Elan | zondag 19 mei 2013 @ 18:08 |
quote: 'Winnend Deens lied lijkt erg veel op nummer K-Otic'
De melodie van het winnende Deense lied Only Teardrops van Emmelie de Forest lijkt bijzonder veel op I Surrender van het Nederlandse bandje K-Otic. Tot die conclusie komen diverse Nederlandse media en twitteraars een dag na de finale van het Songfestival.
'Had K-Otic het Songfestival kunnen winnen?', vraagt de NOS zich af. De omroep heeft de twee nummers op de website onder elkaar gezet, naar aanleiding van berichten op Twitter waar mensen op de proppen kwamen met het K-Otic-nummer uit 2002, I Surrender. Het melodietje is hetzelfde als het fluitmelodietje waarmee Denemarken zaterdag de winnaar van het Eurovisiesongfestival werd.
Timur en Ramon van 3FM belden met Bart, die vroeger deel uitmaakte van K-Otic. 'Het is mij niet opgevallen gisteren', vertelt hij. 'Sommige nootjes overlappen wel, maar niet genoeg om het plagiaat te maken volgens mij.'
Ook De Telegraaf schrijft over het 'mogelijke plagiaat' van de Denen. Maar volgens Eric van Tijn, producer en oud-jurylid van Idols, is het 'een storm in een glas water'. Alleen het intro zou volgens hem aan de Deense inzending doen denken.
Typisch Nederlands gaan zeiken over de tegenstanders als je een finale verliest  |
donroyco | zondag 19 mei 2013 @ 18:09 |
Not this shit again. Er zijn vandaag al 10 topics hierover geopend. |
Elan | zondag 19 mei 2013 @ 18:11 |
quote: Echt? Sorry man. Ik heb wel in het rijtje gecheckt wat er stond. |
YouCanLeaveYourHeadOn | zondag 19 mei 2013 @ 18:14 |
Oh mijn god, wat een onzin. Origineel is het niet, maar om het nou plagiaat te noemen. Welk lied op het songfestival was er dan geen plagiaat? |