Licht uitgedrukt, moet je hier eens kijken bij de aardbevingenquote:Op donderdag 12 april 2012 11:16 schreef Frankz0rz het volgende:
Die in Mexico is inderdaad blijkbaar flink naar beneden bijgesteldWat ik nog steeds vreemd vind eigenlijk hoor. Ik snap dat die cijfers vaak een eerste meting zijn, maar hoe kan het er nou zo ver naast zitten? Het is niet alsof een 6,5 t.o.v een 7,0 ietsje zwakker is, maar 4-5 keer minder zwaar
.
Californië dus ook al aan het rommelen, wat een periode opeens zegZoveel activiteit kan ik me niet herinneren in een dag...
Volgens mij doen ze bij de initiele berekening een paar aannames over locatie en diepte die je pas preciezer weet als je metingen van meerdere meetstations combineert..quote:Op donderdag 12 april 2012 11:16 schreef Frankz0rz het volgende:
Die in Mexico is inderdaad blijkbaar flink naar beneden bijgesteldWat ik nog steeds vreemd vind eigenlijk hoor. Ik snap dat die cijfers vaak een eerste meting zijn, maar hoe kan het er nou zo ver naast zitten? Het is niet alsof een 6,5 t.o.v een 7,0 ietsje zwakker is, maar 4-5 keer minder zwaar
.
Niks bijzonders voor die regio...quote:
Dat was toch geen zware beving? Aan het plaatje te zien denk ik minder dan 6.0, niet echt ongewoon daar.quote:
Ik zie een 5,3 voor de kust van Sumatra zojuist. Die zal geen tsunami veroorzaken.quote:Op maandag 16 april 2012 12:26 schreef admiraal_anaal het volgende:
Zojuist weer een aardbeving in Phuket (Thailand) Kreeg een telefoontje van mijn moeder dat ze daar nu de bergen in aan het vluchten zijn, volgens mij 5,5
Iemand meer info? Of verwachtingen?
Ik lees wel dat doordat deze minder diep zat dan die van 11 april dat deze heviger is geweest. Zijn paar gebouwen ingestort met personen erin volgens mijn moeder die ooggetuige isquote:Op maandag 16 april 2012 12:32 schreef mouzzer het volgende:
[..]
Ik zie een 5,3 voor de kust van Sumatra zojuist. Die zal geen tsunami veroorzaken.
Welke kaarten en info bronnen gebruik je? Wil namelijk info doorgeven enzoquote:Op maandag 16 april 2012 12:36 schreef Scrummie het volgende:
Diepte is maar 2km inderdaad, bah.
Ook onrustig bij Turkije/Griekenland geloof ik.
http://quakes.globalincidentmap.com/ Hier haal ik het vandaan, heeft verschillende feeds in zich, daaromquote:Op maandag 16 april 2012 12:39 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Welke kaarten en info bronnen gebruik je? Wil namelijk info doorgeven enzo
Dan kan ik me de paniek wel voorstellen maar nogsteeds niet zwaar genoeg voor een tsunami.quote:Op maandag 16 april 2012 12:35 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Ik lees wel dat doordat deze minder diep zat dan die van 11 april dat deze heviger is geweest. Zijn paar gebouwen ingestort met personen erin volgens mijn moeder die ooggetuige is
http://quakes.globalincidentmap.com/map_detail.php?id=181262quote:Op maandag 16 april 2012 12:46 schreef mouzzer het volgende:
[..]
Dan kan ik me de paniek wel voorstellen maar nogsteeds niet zwaar genoeg voor een tsunami.
De 5,3 was op 14 km diepte:
http://earthquake.usgs.go(...)uakes/usc00094q0.php
twitter:Reuters twitterde op dinsdag 17-04-2012 om 09:27:56Magnitude 7.0 earthquake strikes near Papua New Guinea - USGS reageer retweet
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |