Meh, geen zin in. Het is alleen voor Vriend en mij dus ik heb de wolken bladerdeeg wat teruggedrukt en het ei voorzichtig over de groenten verdeeld en dan moet het maar goed komen.quote:
En dan zou je morgenavond weer thuis moeten zijn?quote:Op dinsdag 27 maart 2012 19:27 schreef Its-Jojo-4you het volgende:
Vanavond nog en uurtje of drie rijden naar een andere fabriek en daar morgen nog een meeting, en zoals gezegd hopen dat er een ticket geboekt is
Ik heb nu ook een quiche met bladerdeegbodem in de oven staan, maar bak de bodem nooit blind voorquote:Op dinsdag 27 maart 2012 19:20 schreef _Ophelia_ het volgende:
Crap, vergeten de bladerdeegbodem van mijn quiche blind voor te bakken![]()
Zo'n vermoeden had ik al, maar ik vind een zachte bodem niet zo heel erg eigenlijkquote:Op dinsdag 27 maart 2012 20:06 schreef Nembrionic het volgende:
Mijn vader zou er vandaag één maken.
Bodem blind voorbakken voorkomt een soggy bottom
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik ben de kleur MAGENTA
Je bent openminded, tenzij iets niet in je straatje past. Je houdt van discussiëren, maar hebt natuurlijk altijd gelijk. Als echte dierenliefhebber voer je graag kleine eendjes aan grote honden.
quote:Op dinsdag 27 maart 2012 20:09 schreef Hawaii_Tim het volgende:
[..]
Zo'n vermoeden had ik al, maar ik vind een zachte bodem niet zo heel erg eigenlijkDaar moest ik ook gelijk aan denkenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
- "Autisten met elkaar in contact brengen is net zoals delen door 0"
En doordat ik niet blind heb voorgebakken is er eimengsel onder gekomen en heb ik alsnog een soggy bottomquote:Op dinsdag 27 maart 2012 20:06 schreef Nembrionic het volgende:
Mijn vader zou er vandaag één maken.
Bodem blind voorbakken voorkomt een soggy bottom
Ik zag gisteren zo'n filmpje. Daar bakten ze blind. 20 minuten op 170 dacht ik. En dan insmeren met ei en nog 2 minuten in de oven. Dan pas wat je verder wil doen.quote:Op dinsdag 27 maart 2012 20:16 schreef _Ophelia_ het volgende:
[..]
En doordat ik niet blind heb voorgebakken is er eimengsel onder gekomen en heb ik alsnog een soggy bottom
Eerst alleen de bodem bakken (met inderdaad bonen, peulvruchten of knikkers erin), uit de oven halen, vulling erin en dan weer de oven in.quote:Op dinsdag 27 maart 2012 20:21 schreef MaJo het volgende:
Wat bedoelen jullie met blind voorbakkenZonder te timen ofzo?
Dat zegt niets.quote:Op dinsdag 27 maart 2012 21:14 schreef LadyBlack het volgende:
Ahh... jammer van je quiche
En nee, gelukkig nog nooit beschotenIk heb bijna alleen maar lieve cliënten gehad
Feit blijft dat ik gelukkig nooit beschoten benquote:Op dinsdag 27 maart 2012 21:20 schreef Nembrionic het volgende:
[..]
Dat zegt niets.
Vrijwel alle serial killers waren mensen die volgende de buren superaardig en je hoorde nooit wat.
Ja, dat zou bijzonder nadelig voor je bankrekening zijnquote:Op dinsdag 27 maart 2012 21:23 schreef LadyBlack het volgende:
[..]
Feit blijft dat ik gelukkig nooit beschoten ben
De grootste angst die ik heb, is dat mijn cliënt erin blijft als ik daar ben, of dat ik m dood aantref ofzo
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |