Ja, mee eens. Voor productiesystemen tenminste.quote:Op dinsdag 7 februari 2012 17:22 schreef devzero het volgende:
Maar goed, dan zou je ook 751 voor directories willen als je je daar druk om maakt
Executierechten op directories zijn heel wat anders dan executierechten op bestanden. Het security-risico als iemand de inhoud van een map kan zien is veel kleiner dan als iemand een bestand kan uitvoeren. Oha geldt dat je nooit meer rechten moet geven dan strict noodzakelijk. In veel gevallen is 700 / 600 al genoeg voor dirs / bestanden, als je het goed inricht. Dan moet de owner van de bestanden dus dezelfde zijn als waaronder de webserver draait. Soms wil je zelfs 500 / 400 gebruiken, voor bestanden/mappen die je alleen als root kan aanpassen.quote:Op dinsdag 7 februari 2012 17:22 schreef devzero het volgende:
Maar goed, dan zou je ook 751 voor directories willen als je je daar druk om maakt
Tuurlijk. Maar het is vaak een eenvoudige ingreep en waarom stoppen bij 644 voor files, als je de directory ook kunt afschermen. security is vaak een hoop kleine stapjes.quote:Op dinsdag 7 februari 2012 19:52 schreef Farenji het volgende:
Het security-risico als iemand de inhoud van een map kan zien is veel kleiner dan als iemand een bestand kan uitvoeren.
Precies.quote:Oha geldt dat je nooit meer rechten moet geven dan strict noodzakelijk.
En daar ben ik het dus niet mee eens. A) je wilt niet je (www) files gaan aanpassen met een root account, daarvoor zijn user accounts B) je wilt niet dat de user waar de webserver onder draait eigenaar is van de files. Voor de webservices zou eigenlijk alles read-only moeten zijn en heb je een database voor dynamische dingen. Wat wel makkelijk is, is om de "editor" in de zelfde group als de webservice te hebben, zodat je 2710 kunt doen op je directories.quote:In veel gevallen is 700 / 600 al genoeg voor dirs / bestanden, als je het goed inricht. Dan moet de owner van de bestanden dus dezelfde zijn als waaronder de webserver draait. Soms wil je zelfs 500 / 400 gebruiken, voor bestanden/mappen die je alleen als root kan aanpassen.
Heb je daar nog een goeie werkende versie vanquote:Op maandag 14 november 2011 19:19 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
Hostnaam wordt naar genre gekleurd (in de prompt), werkservers, eigen server, en eigen machines hebben een eigen kleur. Verder is het commando 'iwant' per systeem verschillend. `iwant vim` op ubuntu doet sudo apt-get install vim, voor fedora gerbuikt hij fum, voor freebsd weer een ander.
Verder een hoop aliasen en zitten er functies in om m'n bashrc te syncen over al m'n machines. Standaard dingen als een extractfunctie zitten er ook in.
En als laatste één mooie functie om in één keer de status van een machine uit te lezen:
[ code verwijderd ]
Output:
[ afbeelding ]
Nog wat foutjes wegwerken en hij is goed.
Krijg jij errors? Ik heb er weinig meer aan veranderd namelijkquote:Op woensdag 8 februari 2012 18:24 schreef Dale. het volgende:
[..]
Heb je daar nog een goeie werkende versie van?
Hmm onder Disk usage stat "bash: [: -gt unary operator expected"?quote:Op woensdag 8 februari 2012 18:28 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
Krijg jij errors? Ik heb er weinig meer aan veranderd namelijk.
Oja, die zat er nog.quote:Op woensdag 8 februari 2012 18:34 schreef Dale. het volgende:
[..]
Hmm onder Disk usage stat "bash: [: -gt unary operator expected"?
Hahaha okquote:Op woensdag 8 februari 2012 18:35 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
Oja, die zat er nog.
Als je het opgelost hebt, laat het even weten. Ik heb er nu geen tijd voor
.
Hoe wil je verbinding maken? Wat wil je doen? Printen? Bestanden delen? Beeldschermen bekijken?quote:Op woensdag 8 februari 2012 20:09 schreef Isegrim het volgende:
Ik werk nu een week of wat met Ubuntu en ben er nog steeds blij mee.
Het is me alleen nog niet gelukt om verbinding te maken met het Windows-netwerk, als iemand tips heeft, hoor ik het graag.
Bij de schijven van de PC van mijn vriend kunnen.quote:Op woensdag 8 februari 2012 20:14 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
Hoe wil je verbinding maken? Wat wil je doen? Printen? Bestanden delen? Beeldschermen bekijken?
Samba/Cifs geprobeerd?quote:Op woensdag 8 februari 2012 20:17 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Bij de schijven van de PC van mijn vriend kunnen.Printen via het netwerk lukt wel, maar ik kom niet op de PC van mijn vriend.
Ik zal eens kijken.quote:
quote:Op woensdag 8 februari 2012 20:51 schreef Isegrim het volgende:
Oh, het lijkt nu te gaan werken, het lag aan de instellingen van m'n vriend.
Waar gebruiken ze nog silverlight dan? Op uitzending gemist kan je tegenwoordig ook gewoon met flash kijken.quote:Op woensdag 8 februari 2012 20:57 schreef Isegrim het volgende:
Hebben er trouwens meer mensen last van dat Silverlight-filmpjes niet werken ondanks het installeren van een Silverlight-alternatief?
Sowieso, Silverlight.
Kweenie, waren laatst wat filmpjes die ik wilde kijken (via Huffington Post? weet niet meer) en die kon ik niet kijken.quote:Op woensdag 8 februari 2012 21:14 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Waar gebruiken ze nog silverlight dan? Op uitzending gemist kan je tegenwoordig ook gewoon met flash kijken.
Silverlight is idd. kut.
http://www.go-mono.com/moonlight/, maar als het goed is ben je daar al geweest. Want als je silverlight wilt downloaden bij Microsoft wordt je daar naar toe doorverwezen.quote:Op woensdag 8 februari 2012 20:57 schreef Isegrim het volgende:
Hebben er trouwens meer mensen last van dat Silverlight-filmpjes niet werken ondanks het installeren van een Silverlight-alternatief?
Sowieso, Silverlight.
Dat staat al in zijn post.. Maar silverlight mag deaud idd.. Al heb je moonlight draaien dan nog ziet SL het niet... Wat me wel verbaasde is dat office 365 wel draait op Ubuntuquote:Op woensdag 8 februari 2012 21:37 schreef Dale. het volgende:
[..]
http://www.go-mono.com/moonlight/, maar als het goed is ben je daar al geweest. Want als je silverlight wilt downloaden bij Microsoft wordt je daar naar toe doorverwezen.
SPOILER2Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
De eerste 2 wil ik graag bewaren i.v.m. Windows. En ik wil graag de partitie(s) die door kubuntu gebruikt worden ook laten voor wat ze zijn. Zou graag willen weten hoe ik er achter zou kunnen komen.quote:Op donderdag 9 februari 2012 18:20 schreef KomtTijd... het volgende:
We weten hier niet magically welke partities jij wilt bewaren. Ook weten we niet magically watvoor geluidskaart je hebt en wat "verschillende codes" zijn. So try again.
Hehehe ja en helemaal als er maar 6 zijnquote:Op donderdag 9 februari 2012 18:26 schreef Joooo-pi het volgende:
Partities 5, 6 en 7 kunnen wel weg, denk ik.SPOILER2Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Gewoon degene die je kunt unmounten. Je kunt trouwens ook één van die swap-partities verwijderen. Maar dat zul je waarschijnlijk vanuit een live-sessie moeten doen (vanaf een CD of usb-stick opstarten dus) omdat je die anders ook niet kunt unmounten.quote:Op donderdag 9 februari 2012 20:45 schreef Wells.p het volgende:
[..]
De eerste 2 wil ik graag bewaren i.v.m. Windows. En ik wil graag de partitie(s) die door kubuntu gebruikt worden ook laten voor wat ze zijn. Zou graag willen weten hoe ik er achter zou kunnen komen.
Als je evenquote:Qua geluid heb je een punt. Laat dat maar zitten.
1 | lspci | grep Audio |
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |
Dat begrijpen we, maar is wel erg jammer. Je kunt FOK! namelijk wel gratis LEZEN, maar we kunnen FOK! niet gratis MAKEN. De inkomsten van de advertenties zorgen ervoor dat we de kosten van de site kunnen dragen zodat je ook morgen FOK! nog kunt bezoeken.
Zou je willen overwegen om voor FOK! een uitzondering te maken in je adblocker (of andere middelen die onze ads blokkeren)? Je krijgt deze melding dan nooit meer te zien.
Ja, ik wil fok.nl whitelisten, laat me zien hoe
Ik neem liever een premium account zodat ik geen advertenties hoef te zien (je moet eerst inloggen)
Ja, breng me naar de shop