Zelf bedacht en op m'n eigen bierviltje nagerekend.quote:Op zaterdag 14 april 2012 17:59 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
[quote]
Hoe kom je nu weer bij deze totaal onzinnige sommetjes?
Kost een vaccinatie + consult 25 EUR ? Nee, meer.quote:1) Je gaat er vanuit dat er 5miljoen keer per exotische vaccinatie's worden gegeven? Dat lijkt mij volkomen uit de lucht gegrepen. Vooral als vaccinatie's vaak meerdere jaren meegaan.
Ja, blijvend (en ongetwijfeld met meer dan de 'inflatie' jaarlijks stijgend) 4 maal per jaar. Niet voor het gemak, maar wel voor het fel realistische gehalte van de bierviltjes berekening. De afronding op 15 EUR daarentegen was inderdaad wel voor het gemak. Ik heb nl. een crisis bierviltje, dat geen decimalen kent. En de ene huisarts graait wat meer dan de andere, dat speelt ook mee.quote:2) Je hebt voor het gemak het inschrijftarief maar 4 keer per jaar gedaan? Ik vraag me sowieso af als het niet gewoon eenmalige kosten zijn geweest.
Maar dat consult is niet gratis, hoogstens een stuk goedkoper dan zonder inschrijftarief.quote:Op zaterdag 14 april 2012 20:31 schreef snabbi het volgende:
Het inschrijfgeld voor de huisarts is gewoon de keuze om niet per consult te betalen zodat de drempel om naar de huisarts te gaan laag ligt. Dat is gewoon een keuze geweest waarbij de gedachte is, dat het vroeg signaleren van problemen goedkoper is dan laat signaleren. Je moet in je berekening dus wel meenemen dat het huisartsconsult gratis is.
En wie denk je dat (zelfs na aftrek van de vaccinatie's) nog steeds ongeveer 20x financieel meer bijdraagt aan de maatschappij middels het betalen van belasting. Juist ja.quote:Op zaterdag 14 april 2012 12:30 schreef Poekieman het volgende:
Tot mijn verbazing bleek dat ik die 49.90 kan declareren bij m'n zorgverzekering! Ja, echt... Dus een grachtengordelgraaier (nee, dat ben ik zelf niet) die 5x per jaar op vakantie gaat naar boekielanden waar enge ziektes heersen kan zich (indirect) op kosten van bijstandsmoeders 3 hoog achter die nooit op vakantie gaan laten vaccineren.
Voor de huisarts krijg je geen factuur, hoor.quote:Op zondag 15 april 2012 10:57 schreef danos het volgende:
Als het gratis zou zijn dan ging tout Nederland iedere week even langs de doc.
Het consult van je huisarts (binnen de reguliere werktijden) is wel gratis. Eventuele onderzoeken, recepten weekenddiensten etc niet.quote:Op zaterdag 14 april 2012 22:23 schreef _Ophelia_ het volgende:
[..]
Maar dat consult is niet gratis, hoogstens een stuk goedkoper dan zonder inschrijftarief.
Nee, hoor. Voor een regulier consult (code 12000) mag een huisarts ¤8,78 rekenen.quote:Op zondag 15 april 2012 11:29 schreef snabbi het volgende:
[..]
Het consult van je huisarts (binnen de reguliere werktijden) is wel gratis. Eventuele onderzoeken, recepten weekenddiensten etc niet.
Mag maar die van ons doet dat blijkbaar niet.quote:Op zondag 15 april 2012 11:46 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Nee, hoor. Voor een regulier consult (code 12000) mag een huisarts ¤8,78 rekenen.
Je zorgverzekeraar betaalt toch echt een vergoeding voor een consult aan de huisarts. Dat jij geen rekening ziet is een tweede.quote:Op zondag 15 april 2012 11:29 schreef snabbi het volgende:
[..]
Het consult van je huisarts (binnen de reguliere werktijden) is wel gratis. Eventuele onderzoeken, recepten weekenddiensten etc niet.
Ik wil best geloven dat er een verschil zit tussen de verschillende contracten die worden afgesloten. Wat ik kan herleiden uit de in rekening gebrachte kosten bij de zorgverzekeraar bestaat dat elk kwartaal uit:quote:Op zondag 15 april 2012 12:07 schreef _Ophelia_ het volgende:
[..]
Je zorgverzekeraar betaalt toch echt een vergoeding voor een consult aan de huisarts. Dat jij geen rekening ziet is een tweede.
Voor de standaardtaken van een huisarts als consulten e.d. zijn landelijk vastgestelde tarieven. Alleen voor bepaalde handelingen mogen contractafspraken gemaakt worden.quote:Op zondag 15 april 2012 12:42 schreef snabbi het volgende:
[..]
Ik wil best geloven dat er een verschil zit tussen de verschillende contracten die worden afgesloten.
quote:Op zaterdag 14 april 2012 12:30 schreef Poekieman het volgende:
Laatst bij de GGD geweest voor een gele koorts vaccinatie. Kosten: 30 EUR + 19.90 voor het 'consult', van iemand die nauwelijks wist waar ze mee bezig was, want op mijn vraag of malaria in NL behandeld wordt met artemisinine combinatie therapie was het antwoord dat ze daarvoor niet opgeleid was. Nou, dan zoek ik het zelf wel uit, maar dan wil ik ook niet voor een 'consult' betalen eigenlijk... Maar goed, zo rolt de BV NL dus - de afgrond in...
Maar dat ter zijde.
Tot mijn verbazing bleek dat ik die 49.90 kan declareren bij m'n zorgverzekering! Ja, echt... Dus een grachtengordelgraaier (nee, dat ben ik zelf niet) die 5x per jaar op vakantie gaat naar boekielanden waar enge ziektes heersen kan zich (indirect) op kosten van bijstandsmoeders 3 hoog achter die nooit op vakantie gaan laten vaccineren.
quote:Het moet niet gekker worden...
Maar dat ook maar even als een ter zijde.
Na begin deze week digitaal indienen van de GGD rekening keek ik vandaag eens op 'mijn zorgkosten'. En die rekening blijkt inderdaad vergoed, zoals verwacht.
Maar wat schetst mijn verbazing als ik zie dat er ook 13.97 vergoed is aan mijn huisarts. Huh, daar ben ik helemaal niet geweest!
Mijn graai sensor knippert gevaarlijk, dus ik google eens rond naar 'inschrijfkosten / geld / tarief huisarts'. En ja hoor, dat blijkt (sinds enige tijd) te bestaan, hoewel ik die 13.97 niet echt terug kan vinden.
Dit zijn dus van die dingen (ja) die de zorg ongemerkt / stiekum / sluipend duurder maken: geld voor een 'consult' gegeven door mensen zonder verstand van zaken, Ditzo-achtige en periodiek terugkomende 'inschrijftarieven', ... er zal vast nog veel meer zijn...
Nou hoef ik dat allemaal 'niet te betalen', maar via de belasting en zorgpremie natuurlijk toch wel.
Lijkt wel een KB topic, maar meer in het algemeen bedoel ik eigenlijk: 'Let op uw saeck' opdat de graaiers de aarde niet beerven... Het begint met bewustwording...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |