quote:Tom mag van zijn moeder alleen rauw en onverwarmd voedsel eten. Dat hij daardoor ernstig ondervoed is en een groeiachterstand heeft, lijkt zijn moeder niet te willen inzien.
In Rauw maakten kijkers voor het eerst kennis met Tom en zijn moeder Francis. De film zorgde voor heftige en boze reacties. Tom mag namelijk sinds zijn vijfde alleen rauw, ongekookt en onverwarmd voedsel eten. Volgens zijn moeder is dat de enige gezonde manier van leven.
Ernstig ondervoed
Vijf jaar later zocht filmmaker Anneloek Sollart Tom en zijn moeder nogmaals op. In de vervolgfilm Rauwer blijkt dat er niets is veranderd. Tom eet nog steeds gehoorzaam de rauwe groentegerechten die zijn moeder klaarmaakt. Inmiddels is Tom wel medisch onderzocht. Het resultaat is schokkend. Uit het onderzoek blijkt dat hij te weinig calorieën binnenkrijgt en een kalkgebrek heeft. Volgens de kinderarts is hij ernstig ondervoed. Zonder bijvoeding wordt hij 12 tot 15 centimeter kleiner dan zijn leeftijdsgenoten.
Verwaarlozing
Het dieet heeft er inmiddels ook voor gezorgd dat Tom niet meer naar school gaat. Volgens zijn moeder is het onmogelijk dat haar zoon op een middelbare school blijft eten zoals zij dat van hem verlangt. Haar besluit hem voortaan thuis les te geven heeft vergaande gevolgen. Na de melding van kindermishandeling, moet Francis met Tom voor de rechter verschijnen. Ze wordt officieel beschuldigd van verwaarlozing en geestelijke mishandeling. Bovendien wordt ze geadviseerd haar voedingspatroon aan te passen. Francis is echter niet van plan op te geven. Naar eigen zeggen heeft ze het beste met haar kind voor.
True, maar het scheelt dat je het dan wel je eigen kind probeert te leren.quote:Op woensdag 19 december 2012 13:52 schreef debuurvrouw het volgende:
[..]
de kennis beheersen en die kennis kunnen overbrengen zijn wel twee verschillende dingen.
Wat Tom zegt moet je ook niet te letterlijk nemen. Bij Pauw en Witteman geeft hij ook steeds wisselende antwoorden. Het is voor een kind niet makkelijk om antwoord te geven op tv of voor een rechter en dan houdt hij natuurlijk ook nog rekening met de mening van zijn moeder.quote:Op woensdag 19 december 2012 14:32 schreef Markeerstift het volgende:
Bij Pauw en Witteman zegt hij dat hij nog nooit een kroket op heeft en tegen de rechter zei hij van wel !
Maar wie weet wat er in de boeken staat; misschien wel iets over voedingsleer en zo... Ik weet trouwens niet of ik het als ouder zou aandurven, want veel van de VWO-stof is toch weggezakt.quote:Op woensdag 19 december 2012 13:51 schreef MaximusTG het volgende:
Verder niet om dat niveau te bagatelliseren maar zeker als je zorgt voor boeken incl. boek voor de leraar dan is dat prima te doen als je zelf ook VWO gedaan hebt.
Dit soort ouder wil hun kinderen helemaal niet op school, maar lekker thuis houden zodat ze controle kunnen houden.quote:Op woensdag 19 december 2012 14:51 schreef Wild_Overstekend het volgende:
[..]
Maar wie weet wat er in de boeken staat; misschien wel iets over voedingsleer en zo... Ik weet trouwens niet of ik het als ouder zou aandurven, want veel van de VWO-stof is toch weggezakt.
Wel opvallend dat ook de Vrije School niet in aanmerking kwam voor haar. Dat lijkt me een omgeving waar een afwijkend voedingspatroon eerder zal worden geaccepteerd dan op een ander schooltype en waar ze wellicht een kantine met een gezond aanbod hebben.
Ik vind het eerlijk gezegd een prutsstuk. Typisch een stukje van een columnist die zich verheven voelt boven de mening van het volk, maar ondertussen zonder enige nieuwe denkwijzes op de proppen komt en nergens het niveau van 'de man op straat' ontstijgt. Het stuk grossiert in slappe aannames en nergens wordt er wel een degelijke oplossing aan de man gebracht. Het is ook nog eens erg slecht geschreven.quote:Op woensdag 19 december 2012 13:06 schreef douche-eendje het volgende:
http://www.volkskrant.nl/(...)et-maar-op-Tom.dhtml
Mooi stuk!
Ik weet het iq van mevrouw niet, maar eigenlijk doet deze intelligentie er helemaal niet toe. Zijn moeder begrijpt dat dus helemaal niet. Deze vrouw is zo fanatiek bezig met alles in 1 bepaalde richting te sturen dat ze helemaal niet in kan zien wat goed is voor die jongen. Elk vorm van kritiek en elke informatie die niet aan haar beeld voldoet wordt opzij geschoven en afgedaan met non-redenaties. Daarbij blijft ze zich maar voeden en bevestigen met zogenaamde informatie, die ze enkel vind door zeer selectief te zoeken. En dan komt de schrijfster met de wereldschool op de proppenquote:Tom hoort thuis. En Tom hoort onderwijs te hebben, want ook die leerachterstand gaat hem opbreken. Zijn moeder lijkt me intelligent genoeg om dat te begrijpen.
Dit, en daarnaast mis je gewoon kennis en verdieping. Ze zal geen vragen kunnen beantwoorden omdat ze zelf ook alleen de specifieke kennis heeft (waarvan veel dus is weggezakt) en zal vroeger zelf ook niet 100% van de stof begrepen hebben.quote:Op woensdag 19 december 2012 14:51 schreef Wild_Overstekend het volgende:
[..]
Maar wie weet wat er in de boeken staat; misschien wel iets over voedingsleer en zo... Ik weet trouwens niet of ik het als ouder zou aandurven, want veel van de VWO-stof is toch weggezakt.
Ik vrees het ook, ja. Dat bleek ook wel uit de manier waarop ma hem in de rechtszaal zat te sturen, of hij nog iets tegen die mevrouw van Jeugdzorg wilde zeggen. Het antwoord werd hem zo ongeveer in de mond gelegd.quote:Op woensdag 19 december 2012 15:03 schreef alors het volgende:
[..]
Dit soort ouder wil hun kinderen helemaal niet op school, maar lekker thuis houden zodat ze controle kunnen houden.
Hij heeft natuurlijk geen vervolgstudie nodig. Volgens die ene Amerikaan was hij toch een ridder en een gladiator die door rauw te eten de wereld ging veranderen?quote:Op woensdag 19 december 2012 15:18 schreef Lutte het volgende:
[..]
Toch een beetje jammer als je zo een vervolgstudie door de neus geboord wordt, al zal het toch nooit erkend worden
jawel want in Amerika zijn momenteel 3 atleten die ook rauw eten en hier een prestatie verbetering mee hebben behaald!!!!!quote:Op woensdag 19 december 2012 16:12 schreef Wild_Overstekend het volgende:
[..]
Hij heeft natuurlijk geen vervolgstudie nodig. Volgens die ene Amerikaan was hij toch een ridder en een gladiator die door rauw te eten de wereld ging veranderen?
(vraag me trouwens af wat de gladiatoren aten. Zo'n gevecht trek je toch niet op een worteltje en een tomaat?)
bron?quote:Op woensdag 19 december 2012 16:18 schreef ukga het volgende:
[..]
jawel want in Amerika zijn momenteel 3 atleten die ook rauw eten en hier een prestatie verbetering mee hebben behaald!!!!!
tl;dlquote:Op woensdag 19 december 2012 17:09 schreef Selestha het volgende:
Interview (Engels) met de moeder van Tom. Hierin doet zij haar motivatie uit de doeken om hem zo te laten eten.
Dat krijg je als je vanaf kleins af aan geïndoctrineerd wordt. Ik heb die eerste docu later teruggekeken en daar zat die moeder al zinnen voor te kauwen die hij dan moest afmaken. Best eng eigenlijk.quote:Op woensdag 19 december 2012 17:54 schreef debuurvrouw het volgende:
Deze mevrouw eet al tien jaar te weinig vitamines. Die kán helemaal niet meer helder denken.
En die goeroe waar ze zich zo naar voegt is een bewezen leugenaar, zie het vorige topic voor de youtube-video.
Tom zou beter af zijn zonder het juk van zijn moeders eetstoornis. Hij hoeft echt niks anders te eten, maar wel vrij te zijn een andere keuze te maken. Zo gaat dat met kinderen.
Ik vind het heel eng dat hij zich niet lijkt te verzetten. Dat zou je toch verwachten van een jongen van 15
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |