Schaken is een puur rationele sport. Als je je emoties er aan te pas laat komen ben je sowieso verkeerd bezig.quote:Op donderdag 14 maart 2013 16:13 schreef Alixs het volgende:
[..]
Nee kloptgeconcentreerd blijven. Maar ik ben altijd fanatiek en dan krijgen emoties toch snel de overhand. Zwak puntje.
Ik heb vroeger wel vaak vanuit de basisschool meegedaan met schoolschaaktoernooi en ook gewonnenquote:Op donderdag 14 maart 2013 15:04 schreef Alixs het volgende:
Zijn er hier mensen die serieus schaken, ook meedoen aan wedstrijden enz?
Ja. Vooral na de eerste paar zetten heb ik geen tactiek meer. Je moet je de hele tijd met een nieuwe strategie komen, gezien de zetten die de ander doet. Hoe meer de stukken verdeeld worden over het bord, hoe moeilijker het wordt om dat te zien voor mij. Dan komt het meer op het punt van; doe maar wat.quote:Op donderdag 14 maart 2013 16:24 schreef Aldo-MC het volgende:
[..]
Schaken is een puur rationele sport. Als je je emoties er aan te pas laat komen ben je sowieso verkeerd bezig.
Je moet je gaan verdiepen in openingen, spelverloop, anticiperen etc kortom verschillende scenario's ontwikkelen waar op je steeds kunt terugvallen.
Ook geen interesse meer in?quote:Op donderdag 14 maart 2013 16:29 schreef PinkBlossom het volgende:
[..]
Ik heb vroeger wel vaak vanuit de basisschool meegedaan met schoolschaaktoernooi en ook gewonnen![]()
Ik ben het nu wel een beetje verleerd helaas. Dus niet (meer) echt serieus.
Hmm, ik weet niet eigenlijk. Ik heb er momenteel niet veel tijd voor, druk met school en andere dingen. Maar wie weet in de toekomst dat ik het weer ga oppakken.quote:
Leukquote:Op donderdag 14 maart 2013 16:45 schreef PinkBlossom het volgende:
[..]
Hmm, ik weet niet eigenlijk. Ik heb er momenteel niet veel tijd voor, druk met school en andere dingen. Maar wie weet in de toekomst dat ik het weer ga oppakken.
Die computers hebben inmiddels de wereldkampioen verslagenquote:Op vrijdag 12 februari 2016 01:23 schreef Droopie het volgende:
Leuk!!!
Dit topic verdiend wel een topickick.
Hoe spelen jullie tegenwoordig??
Welke app is populair en hoe gaat het met de schaakcomputers van vroeger.
Niemand de computers kunnen het nu allemaal beter.quote:Op maandag 2 januari 2017 21:17 schreef RedFever007 het volgende:
Kick!
ik heb het schaken weer wat opgepakt. Wie schaakt er nog?
Ik ook, heb enkele jaren niet meer geschaakt. Zat niet in een club of zo, online wat snelle partijtjes zo nu en dan.quote:Op maandag 2 januari 2017 21:17 schreef RedFever007 het volgende:
Kick!
ik heb het schaken weer wat opgepakt. Wie schaakt er nog?
Bij twijfel altijd e2 e4.quote:Op zaterdag 16 maart 2019 12:26 schreef Toby56 het volgende:
Ik voel me wat besluiteloos.
[ afbeelding ]
Iemand een idee?
(Uit "Oom Fok leert zijn neefje Toby schaken", ongepubliceerde uitgave.)
Yep.quote:
Ik ben daar allang weer mee gestopt. Interne competitie was niet echt te combineren met mijn werk en toen hebben ze me ook maar meteen uit het OSBO-team geflikkerd. Naja dan hou hetquote:Op donderdag 1 mei 2014 23:27 schreef Dr_Flash het volgende:
Dit verdient reanimatie![]()
Ik heb vroegah in de jeugd wel een paar bekers gewonnen en ben net weer begonnen bij een club. Ik maak even de competitie af, hoop in de laatste 3 ronden nog een puntje op de borden te krijgen, en dan volgend seizoen in om alles weer langzaam in de vingers te krijgen.
Toch blijft het schuiven op een bord nog altijd het leukste.quote:Op zaterdag 16 maart 2019 20:19 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Ik ben daar allang weer mee gestopt. Interne competitie was niet echt te combineren met mijn werk en toen hebben ze me ook maar meteen uit het OSBO-team geflikkerd. Naja dan hou het![]()
Gewoon een beetje voor de lol op chess.com nu. Vrijwel nooit meer dat ik nog echt met houtjes op een bord schuif. Al mag ik graag om een eurootje een potje spelen tegen een Hongaarse straatschwindelaar in Budapest, wetende dat ik toch verlies
Damn. He's got me through.quote:Op zondag 17 maart 2019 06:57 schreef Dr_Flash het volgende:
Pf3-h5 verliest op slag de partij aangezien dat een illegale zet is
quote:Op zaterdag 16 maart 2019 12:26 schreef Toby56 het volgende:
Ik voel me wat besluiteloos.
[ afbeelding
Iemand een idee?
(Uit "Oom Fok leert zijn neefje Toby schaken", ongepubliceerde uitgave.)
Maar vanuit de beginstand, waar ondergetekende zoveel twijfels over hadquote:Op zondag 17 maart 2019 07:37 schreef Beathoven het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Dutch Defence
Hier ook een voormalig club- en OSBO-schaker (in mijn jeugdjaren) en ben sinds een tijdje bezig het schaken weer op te pakken. Op de app van chess.com win ik 80% van mijn partijen tegen de computer op 1400 maar verlies 90% op 1600. Is dat al een beetje een instapniveau om tegen andere spelers op chess.com te spelen of ga ik mezelf ongelofelijk voor lul zetten?quote:Op zaterdag 16 maart 2019 20:19 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Ik ben daar allang weer mee gestopt. Interne competitie was niet echt te combineren met mijn werk en toen hebben ze me ook maar meteen uit het OSBO-team geflikkerd. Naja dan hou het![]()
Gewoon een beetje voor de lol op chess.com nu. Vrijwel nooit meer dat ik nog echt met houtjes op een bord schuif. Al mag ik graag om een eurootje een potje spelen tegen een Hongaarse straatschwindelaar in Budapest, wetende dat ik toch verlies
Kies gewoon 'Korchnoi' als username en iedereen zal denken dat Viktor de Verschrikkelijke een lieve beminnelijke man geworden is in de schaakhemel, en dat hij het niet erg vindt om op het virtuele schaakbord duchtig over de knie gelegd te worden.quote:Op zondag 17 maart 2019 09:22 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Hier ook een voormalig club- en OSBO-schaker (in mijn jeugdjaren) en ben sinds een tijdje bezig het schaken weer op te pakken. Op de app van chess.com win ik 80% van mijn partijen tegen de computer op 1400 maar verlies 90% op 1600. Is dat al een beetje een instapniveau om tegen andere spelers op chess.com te spelen of ga ik mezelf ongelofelijk voor lul zetten?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |