Terwijl het grappige is dat je helemaal niet kunt weten wat iemand mee gemaakt heeft.quote:Op zondag 24 juni 2012 12:26 schreef Zord het volgende:
ooh herkenbaar wat lotje_plusone zegt. Dat is inderdaad wel eens letterlijk tegen me gezegd door zo'n trien. Erg vervelend tijdens een vergadering.
Doen mannen dit ook tegen jonge mannen?
Misschien heb ik het dan gewoon enorm getroffen met mijn afdeling...is ook dezelfde waar ik al jaren werk vnl vanwege mijn geweldige collega's. Bij ons is van achterbaksheid, haat en nijd geen sprake iig. Je moet ook echt op elkaar kunnen vertrouwen en van elkaar op aan kunnen.quote:Op zondag 24 juni 2012 12:28 schreef Lotje-Plusone het volgende:
[..]
Oh nee ik heb juist het idee dat het daar nog 10 keer zo erg is..
Maar dat is gewoon mijn persoonlijke ervaring, ik werkte als leerling verpleegkundige op cardiologie.
Die verpleegkundige daar waren echt zo intens achterbaks bah!
Ik heb alleen maar aal ll-vpk op die afdeling gewerkt dus wellicht is mijn beeld ook niet juist.quote:Op zondag 24 juni 2012 12:34 schreef Sekhmet het volgende:
[..]
Misschien heb ik het dan gewoon enorm getroffen met mijn afdeling...is ook dezelfde waar ik al jaren werk vnl vanwege mijn geweldige collega's. Bij ons is van achterbaksheid, haat en nijd geen sprake iig. Je moet ook echt op elkaar kunnen vertrouwen en van elkaar op aan kunnen.
In mijn ervaring wel. Nou ja fouten vergeven is misschien niet het goede voorbeeld want dat is afhankelijk per situatie etc.quote:Op zondag 24 juni 2012 12:44 schreef netflanders het volgende:
Hoe worden mannelijke (leerling) verpleegkundigen door de dames behandeld? Worden fouten eerder vergeven en dergelijke?
Ik heb er alleen problemen mee gehad toen ik op 15 jarige leeftijd hoofdcassiere werd bij de AH en leiding moet geven in weekenden en avonden over 40+ ers die er full time werkte...daar werden ze wat kribbig van.quote:Op zondag 24 juni 2012 12:39 schreef Lotje-Plusone het volgende:
[..]
Ik heb alleen maar aal ll-vpk op die afdeling gewerkt dus wellicht is mijn beeld ook niet juist.
Maar het feit blijft wel dat als er veel vrouwen bij elkaar werken dit vaak veel gezeik oplevert. Ik heb in veel verschillende sectoren gewerkt (horeca, zorg, kantoor) en het is overal hetzelfde.
Maar ik heb wel gemerkt dat er vaak maar 1 of 2 echt de boosdoeners zijn en de rest zich een beetje laat meenemen in de negatieve sfeer.
Mannelijke verpleegkundige zijn een erg aangename toevoeging aan een team van vrouwen (wij hebben met vijf er al best veel). Maar ook de mannen moeten hun werk gewoon goed doen. Watbetreft fouten maken is daar dus geen verschil.quote:Op zondag 24 juni 2012 12:44 schreef netflanders het volgende:
Hoe worden mannelijke (leerling) verpleegkundigen door de dames behandeld? Worden fouten eerder vergeven en dergelijke?
Bij mij was het probleem in de horeca dat alle vrouwen met de baas naar bed gingen.. (zonder grapjes, eentje was er zelf zwanger van hem) dus er was zoveel haar onderling.quote:Op zondag 24 juni 2012 12:53 schreef Sekhmet het volgende:
[..]
Ik heb er alleen problemen mee gehad toen ik op 15 jarige leeftijd hoofdcassiere werd bij de AH en leiding moet geven in weekenden en avonden over 40+ ers die er full time werkte...daar werden ze wat kribbig van.
In de horeca en zorg werkelijk nooit problemen mee gehad.
Als leerling ergens binnenkomen is wel lastig idd. Wij hadden tot voor kort ook een stagiaire die alles beter dacht te weten, maar die gewoon niet de juiste capaciteiten had om nu al aan het bed te staan. Zij heeft het dus niet gehaald en zal ons vast een rotteam vinden. Maar over het algemeen worden ook stagiaires (mannelijk en vrouwelijk) goed ontvangen...ze moeten alleen wel vertrouwd zijn aan bed anders krijg je wel wat over je heen. Maar dat is puur uit belang voor de patient.
Nee dat was het rare eraan, hij was niet lelijk ofzo maar ik vond er echt helemaal niets aan.quote:Op zondag 24 juni 2012 13:01 schreef kingtoppie het volgende:
Ik vraag me dan toch af hoe die baas dat doet ehh, charmante kerel?
Over het algemeen worden mannen zeer goed ontvangen, juist omdat er zo weinig zijn!quote:Op zondag 24 juni 2012 13:01 schreef netflanders het volgende:
De reden dat ik dit vraag is omdat mijn lievelingsneefje (24) binnenkort begint als leerling operatieassistent, met een universitaire vooropleiding. Theoretisch is hij geweldig, praktisch soms klungelig maar ook daarin leert hij snel. Het schijnt nogal een vrouwenwereldje te zijn en hij vraagt zich af of hij hierdoor benadeeld zou worden of dat dit voor hem juist prettiger is. Voordeel is wel dat de OK sterk hiėrarchisch is en erg gemengd.
Sorry voor de topic-kaap, maar wilde hier geen apart topic voor aanmaken. En een topic met veel verpleegkundigen is wat dat betreft altijd fijn.
Fouten bedoelde ik natuurlijk ook niet zo strict. Simpelweg foutjes die iedere leerling zou maken door gebrek aan overzicht en routine.
Alvast bedankt voor jullie antwoorden. Zelf maak ik mij hier namelijk ook enigszins druk om voor hem.
Toch een stukje authoriteit en dominantie ofzo denk waar die meisjes van gaan zwijmellen...?quote:Op zondag 24 juni 2012 13:02 schreef Lotje-Plusone het volgende:
[..]
Nee dat was het rare eraan, hij was niet lelijk ofzo maar ik vond er echt helemaal niets aan.
Maar die meisjes vielen allemaal in katzwijm bij hem.
Ja ik denk dat het te maken had met een de baas-werknemer verhouding en het is natuurlijk een horeca-man dus heeft gladde praatjes genoeg.quote:Op zondag 24 juni 2012 13:03 schreef kingtoppie het volgende:
[..]
Toch een stukje authoriteit en dominantie ofzo denk waar die meisjes van gaan zwijmellen...?
Dat zal niet heel bevorderlijk geweest zijn voor de teamsfeer idd. Beetje triest is het wel, vooral die baas had beter moeten weten dat dit niet de beste situatie oproept.quote:Op zondag 24 juni 2012 13:00 schreef Lotje-Plusone het volgende:
[..]
Bij mij was het probleem in de horeca dat alle vrouwen met de baas naar bed gingen.. (zonder grapjes, eentje was er zelf zwanger van hem) dus er was zoveel haar onderling.
En ik was de enige die niet met hem naar bed ging maar toch was ik blijkbaar een bedreiging want zodra hij iets tegen me zei was het meteen mis bij de dames.
Het verpleegkundige team waar ik werkte was heel erg ouderwets, wellicht dat daar ook het grootste probleem lag. Allemaal van die staphorst-achtige dames met een ander soort normen en waarden maar ondertussen zo vals als iets.
The fuck...quote:Op zondag 24 juni 2012 13:06 schreef Lotje-Plusone het volgende:
[..]
Ja ik denk dat het te maken had met een de baas-werknemer verhouding en het is natuurlijk een horeca-man dus heeft gladde praatjes genoeg.
Die meisjes deden dan ook alles voor hem, zoals elke dag 2 diensten draaien en er maar 1 betaald krijgen en hem naar de kapper brengen en ophalen etc etc.
Gelukkig heb ik daar maar een paar maanden gewerkt.
Ik ook niet! En eentje heeft nu dus een kind van 5 zonder vader.quote:
...quote:Op zondag 24 juni 2012 13:12 schreef Lotje-Plusone het volgende:
[..]
Ik ook niet! En eentje heeft nu dus een kind van 5 zonder vader.
Ja vooral omdat ze 19 was toen ze zwanger raakte. Mja dat zijn toch echt de keuzes die je dan zelf maakt, ik moet er niet aan denken!quote:Op zondag 24 juni 2012 13:13 schreef kingtoppie het volgende:
[..]
...
Je leven zo hard verneuken, en je kind er eigenlijk een beetje in mee nemen.... (Want toch chiller met 2 ouders lijkt me)
Tjah, ze doet maar lekker, zolang ik er geen last van heb vind ik het prima.quote:Op zondag 24 juni 2012 13:15 schreef Lotje-Plusone het volgende:
[..]
Ja vooral omdat ze 19 was toen ze zwanger raakte. Mja dat zijn toch echt de keuzes die je dan zelf maakt, ik moet er niet aan denken!
Maar sowieso zou ik niet het bed delen met de kerel waar al mijn collega's ook mee naar bed gaan..
Ik heb ook in de zorg gewerkt, en mannen worden daar op handen gedragen, en fouten sneller vergeven. Het is een voordeel en een nadeel. Van mannen word minder verwacht. Bij mij in het team kreeg je als vrouw op je donder als je niet goed kon strijken, maar bij mannen was het 'aaaaw, daar kan die arme jongen ook niets aan doen'. Maar dat is eigenlijk best beledigend als man zijnde.quote:Op zondag 24 juni 2012 13:01 schreef netflanders het volgende:
De reden dat ik dit vraag is omdat mijn lievelingsneefje (24) binnenkort begint als leerling operatieassistent, met een universitaire vooropleiding. Theoretisch is hij geweldig, praktisch soms klungelig maar ook daarin leert hij snel. Het schijnt nogal een vrouwenwereldje te zijn en hij vraagt zich af of hij hierdoor benadeeld zou worden of dat dit voor hem juist prettiger is. Voordeel is wel dat de OK sterk hiėrarchisch is en erg gemengd.
Sorry voor de topic-kaap, maar wilde hier geen apart topic voor aanmaken. En een topic met veel verpleegkundigen is wat dat betreft altijd fijn.
Fouten bedoelde ik natuurlijk ook niet zo strict. Simpelweg foutjes die iedere leerling zou maken door gebrek aan overzicht en routine.
Alvast bedankt voor jullie antwoorden. Zelf maak ik mij hier namelijk ook enigszins druk om voor hem.
Daar moet wel even het verschil gemaakt worden tussen zorg die geleverd word in een ziekenhuis en zorg als in verpleeghuizen, thuiszorg etc...van zijn neef word hetzelfde verwacht als van een vrouw die daar komt werken. Puur omdat je je op een OK geen fouten kan veroorloven. Is toch wat anders dan niet kunnen strijken.quote:Op zondag 24 juni 2012 13:20 schreef Zord het volgende:
[..]
Ik heb ook in de zorg gewerkt, en mannen worden daar op handen gedragen, en fouten sneller vergeven. Het is een voordeel en een nadeel. Van mannen word minder verwacht. Bij mij in het team kreeg je als vrouw op je donder als je niet goed kon strijken, maar bij mannen was het 'aaaaw, daar kan die arme jongen ook niets aan doen'. Maar dat is eigenlijk best beledigend als man zijnde.
Maar op de OK heb je weinig tot niets aan vaardigheden die je thuis hebt geleerd. Iedereen begint bij nul. 'Haar neef', overigens.quote:Op zondag 24 juni 2012 13:43 schreef Sekhmet het volgende:
[..]
Daar moet wel even het verschil gemaakt worden tussen zorg die geleverd word in een ziekenhuis en zorg als in verpleeghuizen, thuiszorg etc...van zijn neef word hetzelfde verwacht als van een vrouw die daar komt werken. Puur omdat je je op een OK geen fouten kan veroorloven. Is toch wat anders dan niet kunnen strijken.
Ook in de thuiszorg ed zit er een groot verschil tussen verpleegkundige zorg en huishoudelijk zorg trouwens
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |