FOK!forum / Klussen, Wonen en Huishouden / Schaduwdoek waterdicht of gewoon?
Sonymaandag 21 mei 2012 @ 14:23
WIj hebben onze tuin nu eindelijk klaar en zij er volop van aan het genieten de afgelopen dagen! Hopelijk zet de zomer nu eindelijk eens een beetje door 8-)

Een drupje regen kan echter ook nooit geen kwaad dus dat mag er van ons ook wel eens vallen, maar helaas zal dat niet alleen 's nachts vallen, maar ons geluk kennende uiteraard eerder in de avond op het moment dat wij buiten willen zitten.

Door de inrichting van de tuin hebben we geen veranda of overdekte pergola kunnen maken, maar we zouden toch wel een klein stuje willen overdekken zodat we ook 's avonds nog lang buiten kunnen zitten. Met name dus ook als het bijvoorbeeld dus als het een klein beetje regent.

Aangezien we echter geen permanente oplossing willen hebben, als de zon schijnt zitten we de hele dag het liefst in de zon, zaten we te denken om schaduwdoek op te hangen met sterk elastisch touw of iets dergelijks zodat het snel te monteren respectievelijk te demonteren is.

Nu rijst bij ons echter de vraag of schaduwdoek wel dicht genoeg is voor onze toepassing: met hoosbuien zullen we er niet onder zitten, maar een klein buitje zou het wel moeten kunnen hebben.
Op veel sites wordt ook waterdicht schaduwdoek aangeboden, maar is dit niet weer dermate dicht dat het gewoon zeil is? Daarbij is dit gelijk een klap duurder; dan kan ik het wellicht ook goedkoper halen bij een zeilmakerij.

Iemand toevallig ervaring met de combinatie van regenbuien en schaduwdoek? ;)
error_404maandag 21 mei 2012 @ 14:29
Je kunt iets op maat laten maken bij een zeilmakerij. Zij kunnen ook goed meedenken met je.

Verder verkapte tvp; een zelfde soort dinge hebben wij op termijn ook 'nodig'.
Sonymaandag 21 mei 2012 @ 14:34
Zeilmakerij kan het inderdaad, maar ik vraag me af of dat dan niet een te dik iets wordt waardoor het zwaar en log wordt en je dus niet even snel ophangt. We willen het niet permanent hebben hangen namelijk.
sijsmaandag 21 mei 2012 @ 14:38
je kan ook gewoon doek kopen en dat met een spul als bijvoorbeeld harmisol waterdicht maken, werkt prima
error_404maandag 21 mei 2012 @ 14:39
Er zijn veel verschillende soorten doek voor zeilen en tarps. Er zijn idd zware kunststoffen, maar ook lichtgewicht polyester gewapende.
Nyckmaandag 21 mei 2012 @ 14:48
http://www.islifestyle.nl(...)y0kbACFQ5R3godMEVnrg

Google is je vriend.

https://www.google.nl/web(...)041&biw=1424&bih=815
Sonymaandag 21 mei 2012 @ 14:55
quote:
Je zou ook kunnen stellen: een kind kan de was doen...

Uiteraard zijn er vele leveranciers van het een en ander te vinden via Google, maar geven deze niet aan of en in hoeverre schaduwdoek nou wel of niet bruikbaar is in een (klein) buitje en laat dat nou net de vraag zijn die ik stel... ;)
johandelengwoensdag 23 mei 2012 @ 14:36
Op die bovenste link (islifestyle), iets naar beneden scrollen. Dan zie je waterproof versies.
Maar geen ervaring ermee. Stel je vraag aan de leverancier?