abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_116033783
Beste allemaal,

Op dit moment ben ik bezig met een inschrijving voor een studie Geschiedenis aan de Universiteit in Antwerpen. Redenen waarom ik naar Antwerpen wil is deels omdat dat voor mij goed af te reizen is, maar ook omdat het daar mogelijk is om een verkorte bachelor te doen (omdat ik al een universitaire opleiding heb afgerond)
Subsidiar ook omdat het financieel voor mij lastig is om te studeren aan een nederlandse universiteit.
Nu heb ik wat rondgezocht op dit forum en komen veel berichten tegen dat de Belgische universiteiten makkelijkelijk/lastiger, ingewikkelder/simpeler, strenger/soepeler zijn dan in Nederland. Eigenlijk van alles dus!

Het gaat mij meer om het academische niveau en ook hoe er in Nederland in het professionele leven tegen studenten aangekeken wordt die in Belgie gestudeerd hebben. Het sociale aspect is minder ven belang, ik ga in deeltijd studeren en blijf ook in NL wonen.

Alvast bedankt!
pi_116054815
oke
Ons aller kapitein haque is ook aanwezig
pi_116074982
Een opleiding aan de universiteit van Antwerpen zal niet minder gewaardeerd worden dan dezelfde opleiding aan een van de Nederlandse universiteiten. Het in het buitenland gestudeerd hebben wordt eerder als positief ervaren. Je hoeft je dus hier geen zorgen over te maken wanneer gaat solliciteren in Nederland.

[ Bericht 3% gewijzigd door Bram_van_Loon op 28-08-2012 22:57:04 ]
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  maandag 27 augustus 2012 @ 22:59:00 #4
192966 Peaceful
Altijd Lief !!!
pi_116088895
Hoi! Mijn vriend heeft de afgelopen 4 jaar gestudeerd in België (Gent). De ervaringen die ik van hem heb meegekregen is dat de studie theoretischer is dan in Nederland en dat de studiehouding van de meeste Belgen anders is dan in NL (een maand voor de afronding van het semester is iedereen alleen maar aan het blokken, maar dan ook echt iedereen. Sociaal leven ligt dan even op z´n gat zeg maar). Je diploma zal niet minder waard zijn dan een diploma verkregen in Nederland. Ik denk dat, zoals hierboven al genoemd wordt, het studeren in het buitenland juist positief wordt ervaren. Zeker omdat de Belgen vrij goed onderwijs verzorgen. En hey, op jaarbasis kost het je ook een stuk minder dan in NL (ongeveer 350 euro voor een studiejaar aan collegegeld in het geval van mijn vriend).

Succes!
pi_116128048
Super bedankt! Klinkt goed allemaal. Ik had inderdaad al gehoord dat het wat theoretischer is (wat meer stampwerk, minder inzicht) maar dat ligt mij wel. Bedankt voor de reacties!
pi_116155824
Wil volgend jaar ook starten in antwerpen :P.

De manier van college geven is dat in belgië net zo als hier (d.w.z. powerpoint presentaties e.d.) of wijkt dit ook af?
pi_116176722
quote:
0s.gif Op maandag 27 augustus 2012 18:30 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Een opleiding aan de universiteit van Antwerpen zal niet minder gewaardeerd worden dan dezelfde opleiding aan een van de Nederlandse universiteiten. Het in het buitenland gestudeerd hebben wordt eerder als positief ervaren. Je hoeft je dus hier geen zorgen over te maken wanneer gaat solliciteren in Nederland.
Klopt. Ik ken iemand die diergeneeskunde studeert en die moet er echt veel tijd aan besteden. Wat ik ervan weet, is dat Belgische universitaire opleidingen bekend staan als zwaarder en theoretischer dan de Nederlandse. Denk dat je als sollicitant er wel een voorsprong mee hebt, buitenlandervaring + zwaardere studie afgerond hebben.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')