abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_117318052

Als je een jaar geleden had gezegd 'ik ga denk ik een Chinees mobieltje kopen', dan had iedereen je hard uitgelachen. Op dat moment waren Chinese mobieltjes nog voornamelijk hoogst irritante plastic dingen met slechte touchresponse, weinige werkgeheugen (RAM), een slome processor en vooral ook bar slechte ondersteuning/updates. Dat alles dan ook nog gebaseerd op een of andere vaag JAVA-aangestuurd besturingssysteem met afschuwelijke navigatie, of als ze al Android hadden een buggy versie van 2.2 of 2.3 zonder upgrademogelijkheden. Tegenwoordig als je van plan bent een Chinese smartphone te kopen, dan ben jij degene die lachen kan!

Op de Chinese markt zijn de laatste jaren een aantal heel succesvolle spelers op het gebied van mobile telecommunicatie voor de consument opgestaan. Zo heb je bijvoorbeeld Meizu met de M9 , Xiaomi met de MI-One en Huawei met verschillende provider telefoons en de Ascend D1 Quad XL.
Omdat deze merken door hun marketing, R&D en het richten op de westerse markt ondertussen hoge prijzen hanteren staan er in China op dit moment verschillende nieuwe spelers op de Smartphone markt op die voor kleine prijzen grote telefoons kunnen aanbieden.


Éen van deze telefoon fabrikanten die de laatste tijd redelijke successen boekt is Jiayu(Vertaling: Goede toestellen) . De telefoons die deze fabrikant aanbied kenmerkt zich door een hoge prijs/kwaliteit/spec verhouding.

Jiayu is het nieuwe succesverhaal voor mensen met een budget die veel bang-for-buck (waar voor hun geld) willen hebben. Wat bijvoorbeeld Ainol op tabletgebied is lijkt Jiayu te zijn op smartphone gebied.

Het bedrijf Jiayu is een bedrijf uit Shenzen dat is opgericht in April 2009. Sinds die tijd heeft het bedrijf zich gericht op het maken van R&D, productie en verkoop van mobile apparatuur. Het bedrijf heeft meer dan 800 mensen in dienst waaronder ruim 30 op de afdeling R&D. Er wordt door de R&D veel gelet op duurzaamheid .Het bedrijf heeft 2 productielocaties waar in totaal 10 productie lijnen zijn. Daarnaast zijn voor het testen en ontwikkelen 2 laboratoria in deze gebouwen aanwezig.


Jiayu G1:
De G1 was de eerste smartphone uit handen van Jiayu en had een singlecore Mediatek processor. Deze telefoon was vooral 13 in het dozijn maar had wel een degelijke kwaliteit en prijs voor dat moment.

Jiayu G2:
Na de komst van de G1 bracht Jiayu recentelijk de JY-G2, of kort: de G2 uit. Een dualSIM met dual-standby-principe 10.6mm slanke smartphone op Android 4.0 ICS.

SPOILER: Specificaties
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Een review van deze telefoon kan je hier vinden
Deze telefoon heeft een redelijk grote (Chinese) fanbase opgebouwd door zijn concurrerende prijs en vele extra's die voor weinig te verkrijgen waren. Daarnaast bleek uit reviews van de G1 dat de service en ondersteuning vanuit Jiayu zeer goed waren.

Jiayu G2S:
Inmiddels heeft de G2 al een upgrade gekregen. Deze upgrade heeft twee telefoons opgeleverd namelijk de G2S enG2S plus. De G2S moet inleveren op gebied van de Camera en werkgeheugen (verlaagd naar resp. 5 MP en 512MB). Maar dit wordt goed gemaakt door een scherpe prijs en Dualcore processor. De G2S plus is alles wat de G2 ook is maar dan met een Dualcore processor.
SPOILER: Specificaties
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Door gelijktijdige aankondiging met de G3 is deze telefoon niet zo populair als de G2. Aangezien de G2S plus ongeveer de zelfde prijs heeft als de G3 is de verwachting dat de G2S/G2S plus bij het uitkomen van de G3 een prijsdaling krijgt. Hoe groot het verschil met de G3 zal zijn is niet bekend.


Momenteel gaat echter alle belangstelling uit naar de Jiayu JY-G3, ofwel de G3, die binnenkort uit zou komt.
Het design van deze telefoon is vooral op de Chinese budget/mid-end markt vernieuwend te noemen. Hierdoor lijkt de belangstelling in de G3 nog veel groter als bij de G2.

De afgelopen tijd is er een actie geweest voor het regelen van een coupon/speciale prijs voor Nederlanders en Belgen die belang hadden bij deze telefoon. Deze actie liet maar weer eens zien wat voor een aandacht er is voor deze telefoon. Het feit was dat er bijna 200 aanmeldingen zijn gekomen voor aankoop van deze telefoon! Naast de vraag vanuit Nederland wordt er internationaal veel over deze telefoon gesproken.

Aangezien in het Chinese webshop topic 90% van de posts over deze telefoon ging is besloten om Jiayu en met name de G3 een eigen topic te geven.

Looks:

Zoals gezegd zijn de looks van deze telefoon redelijk uniek. Zeker niet gekopieerd van een nieuw/populair toestel. De Jiayu G3 is te krijgen in dire verschillende kleuren. En aangezien een foto meer verteld als duizend woorden:





Specificaties:

quote:
Snelle MTK6577 Cortex-A9 1Ghz ducalcore processor
PowerVR SGX 531 GPU
1GB RAM
4.5'' 1280x720px mutlitouch IPS scherm
Gorilla glass
8 Megapixel camera (met LED flash)
0.3 Megapixel front-facing camera
(A-)GPS
WIFI b/g/n
Bluetooth 2.0 (EDR & A2DP)
FM-radio
MicroUSB
MicroSD slot (tot 64GB)
2750mAh uccu
Senors: Accelerometer, magnetic sensor, proximity sensor, light sensor
Dual-sim (dual standby - 2 sims gelijktijdig actief)
WCDMA: 850/900/1900/2100MHz
GSM: 850/900/1800/1900MHz

Software: Android 4.0.x

Gewicht: 158 gram
LxBxH: 135x65x10.8mm
Video's:

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Jiayu G3 FAQ

Een Chinese telefoon in Nederland? Kan dat? Werkt dat?
Om kort te zijn: Ja.

Om deze en andere vragen te beantwoorden:
• De telefoon werkt gewoon op het Nederlandse 3G en GSM netwerk.
• Je hebt een EU --> US plug nodig bij de adapter.
• De geleverde Android firmware bevat de o.a Nederlands en Engels
• Chinese apps zijn te verwijderen of uit te schakelen
• Je kan de telefoon prima met 1 simkaart gebruiken
• Je kan beide simkaarten gelijktijdig gebruiken (Voorbeeld: 3G via SIM1, bellen en SMS via SIM2
• SIM slot 1 ondersteund 3G, SIM slot 2 alleen GSM


Officiële site Jiayu: www.ejiayu.com
Beste site om over updates te lezen: www.gizchina.com
Zie ook de laatste topics uit de Chinese Webshops-reeks.
Informatieve site van Kris Amora: Jiayu G2 // Jiayu G3
Speciale Korting voor Nederlanders/Belgen op pre-order G3 (afgelopen)
pi_117318062
en nieuw :)
pi_117318144
Hopelijk was het troll-gehalte hier net heel hoog, anders vraag ik me af of de medemens soms echt zo dom is :')
pi_117318649
Hopelijk is de licentie voor de Chinese feestdagen geregeld. Zou toch mooi zijn
pi_117319540
quote:
1s.gif Op donderdag 27 september 2012 17:18 schreef dj_ko het volgende:
Hopelijk is de licentie voor de Chinese feestdagen geregeld. Zou toch mooi zijn
zou inderdaad mooi zijn als hij bijv, morgen er nog is..
en dan mogelijk de eerste toestellen al zouden kunnen worden verzonden naar de wholesalers :D

als de licentie voor bijv de 30ste word gegeven, moeten we alsnog wachten tot na de vakantie daar :(
pi_117319846
Nu ik de plaatjes in de OP weer ff bekijk, realiseer ik me des te meer dat het toch echt wel een kekke phone is.
pi_117321348
Ook interesse voor deze telefoon, wat is de beste manier om deze te bestellen? Wachten op weer een inkoop actie of iets?
Chinaphones / andere artikelen: www.fok.nl/tag/chinaopfok
Top 5 China producten
  Redactie Sport / Supervogel donderdag 27 september 2012 @ 18:35:52 #8
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_117321413
quote:
0s.gif Op donderdag 27 september 2012 18:33 schreef rene90 het volgende:
Ook interesse voor deze telefoon, wat is de beste manier om deze te bestellen? Wachten op weer een inkoop actie of iets?
Bestellen via Lighttake, als je kortingscoupon wilt moet je contact opnemen met volgens mij Downstar.
pi_117321434
Beste (snelste) manier is om em nu te pre-orderen op Lighttake denk ik. Kortingscodes zijn nog geldig tot de 30e meen ik. Levertijd is alleen nog niet erg duidelijk.

Zijn er eigenlijk al ergens echte benchmarks gemaakt van die "Snelle MTK6577 Cortex-A9 1Ghz ducalcore processor"? Overigens ducalcore->dualcore;)

En voor de mensen die zich zorgen maakte, vanmorgen was ik al een uur voordat ik op moest staan wakker, dus zelfs de Nintendo DS wekker heb ik niet nodig gehad :)
pi_117322915
Thanks voor de tip, heb downstar even gedm't en die gaat mij nog een coupon sturen. Ook de accu lijkt me een sterk punt of moet je rekening houden met slechtere kwaliteit qua accu in vergelijking tot samsung etc?

En welke kleur is het verstandigst te pakken? Ik las iets over verschillende kwaliteit in kleuren soms (metaal vs. plastic?)
Chinaphones / andere artikelen: www.fok.nl/tag/chinaopfok
Top 5 China producten
pi_117323266
quote:
0s.gif Op donderdag 27 september 2012 19:13 schreef rene90 het volgende:
Thanks voor de tip, heb downstar even gedm't en die gaat mij nog een coupon sturen. Ook de accu lijkt me een sterk punt of moet je rekening houden met slechtere kwaliteit qua accu in vergelijking tot samsung etc?

En welke kleur is het verstandigst te pakken? Ik las iets over verschillende kwaliteit in kleuren soms (metaal vs. plastic?)
Nee, ze zijn allemaal van metaal (zover ik weet).

Accu lijkt ons allemaal een pluspunt. De G2 met een 2050mah accu hield het al aardig vol in ieder geval :)
MisterTao.com / Buyincoins - recommender: RobertNL
Reviews/mindfarts: http://gearbullet.tweakblogs.net/
  Redactie Sport / Supervogel donderdag 27 september 2012 @ 19:27:21 #12
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_117323525
Over de kleur twijfel ik ook nog. Iedereen lijkt een zwarte te kopen, maar de zilveren vind ik op de plaatjes (in de OP is zilver toch?) ook wel mooi..
pi_117323701
quote:
11s.gif Op donderdag 27 september 2012 19:27 schreef Pino112 het volgende:
Over de kleur twijfel ik ook nog. Iedereen lijkt een zwarte te kopen, maar de zilveren vind ik op de plaatjes (in de OP is zilver toch?) ook wel mooi..
Die zilver lijkt mij ook wel wat ja, hoewel op het 2e plaatje het te licht is vind ik.
Chinaphones / andere artikelen: www.fok.nl/tag/chinaopfok
Top 5 China producten
pi_117324099
In de praktijk is het altijd anders dan op de marketing plaatjes :P

Heb zelf 2 zwarte (Lightake) en een grijze (Priceangels) onderweg. Wellicht dat ik 1 van de lightake orders nog omwissel naar een zilveren. Onder het mom van: Spaar ze alle drie :D
MisterTao.com / Buyincoins - recommender: RobertNL
Reviews/mindfarts: http://gearbullet.tweakblogs.net/
pi_117324169
quote:
0s.gif Op donderdag 27 september 2012 19:38 schreef RobertNL het volgende:
In de praktijk is het altijd anders dan op de marketing plaatjes :P

Heb zelf 2 zwarte (Lightake) en een grijze (Priceangels) onderweg. Wellicht dat ik 1 van de lightake orders nog omwissel naar een zilveren. Onder het mom van: Spaar ze alle drie :D
Wat moet je in godsnaam met drie van deze telefoons? :P En oke, er is dus zwart, zilver, grijs...., nouja misschien gewoon de zwarte dan. Even het maitje met de coupon afwachten van Downstar.

Misschien ook gelijk een hoesje erbij, en zijn er nog andere handige accessoires om gelijk erbij te doen?
Chinaphones / andere artikelen: www.fok.nl/tag/chinaopfok
Top 5 China producten
  Redactie Sport / Supervogel donderdag 27 september 2012 @ 19:40:22 #16
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_117324192


En wat is dit voor model? Lijkt me echt niet de G3.
pi_117324324
quote:
10s.gif Op donderdag 27 september 2012 19:40 schreef Pino112 het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
En wat is dit voor model? Lijkt me echt niet de G3.
Dat... is... mijn... nieuwe.. liefde :9
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
MisterTao.com / Buyincoins - recommender: RobertNL
Reviews/mindfarts: http://gearbullet.tweakblogs.net/
  Redactie Sport / Supervogel donderdag 27 september 2012 @ 19:48:45 #18
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_117324622
quote:
0s.gif Op donderdag 27 september 2012 19:42 schreef RobertNL het volgende:

[..]

Dat... is... mijn... nieuwe.. liefde :9
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ja best wel.
Staat gewoon op http://jiayug3.com/.
Weet niet of dat een officiele site is, maar dat is echt een andere telefoon :').

Van de kleurbeschrijving op Lighttake word je ook niet veel wijzer:
"Color: Silver (Please ignore the picture color, the color of this mobile phone is SILVER)"
:D
  donderdag 27 september 2012 @ 19:49:46 #19
132806 tokko1
Wat Shiz zegt ..
pi_117324671
quote:
10s.gif Op donderdag 27 september 2012 19:48 schreef Pino112 het volgende:

[..]

Ja best wel.
Staat gewoon op http://jiayug3.com/.
Weet niet of dat een officiele site is, maar dat is echt een andere telefoon :').

Van de kleurbeschrijving op Lighttake word je ook niet veel wijzer:
"Color: Silver (Please ignore the picture color, the color of this mobile phone is SILVER)"
:D
Is gewoon een Fan-site ;)

De officiele site van hun is:
http://www.ejiayu.com/Product-18.html
(wel in het chinees, dus google translaten ;) )
Check mijn china reviews op <a href="http://reviewblog.tweakblogs.net" rel="nofollow" target="_blank">Reviewblog.tweakers.net</a>
pi_117325010
Is in de OP nou het eerste plaatje grijs, en de 2 daaronder zilver?
Chinaphones / andere artikelen: www.fok.nl/tag/chinaopfok
Top 5 China producten
  Redactie Sport / Supervogel donderdag 27 september 2012 @ 19:57:13 #21
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_117325069
Hmm, hij is 158gram. Best wat meer dan mijn SGS nu (118g), en bijvoorbeeld een iPhone 5 (112g).

Zal denk ik door de batterij komen?
quote:
0s.gif Op donderdag 27 september 2012 19:55 schreef rene90 het volgende:
Is in de OP nou het eerste plaatje grijs, en de 2 daaronder zilver?
En die daar weer onder lijkt weer grijs ja (die net boven kopje 'Specificaties').
  Redactie Sport / Supervogel donderdag 27 september 2012 @ 20:04:09 #22
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_117325374
Weet niet of dit plaatje al eerder is langsgekomen, maar een benchmark van de Lenovo A789.
Heeft dezelfde CPU + GPU, alleen 512MB RAM en een kleiner scherm.
pi_117328139
hahah die foto's van die ene website zijn gewoon fake, das een heel andere design..

ik heb rene inmiddels ge-e-maild :)

Benchmark van G3 was +-5300

http://www.gizchina.com/w(...)utu-test-scores.jpeg

ik geloof dat ik nog een foto ergens had gezien, die een score had van +-5400..

maja benchmarks zeggen niet echt heel veel meer ;)
pi_117329132
Hieronder nog maar even voor de duidelijkheid de mogelijkheden aan kleuren..
gek genoeg zijn er nog weinig officiele fotos te vinden van de zwarte en donkergrijze varianten..

Daarnaast lijkt de voorkant van de zwarte en grijze versie op fotos veel op elkaar door lichtinval etc, zit ook niet echt een heel groot verschil in verder

hier wat foto's :)

Zilver:






Donkergrijs:





Zwart:






vergelijking materiaal:

Links zwart, rechts donkergrijs


Links zilver, rechts zwart


Links zwart, rechts zilver
pi_117329264
benchmarks doen mij niets, kom maar op dual sim!!!! dag 2 telefoons!!!! *O* *O*
  Redactie Sport / Supervogel donderdag 27 september 2012 @ 21:12:17 #26
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_117329375
Kijk, dat is fantastisch vergelijkingsmateriaal! _O_
Thnx ^O^
pi_117329380
Is http://www.gizchina.com/w(...)-close-up-photos.jpg gewoon een ongelukkige foto?
pi_117329493
quote:
in welke zin? de krasjes/beschadigingen boven aan of?
pi_117329572









bovenstaande fotos zijn weer een ander concept voor de G4 :P
pi_117329675
van lightake:

Announcement:

JiaYu G3 cell phone now is still waiting for the network license and hopefully it will be licensed before the China national day. Actually all online stores are still in pre-order, so do not believe any have in stock advertising. We guarantee that lightake won’t deliver later than others.

Model
JY-G3

http://lightake.com/detai(...)phone___Silver-58229

epic hoe ze dat bij model typen..
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')