelen' niet gewoon zichtbaar met een branderprogramma als Nero?
Nou je kan met Exact Audio copy wel zien hoe het ziet
Zelfs nummers ervoor. Er staat nl op welke tijd een track begint en eindigt. En als nummer 1 dus niet bij 0.00 s begint zit er een track voor. Zo ben ik er bij songs for the deaf van qotsa achter gekomen. En deze kan je met EAC ook rippen. Dus als je geen cd-speler hebt die het kan probeer het te rippen met EAC.

En verder willik nog een aantal aan het rijtje toevoegen:
The offspring - Smash, na smash nog een 2 stukjes muziek. het 1e deel is het begin van het laatste nummer van ixnay on the hombre. Dan heb je tijdje stilte en dan het 2e deel. Dit 2e deel wordt ook gebruikt als het intro van Pay the man op Americana.
The Offspring - Ixnay on the hombre, na het laatste nummer lang stil en dan: I THINK YOU SHOULD TRY HEAVEY METAL! KISS MY ASS, hahahahhah...
The Offspring - Americana, na pay the man, dia al lang duurt na een tijdje stilte nog wat mexicaanse muziek alla pretty fly.
Placebo - Black market music. Na Peeping tom nog een nummer
Green Lizard - Identity, na een tijdje stilte het schreeuw nummer Why Bother? erg gaaf
Incubus - S.C.I.E.N.C.E, na het laatste nummer een stilte van een paar minuten en dan erg gaaf gebrabbel afgewisseld met gave drum 'n bass achtige stukjes. Ook zeer cool en duurt ongeveer 15 min.
Lamb - Lamb, na Feela komt een soort reprise van Cotton Wool
Lamb - What sound, doen ze dit nog ff een keer.
Dredg - Leitmotif, na laatste nummer stilte en dan nog 20 minuten slechte kwaliteit studio-opnames. Klinkt echt bagger maar wel grappig
Agresion - Cultura 3, na het nummer sin (met remi van green lizard) is er stilte en daarna beetje gitaar gepingel. En daarna komt dan nog een soort van bonus track.
Green Day - Dookie, na F.O.D. komt er nog een nummertje. Een heel zielig nummertje I was alone, i was al by myself....
The Used - The Used, na het laatste nummer stilte en daarna verjaardags feestje en daarna weer nummer.
Papa Roach - Infest, na Thrown away, volgt nog een nummer.
Skunk anansie gooit op stoosh en Post orgasmic Chill aan het end van een aantal nummers nog wat gebrabbel en/of muziekjes op stoosh in de negatieve tijd en op post orgasmic gewoon na de nummers
Tool heeft op Opiate na het laatste nummer nog eentje gezet (The Gaping lotus experience) en op Undertow is er nog 1 op nummer 65, Disgustipated.

Zo dat is wel een leuk lijstje En de andere die ik nog wilde noemen (nin, marylin manson bijvoorbeeld) zijn al genoemd

LintuxCxzondag 13 april 2003 @ 23:16
quote:
Op zondag 15 september 2002 19:52 schreef Zander het volgende:
Iemand trouwens enig idee welke artiest nou als eerste zo'n bonustrack op de cd heeft gezet? 'Nevermind' van Nirvana is de oudste die mij te binnenschiet..
Ome Henk deed het ook al heel lang.
MSXUserzondag 13 april 2003 @ 23:18
quote:
Op zondag 13 april 2003 23:16 schreef LintuxCx het volgende:
Ome Henk deed het ook al heel lang.
Zet je CD speler uit... zet je CD speler uit... (enz. 12 minuten lang...)
GhostMan84maandag 14 april 2003 @ 10:50
quote:
Op vrijdag 4 oktober 2002 17:26 schreef FLIPNEUS het volgende:
IIIIIIIIII wanna fuck a dog in the ass. He wants to fuck a dog in the ass, could only find a dog, and his ass.
ik heb die cd van blink ook, maar ben die verborgen track nog nooit tegengekomen hoe kan ik die vinden dan???
spacemangraigmaandag 14 april 2003 @ 11:07
quote:
Op zondag 13 april 2003 21:32 schreef Betse het volgende:

[..]


Placebo - Black market music. Na Peeping tom nog een nummer


Placebo - Without you I'm nothing na ongeveer 3 uur doorspoelen aan het eind van de cd.

een cd op shuffle afspelen wordt met hiddentracks erg irritant...

swentiboldmaandag 14 april 2003 @ 11:41
idd robbie williams op escapology aan het ook na iets van 5 minuten nog een heel nummer
op in every small town van clouseau na t laatste nummer nog een minuut van een ander nummer
op alle 13 nuhr van nuhr staat na t laatste nummer na 7 minuten w88 ook nog 2 minuten iets anders
en acda en de munnik zouden een zogenaamd hidden track hebben op hun laatste cd maar die heet gewoon ' hidden track' dus is helemala niet hidden al is t wel een raar nummer hehe
PHOBoSdinsdag 15 juli 2003 @ 19:02
quote:
Op maandag 16 september 2002 13:06 schreef QyRoZ het volgende:
Bij Geendagsvlieg van de Osdorp Posse staat het nummer Sleur voor het eerste nummer...
quote:
Op donderdag 3 oktober 2002 15:17 schreef CosmoKramer het volgende:
Op 'een' cd van de Osdorp Posse (weet niet meer welke). Daar moet je als de cd begint, dus bij nr 1, de cd terugspoelen. Dan staat daar dus het verborgen nummer. En nog een goed nummer ook!


quote:
Op zaterdag 12 april 2003 21:16 schreef Toffe_Ellende het volgende:
De Osdorp Posse hebben ook een compleet nummer voor het eerste nummer op Geendagsvlieg zitten.
moeilijk he, lezen

dat nummer hebben ze trouwens niet op de LP gezet
gelukkig had ik het album van de sprooksprekers al en daar staat ie ook op.

die op de CD van Korn (na 'Daddy') vind ik erg weird gedaan,. begint je teller opeens terug te lopen en als ie bij 0.00 is start er nog een 'nummer'.

eindeloze groeven op LP's zoals bij "Sgt. Pepper" komen regelmatig voor (heb zelfs een LP met 500 van deze groeven )

op het album "Orblivion" van the Orb staat ook nog een soort van 'hidden track' al vind ik die tracks na een lange stilte nooit hidden. Je ziet toch dat de CD nog niet afgelopen is

Betsedinsdag 15 juli 2003 @ 20:27
quote:
Op dinsdag 15 juli 2003 19:02 schreef PHOBoS het volgende:[..]
die op de CD van Korn (na 'Daddy') vind ik erg weird gedaan,. begint je teller opeens terug te lopen en als ie bij 0.00 is start er nog een 'nummer'.
Dat is zeer normaal. dat zijn zogenaamde tussenstukjes. Bij een aantal cd's (limp bizkit en skunk anansie doen dit graag). staat tussen de nummers een aantal van dit soort interludes op. Ook the lost prophets doen dit.
Wat je dan ziet is een negatieve tijd idd die naar 0:00 gaat en dan verder met het volgende nummer...
deze stukjes hoor je dus niet als je de cd op random zet.
RichardBucketdinsdag 15 juli 2003 @ 21:42
Op de CD Start Today van Gorilla Biscuits uit 1989, zat een grote sticker....
quote:
playing this cd pas track12 might damage your cd player
na track 12 kwam er 13 min. stilte........om daarna lost te gaan met een stuk of wat demo tracks, verdeeld t/m track 99.
Wrirreljorkelwoensdag 16 juli 2003 @ 11:03
quote:
Op maandag 16 september 2002 10:02 schreef Betse het volgende:
maar waarom KoRn op Follow the leader nou die 12 lege tracks op de cd heeft gezet?
Ik ken iemand die die Cd destijds gekocht had, hem aanzette en dus (logischerwijs) de eerste paar nummers alleen maar stilte hoorde. Heeft die drol ook niet de moeite genomen om eens verder te kijken dan zijn neus lang is, maar hij is gewoon teruggegaan naar de winkel en heeft geklaagd dat de CD niet goed was!
Dan sta je wel voor lul als de verkoper 13 keer op skip heeft gedrukt! (bovendien staat op de achterkant netjes dat het eerste nummer track 13 is... )
Tom_Tom-woensdag 16 juli 2003 @ 11:57
Ik luisterde laatst mijn Starsailor CD. Ik was in m'n nopjes, want er kwam een hidden track aan. Dus ik 12 minuten wachten op de hidden track na het laatste nummer (ok, ik heb wel vooruitgespoeld). Maar wat was de hidden track? Wat gebrabbel. Nou, daar zit je dan ook niet op te wachten.

Wat mij wel leuk lijkt als soort van hidden track: als je een CD bijv. 10x hebt gedraaid dat er dan een extra track tevoorschijn komt, dus na een paar keer geluisterd te hebben. Maar of dat technisch mogelijk is?

Seborikwoensdag 16 juli 2003 @ 12:09
quote:
Op woensdag 16 juli 2003 11:57 schreef Tom_Tom- het volgende:
Wat mij wel leuk lijkt als soort van hidden track: als je een CD bijv. 10x hebt gedraaid dat er dan een extra track tevoorschijn komt, dus na een paar keer geluisterd te hebben. Maar of dat technisch mogelijk is?
Op dvd in ieder geval wel. Zo krijg je een extra clip te zien wanneer je bij de Iron Maiden Visions of The Beast 3x nummer 6 draait/afspeelt.
Tom_Tom-woensdag 16 juli 2003 @ 12:14
quote:
Op woensdag 16 juli 2003 12:09 schreef Seborik het volgende:
Op dvd in ieder geval wel. Zo krijg je een extra clip te zien wanneer je bij de Iron Maiden Visions of The Beast 3x nummer 6 draait/afspeelt.
Oh, dat is wel creatief dan ja. Want inderdaad, hidden tracks kennen we nu wel...
ModernTalkingwoensdag 16 juli 2003 @ 17:12
quote:
Op zondag 15 september 2002 21:51 schreef qltel het volgende:
Pet Shop Boys hebben het ook op 1 van hun CD's.
op VERY (1993)
quote:
Begint na 5 minuten stilte ineens "We all feel better in the dark".
Dat nummer heet POSTSCRIPT en is een heeeeeeel ander nummer dan wat jij nu noemt...
pumpkin_Rubydinsdag 22 juli 2003 @ 13:48
quote:
Op zondag 13 april 2003 21:32 schreef Betse het volgende:

Lamb - Lamb, na Feela komt een soort reprise van Cotton Wool
Lamb - What sound, doen ze dit nog ff een keer.


Op "Fear of Fours" ook nog even het terugspoelknopje ingedrukt houden bij het 1e nummer.Je krijgt dan "Lullaby" te horen zonder zang.Geweldige karaokemogelijkheid !!
Grobbeldinsdag 22 juli 2003 @ 14:00
Las gisteren op het forum van de officiële Motorpsycho-site nog dat er klaarblijkelijk een geheime track voor nummer 1 van Blissard zat... Het nummer stelt op zich niet zoveel voor, maar wel grappig om er na een paar jaar pas achter te komen.
Seborikdinsdag 22 juli 2003 @ 14:01
Op de limited edition van Lacrimosa - Echos staat wanneer je de laatste track door laat spelen een Spaanse versie van de single bij het album.
restyleddinsdag 22 juli 2003 @ 22:23
de fucking waele brothers met 2manydj's.
voor het eerste nr zit nog een remix op een nr van kylie minogue, ik heb het enkel gehoord in de cd speler van de auto kunnen beluisteren andere cd spelers beginnen gewoon bij nr 1. wat ook opvalt is dat bij dat nr de tijd terug loopt in plaats van op loopt.
onanymouswoensdag 23 juli 2003 @ 01:52
Goed en dan nu maar even de ultieme post

http://www.smackbomb.com/hiddensongs/a.html

Lijst van hidden songs van a tot z (honderden zoniet meer albums) met beschrijving hoe de hidden song te bereiken

Zo is er o.a. te zien dat de BEATLES maar liefst de eersten waren met hidden songs . Niks Nirvana

Slotje

ExtraGrootwoensdag 23 juli 2003 @ 02:24
Clouseau - En Dans
laatste liedje na een grote stilte
Martijn_77zondag 21 september 2003 @ 13:06
Veldhuis en Kemper hebben ook zo iets op hun CD na het laatste nummer blijft het lang stil en dan beginnen ze in een keer met een stuk van hun conferance over pantykousjes en daarna de akkoestische versie van "Ik wou dat ik jou was"
zoommaandag 22 september 2003 @ 21:26
Op de gold editie cd van Face the music van ELO heeft ook wel een leuke.
Als je skipt naar -1 hoor je de backward message die zit in Fire on High : The music is reversable turn back! turn back !

Bij A new World Record op cd is het een fout van Sony. Na Livin'Thing komt Above the Clouds echter in 1 track. Ook op de tracklist op het hoesje wordt Above the Clouds totaal niet meer genoemd. Soms zitten op somige Best of cd's de zelfde opname.

Kimsomniadinsdag 23 september 2003 @ 23:22
Op 'Pentecost III' van Anathema vind je ongeveer 9 minuten na aanvang van 'Memento Mori' een aangename 'hidden' track. En, maar dat is op smackbomb ook te vinden, op 'Danzig 4' is track 66 (hoe verassend) er ook één.
TICwoensdag 24 september 2003 @ 08:38
Tis niet een track,m aar ik had het oit ergens gelezen en toen bleek dat ik het ook nooit had gehoort.
Aan het einde van Self-Esteem (of come-out ad play maar volgens mij self- esteem) zegt Dexter "hey" , maar dit hoor je alleeen als je je strereo op redelijk volume zet .
cleanywoensdag 24 september 2003 @ 10:15
quote:
Op zondag 15 september 2002 21:51 schreef Jassie het volgende:
Als je de CD Lit - A Place In The Sun neemt en het 1e nummer terug spoelt hoor je ze een beetje jammen. Klinkt wel cool.
echt ? dat heb ik nog nooit gehoord...
cleanywoensdag 24 september 2003 @ 10:34
Boy Sets Fire-Tomorrow Come Today heeft een bonustrack..

het is gebeurt dat ie hem niet afspeelde bij mij, gewoon geduldig wachten...na track 12 krijg je zo`n 7 minuten negatieve tijd....daarin zit ie. Ik vond het al zo raar dat track 13 4 seconden niks was en toen maar stopte, nu weet ik de oorzaak...