FOK!forum / Relaties & Psychologie / What-The-Fuck is mis
MrBaasmaandag 19 november 2012 @ 00:13
Mijn naam is Tom, ben 17 jaar, zit in 6 vwo.
Ik snap er niets van, wat is mis met de wereld. Wat moet ik wel geloven en wat vooral niet? Ik zie Palestijnen die worden weggedragen omdat ze zouden zijn doodgeschoten maar daarna lopen ze weer rond en was het slechts een toneelspel om te propageren. Ik zie 4 dode Palestijnse kinderen liggen, hoogstwaarschijnlijk gedood door Israël. Ik hoor dat Israël honderden raketten afvuurt op Gaza en ik hoor dat Gaza honderden raketten terugvuurt op Israël, of andersom. De deskundige die laatst bij PenW was zegt dat voordat de situatie escaleerde Hamas bijna geen raketten afvuurde. Op internet las ik dat Hamas de laatste tijd (en dan niet deze 2 weken) enkele malen zoveel raketten afvuurt dan gemiddeld. Ik snap er allemaal niets meer van, waarom zou Europa en Amerika Israël steunen als Israël zo slecht zou zijn. Ik volg graag het nieuws maar ik denk dat ik denk dat ik het allemaal niet meer wil snappen, ik wil terug naar de tijd dat we in een dorp woonden van 100 man waar er geen tv en internet was en je niets van de buitenwereld hoorde. Waar je in een grote familie opgroeide en moeder altijd thuis was.

Ik voel me een robot die naar school gaat, huiswerk maakt, werkt en dat keer op keer. Iemand die leeft van weekend naar weekend, van vakantie naar vakantie. Ik voel me ziek als ik besef dat ik een computer heb terwijl een Afrikaan blij mag zijn als hij 1 Liter water uit de put kan krijgen. Ik voel me ziek als ik besef dat de Nederlandse bio-industrie zo ontzettend groot is en ons aandeel zonne-energie zo klein is. Soms als ik in de les zit en de leraar is bezig met een uitleg denk ik van: "Gast, het zal allemaal. What does it matter?". Ik hoef dit niet te weten, ik wil het niet weten. Het interesseert me niets.
Waar mensen wonen is onrust, die cartoon die ik laatst zag vond ik mooi: Mars vroeg aan de Aarde wat voor ziekte de Aarde had. De Aarde zei: "Mensen, het is besmettelijk", daaronder zag je een tekening van een menselijke reis naar Mars, Mars zei: "Fuck off, Fuck off.".

Waarom denk ik zo, wat is mis met mij, ben ik zwaar autistisch of heb ik gelijk als ik zeg dat de mensheid in geheel gewoon kut is?
RolStaart-Beermaandag 19 november 2012 @ 00:17
De mensheid is al sinds het bestaan kut. Oogkleppen opzetten en je er niet zo druk over maken.
Johnfuckinmayermaandag 19 november 2012 @ 00:18
je hebt gelijk.
Fir3flymaandag 19 november 2012 @ 00:20
De mensheid doet het prima. Jij bent kut, met je interessantdoenerij. Geniet van het leven en zeik niet zo.
datismijnmeningmaandag 19 november 2012 @ 00:25
Hoi Tom :W
Speculariummaandag 19 november 2012 @ 00:29
quote:
0s.gif Op maandag 19 november 2012 00:13 schreef MrBaas het volgende:

Waarom denk ik zo, wat is mis met mij, ben ik zwaar autistisch of heb ik gelijk als ik zeg dat de mensheid in geheel gewoon kut is?
Het een hoeft het ander niet uit te sluiten.
JRRYmaandag 19 november 2012 @ 00:30
Als je er zelf maar wat van maakt.
Speculariummaandag 19 november 2012 @ 00:30
quote:
14s.gif Op maandag 19 november 2012 00:20 schreef Fir3fly het volgende:
De mensheid doet het prima.
johan-boskamp.jpg
Mucha-Girlmaandag 19 november 2012 @ 00:32
Zo dacht Tanja Nijmeijer ook ooit. Inderdaad; geniet van het leven, geniet van het voorrecht van de vrijheid die je hebt, en zeik niet zo.
gupje86maandag 19 november 2012 @ 00:32
quote:
0s.gif Op maandag 19 november 2012 00:17 schreef RolStaart-Beer het volgende:
De mensheid is al sinds het bestaan kut. Oogkleppen opzetten en je er niet zo druk over maken.
dit.
UpsideDownmaandag 19 november 2012 @ 00:44
Welkom in de kennismaatschappij TS, waarbij van iedereen geacht wordt dat hij of zij over voldoende kennis beschikt om op juiste wijze te functioneren in de maatschapij. Op het nieuws zie je vooral wat er gebeurd als dit niet het geval is. (8>
Bitterlemonmaandag 19 november 2012 @ 00:44
Mensen die de kunst van het nadenken niet kunnen waarderen. :')
Bitterlemonmaandag 19 november 2012 @ 00:45
Venus Project, trouwens.

Zoek maar eens op.
MrBaasmaandag 19 november 2012 @ 00:46
quote:
0s.gif Op maandag 19 november 2012 00:45 schreef Bitterlemon het volgende:
Venus Project, trouwens.

Zoek maar eens op.
Dankje!
tjoptjopmaandag 19 november 2012 @ 00:46
Ahhh nostalgie, puberale weltschmerz O+

Je stompt vanzelf af TS ;(
UpsideDownmaandag 19 november 2012 @ 00:46
En dat van de Israëlisch en Palastijen gaat vooral over meningsveschillen op het gebied van religie en grondbezit. Hoe ze dat oplossen moeten ze zelf maar uitzoeken.
Bitterlemonmaandag 19 november 2012 @ 00:50
quote:
0s.gif Op maandag 19 november 2012 00:46 schreef MrBaas het volgende:

[..]

Dankje!
Filmpje duurt iets van 45 minuten, maar het geeft wel een prachtig beeld van hoe verrot de hele maatschappij is en wat er aan gedaan kan worden.
Mystikvmmaandag 19 november 2012 @ 08:20
Tom heeft net het concept 'onevenredigheid' ontdekt. De meeste pubers doen dat rond die leeftijd. Niets bijzonders, over een paar jaar zit jij ook in de rat race. Dat komt omdat de meeste mensen echt wel deze oneerlijkheid kunnen beredeneren en het er niet mee eens zijn, maar niet verworden tot een kansloze doorgeslagen wereldverbeteraar (voorbeeld Tanja Nijmeijer was wel een goede).

Als jij wat wilt doen aan de oneerlijkheid (en het geluk dat jij in Nederland bent geboren wilt 'terugbetalen' aan de wereld) dan eet jij dus geen vlees uit de bioindustrie, probeer je bij te dragen aan constructieve projecten voor de Derde Wereld, ga je later in een klimaatneutraal huis wonen en leer je dat problemen over religie en grondgebied het domein zijn van primitievelingen waar jij ver boven moet staan. Dat klaaglijke tienergehuil slaat nergens op.

Dus, stop met je Weltschmerz.
DarkerThanBlackmaandag 19 november 2012 @ 08:32
quote:
0s.gif Op maandag 19 november 2012 00:17 schreef RolStaart-Beer het volgende:
De mensheid is al sinds het bestaan kut. Oogkleppen opzetten en je er niet zo druk over maken.
Inderdaad, we leven allemaal en gaan allemaal dood, dus waarom druk maken om iets waar je geen fuck aan kan veranderen. Kan je het wel? Doe er wat aan. Kan je het niet, doe dan de oogkleppen op.
motorbloempjemaandag 19 november 2012 @ 08:51
Probeer vooral je eigen leven zin te geven en daar zoveel mogelijk mensen om wie je geeft bij te betrekken. Er zitten aardig wat rotte appels tussen en die vallen ook meer op dan de goede mensen, maar je er bovenmatig druk om maken belemmert alleen maar wat je zélf kunt doen om het leven de moeite waard te maken voor jezelf en anderen.
#ANONIEMmaandag 19 november 2012 @ 08:56
quote:
1s.gif Op maandag 19 november 2012 00:18 schreef Johnfuckinmayer het volgende:
je hebt gelijk.
Dit. (prachtige Cyanide & Happiness UI trouwens, maar eigenlijk moet er een Sintmijter op he.)

En ook dit.


Dus TS, ga aub snel over deze fase heen. Vroeg of laat besef je dat je er alleen maar jezelf gek mee maakt, die Palestijnen en Israëliers moeten het allemaal zelf maar oplossen. En hoezo schamen voor de mens? De mens heeft gewoon keihard geowned in de evolutie, en daar mogen we trots op zijn. Tevens stelt de Aarde geen fuck voor op kosmische schaal, dus dat is een troost voor je.
Fir3flymaandag 19 november 2012 @ 11:51
quote:
0s.gif Op maandag 19 november 2012 00:45 schreef Bitterlemon het volgende:
Venus Project, trouwens.
_O-!
Knowledge_seekermaandag 19 november 2012 @ 11:59
Dit is er mis:
http://www.commonsensethinking.co.uk/humancontradiction.html
#ANONIEMmaandag 19 november 2012 @ 12:07
quote:
0s.gif Op maandag 19 november 2012 08:20 schreef Mystikvm het volgende:
Tom heeft net het concept 'onevenredigheid' ontdekt. De meeste pubers doen dat rond die leeftijd. Niets bijzonders, over een paar jaar zit jij ook in de rat race. Dat komt omdat de meeste mensen echt wel deze oneerlijkheid kunnen beredeneren en het er niet mee eens zijn, maar niet verworden tot een kansloze doorgeslagen wereldverbeteraar (voorbeeld Tanja Nijmeijer was wel een goede).

Als jij wat wilt doen aan de oneerlijkheid (en het geluk dat jij in Nederland bent geboren wilt 'terugbetalen' aan de wereld) dan eet jij dus geen vlees uit de bioindustrie, probeer je bij te dragen aan constructieve projecten voor de Derde Wereld, ga je later in een klimaatneutraal huis wonen en leer je dat problemen over religie en grondgebied het domein zijn van primitievelingen waar jij ver boven moet staan. Dat klaaglijke tienergehuil slaat nergens op.

Dus, stop met je Weltschmerz.
Dit. Verder komt het over als een excuus om te janken, om je af te zetten van het wereldse gebeuren. Wel sneu dat een stel dode kinderen daarvoor als excuus gebruikt moeten worden. Maar goed, succes met je eigen probleem. Dat is immers waar het hier werkelijk om gaat, je eigen pijn en ontevredenheid. Die dode kinderen zijn er in ieder geval vanaf.
Ik wilde trouwens eerst stellen dat je teveel empathie toont om volledig autistisch te zijn, maar zoals ik al zei, lijkt deze empathie niet geheel oprecht. Dus wellicht ben je inderdaad een typisch non-conformistisch autist.

Trouwens, als je er van geniet de mens zo relativistisch te beschouwen, kijk dan eerst eens even naar waar wij uit zijn opgebouwd; uit niets anders dan waar de rest van het universum is uit opgebouwd; we zijn niets dan een vergankelijke of veranderlijke verschijningsvorm van elementaire deeltjes. Het is om het even of we nou een mens of een steen zijn; het is irrelevant, evenals de toekomst van de aarde, mars en de maan.

Ik ben niets anders dan het zijn van een vergankelijke verschijningsvorm dat in werkelijke aard onvergankelijk is. In dit besef vind ik mijn rust; vrede met de aardse concepten over leven en dood. We zijn nooit niet-geweest, we zullen nooit niet-zijn; we zijn altijd, enkel anders.


Als je iets minder ver wel relativeren: ook vanuit biologisch perspectief zijn we niets dan een ophoping van cellen en bacteriën.

[ Bericht 12% gewijzigd door #ANONIEM op 19-11-2012 12:15:50 ]
MightyMightyMmaandag 19 november 2012 @ 12:17
Die Afrikaan moet nog steeds kilometers lopen voor water als jij je PC weg zou doen hoor.

De mensheid is kut, maar maak er voor jezelf het beste van.
In het tijdperk voor internet en dergelijke was er ook ellende al hadden de mensen daar destijds minder weet van.
Hiergaanwedanmaandag 19 november 2012 @ 13:21
Ja ik wou vroeger ook wel terug naar het jagen en de tijd van brute kracht enzo. Maar dat was dan gewoon als ik me avontuurlijk voelde. Ben altijd wel blij geweest met het leven want zo slecht is het allemaal niet. Behalve als je niet waarheden van leugens kan filteren, dan zal het vast wel wat irritant zijn aangezien je altijd twijfelt dan. En de mens is geen ziekte ofzo. Het doet gewoon wat elke diersoort zou doen als het zo zou kunnen overheersen. Gewoon natuurlijke drang die te ver doorschiet omdat we de mogelijkheid hebben.

Het idee dat de mensheid kut is en blabla komt volgens mij vooral omdat mensen maar al te graag denken dat ze beter zijn dan dat ze zijn. Nee wij zijn geen dieren, wij kunnen nadenken. Wij horen na te kunnen denken over de toekomst, lange termijn e.d. want wij zijn zeker geen wilde dieren die zich maar uitbreiden onbekommert. Terwijl iedereen kan zien dat het wereldwijd gebeurt. Een soort van misplaatste trots in de mens waardoor het altijd tegenvalt. Zo kan je alles wel mooier denken dan dat het is en valt alles tegen. De mens is niet ziek of slecht, doet gewoon precies wat het doet.
Killahtmaandag 19 november 2012 @ 14:50
TS is ook eindelijk wakker geworden. Welkom in de volwassen wereld en de realiteit.
VaLkyRiemaandag 19 november 2012 @ 15:26
Tsja, ben het ook met je eens. Maar uiteindelijk moet je er iets van maken. Zinsgeving is er eigenlijk niet, overleven is het credo. Je bent maar een klein radertje in een wazige machine van menselijke makelij. Die machine moet draaien, linksom of rechtsom en logisch is het allerminst. Probeer de wereld te doorgronden en je gaat eraan kapot. Noem het oogkleppen, noem het afstomping, maar uiteindelijk moet je je visie (voor je eigen gemoedsrust) versimpelen. Jij bent Tom en je bent grofweg 75 jaar op deze aardkloot. Maak er het beste van voor jezelf en, waar je kan, voor anderen, veel meer kan je niet doen.
party_crashermaandag 19 november 2012 @ 15:29
quote:
0s.gif Op maandag 19 november 2012 00:13 schreef MrBaas het volgende:
Mijn naam is Tom, ben 17 jaar, zit in 6 vwo.
Ik snap er niets van, wat is mis met de wereld. Wat moet ik wel geloven en wat vooral niet? Ik zie Palestijnen die worden weggedragen omdat ze zouden zijn doodgeschoten maar daarna lopen ze weer rond en was het slechts een toneelspel om te propageren. Ik zie 4 dode Palestijnse kinderen liggen, hoogstwaarschijnlijk gedood door Israël. Ik hoor dat Israël honderden raketten afvuurt op Gaza en ik hoor dat Gaza honderden raketten terugvuurt op Israël, of andersom. De deskundige die laatst bij PenW was zegt dat voordat de situatie escaleerde Hamas bijna geen raketten afvuurde. Op internet las ik dat Hamas de laatste tijd (en dan niet deze 2 weken) enkele malen zoveel raketten afvuurt dan gemiddeld. Ik snap er allemaal niets meer van, waarom zou Europa en Amerika Israël steunen als Israël zo slecht zou zijn. Ik volg graag het nieuws maar ik denk dat ik denk dat ik het allemaal niet meer wil snappen, ik wil terug naar de tijd dat we in een dorp woonden van 100 man waar er geen tv en internet was en je niets van de buitenwereld hoorde. Waar je in een grote familie opgroeide en moeder altijd thuis was.

Ik voel me een robot die naar school gaat, huiswerk maakt, werkt en dat keer op keer. Iemand die leeft van weekend naar weekend, van vakantie naar vakantie. Ik voel me ziek als ik besef dat ik een computer heb terwijl een Afrikaan blij mag zijn als hij 1 Liter water uit de put kan krijgen. Ik voel me ziek als ik besef dat de Nederlandse bio-industrie zo ontzettend groot is en ons aandeel zonne-energie zo klein is. Soms als ik in de les zit en de leraar is bezig met een uitleg denk ik van: "Gast, het zal allemaal. What does it matter?". Ik hoef dit niet te weten, ik wil het niet weten. Het interesseert me niets.
Waar mensen wonen is onrust, die cartoon die ik laatst zag vond ik mooi: Mars vroeg aan de Aarde wat voor ziekte de Aarde had. De Aarde zei: "Mensen, het is besmettelijk", daaronder zag je een tekening van een menselijke reis naar Mars, Mars zei: "Fuck off, Fuck off.".

Waarom denk ik zo, wat is mis met mij, ben ik zwaar autistisch of heb ik gelijk als ik zeg dat de mensheid in geheel gewoon kut is?
Gefeliciteerd. Je begint volwassen te worden!
_GdR_maandag 19 november 2012 @ 15:37
Mensen zijn niet ziek.

religieuze 'mensen' zijn ziek zoals in dit filmpje: www.geenstijl.nl/mt/archi(...)erst_hoofddoekj.html
VaLkyRiemaandag 19 november 2012 @ 16:06
quote:
0s.gif Op maandag 19 november 2012 15:37 schreef _GdR_ het volgende:
Mensen zijn niet ziek.

religieuze 'mensen' zijn ziek zoals in dit filmpje: www.geenstijl.nl/mt/archi(...)erst_hoofddoekj.html
Al ben ik van mening dat alle mensen wel abnormaal zijn (wat ze dus eigenlijk ook allemaal 'normaal' maakt), is dit filmpje toch wel :|W

Maar deze mensen zijn niet zieker of minder ziek dan neo-nazi's, zionisten, sekteleden van allerlei pluimage en andere vormen van vereniging van gelijkgestemden. Het zit uiteindelijk in ons allemaal. Het is niet gebonden aan alleen religie. Die visie alleen al is kortzichtig en getuigt van weinig intellect. No offence.

Ik vraag me weleens af wie de kampcommandanten en SS beulen van 70 jaar geleden waren en eigenlijk kan ik niet anders dan concluderen dat het juist 'normale' mensen waren. Mensen die nu je buurman kunnen zijn, waar je naast zit met de buurtbbq. Of de supermarktmanager die je kinderen een snoepje geeft. Dat gedrag zit in ons allen. Je omgeving bepaalt alleen hoe openlijk je dat gedrag kan uiten en cultiveren.

Volgens mij is er niet heel veel voor nodig om de broze 'beschaving' helemaal naar de klote te helpen en weer bang te moeten zijn voor je buurman omdat ie je eten afpakt of je dochter verkracht. We zijn niets veranderd ten opzichte van 70 jaar geleden, of 700, of 7000. Geestelijk evolueren we al een hele tijd niet meer, als we dat al ooit gedaan hebben.
Lizzebeestmaandag 19 november 2012 @ 16:53
Ah wat schattig...
Knuffel?

Wel grappig trouwens. Op vakantie een paar weken geleden met wat isreali's opgetrokken. Snapten niets van het Nederlandse nieuws, en onze bekommeringen.
Wat dat betreft is Nederland ook gewoon een groot dorp.
kossikvassik2maandag 19 november 2012 @ 19:34
quote:
0s.gif Op maandag 19 november 2012 00:13 schreef MrBaas het volgende:
Mijn naam is Tom, ben 17 jaar, zit in 6 vwo.
Ik snap er niets van, wat is mis met de wereld. Wat moet ik wel geloven en wat vooral niet? Ik zie Palestijnen die worden weggedragen omdat ze zouden zijn doodgeschoten maar daarna lopen ze weer rond en was het slechts een toneelspel om te propageren. Ik zie 4 dode Palestijnse kinderen liggen, hoogstwaarschijnlijk gedood door Israël. Ik hoor dat Israël honderden raketten afvuurt op Gaza en ik hoor dat Gaza honderden raketten terugvuurt op Israël, of andersom. De deskundige die laatst bij PenW was zegt dat voordat de situatie escaleerde Hamas bijna geen raketten afvuurde. Op internet las ik dat Hamas de laatste tijd (en dan niet deze 2 weken) enkele malen zoveel raketten afvuurt dan gemiddeld. Ik snap er allemaal niets meer van, waarom zou Europa en Amerika Israël steunen als Israël zo slecht zou zijn. Ik volg graag het nieuws maar ik denk dat ik denk dat ik het allemaal niet meer wil snappen, ik wil terug naar de tijd dat we in een dorp woonden van 100 man waar er geen tv en internet was en je niets van de buitenwereld hoorde. Waar je in een grote familie opgroeide en moeder altijd thuis was.

Ik voel me een robot die naar school gaat, huiswerk maakt, werkt en dat keer op keer. Iemand die leeft van weekend naar weekend, van vakantie naar vakantie. Ik voel me ziek als ik besef dat ik een computer heb terwijl een Afrikaan blij mag zijn als hij 1 Liter water uit de put kan krijgen. Ik voel me ziek als ik besef dat de Nederlandse bio-industrie zo ontzettend groot is en ons aandeel zonne-energie zo klein is. Soms als ik in de les zit en de leraar is bezig met een uitleg denk ik van: "Gast, het zal allemaal. What does it matter?". Ik hoef dit niet te weten, ik wil het niet weten. Het interesseert me niets.
Waar mensen wonen is onrust, die cartoon die ik laatst zag vond ik mooi: Mars vroeg aan de Aarde wat voor ziekte de Aarde had. De Aarde zei: "Mensen, het is besmettelijk", daaronder zag je een tekening van een menselijke reis naar Mars, Mars zei: "Fuck off, Fuck off.".

Waarom denk ik zo, wat is mis met mij, ben ik zwaar autistisch of heb ik gelijk als ik zeg dat de mensheid in geheel gewoon kut is?
Volgend jaar kun je lekker gaan studeren wat je interessant vindt. Misschien is een Beta-Gamma studie iets voor jou. Die houden zich bezig met het "verbeteren" van de wereld en leren om innovatie te commercialiseren enz.
Johnfuckinmayermaandag 19 november 2012 @ 21:31
quote:
0s.gif Op maandag 19 november 2012 08:56 schreef MAHL het volgende:

[..]

Dit. (prachtige Cyanide & Happiness UI trouwens, maar eigenlijk moet er een Sintmijter op he.)

En ook dit.


Dus TS, ga aub snel over deze fase heen. Vroeg of laat besef je dat je er alleen maar jezelf gek mee maakt, die Palestijnen en Israëliers moeten het allemaal zelf maar oplossen. En hoezo schamen voor de mens? De mens heeft gewoon keihard geowned in de evolutie, en daar mogen we trots op zijn. Tevens stelt de Aarde geen fuck voor op kosmische schaal, dus dat is een troost voor je.
maak er dan een :@ :9

[ Bericht 0% gewijzigd door Johnfuckinmayer op 19-11-2012 21:40:37 ]
UpsideDownmaandag 19 november 2012 @ 21:37
quote:
0s.gif Op maandag 19 november 2012 15:37 schreef _GdR_ het volgende:
Mensen zijn niet ziek.

religieuze 'mensen' zijn ziek zoals in dit filmpje: www.geenstijl.nl/mt/archi(...)erst_hoofddoekj.html
Ben dus niet de enigste die dit gister opgevallen was op Al Jazeera. :{ Gelukkig maar.
#ANONIEMmaandag 19 november 2012 @ 21:46
quote:
1s.gif Op maandag 19 november 2012 21:31 schreef Johnfuckinmayer het volgende:

[..]

maak er dan een :@ :9
FEE / Show hier je FEEst-avatar of vraag er eentje aan! #19

Ben helaas niet zo goed als HaJee, geen idee hoe ik dat met een gifje moet doen.

[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 19-11-2012 21:47:11 ]
jelfrikandelmaandag 19 november 2012 @ 22:41
Je hebt gelijk. Daarbuiten geef je zelf het antwoord al: 'What does it matter?' Het land, de mensheid en aarde is ziek. Er zijn zoveel slechte dingen, daar veranderd niks aan. Het gaat erom wat er nog wél is. Geniet daarvan, kijk om je heen en in plaats van alles weg te strepen wat slecht is, underline het gene dat goed is. Kerel, je bent 17. Maak je niet druk, maak lol met je vrienden, ga uit, word dronken en geniet van alles wat op je pad komt. Tot zover mijn wijze levensles. Ik ben net zo oud btw en zit ook op het vwo.
loopdinsdag 20 november 2012 @ 12:16
Kies een religie, iedere keer dat je iets ziet wat je niet bevalt kun je dan bij jezelf bedenken dat die mensen op weg zijn naar een hel, terwijl jij op weg bent naar de hemel! Waarom hoef je je dan ook niet meer af te vragen, Gods wegen zijn immers ondoorgrondelijk dus terwijl Hij daarmee bezig is kun jij lekker op aarde je leven leven zoals Hij het bedoeld had.

Nu ben ik zelf niet Christelijk maar het heeft mij altijd een aantrekkelijke keuze geleken, ipv wat ik destijds koos namelijk de historie en alle religies bestuderen in een poging te begrijpen waarom de mens zo is geworden. Het kost wel veel tijd (en ook geld) wat ik achteraf liever aan andere dingen had willen besteden, het levert vrijwel niets op behalve een bepaalde wetenschap waardoor alles makkelijker te relativeren is.
Godshanddinsdag 20 november 2012 @ 14:31
quote:
17s.gif Op maandag 19 november 2012 00:32 schreef Mucha-Girl het volgende:
Zo dacht Tanja Nijmeijer ook ooit. Inderdaad; geniet van het leven, geniet van het voorrecht van de vrijheid die je hebt, en zeik niet zo.
Je kan zeggen wat je wil, maar Tanja Nijmeijer is wel ver gekomen (letterlijk ook :') ).

Voor het doel van de FARC is namelijk veel te zeggen, de Zuid-Amerikaanse samenleving is vrij corrupt, en dans veelal naar de pijpen van de US of A. De manier waarop de FARC verandering wil, is wat minder fraai (revolutie, ontvoeringen etc).

Hoe dan ook, ze zet zich in voor een groep mensen die in de FARC geloven. Dat is best een nuttig leven, ook al ben je niet blij als je door ze ontvoert wordt. Het is heel wat nuttiger dan de hele dag vingerend op de bank van je uitkering genieten :P

Dus TS, ja het is allemaal onrechtvaardig, maar wat doe je eraan? Kijk wat je betekenis kan zijn, huilen kan altijd nog :)
Faux.woensdag 21 november 2012 @ 19:22
quote:
0s.gif Op maandag 19 november 2012 00:45 schreef Bitterlemon het volgende:
Venus Project, trouwens.

Zoek maar eens op.
Eerste acht minuten vond ik leuk, maar toen die man begon over "bring all the nations together" vond ik het te zweverig. Verder wel eens met TS, voordat dat robot-gedeelte. Leven is inderdaad niet meer dan naar school gaan en naar het weekend toe leven.
Bredemugwoensdag 21 november 2012 @ 19:47
quote:
0s.gif Op maandag 19 november 2012 00:13 schreef MrBaas het volgende:
Mijn naam is Tom, ben 17 jaar, zit in 6 vwo.
Ik snap er niets van, wat is mis met de wereld. Wat moet ik wel geloven en wat vooral niet? Ik zie Palestijnen die worden weggedragen omdat ze zouden zijn doodgeschoten maar daarna lopen ze weer rond en was het slechts een toneelspel om te propageren. Ik zie 4 dode Palestijnse kinderen liggen, hoogstwaarschijnlijk gedood door Israël. Ik hoor dat Israël honderden raketten afvuurt op Gaza en ik hoor dat Gaza honderden raketten terugvuurt op Israël, of andersom. De deskundige die laatst bij PenW was zegt dat voordat de situatie escaleerde Hamas bijna geen raketten afvuurde. Op internet las ik dat Hamas de laatste tijd (en dan niet deze 2 weken) enkele malen zoveel raketten afvuurt dan gemiddeld. Ik snap er allemaal niets meer van, waarom zou Europa en Amerika Israël steunen als Israël zo slecht zou zijn. Ik volg graag het nieuws maar ik denk dat ik denk dat ik het allemaal niet meer wil snappen, ik wil terug naar de tijd dat we in een dorp woonden van 100 man waar er geen tv en internet was en je niets van de buitenwereld hoorde. Waar je in een grote familie opgroeide en moeder altijd thuis was.

Ik voel me een robot die naar school gaat, huiswerk maakt, werkt en dat keer op keer. Iemand die leeft van weekend naar weekend, van vakantie naar vakantie. Ik voel me ziek als ik besef dat ik een computer heb terwijl een Afrikaan blij mag zijn als hij 1 Liter water uit de put kan krijgen. Ik voel me ziek als ik besef dat de Nederlandse bio-industrie zo ontzettend groot is en ons aandeel zonne-energie zo klein is. Soms als ik in de les zit en de leraar is bezig met een uitleg denk ik van: "Gast, het zal allemaal. What does it matter?". Ik hoef dit niet te weten, ik wil het niet weten. Het interesseert me niets.
Waar mensen wonen is onrust, die cartoon die ik laatst zag vond ik mooi: Mars vroeg aan de Aarde wat voor ziekte de Aarde had. De Aarde zei: "Mensen, het is besmettelijk", daaronder zag je een tekening van een menselijke reis naar Mars, Mars zei: "Fuck off, Fuck off.".

Waarom denk ik zo, wat is mis met mij, ben ik zwaar autistisch of heb ik gelijk als ik zeg dat de mensheid in geheel gewoon kut is?
Ik denk dat bovenstaande best sneller kan komen dan je denkt aangezien moeder natuur cyclic een grote deel van mensen uitroeit. Denk aan ''dragons in the sky'' oftewel kometen, ijstijd. De laatste jaren worden zoveel records verbroken op het gebied van temperatuur en wordt het klimaat steeds meer bizar en extreem.

Dus ik denk dat het een kwestie van tijd is beste Tom dat je wens uitkomt. We leven in een interessante tijd waar de mens zijn menselijkheid verloren heeft en dit gaat vaak gepaard met moeder natuur die de boel schoon gaat vegen.

Dus er is niks met jou, je realiseert je alleen hoe gebroken de mens in essentie is.
Fir3flywoensdag 21 november 2012 @ 20:04
quote:
0s.gif Op woensdag 21 november 2012 19:47 schreef Bredemug het volgende:

[..]

Ik denk dat bovenstaande best sneller kan komen dan je denkt aangezien moeder natuur cyclic een grote deel van mensen uitroeit. Denk aan ''dragons in the sky'' oftewel kometen, ijstijd. De laatste jaren worden zoveel records verbroken op het gebied van temperatuur en wordt het klimaat steeds meer bizar en extreem.

Dus ik denk dat het een kwestie van tijd is beste Tom dat je wens uitkomt. We leven in een interessante tijd waar de mens zijn menselijkheid verloren heeft en dit gaat vaak gepaard met moeder natuur die de boel schoon gaat vegen.

Dus er is niks met jou, je realiseert je alleen hoe gebroken de mens in essentie is.
Dit soort topics trekt toch altijd de meest maffe figuren.
PindakaasMetVlokkenwoensdag 21 november 2012 @ 20:14
Israel is 1 grote militaire basis voor USA/EU in het midden oosten. Het is een uiterst strategische bondgenoot, als de pleuris uitbreekt daar zal je blij zijn dat we ze hebben.
Bredemugwoensdag 21 november 2012 @ 20:16
quote:
10s.gif Op woensdag 21 november 2012 20:04 schreef Fir3fly het volgende:

[..]

Dit soort topics trekt toch altijd de meest maffe figuren.
Een conclusie gebaseerd op een mening. Kijkend naar de geschiedenis van mensheid de afgelopen 3600 jaar geeft een ander beeld.
Fir3flywoensdag 21 november 2012 @ 20:19
quote:
0s.gif Op woensdag 21 november 2012 20:16 schreef Bredemug het volgende:

[..]

Een conclusie gebaseerd op een mening. Kijkend naar de geschiedenis van mensheid de afgelopen 3600 jaar geeft een ander beeld.
En wat voor beeld mag dat wezen dan?
Bredemugwoensdag 21 november 2012 @ 20:26
quote:
14s.gif Op woensdag 21 november 2012 20:19 schreef Fir3fly het volgende:

[..]

En wat voor beeld mag dat wezen dan?
Dat er periodische/cyclische gevallen zijn van verdwenen samenlevingen door natuurlijke oorzaken als kometen, vulkaanuitbarstingen,(mini) ijstijd. In het verleden werden kometen bijvoorbeeld beschreven als mythologische wezens zoals ''draken in de lucht''. ''Dorpen die door draken weggevaagd werden''

Maarja hoe geintereseerd ben je in geschiedenis? Dit zijn namelijk feiten en geen meningen.
Fir3flywoensdag 21 november 2012 @ 20:28
quote:
0s.gif Op woensdag 21 november 2012 20:26 schreef Bredemug het volgende:

[..]

Dat er periodische/cyclische gevallen zijn van verdwenen samenlevingen door natuurlijke oorzaken als kometen, vulkaanuitbarstingen,(mini) ijstijd. In het verleden werden kometen bijvoorbeeld beschreven als mythologische wezens zoals ''draken in de lucht''. ''Dorpen die door draken weggevaagd werden''

Maarja hoe geintereseerd ben je in geschiedenis? Dit zijn namelijk feiten en geen meningen.
Dat zal wel. Er iets periodisch/cyclisch inzien is dan weer volledig jouw interpretatie.
Hiergaanwedanwoensdag 21 november 2012 @ 20:30
Nou ja heb al gereageerd in dit topic. Maar toch nog even weer. Valt me toch op namelijk. De mensheid is 'ziek'. Definieer ziek. Als je dat doet zie je al dat het een woord is wat eigenlijk erger is dan dat het in werkelijkheid is. Je hebt slechte mensen en misschien een niet goed functionerende maatschappij overal (regime e.d.). Maar ziek is weer zo'n overtreffende trap woordje waarbij je extra negatief erover doet. Wil alleen maar aangeven dat het gebruik van zo'n woord en het ook echt geloven al aangeeft dat je er niet objectief naar kan kijken/kijkt. Naar mijn mening is dan na zoiets ook al veel gewoon gelul omdat zoveel overdreven wordt vervolgens door die 'rebelse' mensen.

Benoem dingen zoals ze zijn. Ga niet iets noemen wat het niet is, zeker niet bij zulke onderwerpen want dan verliest het voor mensen zoals ik al snel geloofwaardigheid.
Gertje-Plongerswoensdag 21 november 2012 @ 20:32
What+do+you+call+the+Flintstones+if+they+were+black+_a91e822ad401f1fda29b2a146817d68d.jpg

Give this man a sigar.
Bredemugwoensdag 21 november 2012 @ 20:36
quote:
14s.gif Op woensdag 21 november 2012 20:28 schreef Fir3fly het volgende:

[..]

Dat zal wel. Er iets periodisch/cyclisch inzien is dan weer volledig jouw interpretatie.
Ik zeg alleen wat ik zie, een feit is namelijk een feit. Maar dat ligt eraan hoe geïnteresseerd je zelf bent in geschiedenis, anders heeft het niet echt zin om hier over te discussiëren.
Fir3flywoensdag 21 november 2012 @ 20:39
quote:
0s.gif Op woensdag 21 november 2012 20:36 schreef Bredemug het volgende:

[..]

Ik zeg alleen wat ik zie, een feit is namelijk een feit. Maar dat ligt eraan hoe geïnteresseerd je zelf bent in geschiedenis, anders heeft het niet echt zin om hier over te discussiëren.
Antropologie is een beetje een hobby van me. Maar ik zie zo één-twee-drie niet welke cyclus jij ziet in wat je noemt. Dat samenlevingen opkomen en weer verdwijnen klopt, maar daar valt verder weinig conclusies uit te trekken naar mijn mening.
Hiergaanwedanwoensdag 21 november 2012 @ 20:41
quote:
0s.gif Op woensdag 21 november 2012 20:36 schreef Bredemug het volgende:

[..]

Ik zeg alleen wat ik zie, een feit is namelijk een feit. Maar dat ligt eraan hoe geïnteresseerd je zelf bent in geschiedenis, anders heeft het niet echt zin om hier over te discussiëren.
Vanuit wetenschappelijk oogpunt gezien een vraag. Hoe kan de mens 'ziek' of 'slecht' zijn als evolutie an sich geen doel kent of goed en kwaad? Het zijn subjectieve benamingen. Jij zegt dat de mens 'gebroken in essentie' is terwijl in essentie die dat juist niet is. Alleen jouw mening kan dat idee geven. Maar dat is juist niet objectief. Ik vind ook dat mensen vaak genoeg gek (tot compleet gestoord) zijn, maar om de mens gebroken te noemen of ziek gaat voor mij te ver. En dat is dus mijn mening. Feitelijk kunnen we beide vinden wat we ervan vinden, ziek of niet ziek of wat dan ook, maar de mens is het sowieso niet omdat er geen meetfactor voor is behalve onze subjectieve waarden.
Fir3flywoensdag 21 november 2012 @ 20:46
quote:
0s.gif Op woensdag 21 november 2012 20:41 schreef Hiergaanwedan het volgende:

[..]

Vanuit wetenschappelijk oogpunt gezien een vraag. Hoe kan de mens 'ziek' of 'slecht' zijn als evolutie an sich geen doel kent of goed en kwaad? Het zijn subjectieve benamingen. Jij zegt dat de mens 'gebroken in essentie' is terwijl in essentie die dat juist niet is. Alleen jouw mening kan dat idee geven. Maar dat is juist niet objectief. Ik vind ook dat mensen vaak genoeg gek (tot compleet gestoord) zijn, maar om de mens gebroken te noemen of ziek gaat voor mij te ver. En dat is dus mijn mening. Feitelijk kunnen we beide vinden wat we ervan vinden, ziek of niet ziek of wat dan ook, maar de mens is het sowieso niet omdat er geen meetfactor voor is behalve onze subjectieve waarden.
Goed verwoord. Ik hoor soms ook mensen zeggen dat de mensheid net een virus is, met de aarde als host. Dan vraag ik altijd wat virussen dan zo slecht maakt maar daar valt natuurlijk ook alleen een menselijk waardeoordeel over te geven.
Hiergaanwedanwoensdag 21 november 2012 @ 20:53
quote:
14s.gif Op woensdag 21 november 2012 20:46 schreef Fir3fly het volgende:

[..]

Goed verwoord. Ik hoor soms ook mensen zeggen dat de mensheid net een virus is, met de aarde als host. Dan vraag ik altijd wat virussen dan zo slecht maakt maar daar valt natuurlijk ook alleen een menselijk waardeoordeel over te geven.
Inderdaad. Net als een leeuw die een hert dood. Vanuit het perspectief van de leeuw is het goed omdat hij kan eten. Vanuit het perspectief van het hert is het negatief. Het is altijd een waardeoordeel vanuit jezelf of je eigen groep/ras.

Wat ik nog het meest irritante vind aan mensen die stellen dat de mens zich als een virus gedraagt is dat ze totaal voorbij gaan aan het punt wat voor een voordelen het biedt (meer mensen, meer communicatie, kennisoverdracht, technologieversnelling, gemeenschappen e.d.) en dat het de normale gang van zaken zou zijn voor elke diersoort die kan overheersen. Ze kijken alleen naar de bomen die gekapt worden als argument (als het ware). Ik heb trouwens ook het idee dat de mens wel in te grote getale er is nu, maar de redenen waarom zoveel mensen er ook zo over denken als ik en de redenaties die erachter zitten zijn zo kortzichtig vaak en kennisbeperkt.
Bredemugwoensdag 21 november 2012 @ 21:13
quote:
14s.gif Op woensdag 21 november 2012 20:39 schreef Fir3fly het volgende:

[..]

Antropologie is een beetje een hobby van me. Maar ik zie zo één-twee-drie niet welke cyclus jij ziet in wat je noemt. Dat samenlevingen opkomen en weer verdwijnen klopt, maar daar valt verder weinig conclusies uit te trekken naar mijn mening.
Veel wetenschappers worden het steeds meer eens met elkaar dat de zon een tweelingbroertje heeft. Dit staat ook al erg lang bekend als de ''twin sun theory''

De cyclus van de broertje van ons zon blijkt rond 3600 jaar te zitten, elke 3600 jaar gaat deze mannetje door wat genoemd wordt de ''oort cloud'' 300px-Kuiper_oort.jpgp

Deze bowling ball effect stuurt dus kometen ons zonnestelsel in wat er voor zorgt dat je soms in het nieuws, berichten ziet als ''Jupiter heeft opeens een aantal nieuwe manen erbij.''

Elke 3600 jaar terugtellend blijkt er sprake te zijn van samenlevingen die ''spontaan'' van de aardbodem verdwenen zijn. Dit is een erg korte vorm van waar ik het over heb.

Hierbij is het belangrijk om te kijken hoe factueel geschiedenis nou is, dat houdt in dat we moeten beginnen met het bekijken van het werk van Alexander Zinoviev. Door cycliche gebeurtenissen is het mogelijk om de geschiedenis te wijzigen naar hoe jij het wilt zien (als machthebbende)

Als je wilt kan ik er dieper op gaan door het werk van, Victor Clube(cosmic winter), de zwarte dood (de plaag mede door kometen) erbij te halen. Dit verricht veel tijd, maar ben het bereid alleen te doen als je dit ook echt gezamelijk wilt discussieren.

quote:
0s.gif Op woensdag 21 november 2012 20:41 schreef Hiergaanwedan het volgende:

[..]

Vanuit wetenschappelijk oogpunt gezien een vraag. Hoe kan de mens 'ziek' of 'slecht' zijn als evolutie an sich geen doel kent of goed en kwaad? Het zijn subjectieve benamingen. Jij zegt dat de mens 'gebroken in essentie' is terwijl in essentie die dat juist niet is. Alleen jouw mening kan dat idee geven. Maar dat is juist niet objectief. Ik vind ook dat mensen vaak genoeg gek (tot compleet gestoord) zijn, maar om de mens gebroken te noemen of ziek gaat voor mij te ver. En dat is dus mijn mening. Feitelijk kunnen we beide vinden wat we ervan vinden, ziek of niet ziek of wat dan ook, maar de mens is het sowieso niet omdat er geen meetfactor voor is behalve onze subjectieve waarden.
Ben je bekend met het werk van filosoof Gurdjieff(In search of the miraculous)? Of shamaan Don Juan? Die leggen perfect uit waarom de mensheid ziek is. Ik had namelijk dezelfde insteek als jou kwa subjectieve waarden. Maar er is wel degelijk een meetfactor. Dat ligt namelijk in het feit tussen bewust handelen en onbewust handelen. Dat is wat het verschil maakt tussen menselijkheid en onmenselijkheid. Oftewel ''robots'' en ''mensen''. De mens is dus ziek in het feit dat het meer een robot is geworden dan een mens. Al zijn keuzes worden automatisch onbewust gemaakt door de prikkelingen die hij/zij uit zijn omgeving krijgt en niet uit eigen inzicht.
#ANONIEMwoensdag 21 november 2012 @ 21:57
quote:
0s.gif Op woensdag 21 november 2012 21:13 schreef Bredemug het volgende:

[..]

Elke 3600 jaar terugtellend blijkt er sprake te zijn van samenlevingen die ''spontaan'' van de aardbodem verdwenen zijn. Dit is een erg korte vorm van waar ik het over heb.
Voorbeelden?
Hiergaanwedandonderdag 22 november 2012 @ 09:19
quote:
0s.gif Op woensdag 21 november 2012 21:13 schreef Bredemug het volgende:
Ben je bekend met het werk van filosoof Gurdjieff(In search of the miraculous)? Of shamaan Don Juan? Die leggen perfect uit waarom de mensheid ziek is. Ik had namelijk dezelfde insteek als jou kwa subjectieve waarden. Maar er is wel degelijk een meetfactor. Dat ligt namelijk in het feit tussen bewust handelen en onbewust handelen. Dat is wat het verschil maakt tussen menselijkheid en onmenselijkheid. Oftewel ''robots'' en ''mensen''. De mens is dus ziek in het feit dat het meer een robot is geworden dan een mens. Al zijn keuzes worden automatisch onbewust gemaakt door de prikkelingen die hij/zij uit zijn omgeving krijgt en niet uit eigen inzicht.
Dit is meer een discussie voor WFL eigenlijk. Maar bewust of niet bewust handelen maakt niet uit. Als je bewust zo handelt dan is dit dus het gevolg ervan zoals het in de evolutie gaat. Niks bovennatuurlijks aan waardoor we wel objectief kunnen stellen of we ziek zijn of niet. Wat jij nu stelt is allemaal slechts jouw mening hoor. Ziek zijn is volgens jou het lijken op een robot en wanneer het lijkt alsof je niet uit eigen inzicht keuzes maakt. Is niks objectiefs aan verder juist, juist weer gewoon waar mensen zelf waardes aan geven (wat ziekte is, wat negatief is e.d.). Er is geen meetfactor. Het is ook niet verwonderlijk dat het gaat om filosofen toch? Nadenken over mogelijke gevolgen uit de huidige kennis en andere mogelijkheden. Juist niet gebaseerd op feiten.

Het is een basisprincipe dat evolutie geen doel kent en zolang wij niet bovennatuurlijk zijn zijn we gewoon het product van die levensloop en kan je niet objectief stellen dat we ziek zijn (anders zou 'evolutie' onderscheid hebben gemaakt, waarvan je wel gemakkelijk kan bedenken dat dit ook niet mogelijk is).