Eind juni vond ik een stapel post verstopt in een kast. Hierin zaten verschillende facturen, herinneringen, aanmaningen, etc... Inmiddels is alles uitgezocht, gesorteerd en direct betaald.
Er is echter één dubieuze aanmaning van een incassobureau. De vordering zelf wordt niet betwist, de hoogte van de invorderingskosten echter wel.
1e schrijven getekend d.d. 16 mei, totaalbedrag ¤ 300,00
2e schrijven getekend d.d. 16 juni, totaalbedrag ¤ 200,00
Het betreft in beide gevallen hetzelfde dossiernummer, het verschil bedraagt echter 100 euro. Ervan uitgaande dat het laatste schrijven het meest actuele schrijven betreft heb ik destijds 200 euro overgemaakt.
Nu heb ik tot 2 keer toe een e-mail ontvangen dat de betaling nog (niet volledig) is voldaan. Deze herinneringen zijn uitsluitend verstuurd per e-mail en dus niet per post. De eerste herinnering is gestuurd naar een ander e-mailadres dan de tweede herinnering.
In de eerste e-mail was de uiterste betaaldatum gesteld op 15 juli, in de tweede e-mail is de uiterste betaaldatum gesteld op 30 juli.
Ik heb het gevoel dat ze een fout hebben gemaakt en alsnog proberen om zonder veel moeite die 100 euro te innen. Dit gevoel wordt versterkt omdat ik tot op heden nog geen schriftelijk verzoek heb ontvangen en het feit dat de betalingstermijn tot 2 keer toe is verlengd.
Wat zouden jullie doen? Wachten op de postbode, contact opnemen per e-mail of telefoon, of toch maar betalen?
Als ik naar aanleiding van de e-mails contact opneem is dat voor het incassobureau natuurlijk de bevestiging dat ik de e-mails heb ontvangen.