zo ver ik weet kan de school hem gewoon weg sturen als hij niet het aantal behaalde punten heeft dat nodig is om over te gaanquote:Op maandag 9 juli 2012 15:40 schreef Dr.Dragonfly het volgende:
Mijn vriend heeft een pleegzoon die een MBO opleiding volgt. De jongen heeft een moeilijke jeugd gehad, ouders vroeg verloren etc. Gelukkig altijd netjes school blijven volgen ondanks dat het niet altijd makkelijk is geweest.
Hij heeft niveau 1 en 2 gehaald, heeft zich hier wel behoorlijk voor moeten inzetten. Afgelopen jaar heeft hij enigzins een terugslag gehad. Het is geen prater dus deelt dit soort dingen niet op school, maar het was wel aan hem te merken. Er bovenop nog een tijd de ziekte van Pfeiffer gehad. Helaas heeft hij het schooljaar niet gehaald.
Hij wil graag de kans om het schooljaar over te doen. In mijn ogen een redelijke wens omdat hij niveau 1 en 2 wel gehaald heeft. De school is het hier niet mee eens en deelt een dag voor de vakantie mee dat hij maar werk moet gaan zoeken of een andere school.
Quote uit de mail die hij van zijn mentor kreeg "... ik moet je teleurstellen, je kunt geen vervolg krijgen voor de opleiding. Je hebt dit schooljaar niet bewezen dat je het niveau aankunt en daarom willen wij (docententeam) jou in bescherming nemen"
Ten eerste vind ik het persoonlijk geen stijl dat iemand geen tweede kans krijgt, maar goed dat is misschien wettelijk wel toegestaan dus technisch gezien is het misschien wel "juist". Maar ik vind het niet okay dat hij dit een dag voor de vakantie te horen kreeg.
Uiteraard gaat de desbetreffende mentor van ons een brief ontvangen, maar ik zou graag weten waar ik sta wettelijk gezien zodat ik wat meer concreet ipv emotioneel een brief kan sturen. Is er een wet waar ik me op kan beroepen die iets zegt over opzegtermijnen van een school? Of moeten we de zaak nog eens uitleggen (de quote uit de mail van de mentor is de reactie op de pleegzoon die zelf de boel probeerde op te lossen met een nette mail naar de mentor dus ik heb het gevoel dat netjes uitleggen niet zo helpt.
Elk advies is welkom, normaal gesproken houd ik niet zo van woorden als "dringend" in de topictitel maar aangezien de vakantie begint wil ik graag de boel oplossen voordat er niemand meer bereikbaar is op school!
Alvast bedankt!!
Maar als jij vanwege medische probs niet je studie kan afronden kunnen ze je er niet zomaar afmikken.quote:Op maandag 9 juli 2012 15:45 schreef rhubarbje het volgende:
[..]
zo ver ik weet kan de school hem gewoon weg sturen als hij niet het aantal behaalde punten heeft dat nodig is om over te gaan
verder snap ik best dat er van alles achter zit maar docenten kunnen over het algemeen zo'n inschatting prima maken
ik zou mijn energie stoppen in het vinden van een andere school want hier kan ie gewoon niet blijven (en een brief gaat dat niet veranderen)
pfeiffer valt nogal mee (ik bedoel het verschilt per persoon, maar als jij er voor kiest om het niet te zeggen en gewoon te gaan en niemand kan het aan je zien etc dan valt het niet echt onder ernstige ziekte of zo)quote:Op maandag 9 juli 2012 15:47 schreef Qwea het volgende:
[..]
Maar als jij vanwege medische probs niet je studie kan afronden kunnen ze je er niet zomaar afmikken.
als ie het wel heeft gezegd dan doet het er toch niet toe om er nu nog mee aan te komen? want dan is het heus mee genomen in de beslissingquote:Op maandag 9 juli 2012 16:05 schreef hugsy33 het volgende:
Waar lees je dat hij dat nooit heeft gezegd?
Ik ging er vanuit dat hij het eerder had aangegeven.quote:Op maandag 9 juli 2012 15:56 schreef rhubarbje het volgende:
[..]
pfeiffer valt nogal mee (ik bedoel het verschilt per persoon, maar als jij er voor kiest om het niet te zeggen en gewoon te gaan en niemand kan het aan je zien etc dan valt het niet echt onder ernstige ziekte of zo)
en als je dat niet aan geeft dan weet ik niet of dat wel zo is als je er pas mee aan komt kakken als het jaar er al op zit en de beslissing al is gevallen
als hij het eerder aan had gegeven had de school er rekening mee kunnen houden
omdat het niet altijd even serieus genomen word terwijl je erg wel degelijk heel erg onder kan lijdenquote:Op maandag 9 juli 2012 16:07 schreef rhubarbje het volgende:
[..]
als ie het wel heeft gezegd dan doet het er toch niet toe om er nu nog mee aan te komen? want dan is het heus mee genomen in de beslissing
Haha oke, hoezo vind je dat een ergerlijke uitspraak dan?quote:Op maandag 9 juli 2012 16:19 schreef Scorpie het volgende:
'Een stok om mee te slaan', godverdomme, wat krijg ik jeuk van die uitspraak, zeker gezien de context.
Het is een argument om te gebruiken in je betoog om een beslissing ongedaan te maken, niet om een of ander groot onrecht recht te zetten. We hebben geen flauw idee waarop de beslissing hem te weigeren voor volgend schooljaar is gebaseerd, misschien laat de TS wel hele lappen tekst weg waarin het wangedrag van zoonlief in detail wordt uitgelegd, who knows.quote:Op maandag 9 juli 2012 16:27 schreef Twin1983 het volgende:
[..]
Haha oke, hoezo vind je dat een ergerlijke uitspraak dan?
Ik bedoel ermee: een verweermiddel tegen de lui die de beslissingen nemen op dat mbo.
Precies, weet je wat ik lees: Kind mag niet over, (pleeg)ouders zijn boos en willen verhaal halen.quote:Op maandag 9 juli 2012 16:19 schreef Scorpie het volgende:
'Een stok om mee te slaan', godverdomme, wat krijg ik jeuk van die uitspraak, zeker gezien de context.
dan had hij aan moeten geven dat hij er last van onder vond gedurende het jaarquote:Op maandag 9 juli 2012 16:25 schreef hugsy33 het volgende:
[..]
omdat het niet altijd even serieus genomen word terwijl je erg wel degelijk heel erg onder kan lijden
Daar ben ik het mee eens. Je ziet dit verhalen zo rond 't eind van de school- en collegejaren regelmatig voorbij komen: niet genoeg punten/geen goede cijfers gehaald en ineens waren er allemaal problemen. Los van of die problemen er écht waren en of deze problemen inderdaad vertraging verantwoorden kun je niet verwachten dat dat allemaal maar met terugwerkende kracht wordt geloofd en aangenomen.quote:Op maandag 9 juli 2012 16:35 schreef rhubarbje het volgende:
[..]
dan had hij aan moeten geven dat hij er last van onder vond gedurende het jaar
je kunt niet achteraf een uitzondering verwachten als je gedurende het jaar 100 kansen hebt gehad om die te vragen
Ah op die manier, het kan inderdaad prima dat er nog een heel verhaal schuil gaat achter het verhaal van TS. Maar ik heb gewoon al partij gekozen, ik haat mbo scholen namelijk ernstig.quote:Op maandag 9 juli 2012 16:31 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Het is een argument om te gebruiken in je betoog om een beslissing ongedaan te maken, niet om een of ander groot onrecht recht te zetten. We hebben geen flauw idee waarop de beslissing hem te weigeren voor volgend schooljaar is gebaseerd, misschien laat de TS wel hele lappen tekst weg waarin het wangedrag van zoonlief in detail wordt uitgelegd, who knows.
Stokken om mee te slaan is nogal aan deflatie onderhevig blijkbaar.
Dat was al overduidelijk ja.quote:Op maandag 9 juli 2012 16:44 schreef Twin1983 het volgende:
[..]
Ah op die manier, het kan inderdaad prima dat er nog een heel verhaal schuil gaat achter het verhaal van TS. Maar ik heb gewoon al partij gekozen, ik haat mbo scholen namelijk ernstig.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |