FOK!forum / Klussen, Wonen en Huishouden / MMach is met FOK! pensioen
Vonkenboerzondag 17 juni 2012 @ 14:01
Hallo,

Sommige users was het in K&W al opgevallen dat onze belgische Klus Held MMach met FOK! pensioen is gegaan. Via een prive bericht aan mij gaf hij deze week aan dat hij wil stoppen met FOK! en de gebruikersnaam MMach :o

Iets waar ik best wel van schrok ! Hij draait namelijk al vele jaren in K&W mee en heeft met zijn topics een aardige fanclub opgebouwd ^O^ er zijn een heleboel users en lurkers in K&W die min of meer met zijn topics zijn opgegroeid.

Wij begrijpen de uiteindelijke redenen wel waarom hij afstand wil doen van FOK! en zijn gebruikersnaam MMach, dit ligt in geen geval aan FOK! als geheel of aan de users en moderators van K&W !

Zelf wil hij toch nog enkele woorden aan ons richten, via de mail kreeg ik van hem het verzoek om onderstaande post te delen met "zijn" K&W :s)

quote:
0s.gif Op zondag 17 juni 2012 12:04 schreef MMach het volgende:

Beste Fokkers,
Zoals jullie wellicht al doorhadden, ben ik op Fok-Pensioen. Onaangekondigd – of heel stiekem tussen neus en lippen in eerdere posts- en definitief.

7 jaar verder zijn we intussen, sinds ik als kleine(re) MMach een Fokker ben geworden.
AnneX zal deze post misschien wel aanvullen met een aantal statistieken wbt aantal topics en views ;).

Intussen is de MMach-account niet meer te gebruiken en zullen er dus geen nieuwe posts meer verschijnen.

Ik vind dat het na die 6-tal jaar dat jullie m’n verbouwingen hebben kunnen volgen, genoeg is. Als ik de topics zo herbekijk, dan zie ik dat het verhaal toch vrij rond is (kleine MMach wordt groot en ontdekt uiteindelijk zijn roots) . Al hetgeen ik nu nog doe, zal in de privésfeer blijven. Ook mijn vrienden gaan in het vervolg zelf moeten komen kijken als ze de veranderingen willen zien. Ik trek die lijn overal door, niet alleen op Fok.

Ik ben gestopt met de sociale media en fora omdat ik geen vertrouwen meer heb in de huidige ontwikkelingen op die vlakken. Ik heb nooit een enkele negatieve ervaring met Fok gehad, ik heb er zelfs steun en motivatie uit kunnen halen.

Alle topics die ik ooit heb gemaakt op Fok (en andere), heb ik gebackupped, inclusief alle foto’s en alle reacties. Als ik ooit kinderen heb, dan zullen zij dat deel van hun vader, afgedrukt in het familie-fotoboek vinden. Jullie zijn op een vreemde manier toch deel beginnen uitmaken van mijn persoonlijke leven, hoewel ik het aantal users dat ik in levende lijve heb gezien op 2 handen is te tellen. Daarvoor ben en blijf ik zowel de posters, groupies, kritikasters (waarvan ik vond dat er te weinig waren), als de moderators dankbaar.

Ook voor andere users in K&W wordt het zo misschien wat toffer. Hoewel het leuk is om als klusgod beschouwd te worden, ben ik het niet. In die zin vind ik dat mensen die minstens even goed bezig zijn, best ook wat meer aandacht mogen krijgen.

Voor zij die zich zorgen zouden maken: er is voor de rest niets aan de hand in mijn persoonlijke leven, alles gaat op dit moment goed (beter dan ik ooit had durven dromen toen ik klein was), maar het is een tikje persoonlijker geworden dan voorheen. Het was een reis die me heeft gebracht waar ik nu ben, en het is pas nu, in de afgelopen weken die ik heb gespendeerd aan backuppen, doorbladeren en herontdekken, dat ik mezelf en mijn roots ben tegengekomen. (Mochten er wat amateurpsychologen meelezen: ik heb een overwegend positief gevoel bij mijn verleden en heden, en voel me niet tekortgedaan door het leven oid, heb er geen stoornissen aan overgehouden, zoek geen vaderfiguur in het echte leven, etc. ).

Ik hoorde laatst een oud liedje op de radio (wat geheel niet mijn muziekstijl is),namelijk dat van Stef Bos:Papa. Met het risico dweperig te klinken, ik vond dat altijd een flauw, te dramatisch liedje, maar nu zou ik het zelf zo zeggen. (behalve dan ‘ik hou van elke vrouw’, ;) want dat is zeker niet het geval Het is mijn vriendin nu die me in alles wat ik doe steunt en zelf een rots in de branding is, wat ik voor haar probeer te zijn.) Het is in dat kader dat je dit afscheid moet zien. De zoektocht is voorbij, tijd voor het echte werk.

Op fok blijf ik wel vertoeven, in de massa, als lurker. Ik hoop dat jullie plezier gehad hebben aan de topics, ik in elk geval wel, als verbouwblog-liefhebber. Het gaat jullie goed.
Groeten,
MMach

densmeezondag 17 juni 2012 @ 14:08
Wauw Mmach, je hebt mij altijd heel veel inspiratie gegeven en dan zeker ook naast het klussen. Ik wil je daarvoor hartelijk danken. Een doorzettingsvermogen waar niemand tegen op kan. Ik hoop dat het je goed gaat, ook met de verkoop van je ouderlijk huis en je familie daaromheen. Ik weet zeker dat iedereen die je kent, persoonlijk of via internet super trots op je is. Als ik ooit in de buurt ben dan kom ik een keer kijken. Heel veel succes de komende jaren met je (toekomstige) gezin, met je paleis en je super mooie job
Isegrimzondag 17 juni 2012 @ 18:21
Oh wat jammer. -O- Maar ik wens MMach alle geluk van de wereld! O+
Maringozondag 17 juni 2012 @ 18:41
Jammer MMach, maar wel begrijpelijk. Ik lurkte graag in je topics, met afentoe een post. Je blijft een K&W Held, of je je account nu opgeeft of niet. ^O^
Kentekenplaatzondag 17 juni 2012 @ 19:07
;(
AnneXzondag 17 juni 2012 @ 20:07
Geén stats 8)7

Wél begrip voor je besluit.
Fijn om te lezen dat het jullie goed gaat.
Houden zo!

Dank je voor ... Ja voor alles ! voor alles wat je met ons wilde delen.
tot aan de laatste vondsten toe.

/ sip -O-
nikkyzondag 17 juni 2012 @ 20:17
Jaren heb ik je topics gelezen en met heel veel plezier. Bedankt dat we hebben mogen genieten van je klus talent en je doorzettingsvermogen.
Het ga je goed en ik hoop dat je toch weer eens komt kijken.

Groetjes,
Nikky
RanTheManzondag 17 juni 2012 @ 21:21
snik snik.. Het ga je goe Mmach!
Inlognaamzondag 17 juni 2012 @ 21:30
Heel jammer, maar toch ook weer erg begrijpelijk -O- .

Klein bedankje derhalve richting MMach, want wat een respect heb ik voor die gozer gekregen sinds de ontdekking van z'n klustopics een klein jaartje terug die ik stuk voor stuk met veel bewondering heb doorgelezen.

Heel veel geluk verder met je werk, met je vriendin en dat er maar heel veel kleine MMachjes geproduceerd zullen en kunnen worden in alle gezondheid.

:'( :'( :'(
klipperzondag 17 juni 2012 @ 22:42
Een stil vertrek vind ik persoonlijk wel leuker, laat de mensen maar raden.
Guppyzondag 17 juni 2012 @ 22:55
quote:
0s.gif Op zondag 17 juni 2012 22:42 schreef klipper het volgende:
Een stil vertrek vind ik persoonlijk wel leuker, laat de mensen maar raden.
Dat zou niet des MMach's zijn
nietzmanzondag 17 juni 2012 @ 23:01
Je blijft na Luc de Vos m'n favoriete Belg.
InTrePidIvityzondag 17 juni 2012 @ 23:14
Ik was meer een lurker dan een poster, maar ik heb al je topics met plezier gevolgd. Je vakmanschap staat als een paal boven water, ondanks dat je het zelf nogal eens probeert te bagatelliseren.

Ik vind het bijzonder jammer dat je vorderingen niet meer te volgen zullen zijn op FOK!, ik hoop dan ook van harte dat je je nog een keer zal bedenken (waarschijnlijk tegen beter weten in). Met de toekomstplannen die je hier geplaatst hebt, zou je nog menig topic kunnen vullen evenals met de posts over je professionele werkzaamheden. Je schreef altijd met kennis van zaken en vol overtuiging over de dingen waar je aan werkte, ik vind het oprecht jammer dat je dit niet meer wil delen.

Aan de andere kant snap ik het ook wel, want je hebt al veel over jezelf hier geplaatst (met name de afgelopen weken over de achtergrond van je familie) en dat zou me ook wellicht tegen gaan staan op een zeker moment. Stiekem vind ik het zonde dat je je account volledig hebt afgesloten, je vakkundige opmerkingen zouden andere K&W'ers zeker nog hebben kunnen helpen tijdens hun verbouwingen.

In elk geval bedankt voor je posts en fraaie bouwsels! En uiteraard veel succes in je professionele en persoonlijke toekomst ^O^

[ Bericht 3% gewijzigd door InTrePidIvity op 17-06-2012 23:33:46 ]
Adelantezondag 17 juni 2012 @ 23:21
Het was leuk om je klustopics te volgen MMach, alle succes met je privé ^O^
PeuRacmaandag 18 juni 2012 @ 01:17
Een begrijpelijke maar voor Fok een betreuringswaardige beslissing. Ik wens je heel veel geluk met je vrienden in jullie huis (paleis)!

Het was en is nog steeds een waar genot om de topics door te lezen.
Muis006maandag 18 juni 2012 @ 09:27
quote:
14s.gif Op zondag 17 juni 2012 23:14 schreef InTrePidIvity het volgende:
Ik was meer een lurker dan een poster, maar ik heb al je topics met plezier gevolgd. Je vakmanschap staat als een paal boven water, ondanks dat je het zelf nogal eens probeert te bagatelliseren.

Ik vind het bijzonder jammer dat je vorderingen niet meer te volgen zullen zijn op FOK!, ik hoop dan ook van harte dat je je nog een keer zal bedenken (waarschijnlijk tegen beter weten in). Met de toekomstplannen die je hier geplaatst hebt, zou je nog menig topic kunnen vullen evenals met de posts over je professionele werkzaamheden. Je schreef altijd met kennis van zaken en vol overtuiging over de dingen waar je aan werkte, ik vind het oprecht jammer dat je dit niet meer wil delen.

Aan de andere kant snap ik het ook wel, want je hebt al veel over jezelf hier geplaatst (met name de afgelopen weken over de achtergrond van je familie) en dat zou me ook wellicht tegen gaan staan op een zeker moment. Stiekem vind ik het zonde dat je je account volledig hebt afgesloten, je vakkundige opmerkingen zouden andere K&W'ers zeker nog hebben kunnen helpen tijdens hun verbouwingen.

In elk geval bedankt voor je posts en fraaie bouwsels! En uiteraard veel succes in je professionele en persoonlijke toekomst ^O^
Ik zou het zelf niet beter kunnen zeggen dus ik sluit me hier volledig bij aan!
DerekBmaandag 18 juni 2012 @ 10:26
Heisa om niks.
drijfhoutmaandag 18 juni 2012 @ 10:48
Wow, MMach, held, ik hoop dat het je goed gaat!
Geneuzelmaandag 18 juni 2012 @ 10:57
Het ga je goed MMach! Dank voor alle goede adviezen
Lunaflamemaandag 18 juni 2012 @ 13:08
Deze jarenlange lurker gaat je ook missen. Geweldig hoe je je leven en je huis hebt opgebouwd.

Respect voor alles wat je hebt gedaan en met ons hebt gedeeld.

Heel veel geluk voor de toekomst samen met jouw rots in de branding.
Candaasjemaandag 18 juni 2012 @ 13:30
Heel veel geluk gewenst Mmach!

Ik lurkte vooral mee, en heb als beginnende klusser toch heel wat van je geleerd.
Zoals bijvoorbeeld de tig verschillende manieren om verbindingen te maken: dat was voor een user die een boekenkast wilde maken. En jij zette gewoon even in een middag de verschillende methoden uiteen, met nog keurig op maat gemaakte voorbeelden erbij ook... :D O+
(Dat bleef wel hangen hier)

En, bovendien de les dat je moet doen wat je zelf mooi vindt, er gewoon voor moet gaan, ongeacht wat de rest van de familie/vrienden/Fok/de wereld er wel niet van mag denken of vinden. (Die les ben ik nu steeds beter aan het toepassen :Y )

Dankjewel! En ook ik hoop stiekem dat je nog eens terugkomt. Al is het maar om iemand een tip/idee te geven wanneer hij/zij weer eens met de handen in het haar zit, wat het klussen betreft!
Dagonetmaandag 18 juni 2012 @ 13:34
Zonde.

Ik ben nog steeds van mening dat je in een klusprogramma aan de gang moet.
RoaRRRmaandag 18 juni 2012 @ 13:39
Als lurker heb ik veel aan je topics gehad! Ik wou dat ik alles kon doen in het tempo waar jij mee werkt.

Jammer van de te missen toekomstige post:
- MMach maakt een hondenpaleis
- MMach verbouwt de tuin
- MMach bouwt een kinderbedje ;)

Al het goede voor jou en de mensen om je heen!
freak1maandag 18 juni 2012 @ 15:17
MMach,

met veel plezier heb ik je topics gelezen, klusser in hard en nieren ben je. dat kon je ook wel zien aan je job change..

stoppen met posten? begrijpelijk maar zonde.

succes!
sjaaksparkmaandag 18 juni 2012 @ 18:08
jammerjammerjammer. Veel respect voor jouw werk. Veel geluk in de toekomst.
BEzaterdag 8 juni 2013 @ 19:33
:o Ik dacht net 'hoe zou het toch met Mmach zijn' en kom dit topic tegen. Dat heb ik vorig jaar helemaal niet mee gekregen.
Jammer zeg! Geen inspiratie en motivatie meer op doen!
Alsnog een hele late: bedankt voor je vele topics, je bent voor mij echt een K&W legende!
AnneXzaterdag 8 juni 2013 @ 19:41
Nog steeds sip. -O-

Een jaar later w/

bij de tijd, zeg BE ! :7
Vonkenboerzaterdag 8 juni 2013 @ 19:44
Ik mis hem ook nog steeds ;(
AnneXzaterdag 8 juni 2013 @ 19:48
Zullen wij erheen rijden :D

Tentje mee, plek zat B-)
Vonkenboerzaterdag 8 juni 2013 @ 19:52
quote:
1s.gif Op zaterdag 8 juni 2013 19:48 schreef AnneX het volgende:
Zullen wij erheen rijden :D

Tentje mee, plek zat B-)
Af en toe heb ik nog wel eens mailcontact met onze Vlaamse vriend :D :)
AnneXzaterdag 8 juni 2013 @ 21:25
Doe hem de allerhartelijkste groeten van mij, please.
En een :*
BEzaterdag 8 juni 2013 @ 21:26
En van mij! :Y
Quellerzaterdag 8 juni 2013 @ 21:58
Ik snap hem, want ik heb het recent ook gedaan na een lang en intensief FOK!-leven.

MMach, je hebt me geïnspireerd. Niet zozeer in het klussen, maar in het opbouwen in het algemeen. Dank daarvoor O+

Het ga je goed; maak je leven tot wat jij wilt dat het is :*
Dagonetzaterdag 8 juni 2013 @ 22:04
Hij heeft nog steeds geen eigen klusprogamma op tv.
Cybersijpzondag 9 juni 2013 @ 01:15
Benoit, begrijpelijk, desalniettemin jammer voor K&W. Herken mijzelf wel wat in je, maar het hoe en wat hiervan doet niet terzake.

Ik hoop dat je met je meisje t geluk gevonden hebt, inspireren zul je velen nog doen voor een lange tijd !:)

Een gemeend: "Het ga je goed ! "
densmeezondag 9 juni 2013 @ 03:05
Benoit nogmaals bedankt voor alle top klussen
nikkyzondag 9 juni 2013 @ 11:37
Nog steeds een gemis!
Bosbesboszaterdag 15 juni 2013 @ 13:49
quote:
1s.gif Op zaterdag 8 juni 2013 19:33 schreef Brighteyes het volgende:
:o Ik dacht net 'hoe zou het toch met Mmach zijn' en kom dit topic tegen. Dat heb ik vorig jaar helemaal niet mee gekregen.
Jammer zeg! Geen inspiratie en motivatie meer op doen!
Alsnog een hele late: bedankt voor je vele topics, je bent voor mij echt een K&W legende!
Dat had ik dus ook! :Y Jammer maar natuurlijk wel begrijpelijk! ^O^
morpheus_at_workzaterdag 15 juni 2013 @ 14:10
Genoten van al je klusverhalen en anders denken tijdens de klussen _O_
#ANONIEMzondag 16 juni 2013 @ 15:01
quote:
8s.gif Op zaterdag 8 juni 2013 22:04 schreef Dagonet het volgende:
Hij heeft nog steeds geen eigen klusprogamma op tv.
Tuinruimers%203%20oktober%202009.bmp

Bovenstaand persoon wordt ook een dagje ouder en wie weet kan MMach een nieuw plekje veroveren op de buis. ;)

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 16-06-2013 15:02:06 ]
Dagonetzondag 16 juni 2013 @ 15:05
johnwiliams.jpg
Ik heb natuurlijk een goed team, maar met MMach aan mijn zijde kan ik twee gezinnen helpen per week
Budahwoensdag 6 augustus 2014 @ 21:14
Ook jammer dat de foto's het in de topics niet meer doen! :(
BEwoensdag 6 augustus 2014 @ 21:15
Pssst: K&W / BBach & Laurette herbouwden en trouwden (deel 8)
Aloriadonderdag 7 augustus 2014 @ 15:31
quote:
Ik zou net zeggen, ik lees zijn klustopic nog steeds hoor ^O^ ;)
yurtdonderdag 7 augustus 2014 @ 21:00
wie?