Volgens mij hoef je je niet al teveel zorgen te maken hoor. Die wielsetjes met weinig spaken erin zou ik niet kiezen, maar voor de rest niet al teveel aandacht aan besteden. Mocht je je wielen binnen no time in de prak rijden koop je voor 100 E setje fulcrum 7s en dan zit je zeker goed.quote:Op maandag 6 augustus 2012 14:01 schreef muzas het volgende:
Maar goed, wordt dus een ingewikkeld verhaal...? Gezien de meeste marktplaatsfietsen geen info over de wielen geven, en ik dus ook niet weet wáár ik dus naar moet zoeken...
Dan nog maar wat km's op die $%!#%-26"MTB.
Ik ben een leek. Wanneer zijn het 'weinig' spaken? En is het aantal spaken alleen van belang voor het houden van het gewicht?quote:Op maandag 6 augustus 2012 14:03 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
[..]
Volgens mij hoef je je niet al teveel zorgen te maken hoor. Die wielsetjes met weinig spaken erin zou ik niet kiezen, maar voor de rest niet al teveel aandacht aan besteden. Mocht je je wielen binnen no time in de prak rijden koop je voor 100 E setje fulcrum 7s en dan zit je zeker goed.
Over het algemeen wel ja. Als het weinig spaken zijn ziet dat er voor een leek wel opvallend uit, vind ik tenminstequote:Op maandag 6 augustus 2012 14:05 schreef muzas het volgende:
[..]
Ik ben een leek. Wanneer zijn het 'weinig' spaken? En is het aantal spaken alleen van belang voor het houden van het gewicht?
Maar kun je ook een getal noemen? Tellen kan ik, maar weet niet wat klassificeerd als 'weinig' 'genoeg' of 'veel'quote:Op maandag 6 augustus 2012 14:07 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
[..]
Over het algemeen wel ja. Als het weinig spaken zijn ziet dat er voor een leek wel opvallend uit, vind ik tenminste
28 of 32 lijkt me prima. Daaronder zie je vaak dat fabrikanten zich al inbouwen met max 90 of 100 kilo ofzo. Waarschijnlijk houden ze je dan nog zonder problemen, maar beter wat veiligheidsmargequote:Op maandag 6 augustus 2012 14:08 schreef muzas het volgende:
[..]
Maar kun je ook een getal noemen? Tellen kan ik, maar weet niet wat klassificeerd als 'weinig' 'genoeg' of 'veel'
Ooohhh... maar de meeste goedkope fietsjes op marktplaats hebben 32+ spaken... (ging meteen tellenquote:Op maandag 6 augustus 2012 14:10 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
[..]
28 of 32 lijkt me prima. Daaronder zie je vaak dat fabrikanten zich al inbouwen met max 90 of 100 kilo ofzo. Waarschijnlijk houden ze je dan nog zonder problemen, maar beter wat veiligheidsmarge
Inderdaad, over het algemeen hebben de goedkopere fietsen behoorlijke ankers dr onder hangenquote:Op maandag 6 augustus 2012 14:12 schreef muzas het volgende:
[..]
Ooohhh... maar de meeste goedkope fietsjes op marktplaats hebben 32+ spaken... (ging meteen tellen)
Ik ga maar eens bij een fietsenwinkel framemaatjes passen ofzo...
Voorlopig ligt de meeste winst mbt het gewicht bij mezelf. Dus maak me nog niet heel druk over 't gewicht van de fiets.quote:Op maandag 6 augustus 2012 14:12 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
[..]
Inderdaad, over het algemeen hebben de goedkopere fietsen behoorlijke ankers dr onder hangenZwaar en log, maar wel sterk.
quote:Op maandag 6 augustus 2012 14:16 schreef muzas het volgende:
http://link.marktplaats.nl/582947050
Ik zat naar deze te kijken...
Is die sterk genoeg?
Hoe beoordeel ik de staat van een groep als ik een fiets ga bekijken? En zijn er andere dingen waar ik op moet letten?quote:Op maandag 6 augustus 2012 14:20 schreef Blik het volgende:
wielen zijn ook nog makkelijk te upgraden, belangrijkste waar je naar moet kijken is de goede maat en de staat van de groep.
http://www.tcdekampioen.n(...)icle&id=83&Itemid=93quote:Op maandag 6 augustus 2012 14:23 schreef muzas het volgende:
[..]
Hoe beoordeel ik de staat van een groep als ik een fiets ga bekijken? En zijn er andere dingen waar ik op moet letten?
RSX heb je toch ook in verschillende varianten? Het zegt dus niet zo heel veel, behalve dat het aardig gedateerd is en dus waarschijnlijk al veel kilometers heeft gemaaktquote:Op maandag 6 augustus 2012 19:34 schreef muzas het volgende:
Is shimano RSX iets? Hoe verhoud het zich tot de moderne groepen? (sora, tiagra)
Die fiets die ik op het oog hebt zit RSX op...
Lol dat heb ik toch al gedaan, daar komt mijn 2100 mm vandaanquote:Op dinsdag 7 augustus 2012 20:47 schreef the_critic het volgende:
als je het goed wilt doen.. even streepje op je band zetten, streepje op de grond zetten.. en dan wiel 1maal vooruit rijden tot streepje weer op grond is, en dan afstand daartussen meten. Is namelijk best afhankelijk van dikte van band (hoewel het niet op kilometers verschil zal komen hoor). Denk dat je met de gemiddelde afstand die je in je tabel terugvind prima uit de voeten kunt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |