![Nour.png]()
Een Rotterdammer die aan één oog blind is, heeft een taakstraf gekregen voor het doodrijden van een peuter toen hij achter het stuur met zijn mobieltje in de weer was.
De rechtbank in Den Haag legde de automobilist, Koen van T. (31), een werkstraf op van 150 uur. Ook kreeg hij een rijontzegging van 115 dagen, schrijft het AD vandaag.
De 2-jarige peuter Nour Ellermeyer uit Aalsmeer zat achter in de auto bij zijn moeder die de fatale middag in oktober 2011 op de A4 bij Leidschendam in een file stond. De halfblinde Van T. klapte met ruim 100 kilometer per uur achter op de auto.
Hij bekende vrijwel direct dat de dodelijke crash het gevolg was van het gehannes met zijn mobieltje. Het toestel zat in de houder op het dashboard, maar Van T. was zo druk in de weer met het zoeken naar een telefoonnummer, dat hij de knipperende matrixborden boven de weg niet zag. Nour Ellermeyer bezweek aan zijn verwondingen. Zijn moeder en zusje raakten zwaargewond. De veroorzaker van het verkeersdrama bleef ongedeerd.
Justitie legde de Rotterdammer 2 weken geleden dood door schuld ten laste en eiste een werkstraf van 200 uur. De aanklager vroeg zich hardop af 'wat de toegevoegde waarde van het strafrecht is bij een zaak die alleen verliezers kent'.
bronhttp://www.wobook.com/WBD(...)s-jaarboek-2011.htmlIk kan hier zo ontzettend boos over worden, werkstraf van 150 uur? Als ik dus iemand niet mag, gewoon doodrijden en zeggen dat je aan het rommelen was met je telefoontje. Kom je er makkelijker van af met een taakstrafje.