Op zondag 3 juni zal in Dublin de eerste editie van de Ierse Bavaria City Racing plaats gaan vinden. FOK! zal hierbij zijn en een interview gaan houden met GP2-coureur Giedo van der Garde. Giedo zal in Ierland een demonstratie gaan houden met een Caterham Formule 1-auto.
Giedo van der GardeDe 27-jarige Van der Garde viel al vroeg op in de karts en dit leverde hem naast enkele titels een plaats in het opleidingsprogramma van het Formule 1-team McLaren op. In 2003 maakte hij de overstap naar de Formule Renault, waar de Nederlander voor Van Amersfoort Racing uitkwam. Tussen 2004 en 2006 kwam hij met weinig succes uit in de Formule 3, maar in 2006 pakte hij toch nog een tweede plaats in de Masters op Zandvoort.
Giedo van der GardeEen overstap in 2007 naar de World Series by Renault betekende een ommekeer voor Van der Garde. In het eerste jaar werd hij zesde in het kampioenschap en in het tweede seizoen pakte hij zelfs de titel. Ook was hij in die jaren testrijder bij de Formule 1-teams Spyker en Force India en mocht hij dankzij de titel in 2008 eenmalig voor Renault testen.
Een overstap naar de GP2 Series volgde waarin Van der Garde in 2009 met drie zeges meteen naam maakte. Twee matige seizoenen bij Barwa Addax volgden, waarna hij de overstap naar Caterham maakte. De Nederlander lijkt weer helemaal terug, getuige zijn derde plaats in het kampioenschap van dit jaar en al een zege op zak. Ook zal hij enkele malen dit jaar vrijdagrijder bij het Caterham F1 Team zijn. Komende zondag mag Van der Garde zijn kunsten in de straten van Dublin gaan vertonen.
Stel nú je vraag!Heb jij een vraag voor Giedo over de autosport, de GP2 Series of de Formule 1 die je beantwoord wilt zien? Stel je vraag dan nu! De redactie van FOK!sport selecteert uiteindelijk de leukste vragen, die door Giedo van der Garde beantwoord zullen worden.
Je kunt je vraag tot zaterdag 2 juni 2012 14:00 uur hieronder in een reactie stellen.