quote:
Dat heb ik al geprobeerd. Ik zit dan soms te lachen met mezelf. En dan lijkt het gewoon niet echt, alsof ik het fake. Maar het gaat niet over hiermee, en dan krijg ik steeds het confronterende besef dat het wel echt is.
quote:
Dat je 's nachts niet kan slapen omdat je het gevoel hebt dat je gek wordt doordat je niet kan stoppen met denken hebben veel meer mensen last van
Dat gewone denken/piekeren had ik vroeger. Maar nu gaat het vaak om zaken die nergens op slaan, en zelf niks met mij te maken hebben. Een afspraak van iemand anders, en het treintje begint. Hoelaat moet ik best vertrekken, welke weg moet ik nemen, ... En dan steeds plots het besef dat het niet over mij gaat. Paar seconden later gaat het gewoon verder.
quote:
Ik ken dat gevoel ook, maar als ik dan in de ochtend opsta is dat gevoel ook weer weg
het betekent simpel gezegd dat je zenuwstelsel overbelast is
kan door meerdere dingen komen, bij mij komt het doordat ik veel aan sport doe en tot het uiterste ga
en dan m'n slaap verkeerd in plan en 's nachts structureel veel te weinig rust pak
als dit een paar dagen achter elkaar gebeurt en je krijgt ook nog vervelende obstakels in het leven te verwerken
dat kan je je dus "neurotisch" gaan voelen
Bij mij stopt het niet, of even en dan iets anders, en het is niet dat ik ervoor weinig slaap krijg ofzo.
quote:
houdt dit gevoel dagenlang aan dan heb je wel een probleem ja
doet het zich soms voor en weet je de oorzaak dan hoef je je niet druk te maken
het is alleen wel heel vervelend op het moment dat je het hebt, klopt
"gewoon" vooruit kijken en probeer te relativeren door te denken dat het maar tijdelijk is
en de volgende dag weer over is
na regen komt zonneschijn
Ik verander compleet voor meerdere dagen, soms weken. Mijn persoonlijkheid draait om. Van de goedgezinde levensgenietende sfeermaker die alles kan relativeren naar compleet teruggetrokken en iedereen moeten vermijden, of agressief en confronterend, of té sociaal en manipulerend. Steeds iets dwingend in mn hoofd om het te doen. En achteraf het besef van "wat heb ik toch gedaan, gaat nergens over".
Dat is tijdelijk. Het apathische blijft altijd. Ik heb een soort gave om mensen op te beuren, mensen te lezen en sfeer te maken(lijkt pocherig, maar dit is me al meerdere malen gezegd), maar een echte connectie is er niet. Als een entertainer of cabaretier, achteraf is er niks meer.
Bij vrouwen hetzelfde, op de goede momenten het juiste kunnen zeggen dat ze denken dat er een klik is. Maar bij mij doet het absoluut niks. Ik denk dat ik daarom net het juiste kan zeggen, omdat ik geen schrik heb dat ik iets fout zeg doordat ik iets voel.
En "na regen komt zonneschijn", die gedachte heb ik ondertussen al zo lang. Maar zolang niet meer eens dat denken aan iemand 's nachts met vlinders in de buik of ergens mee inzitten dat een maatje een probleem heeft en dit willen verhelpen stel je jezelf vragen.
quote:
als je het teveel aandacht geeft gaat het je leven overnemen en dat is niet de bedoeling
het komt dus allemaal goed als je wat rust pakt, ontspannende dingen doet
zie alles wat luchtiger en je zal merken dat dit "burnout" gevoel weg zakt
ik bedenk me trouwens net dat een overbelast zenuwstelsel in de volksmond een burnout genoemd wordt
dus misschien kan je daar wat dingen over googlen
kan ik eens nachecken.