Ik weet niet of de VVD dit zal doen, heb er zo m'n twijfels over.quote:Op maandag 25 juni 2012 18:12 schreef Seksgod_beta_v1 het volgende:
[..]
Laten we er van uit gaan dat de bovenkant en de onderkant beiden inleveren
Dat is voor de onderkant een zwaardere last dan voor de bovenkant. Daar gaat het mij om. Niet dat we iedereen aan de onderkant maar naar modaal proberen te duwen.
En het is ook meer dan slechts een fiscale aangelegenheid.
Ik heb al besloten dat, mochten de klappen toch in mijn hoek gaan vallen, ik m'n internet/tv/telefoon opzeg. Nadeel is dat ik dan bij m'n moeder zal moeten gaan fokken en dat ik alleen maar op m'n 8 jaar oude mobiel te bereiken ben.quote:
Het maakt de discussie wel lastig.quote:Op maandag 25 juni 2012 18:11 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Daar gaat het helemaal niet om Erik. Het gaat er om dat jij hier de demagoog aan het spelen bent. Als jij kijkt naar iemands brutoloon en wat iemand netto overhoudt dan maakt die HRA wel degelijk behoorlijk veel verschil. De HRA heeft direct invloed op hoeveel belasting je betaalt. Als jij zo graag die 52% meldt meld dan ook even de HRA en allerlei andere zaken die invloed hebben op wat jij netto overhoudt nadat heel die poppenkast zich heeft afgespeeld. Anders ben jij mensen voor de gek aan het houden.
Ander puntje.
Zogauw iemand jou op dit soort zaken wijst dan merk jij flauw op dat die ander een communist is. Er bestaat een heel groot spectrum tussen communisme en wat wij hebben.
Met fokken bedoel je solliciteren, tochquote:Op maandag 25 juni 2012 18:17 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ik heb al besloten dat, mochten de klappen toch in mijn hoek gaan vallen, ik m'n internet/tv/telefoon opzeg. Nadeel is dat ik dan bij m'n moeder zal moeten gaan fokken en dat ik alleen maar op m'n 8 jaar oude mobiel te bereiken ben.
Ik kan best met heel weinig leven hoor
Het wordt dan alleen een stuk onprettiger en moeilijker om er dan weer uit te komen
Mocht het op een gegeven moment zover komen, dan is internet natuurlijk wel zo handig om te hebben.quote:Op maandag 25 juni 2012 18:18 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Met fokken bedoel je solliciteren, toch
Niets en dat is niet terzakerdoende. Jij schudde eventjes wat hoge percentages uit je mouw om al dan niet terecht (veel minder dan vroeger en minder dan in de Scandinavische landen) het beeld te schetsen dat er in Nederland zoveel genivelleerd wordt. Meld dan ook even alle relevante gegevens die uitwijzen dat er al dan niet veel genivelleerd wordt.quote:Kan goed zijn, wat heeft dat te maken met werkgeversheffingen van 91%?
Jij hebt straks nog een ander afgeschilderd als een communist door te suggereren dat hij er naar zou streven dat iedereen een even hoog inkomen heeft terwijl hij er slechts voor pleitte dat iedereen een fatsoenlijk inkomen heeft. Dat doe jij vaker, hier en elders op dit forum. Er is een hemelsbreed verschil tussen een fatsoenlijk sociaal minimum en communisme. Die gradaties in links lijk jij niet goed te zien of jij negeert ze omdat jij graag wat polemiseert. Nu hou ik ook wel van enige polemiek op zijn tijd, zeker op het moment dat ergens geen beweging in is te krijgen, maar als iedereen steeds polemisch blijft dan komen we geen stap verder.quote:Het woord communist heb ik volgens mij niet gebruikt, ik zoek het even op.
Nee, niet gebruikt. Ik heb het wel gehad over het streven naar een gelijk inkomen, omdat kennelijk een samenloop van bovenstaande heffingen nog niet voldoende was. Ik vind het nogal wat, als bedrijf en werknemer samen meer belasting betalen dan de onderliggende beloning. Dat neigt inderdaad toch wel naar communistische praktijken, nu je het zelf zegt.
Volgens mij kom je in de meeste gemeenten, als je in een bijstandsuitkering zit, dan wel in aanmerking voor bijzondere bijstand, is het niet?quote:Op maandag 25 juni 2012 18:20 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Mocht het op een gegeven moment zover komen, dan is internet natuurlijk wel zo handig om te hebben.
Het internet is natuurlijk moeilijk meer weg te denken uit het leven van tegenwoordig. Een smartphone heb ik niet, want daar is gewoonweg geen geld voor.
Welke gegevens van jou moeten dat dan uitwijzen? Beide heffingen zijn pas ingevoerd en treden volgend jaar (met terugwerkende) kracht in werking. Dan is er nog de 91% voor een werkgever bij hoge inkomens. Dat leidt volgens jou niet tot nivellering?quote:Op maandag 25 juni 2012 18:20 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Niets en dat is niet terzakerdoende. Jij schudde eventjes wat hoge percentages uit je mouw om al dan niet terecht (veel minder dan vroeger en minder dan in de Scandinavische landen) het beeld te schetsen dat er in Nederland zoveel genivelleerd wordt. Meld dan ook even alle relevante gegevens die uitwijzen dat er al dan niet veel genivelleerd wordt.
Ik trek zijn redenering door. De enige vraag die ik stel, bij alle "sterke schouders" roepende users, wanneer in hun optiek de lasten dan eerlijk verdeeld zijn. Het feit dat ik er nooit antwoord op krijg, spreekt boekdelen. Dan is er maar een logische conclusie.quote:[..]
Jij hebt straks nog een ander afgeschilderd als een communist door te suggereren dat hij er naar zou streven dat iedereen een even hoog inkomen heeft terwijl hij er slechts voor pleitte dat iedereen een fatsoenlijk inkomen heeft. Dat doe jij vaker, hier en elders op dit forum. Er is een hemelsbreed verschil tussen een fatsoenlijk sociaal minimum en communisme. Die gradaties in links lijk jij niet goed te zien of jij negeert ze omdat jij graag wat polemiseert. Nu houd ik ook wel van enige polemiek op zijn tijd, zeker op het moment dat ergens geen beweging in is te krijgen, maar als iedereen steeds polemisch blijft dan komen we geen stap verder.
Je kunt in sommige gemeenten een toeslag krijgen (kan even niet op de naam komen). Daar kan je dingen als een kapotte wasmachine enzo van kopen. Dat klopt. Zonder die extraatjes had ik het heel erg zwaar gehad moet ik eerlijk zeggen.quote:Op maandag 25 juni 2012 18:22 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Volgens mij kom je in de meeste gemeenten, als je in een bijstandsuitkering zit, dan wel in aanmerking voor bijzondere bijstand, is het niet?
Mijn vader probeerde voor de winter ooit bijzondere bijstand te krijgen voor gordijnen achter het enkele glas. Net failliet verklaard (onder de oude faillissementswet), dus dat was nogal een gedoe. Los van het geharrewar met peildata van het inkomen, was de sociale dienst niet voornemens ook maar iets te doen. Pas na een tijdje procederen hingen er in huize seksgod gordijnen achter de ramenquote:Op maandag 25 juni 2012 18:22 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Volgens mij kom je in de meeste gemeenten, als je in een bijstandsuitkering zit, dan wel in aanmerking voor bijzondere bijstand, is het niet?
Nogal ongegrondquote:
Antwoord heb je gehad!quote:De enige vraag die ik stel, bij alle "sterke schouders" roepende users, wanneer in hun optiek de lasten dan eerlijk verdeeld zijn. Het feit dat ik er nooit antwoord op krijg, spreekt boekdelen. Dan is er maar een logische conclusie.
quote:En inderdaad, ik maak het graag wat harder en scherper. Komen we ook sneller tot de kern in plaats van dat technocratische gedoe in de vorm van eindeloze posts die elke discussie doodslaan, voor zover ze uberhaupt gelezen worden en bijdragen.
Het is idd een -heel- gedoe om het te krijgen ja, je moet kopien dit, kopie dat inleveren. Ze willen echt alles van je weten. Maar als je niks hebt dan doe je 't maar.quote:Op maandag 25 juni 2012 18:26 schreef Seksgod_beta_v1 het volgende:
[..]
Mijn vader probeerde voor de winter ooit bijzondere bijstand te krijgen voor gordijnen achter het enkele glas. Net failliet verklaard (onder de oude faillissementswet), dus dat was nogal een gedoe. Los van het geharrewar met peildata van het inkomen, was de sociale dienst niet voornemens ook maar iets te doen. Pas na een tijdje procederen hingen er in huize seksgod gordijnen achter de ramen
Afgaande op die ervaring zou ik er niet te veel op rekenen. Maar ik geloof dat enige rechtlijnigheid in dezen ver te zoeken is, dus weten doe ik het niet.
Nogmaals, jij noemde die cijfers in die reactie van jou enkel met het doel al dan niet terecht het beeld te schetsen dat het Nederlandse fiscale stelsel sterk nivelleert. Jij noemde de gegevens die jou goed uitkwamen wel en de gegeven die jou niet goed uitkwamen (de HRA) niet. Jij deed dus aan cherrypicking. Daar ging het mij om.quote:Welke gegevens van jou moeten dat dan uitwijzen? Beide heffingen zijn pas ingevoerd en treden volgend jaar (met terugwerkende) kracht in werking. Dan is er nog de 91% voor een werkgever bij hoge inkomens. Dat leidt volgens jou niet tot nivellering?
Met de mate waarin jij dat doet krijg je een reductio ad absurdum.quote:Ik trek zijn redenering door.
Er is een grijs gebied. Waar de een rondkomt van 600 euro p/maand doordat hij op een kamertje woont van 16m2 en een gezond gestel heeft, kan een ander het met 1000 euro nog niet trekken. Maar je kan moeilijk elk individueel geval beoordelen. Maatwerk roepen in dit soort discussies klinkt altijd lekker genuanceerd, maar daar bestuur je geen land van 16 miljoen inwoners mee. Iedereen doet namelijk heel erg zijn best de ambtenaar aan de andere kant van de geldmachinekamer te overtuigen dat hetgeen hij heeft, krijgt of verdient, onvoldoende is om mee rond te komen. Niet dat ik daar jou mee bedoel, maar meer "de mens".quote:Op maandag 25 juni 2012 18:26 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Je kunt in sommige gemeenten een toeslag krijgen (kan even niet op de naam komen). Daar kan je dingen als een kapotte wasmachine enzo van kopen. Dat klopt. Zonder die extraatjes had ik het heel erg zwaar gehad moet ik eerlijk zeggen.
En zelfs met die extraatjes zitten sommige mensen met een minimum inkomen bij de voedselbank, maar dat kan echt heel veel verschillende redenen hebben (bijvoorbeeld omdat ze 1 ouder gezin zijn).
Hoe zou je een extra belasting van 91% noemen, die niet uit te kleden valt? Je negeert het gewoon hé. Beetje pot en ketel dus.quote:Op maandag 25 juni 2012 18:28 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Nogmaals, jij noemde die cijfers in die reactie van jou enkel met het doel al dan niet terecht het beeld te schetsen dat het Nederlandse fiscale stelsel sterk nivelleert. Jij noemde de gegevens die jou goed uitkwamen wel en de gegeven die jou niet goed uitkwamen (de HRA) niet. Jij deed dus aan cherrypicking. Daar ging het mij om.
[..]
Met de mate waarin jij dat doet krijg je een reductio ad absurdum.
Eerlijker dan wat? Wat is de beginsituatie?quote:Op maandag 25 juni 2012 18:32 schreef eriksd het volgende:
Ik vind het wel een goede vraag eigenlijk. De lasten moeten eerlijker verdeeld worden. Hoe, en wanneer is dat het geval?
Je hebt altijd mensen die de boel (proberen te) flessen, en eerlijk gezegd ben ik daar een beetje allergisch voor.quote:Op maandag 25 juni 2012 18:29 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Er is een grijs gebied. Waar de een rondkomt van 600 euro p/maand doordat hij op een kamertje woont van 16m2 en een gezond gestel heeft, kan een ander het met 1000 euro nog niet trekken. Maar je kan moeilijk elk individueel geval beoordelen. Maatwerk roepen in dit soort discussies klinkt altijd lekker genuanceerd, maar daar bestuur je geen land van 16 miljoen inwoners mee. Iedereen doet namelijk heel erg zijn best de ambtenaar aan de andere kant van de geldmachinekamer te overtuigen dat hetgeen hij heeft, krijgt of verdient, onvoldoende is om mee rond te komen. Niet dat ik daar jou mee bedoel, maar meer "de mens".
Ik neem aan de huidige?quote:Op maandag 25 juni 2012 18:34 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Eerlijker dan wat? Wat is de beginsituatie?
Ja, maar ik was niet degeen die hier een controversiële stelling in nam zonder die te onderbouwen door aan cherrypicking te doen.quote:Hoe zou je een extra belasting van 91% noemen? Je negeert het gewoon hé.
Hoe zou je het negeren van die 91% willen noemen in een discussie over nivelleren?quote:Op maandag 25 juni 2012 18:34 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ja, maar ik was niet degeen die hier een controversiële stelling in nam zonder die te onderbouwen door aan cherrypicking te doen.
Dan hoeft het voor mij niet eerlijker dan dit.quote:
Dat is heel lastig!quote:Op maandag 25 juni 2012 18:32 schreef eriksd het volgende:
Ik vind het wel een goede vraag eigenlijk. De lasten moeten eerlijker verdeeld worden. Hoe, en wanneer is dat het geval?
Misschien uit practische overwegingen is het het makkelijkst om voor de huidige situatie te kiezen?quote:Op maandag 25 juni 2012 18:36 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dan hoeft het voor mij niet eerlijker dan dit.
Maar het punt met het begrip "eerlijkheid" is dat je moeilijk voorstander van oneerlijk kan zijn
Ik weet wel dat je als land hoe dan ook labeltjes zoals Wajong moet voorkomen.quote:Op maandag 25 juni 2012 18:34 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Je hebt altijd mensen die de boel (proberen te) flessen, en eerlijk gezegd ben ik daar een beetje allergisch voor.
Ik heb wel heel wat mensen leren kennen die gebruik maakten van die voorzieningen, maar ik kan niet echt de achtergrond zien zeg maar. Ik weet dan ook niet of het wel terecht is of niet maar in de meeste gevallen is dat wel zo.
Er is ook veel kritiek op de wajong, maar ik heb gemerkt dat in de wajong vooral veel echte kneuzen zitten. mensen wiens leven mislukt is door meestal verschillende omstandigheden die samen vielen. meestal psychische problemen icm een problematische start van het leven.
Dat is wat anders dan een bijstandstrekker, dat zijn over het algemeen gezonde mensen met werkervaring.
Nee, want er zijn ook een hoop verbeterpunten.quote:Op maandag 25 juni 2012 18:37 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Misschien uit practische overwegingen is het het makkelijkst om voor de huidige situatie te kiezen?
Veel wajongers proberen te werken, maar vallen steeds weer terug. Wat ook veel wajongers doen is vrijwilligerswerk.quote:Op maandag 25 juni 2012 18:37 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik weet wel dat je als land hoe dan ook labeltjes zoals Wajong moet voorkomen.
Nederland is te duur om zo'n legertje onrendabelen de welvaart te geven die ze hier nodig hebben.
Heel hard gezegd moet iedereen gewoon meedoen met iets, om ons niveau te behouden.
In zekere zin is geld vrijheid. Voor mij in elk geval wel. De vrijheid dat ik bijvoorbeeld het treinkaartje naar 1 of andere stad kan betalen zodat ik naar een meet kan.quote:Op maandag 25 juni 2012 18:38 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Nee, want er zijn ook een hoop verbeterpunten.
Maar ik streef liever naar meer vrijheid dan naar meer eerlijkheid. Misschien dat dat een rechts-links stukje is.
Correct. Er zijn zeker voorbeelden die goed werken.quote:Op maandag 25 juni 2012 18:40 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Veel wajongers proberen te werken, maar vallen steeds weer terug. Wat ook veel wajongers doen is vrijwilligerswerk.
Dat kan echt van alles zijn. Zo kende ik er 1 die bij de lokale sportschool de heggen knipte en een ander gaf in een ziekenhuis de plantjes water. Zo dragen mensen die vrijwilligerswerk doen toch mee aan de samenleving (hoeven ze minder betaalde krachten te hebben en kunnen loonkosten omlaag).
Ik denk dat het verdienen van veel geld voor veel mensen een droom is omdat ze denken dat het vrijheid oplevert. Zorgenvrij zijn, zomaar een dagje vrij nemen en geen onrust over je oude dag is vrijheid ja.quote:Op maandag 25 juni 2012 18:41 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
In zekere zin is geld vrijheid. Voor mij in elk geval wel. De vrijheid dat ik bijvoorbeeld het treinkaartje naar 1 of andere stad kan betalen zodat ik naar een meet kan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |