Dit.quote:Op donderdag 16 augustus 2012 00:20 schreef Thomas2301 het volgende:
Ja. Je hebt meer mogelijkheden en staat 'hoger' op de ranglijst. Of je dat nodig hebt voor jouw levensdoel is een tweede. Qua onderwijs zelf heb ik geen idee. Maar het lijkt me vrij logisch dat een HBO-diploma meer waard is.
Op MBO bedoel je.quote:Op donderdag 16 augustus 2012 00:46 schreef TwenteFC het volgende:
Op het HBO leer je ook nog echt wat.
Heb zelf ook MBO gedaan en zit nu op het HBO, die 3,5 jaar op het MBO zijn gewoon weggegooide jaren.quote:Op donderdag 16 augustus 2012 00:54 schreef Zapata het volgende:
[..]
Op MBO bedoel je.
op het HBO wordt je opgeleid als manager, je kan zelf niks maar je hebt overzicht, je krijgt in je werkveld van alles een beetje mee.
En het MBO lijkt me wat schoolser, meer verplichte lessen, huiswerk ed. Op het HBO heb je vaak een deadline en je zorgt maar dat je het af hebt.
Oke, mijn opmerking was ook wel heel algemeen, maar dit is in elk geval het idee wat ik er van heb.quote:Op donderdag 16 augustus 2012 00:56 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Heb zelf ook MBO gedaan en zit nu op het HBO, die 3,5 jaar op het MBO zijn gewoon weggegooide jaren.
Het niveau is daar soms zo bedroevend dat je de leraren nog moet gaan bijscholen omdat ze anders je projecten afkeuren als "niet conform de opdracht" terwijl je alleen nieuwe en verbeterde technieken hebt toegepast.quote:Op donderdag 16 augustus 2012 00:59 schreef Zapata het volgende:
[..]
Oke, mijn opmerking was ook wel heel algemeen, maar dit is in elk geval het idee wat ik er van heb.
Probleem met mijn HBO opleiding is dat ik gewoon veeeeel te weinig geleerd heb. Elk onderwerp wordt maar oppervlakkig behandeld. Met 10 uur in de week kon ik het gemakkelijk redden..quote:Op donderdag 16 augustus 2012 01:02 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Het niveau is daar soms zo bedroevend dat je de leraren nog moet gaan bijscholen omdat ze anders je projecten afkeuren als "niet conform de opdracht" terwijl je alleen nieuwe en verbeterde technieken hebt toegepast.
Terwijl dat de taak zou moeten zijn van een leraar in de eerste plaats, de nieuwste technieken leren.
Op het HBO krijg je ook echt lesstof waar je iets aan hebt, en ja het is aan jezelf om alle ins en outs daarover op te zoeken maar daardoor kan je zelf wel met gerichte vragen komen aan de leraar, die ze vervolgens ook perfect kunnen beantwoorden.
Wat heb je precies gedaan dan?quote:Op donderdag 16 augustus 2012 01:06 schreef Zapata het volgende:
[..]
Probleem met mijn HBO opleiding is dat ik gewoon veeeeel te weinig geleerd heb. Elk onderwerp wordt maar oppervlakkig behandeld. Met 10 uur in de week kon ik het gemakkelijk redden..
En nu ben ik dus opgeleid als manager.. Ik kan niks, maar kan wel andere mensen vertellen wat ze moeten doen.
Communicatiesystemen..quote:Op donderdag 16 augustus 2012 01:08 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Wat heb je precies gedaan dan?
Kan zijn dat je dan meer als een schakel wordt gebruikt tussen personeelsleden, ik doe zelf Informatica en ik moet zeggen dat ik vooral dingen leer die ik zelf kan toepassen en mezelf dus ook verdiep in de stof die ze ons willen leren.quote:
Deze zin zegt iets over hoe simpel en dom een MBO´er denkt.quote:Op donderdag 16 augustus 2012 00:54 schreef Zapata het volgende:
[..]
Op MBO bedoel je.
op het HBO wordt je opgeleid als manager, je kan zelf niks maar je hebt overzicht, je krijgt in je werkveld van alles een beetje mee.
En het MBO lijkt me wat schoolser, meer verplichte lessen, huiswerk ed. Op het HBO heb je vaak een deadline en je zorgt maar dat je het af hebt.
Dat is ook de essentie van het HBO, het meeste uit je tijd halen.quote:Op donderdag 16 augustus 2012 01:22 schreef Zapata het volgende:
Jezelf verdiepen moet wel bij mijn opleiding, tenminste als je wat fatsoenlijks wilt kunnen aan het einde van de opleiding. Ik heb echt het idee dat mijn opleiding (en waarschijnlijk veel meer HBO opleidingen) je een paar handvatten geven en dat je zelf buiten de opleiding om je hier verder mee moet.
Ik had vroeger precies het zelfde, weinig zin aan school en ook geen motivatie voor terwijl mijn cito score voldoende geweest zou zijn voor het VWO.quote:Op donderdag 16 augustus 2012 01:26 schreef spierbal het volgende:
Ik doe mbo 2En je krijgt sommen van, 2+2 3x3. Het engels is nog lager dan het niveau, my name is Muzzy, i am a boy. Maarja had ik het vroeger maar wat serieuzer moeten nemen. Nu zit ik in deze bodemloze put.
Dit is een hele goede vergelijking.quote:Op donderdag 16 augustus 2012 01:01 schreef pulvaroo het volgende:
MBO is praktijk, daar leer je dingen 'doen', op het HBO kijk je vanuit een theoretische context naar de praktijk. MBO'ers lossen een probleem op, HBO'ers bepalen hoe het wordt opgelost. (Wát het probleem nu is, doen ze op het WO).
Het is theoretischer en je bent veel zelfstandiger bezig, er zijn geen verplichtingen meer. Er wordt veel verantwoordelijkheid bij jou neergelegd. Als je niets doet, is er niemand die je daar op aanspreekt en dan ga je gewoon de mist in.
Dat heb ik op het hbo ook gehad, en daar zakte ook meerdere mensen voorquote:Op donderdag 16 augustus 2012 01:28 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Ik had vroeger precies het zelfde, weinig zin aan school en ook geen motivatie voor terwijl mijn cito score voldoende geweest zou zijn voor het VWO.
Maar nu via vmbo-GT->kader->MBO3->MBO4 toch gewoon op het HBO gekomen.
Je moet jezelf gewoon zien te motiveren.
En het is inderdaad triest dat je op het MBO sommen krijgt als 1/5 + 2/10 = ?
Maar wat nog triester is dat sommige mensen er nog een onvoldoende voor halen ook.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |