FOK!forum / Klussen, Wonen en Huishouden / Voor de Elektricien: Phoenix Contact schroefklemmen, help!
SQmaandag 10 september 2012 @ 23:23
We zijn hier vandaag weer flink in de tuin geweest en dan met name met de elektra.
Nu heb ik er in de schuur 1 grote bende van de gemaakt met lasklemmen en andere meuk.
Ik heb een hekel aan elektrarommel en na een tip van een user hier heb ik voor ons ensuite project schroefklemmen gebruikt van Phoenix Contact. Dat is wel zo geweldig topspul dus dat gaan we met de tuinelektra ook doen op de distributiepunten (op 2 centrale overdekte punten in de tuin wil ik alle elektra punten koppelen). Maar ik kom er dus niet uit :P.
We hebben 2,5 kwadraat grondkabel, ik wil het zooitje op een mooi railtje met klembruggen indien nodig.
Wat ik nu in het mandje heb zitten bij Conrad is:
Serieklemmen UT 0.14 - 4 mm˛ UT 2,5 Grijs Phoenix Contact 1 st. »
Bestnr.: 744725-89
Serieklemmen UT 0.14 - 4 mm˛ UT 2,5 BU Blauw Phoenix Contact 1 st. »
Bestnr.: 744364-89
Universele randaardeklem PE 0.14 - 4 mm˛ UT 2,5-PE Groen-geel Phoenix Contact 1 st. »
Bestnr.: 744450-89
Universele hendel-zekeringklem D-UT 2,5/10 Phoenix Contact 1 st. »
Bestnr.: 744582-89
Eindhouder voor G- en spanningsrail CLIPFIX 35-5 Grijs Phoenix Contact 1 st. »
Bestnr.: 747383-89

Wat ik nodig heb zijn:
schroefklemmen blauw voor 2,5 kwadraat kabel
schroefklemmen grijs voor 2,5 kwadraat kabel
schroefklemmen geel/groen voor 2,5 kwadraat kabel
5 klembruggen zo lang mogelijk
10 tussenplaatjes
4 eindstopjes.
en een rail :P

Is er iemand van de elektriciens die weet wat ik moet hebben?
Want bij Conrad kom ik er niet uit. Ze gebruiken elke keer andere namen voor de serie -O- .
In ieder geval bedankt!
TheOneAndOnlydinsdag 11 september 2012 @ 02:59
Er zijn gewoon veel series, ligt niet aan conrad...

Maar voor wat kabeltjes door te verbinden van de tuinelektra lijkt het mij lichtelijk overdreven om zulke klemmen te gebruiken, een zwik wagos zou voldoende moeten zijn...
SQdinsdag 11 september 2012 @ 11:07
Het zooitje zit nu met Wago's vast, maar dat ziet er gewoon uit als braswerk.
Ik hou er niet van om alles met de achterkant van een schroevendraaier in de doos te moeten duwen en niet in 1 oogopslag te kunnen zien wat waar heen gaat :P .

Maar is er niemand die weet welke rail en klembruggen ik nodig heb bij dat type schroefklemmen?

[ Bericht 13% gewijzigd door SQ op 11-09-2012 12:55:38 ]
Renbrudinsdag 11 september 2012 @ 16:21
Schroefaansluitklemmen zijn natuurlijk een prima oplossing. Als je deze UT serie gebruikt kun je grijze, blauwe en aardklemmen tegen elkaar op een stukje rail zetten. Omdat alle klemmen aan 1 kant open zijn (maar wel allemaal precies evengroot zijn) hoeft alleen de laatste klem met een eindplaatje te worden afgesloten. Je mag dus gewoon een fase (grijze klem) en een nul (blauwe klem) tegen elkaar zetten zonder dat hier elke keer een plaatje tussen hoeft. (natuurlijk wel de open zijde tegen de geslote zijde plaatsen). aan beide uiteinden dan eindsteun plaatsen.
Als je meerdere fase en nul draden wilt aansluiten is een doorverbindingsbrug (steekbaar) makkelijk. Deze zijn er in verschillende pooltallen van 2 - 20 polen. Je kunt van een brug altijd een stukje afknippen. Je lijst met materiaal klopt. Voor de brug kun je bestellen, FBS 10-5, art.nr. 3030213 (10 polig) of de FBS 20-5, art.nr. 3030226 (20 polig). De rail wordt in lengten van 2 meter verkocht en heet NS 35/7,5. Is er in uitvoering met en zonder gaten. Met gaten is makkelijker met vastzetten. Dit is de NS 35/7,5 UNPERF 2000mm, art.nr. 0801681. Uitvoerige informatie kun je vinden op
http://catalog.phoenixcon(...)484&reloadFrame=true
succes!
SQdinsdag 11 september 2012 @ 16:53
Geweldig antwoord, super! Hartstikke bedankt :) .
Hr-Flipdinsdag 11 september 2012 @ 21:09
Op het werk gebruiken wij altijd de rijgklemmen van Wago.

00201-gr.jpg

Werkt veel fijner, sneller en voelt betrouwbaarder aan dan de klemmen van Phoenix,
Wago klemmen, maken geen gebruik van een schroefverbinding maar van een klemverbinding.

http://www.wago.com/cps/r(...)tyle.xsl/nld-282.htm
Vonkenboerdinsdag 11 september 2012 @ 21:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 september 2012 21:09 schreef Hr-Flip het volgende:
Op het werk gebruiken wij altijd de rijgklemmen van Wago.

[ afbeelding ]

Werkt veel fijner, sneller en voelt betrouwbaarder aan dan de klemmen van Phoenix,
Wago klemmen, maken geen gebruik van een schroefverbinding maar van een klemverbinding.

http://www.wago.com/cps/r(...)tyle.xsl/nld-282.htm
Qua kwaliteit van de producten is er weinig verschil tussen Wago en Phoenix.
Gevoelsmatig zou ik eerder kiezen voor Phoenix klemmen, puur en alleen omdat je dit zelf op een bepaald moment kunt vastdraaien. :)

Phoenix (1923) is volgens ook al wat langer op de markt dan Wago (1951).

Maar heel veel is ook afhankelijk van de voorkeuze van de elektromonteur in kwestie. ^O^
bleibleidinsdag 11 september 2012 @ 21:35
Oh, wij dachten dat TheOneAndOnly doelde op gewone lasklemmen van Wago.
wago_lasklem_3-voudig_2273-203.gif
Die hebben we al gebruikt namelijk (en hoe het ernu uit ziet zou ik niet eens durven te posten hier :P . Zo een bagger...) . We willen zoiets op een railtje en merk maakt mij weinig uit, maar heb Phoenix gebruikt in de Ensuite en dat was mij wel gigantisch bevallen :P .
In dit geval gaat overigens mijn voorkeur uit naar schroef ipv. klem omdat je de aarde-mantel van grondkabel onmogelijk op een nette manier in zo een klemding geduwd krijgt.
TheOneAndOnlydinsdag 11 september 2012 @ 22:04
Die bedoel ik ook, hoe denk je dat een centraaldoos er van binnen uit ziet?
bleibleidinsdag 11 september 2012 @ 22:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 september 2012 22:04 schreef TheOneAndOnly het volgende:
Die bedoel ik ook, hoe denk je dat een centraaldoos er van binnen uit ziet?
Hoe denk jij dat een centraaldoos er van binnen uitziet als er 1 kabel in gaat, en er een kabel of 8 uit varierend van 3 aderig tot 5 aderig en geen gewone enkeladerige kabeltjes, nee, grondkabel van een cm doorsnede met 2,5 kwadraat stroomkabels.

Misschien moet je vanachter je bureau geen conclusie trekken over wat er hier in die "centraaldoos" zit :P. Het geheel is iig. niet recht toe recht aan. Er gaat vanuit het "groepenkastje" in de schuur een kabel naar de doos, vanuit daar split ie naar 3 schakeldraden voor 3 verlichtingsgroepen en de rest naar de lampgroepen + 5 setjes naar 5 verschillende stopcontacten. Die schakeldraden komen ook weer terug in die dozen omdat ze nog naar sensoren gaan, die komen ook weer terug en dan pas gaan ze naar de lampgroepen buiten (waar ze in het geval van 1 lamp dus nog een keer gesplit worden naar 1 lamp).

Waarom zo moeilijk? Ik wil geen koppelingen onder de grond in de tuin maar wel op de nodige punten (terras, geplande veranda achter, verlichting onder boom, in een aantal bloemborders, bij de poort, etc) elektra hebben.

[ Bericht 14% gewijzigd door bleiblei op 11-09-2012 22:16:20 ]
cvboerdinsdag 11 september 2012 @ 22:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 september 2012 22:07 schreef bleiblei het volgende:

[..]

Hoe denk jij dat een centraaldoos er van binnen uitziet als er 1 kabel in gaat, en er een kabel of 8 uit varierend van 3 aderig tot 5 aderig en geen gewone enkeladerige kabeltjes, nee, grondkabel van een cm doorsnede met 2,5 kwadraat stroomkabels.

Misschien moet je vanuit je bureau geen conclusie trekken over wat er hier in die "centraaldoos" zit :P.
Normaliter vind je in een centraaldoos wel zulke lasklemmen, met een beetje kundig vouwen krijg je dat nog wel netjes ook. Bij ymvkas kabel is het een ander verhaal, dat verwerk je ook niet een centraaldoos maar in een lasdoos. Met rijgklemmen krijg je het wel erg netjes en overzichtelijk.

PS: het is trouwens "vanachter" je bureau ipv vanuit je bureau. :6
bleibleidinsdag 11 september 2012 @ 22:16
quote:
10s.gif Op dinsdag 11 september 2012 22:12 schreef cvboer het volgende:

[..]

Normaliter vind je in een centraaldoos wel zulke lasklemmen, met een beetje kundig vouwen krijg je dat nog wel netjes ook. Bij ymvkas kabel is het een ander verhaal, dat verwerk je ook niet een centraaldoos maar in een lasdoos. Met rijgklemmen krijg je het wel erg netjes en overzichtelijk.

PS: het is trouwens "vanachter" je bureau ipv vanuit je bureau. :6
Zie edit ;) .
Ik weet dat je dat normaliter in een centraaldoos/lasdoos whatever gebruikt. Zelf gebruik ik dat ook hier binnenshuis. Maar als je op een gegeven moment een lasklem of 10 in 1 doos hebt zitten en moet gaan proppen dan wil ik het liever netjes hebben. Zeker met het oog op de toekomst waar ik nog wel de nodige veranderingen in die elektra verwacht. Dat kundig vouwen wordt overigens al snel proppen, en daar ben ik wat voorzichtig mee met zaken als gas/elektra/water. Dat is kan te veel gevolgen hebben als het niet goed zit.
Vonkenboerdinsdag 11 september 2012 @ 22:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 september 2012 22:07 schreef bleiblei het volgende:

[..]

Hoe denk jij dat een centraaldoos er van binnen uitziet als er 1 kabel in gaat, en er een kabel of 8 uit varierend van 3 aderig tot 5 aderig en geen gewone enkeladerige kabeltjes, nee, grondkabel van een cm doorsnede met 2,5 kwadraat stroomkabels.

Misschien moet je vanuit je bureau geen conclusie trekken over wat er hier in die "centraaldoos" zit :P. Het geheel is iig. niet recht toe recht aan. Er gaat vanuit het "groepenkastje" in de schuur een kabel naar de doos, vanuit daar split ie naar 3 schakeldraden voor 3 verlichtingsgroepen en de rest naar de lampgroepen + 5 setjes naar 5 verschillende stopcontacten. Die schakeldraden komen ook weer terug in die dozen omdat ze nog naar sensoren gaan, die komen ook weer terug en dan pas gaan ze naar de lampgroepen buiten (waar ze in het geval van 1 lamp dus nog een keer gesplit worden naar 1 lamp).

Waarom zo moeilijk? Ik wil geen koppelingen onder de grond in de tuin maar wel op de nodige punten (terras, geplande veranda achter, verlichting onder boom, in een aantal bloemborders, bij de poort, etc) elektra hebben.
In zulke situaties red je het ook niet met een normale centraaldoos; zelf zou ik dan een een kunstof (eventueel IP44) behuizing gebruiken waar je dan zelf de benodigde aantal wartels M20 of M25 in boort. Zoiets bedoel ik dan.

BOX%20G3.JPG

En daar dan een din-rail in met een aantal klemmen en doorverbindingen.
Eventueel duidelijk gecodeerd :)
cvboerdinsdag 11 september 2012 @ 22:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 september 2012 22:16 schreef bleiblei het volgende:

[..]

Zie edit ;) .
Ik weet dat je dat normaliter in een centraaldoos/lasdoos whatever gebruikt. Zelf gebruik ik dat ook hier binnenshuis. Maar als je op een gegeven moment een lasklem of 10 in 1 doos hebt zitten en moet gaan proppen dan wil ik het liever netjes hebben. Zeker met het oog op de toekomst waar ik nog wel de nodige veranderingen in die elektra verwacht. Dat kundig vouwen wordt overigens al snel proppen, en daar ben ik wat voorzichtig mee met zaken als gas/elektra/water. Dat is kan te veel gevolgen hebben als het niet goed zit.
Ik snap je zienswijze wel en kan het alleen maar goedkeuren dat je het netjes wil doen en met rijgklemmen lukt dat ook zeker wel.
Ook 10 lasklemmen krijg ik netjes in een centraaldoos, zeker met de die nieuwe platte serie van Wago. Vervolgens weet ik het ook nog zó te monteren dat het eenvoudig storing zoeken is. Zijn die 12 jaar E ervaring toch nog ergens goed voor.

Uiteraard zijn wij wel nieuwsgierig naar het eindresultaat van je werkzaamheden.
bleibleidinsdag 11 september 2012 @ 22:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 september 2012 22:20 schreef Vonkenboer het volgende:

[..]

In zulke situaties red je het ook niet met een normale centraaldoos; zelf zou ik dan een een kunstof (eventueel IP44) behuizing gebruiken waar je dan zelf de benodigde aantal wartels M20 of M25 in boort. Zoiets bedoel ik dan.

En daar dan een din-rail in met een aantal klemmen en doorverbindingen.
Eventueel duidelijk gecodeerd :)
Ghe, dank je voor de tip.
Heb deze besteld 527705_LB_00_FB.EPS_1000.jpg. Kan ik nog regelmatig verliefd naar het prachtig stukje werk kijken ;) .
SQdinsdag 11 september 2012 @ 22:25
Een electra aquarium O+
cvboerdinsdag 11 september 2012 @ 22:25
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 september 2012 22:25 schreef Stormqueen het volgende:
Een electra aquarium O+
Als je het water maar aan de juiste kant houdt.
SQdinsdag 11 september 2012 @ 22:27
quote:
10s.gif Op dinsdag 11 september 2012 22:25 schreef cvboer het volgende:

[..]

Als je het water maar aan de juiste kant houdt.
-O-
cvboerdinsdag 11 september 2012 @ 22:27
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 september 2012 22:27 schreef Stormqueen het volgende:

[..]

-O-
De buitenkant bedoel ik dan.
bleibleidinsdag 11 september 2012 @ 22:28
quote:
10s.gif Op dinsdag 11 september 2012 22:22 schreef cvboer het volgende:

[..]

Ik snap je zienswijze wel en kan het alleen maar goedkeuren dat je het netjes wil doen en met rijgklemmen lukt dat ook zeker wel.
Ook 10 lasklemmen krijg ik netjes in een centraaldoos, zeker met de die nieuwe platte serie van Wago. Vervolgens weet ik het ook nog zó te monteren dat het eenvoudig storing zoeken is. Zijn die 12 jaar E ervaring toch nog ergens goed voor.

Uiteraard zijn wij wel nieuwsgierig naar het eindresultaat van je werkzaamheden.
Thanks! Ben inderdaad maar een simpele IT'er die wat aanrommelt. Wellicht ben ik durf ik daarom niet zo goed te vouwen :P . Ervaring helpt dan inderdaad!
Resultaten posten we in ons klustopic!
SQdinsdag 11 september 2012 @ 22:29
You don't say :D

* gaat het zakje guppies maar door de wc spoelen...*
cvboerdinsdag 11 september 2012 @ 22:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 september 2012 22:29 schreef Stormqueen het volgende:
You don't say :D

* gaat het zakje guppies maar door de wc spoelen...*
_O- Wou je er sidderalen van maken?
SQdinsdag 11 september 2012 @ 22:31
Neonguppies als tuinverlichtingsnoviteit O+
cvboerdinsdag 11 september 2012 @ 22:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 september 2012 22:31 schreef Stormqueen het volgende:
Neonguppies als tuinverlichtingsnoviteit O+
Gaat zeker een succes worden in de Nederlandse vijvers. Ik zeg, doen!
Renbruwoensdag 12 september 2012 @ 09:35
Een kunsstof behuizing met daarin de aansluitklemmen is absoluut de beste oplossing. Natuurlijk is het iets duurder dan gepruts met lasklemmetjes maar het is veel overzichtelijker, makkelijker aan te passen maar zeker, en dat is misschien wel het belangrijkst, veilig! Overigens heeft Phoenix Contact, naast schroefaansluitklemmen, natuurlijk ook veerdrukklemmen. De serie PT, dit zijn Push-In (veerdruk)klemmen is een heel goed alternatief voor schroefklemmen. Zeker bij het gebruik van massieve draad biedt dit veel voordeel. Het is super snel en eenvoudig aan te sluiten. Draad strippen , insteken en klaar! Geen gereedschap/ schroevendraaier meer nodig. Er wordt nog wel eens gedacht dat schroefaansluiting beter is maar dat is absoluut niet het geval. Push-In techniek wordt tegenwoordig overal gebruikt. Meer info hierover vind je op : http://www.phoenixcontact.nl/aansluitklemmen/22953_45383.htm
Maak er wat moois van!
densmeewoensdag 12 september 2012 @ 10:26
quote:
0s.gif Op woensdag 12 september 2012 09:35 schreef Renbru het volgende:
Een kunsstof behuizing met daarin de aansluitklemmen is absoluut de beste oplossing. Natuurlijk is het iets duurder dan gepruts met lasklemmetjes maar het is veel overzichtelijker, makkelijker aan te passen maar zeker, en dat is misschien wel het belangrijkst, veilig! Overigens heeft Phoenix Contact, naast schroefaansluitklemmen, natuurlijk ook veerdrukklemmen. De serie PT, dit zijn Push-In (veerdruk)klemmen is een heel goed alternatief voor schroefklemmen. Zeker bij het gebruik van massieve draad biedt dit veel voordeel. Het is super snel en eenvoudig aan te sluiten. Draad strippen , insteken en klaar! Geen gereedschap/ schroevendraaier meer nodig. Er wordt nog wel eens gedacht dat schroefaansluiting beter is maar dat is absoluut niet het geval. Push-In techniek wordt tegenwoordig overal gebruikt. Meer info hierover vind je op : http://www.phoenixcontact.nl/aansluitklemmen/22953_45383.htm
Maak er wat moois van!
je doet goed je best als marketing man topic zo snel vinden en dan ook een account aanmaken. Maar toch zou ik voor de insteekklemmen van wago gaan die hebben meer klemkracht
Renbruwoensdag 12 september 2012 @ 10:49
Deze uitspraak moet ik echt ten zeerste tegenspreken. Onderzoek tussenbeide fabrikaten laat toch echt iets anders zien. Daarnaast gaat het ook om het aansluitgemak en de wijze waarop de draad weer kan worden losgenomen. Ook daar zijn de verschillen aanzienlijk en moge duidelijk zijn wie hier toch echt als beste uit de bus komt. Gewoon eens uitproberen vereenvoudigd het maken van de keuze.
bleibleiwoensdag 12 september 2012 @ 11:09
quote:
19s.gif Op woensdag 12 september 2012 10:26 schreef densmee het volgende:

[..]

je doet goed je best als marketing man topic zo snel vinden en dan ook een account aanmaken. Maar toch zou ik voor de insteekklemmen van wago gaan die hebben meer klemkracht
Ach, ik heb wel HET antwoord op mijn vraag ipv. een onzin antwoord :P .
Vonkenboerwoensdag 12 september 2012 @ 17:59
quote:
0s.gif Op woensdag 12 september 2012 10:49 schreef Renbru het volgende:
Deze uitspraak moet ik echt ten zeerste tegenspreken. Onderzoek tussenbeide fabrikaten laat toch echt iets anders zien. Daarnaast gaat het ook om het aansluitgemak en de wijze waarop de draad weer kan worden losgenomen. Ook daar zijn de verschillen aanzienlijk en moge duidelijk zijn wie hier toch echt als beste uit de bus komt. Gewoon eens uitproberen vereenvoudigd het maken van de keuze.
Zo overduidelijk reclame maken voor je eigen producten doen we maar niet :)
Dat is op FOK! namelijk niet toegestaan.