Ik ben het hier helemaal mee eens. Cecil B. DeMille was jaloers geweest.quote:Op woensdag 18 juli 2012 18:35 schreef Dagonet het volgende:
Ik vind het het beste wat toen mogelijk was, qua verfilmingen. De films hebben de mogelijkheid teruggebracht voor grote, lange, epische films en aangetoond dat je met genoeg lef een heel eind kan komen. En ze zijn baanbrekend geweest ook in hun gebruik van CGI wat in veel opzichten nog steeds aan de top van de markt zit.
Dus een puur technisch oordeel, qua verhaal vind je het niks?quote:Op woensdag 18 juli 2012 18:35 schreef Dagonet het volgende:
Ik vind het het beste wat toen mogelijk was, qua verfilmingen. De films hebben de mogelijkheid teruggebracht voor grote, lange, epische films en aangetoond dat je met genoeg lef een heel eind kan komen. En ze zijn baanbrekend geweest ook in hun gebruik van CGI wat in veel opzichten nog steeds aan de top van de markt zit.
Ik had de boeken zo ver vóór de films gelezen (toen ik een jaar of 13 was, ik kom uit '86 dus dat was '99), dat ik echt geen idee meer had hoe het verhaal nu werkelijk ging. Dus ik kon vrij fris de films instappen, en hoewel dat spookleger wel wat weg had van een Deus Ex Machina, vond ik het toen perfect in de films en hun spanningsopbouw zitten. Ik heb daarna niet meer herlezen, dus nu pas ontdek ik eigenlijk dat de boeken in die zin anders waren. Tijdens het kijken zelf weet ik eigenlijk alleen nog dat ik Tom Bombadil miste in fotr, verder was ik constant gegrepen door de immersie die de films met zich meebrachten. Dan is verhaal niet eens meer de belangrijkste succesfactor voor mij.quote:Op woensdag 18 juli 2012 18:05 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Dat spookleger is ook alleen maar in een paar regels aanwezig, hij haalt ze op, ze verslaan de raiders, de schepen worden gevuld met het leger van Gondor dat in het zuiden zat ingesloten, de spookjes gaan weer weg.
En in de boeken vind ik het veel beter naar voren komen dat het een hopeloze zaak is, dat Minas Tirith het niet gaat redden. Helemaal niet als je bedenkt dat dat leger niet eens het grootste leger van Mordor was dat ten strijde trok..
Ook dat is trouwens een stuk volwassen wording van een Hobbit dat tot volle uiting komt in The Scouring..
Ik had op m'n vijftiende Lord of the Rings tig keer gezien en was er op een gegeven moment dus wel een beetje klaar mee. Afgelopen winter, na zeker zes jaar, de Extended Editions weer eens allemaal gekeken en ik vond het prachtig. Misschien ook eens een nieuwe poging wagen?quote:Op woensdag 18 juli 2012 19:44 schreef thettes het volgende:
[..]
Ik had de boeken zo ver vóór de films gelezen (toen ik een jaar of 13 was, ik kom uit '86 dus dat was '99), dat ik echt geen idee meer had hoe het verhaal nu werkelijk ging. Dus ik kon vrij fris de films instappen, en hoewel dat spookleger wel wat weg had van een Deus Ex Machina, vond ik het toen perfect in de films en hun spanningsopbouw zitten. Ik heb daarna niet meer herlezen, dus nu pas ontdek ik eigenlijk dat de boeken in die zin anders waren. Tijdens het kijken zelf weet ik eigenlijk alleen nog dat ik Tom Bombadil miste in fotr, verder was ik constant gegrepen door de immersie die de films met zich meebrachten. Dan is verhaal niet eens meer de belangrijkste succesfactor voor mij.
Ik ben wel bang dat daarom The Hobbit me teleur zal stellen. Ik word op de een of andere manier veel minder snel gegrepen door dergelijke dingen dan 'vroeger'. Ten tijde van de films was ik natuurlijk ook nog steeds een puber en dan doet dat spektakel je wat meer denk ik.
Toch wél zeer benieuwd wat het wordt.
En anders Bondarchuk wel.quote:Op woensdag 18 juli 2012 18:38 schreef Litpho het volgende:
[..]
Ik ben het hier helemaal mee eens. Cecil B. DeMille was jaloers geweest.
Qua verhaal ben ik het lang niet eens met zijn keuzes nee. Hij had beter een heel stuk van Arwen weg kunnen laten en vier of vijf van de eindes en dan wel de scouring bijvoorbeeld.quote:Op woensdag 18 juli 2012 19:15 schreef Jivis het volgende:
[..]
Dus een puur technisch oordeel, qua verhaal vind je het niks?
Ik heb redelijk recent nog de EE's gezien hoor. Heb ze ook liggenquote:Op woensdag 18 juli 2012 20:03 schreef Jivis het volgende:
[..]
Ik had op m'n vijftiende Lord of the Rings tig keer gezien en was er op een gegeven moment dus wel een beetje klaar mee. Afgelopen winter, na zeker zes jaar, de Extended Editions weer eens allemaal gekeken en ik vond het prachtig. Misschien ook eens een nieuwe poging wagen?
Dat weet je na twee jaar al niet meer?quote:Op woensdag 18 juli 2012 19:44 schreef thettes het volgende:
[..]
Ik had de boeken zo ver vóór de films gelezen (toen ik een jaar of 13 was, ik kom uit '86 dus dat was '99), dat ik echt geen idee meer had hoe het verhaal nu werkelijk ging.
Ik weet dat veel mensen de boeken te beschrijvend vinden maar in de boeken wordt steeds gehint naar een wereld die veel groter is, waar veel meer gebeurd. Ghân-Buri Ghân bijvoorbeeld. Of de aanvallen zoals beschreven in de aanhangselen.quote:Dus ik kon vrij fris de films instappen, en hoewel dat spookleger wel wat weg had van een Deus Ex Machina, vond ik het toen perfect in de films en hun spanningsopbouw zitten. Ik heb daarna niet meer herlezen, dus nu pas ontdek ik eigenlijk dat de boeken in die zin anders waren. Tijdens het kijken zelf weet ik eigenlijk alleen nog dat ik Tom Bombadil miste in fotr, verder was ik constant gegrepen door de immersie die de films met zich meebrachten. Dan is verhaal niet eens meer de belangrijkste succesfactor voor mij.
Ja jongen, je bent oud.quote:Ik ben wel bang dat daarom The Hobbit me teleur zal stellen. Ik word op de een of andere manier veel minder snel gegrepen door dergelijke dingen dan 'vroeger'. Ten tijde van de films was ik natuurlijk ook nog steeds een puber en dan doet dat spektakel je wat meer denk ik.
Ik zag fotr pas op dvd, dat was 2002 dus. Begin '99 gelezen, kan net zo goed vier jaar zijn. Natuurlijk doel ik op hoe het verhaal rond minas tirith ging. Ik wist dat er een belegering zou komen, net zoals ik nog wist dat frodo naar minas morgul ging. Details ontbraken. Die omliggende verhalen heb ik ook pas later ontdekt, dus niet toen ik twaalf/dertien was.quote:Op woensdag 18 juli 2012 22:31 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Dat weet je na twee jaar al niet meer?! Ik heb ze wel tig keer gelezen, maar de laatste keer voor de films was ergens begin jaren negentig denk ik. Daarna wel weer opgepakt maar de aandacht ging toch meer uit naar de andere boeken en naar de non-fictie eromheen.
[..]
Ik weet dat veel mensen de boeken te beschrijvend vinden maar in de boeken wordt steeds gehint naar een wereld die veel groter is, waar veel meer gebeurd. Ghân-Buri Ghân bijvoorbeeld. Of de aanvallen zoals beschreven in de aanhangselen.
[..]
Ja jongen, je bent oud..
sarcastisch, denk ikquote:Op woensdag 18 juli 2012 22:40 schreef thettes het volgende:
[..]
Die laatste opmerking van je is gewoon flauw, (of kinderachtig?)
Dan zoek jij toch iets anders in een boek dan ik. Ik weet dat Tolkien zijn verhalen meer schreef om de (overigens geniaal uitgedachte) wereld van Middle-Earth uit de doeken te doen en niet zozeer om het verhaal an sich, maar ik vind een vlot verhaal en intrigerende personages net zo belangrijk. Nu heeft Lotr dat natuurlijk wel, maar dat is er moeilijk uit te halen door de houterige schrijfstijl.quote:Op woensdag 18 juli 2012 22:31 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Dat weet je na twee jaar al niet meer?! Ik heb ze wel tig keer gelezen, maar de laatste keer voor de films was ergens begin jaren negentig denk ik. Daarna wel weer opgepakt maar de aandacht ging toch meer uit naar de andere boeken en naar de non-fictie eromheen.
[..]
Ik weet dat veel mensen de boeken te beschrijvend vinden maar in de boeken wordt steeds gehint naar een wereld die veel groter is, waar veel meer gebeurd. Ghân-Buri Ghân bijvoorbeeld. Of de aanvallen zoals beschreven in de aanhangselen.
[..]
Ja jongen, je bent oud..
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 13% gewijzigd door Morpheus2002 op 23-07-2012 18:55:49 ]Niets Is Sterker Dan Dat Ene Woord; Feyenoord! Mijn Feyenoord!
quote:Op maandag 23 juli 2012 18:47 schreef Morpheus2002 het volgende:
Productie Video 8Wat vet man.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik ook, ik kan me de helft maar amper herinnerenquote:Op maandag 23 juli 2012 21:53 schreef Jor_Dii het volgende:
Die Stone Giantik moet echt nodig het boek weer eens gaan lezen!
quote:Op maandag 23 juli 2012 18:47 schreef Morpheus2002 het volgende:
Productie Video 8Straks thuis maar even kijken , op m'n werk krijg ik een diavoorstelling als ik een filmpje kijkSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Idd , kijk er erg naar uit.quote:Op maandag 23 juli 2012 19:17 schreef Ooku het volgende:
Godverdomme, wat heb ik zin in deze film zeg
- Djehoetie / Jehuty -
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.kloep kloep
Aldus, Peter Jackson.quote:It is only at the end of a shoot that you finally get the chance to sit down and have a look at the film you have made. Recently Fran, Phil and I did just this when we watched for the first time an early cut of the first movie - and a large chunk of the second. We were really pleased with the way the story was coming together, in particular, the strength of the characters and the cast who have brought them to life. All of which gave rise to a simple question: do we take this chance to tell more of the tale? And the answer from our perspective as the filmmakers, and as fans, was an unreserved ‘yes.'
We know how much of the story of Bilbo Baggins, the Wizard Gandalf, the Dwarves of Erebor, the rise of the Necromancer, and the Battle of Dol Guldur will remain untold if we do not take this chance. The richness of the story of The Hobbit, as well as some of the related material in the appendices of The Lord of the Rings, allows us to tell the full story of the adventures of Bilbo Baggins and the part he played in the sometimes dangerous, but at all times exciting, history of Middle-earth.
So, without further ado and on behalf of New Line Cinema, Warner Bros. Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer, Wingnut Films, and the entire cast and crew of The Hobbit films, I'd like to announce that two films will become three.
It has been an unexpected journey indeed, and in the words of Professor Tolkien himself, "a tale that grew in the telling."
Plus 150 pagina's appendices van LOTR dus.quote:Op maandag 30 juli 2012 18:35 schreef Kirov het volgende:
Ik heb het boekje net weer gelezen, ik kan me niet voorstellen dat ze van 250 pagina's tekst 3 films kunnen maken
Nog nooit in Italie geweest zeker? Elke stad daar ziet er zo uitquote:Op maandag 23 juli 2012 21:50 schreef Poemgirl het volgende:
Als Dale een echte stad was zou ik alles doen om er te wonen.
150 pagina's zeg je. Ik had net even een onderzoekje gedaan en heb het volgende op m'n blog gezet:quote:Op maandag 30 juli 2012 18:37 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Plus 150 pagina's appendices van LOTR dus.
Maar goed, dan vind ik dat er ook drie extra LOTR films mogen komen...
Die OPquote:Naar inmiddels bekend is zal Jackson de productie op zich nemen, als regisseur is Guillermo del Toro gekozen. In 2011 en 2012 zullen de films hun opwachting maken.
150 pagina´s was maar een schatting.quote:Op maandag 30 juli 2012 19:34 schreef Poemgirl het volgende:
[..]
150 pagina's zeg je. Ik had net even een onderzoekje gedaan en heb het volgende op m'n blog gezet:
[..]
Hoera, 14 pagina's en wat extra wordt een hele film!
De fans van de films wel. Die van de boeken grotendeels minder.quote:Op maandag 30 juli 2012 18:38 schreef kilozout het volgende:
Ik weet niet zeker of ik daar nu zo blij mee ben..
quote:Op maandag 30 juli 2012 19:51 schreef __Saviour__ het volgende:
Misschien kan Jackson wat hulp vragen van George Lucas, die is ook erg goed in het maken van boeiende prequels van een gevestigde trilogie.
Die twee hele lange films blijven nog steeds die twee hele lange films. Er komt er gewoon 1 bij. En daarbij, Peter Jackson heeft geen rechten voor the Silmarillion (en Unfinished Tales), die is in handen van de Tolkien Estate. Gelukkig maar ook.quote:Op maandag 30 juli 2012 19:43 schreef drumstickNL het volgende:
[..]
Die OP
Ik snap de keuze wel voor 3 films; anders zou men er 2 hele lange films van maken. Sommige verhalen zoals die van The Hobbit kun je beter rustig aanpakken.
Beter maken ze 2 Hobbit films zonder de extra extra informatie en nog eens 2 films van the silmarillion.
Dit is Tolkiens werk. Peter Jackson heeft er al meer dan dat hij recht op heeft (wat mij betreft) bij verzonnen. Tauriel bijvoorbeeld.quote:Op maandag 30 juli 2012 19:48 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
150 pagina´s was maar een schatting.
Ik heb die hele appendices namelijk niet gelezen, want die interesseren me echt geen drol. Ik lees het telefoonboek of een woordenboek toch ook niet van voor naar achter...
Peter Jackson blijkbaar wel en verder verzint hij er vast een hoop bij. We zullen wel zien!
Ook heel veel fans van de films zijn er op tegen hoor!quote:Op maandag 30 juli 2012 19:57 schreef Litpho het volgende:
[..]
De fans van de films wel. Die van de boeken grotendeels minder.
Hij is de regisseur en (mede) scriptschrijver, dus hij mag erbij verzinnen wat hij wil. Of het goed uitpakt, zien we pas als het af is.quote:Op maandag 30 juli 2012 20:21 schreef Poemgirl het volgende:
[..]
Dit is Tolkiens werk. Peter Jackson heeft er al meer dan dat hij recht op heeft (wat mij betreft) bij verzonnen. Tauriel bijvoorbeeld.
dec 2012, dec 2013 en zomer 2014, wordt het.quote:Op maandag 30 juli 2012 20:27 schreef Adelante het volgende:
Kunnen ze die films een beetje snel uitbrengen trouwens: dec 2012, jun 2013 en dec 2013
Meestal is het daarentegen het boek wat meer detail bevat dan je in een film kan vatten.quote:Op maandag 30 juli 2012 20:25 schreef Lemans24 het volgende:
Een 1 op 1 verfilming van een boek is meestal niet al te best, film is nou eenmaal een heel ander medium dan het geschreven woord.
er zijn uitzonderingen, Total Recall bijvoorbeeld. Of Jaws.quote:Op maandag 30 juli 2012 20:43 schreef Litpho het volgende:
[..]
Meestal is het daarentegen het boek wat meer detail bevat dan je in een film kan vatten.
Korte verhalen noemen is valsspelen natuurlijkquote:Op maandag 30 juli 2012 20:59 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
er zijn uitzonderingen, Total Recall bijvoorbeeld.
Te veel detail soms. Ik kwam niet door het tweede LOTR-boek heen, strandde gewoon door de overvloed.quote:Op maandag 30 juli 2012 20:43 schreef Litpho het volgende:
[..]
Meestal is het daarentegen het boek wat meer detail bevat dan je in een film kan vatten.
Indeed; the Hobbit kwam ik wel doorheen. Het was een boek voor kinderen maar was leuk genoeg voor volwassenen.quote:Op maandag 30 juli 2012 21:03 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Te veel detail soms. Ik kwam niet door het tweede LOTR-boek heen, strandde gewoon door de overvloed.
Is er dan al wat meer over haar rol bekend?quote:Op maandag 30 juli 2012 20:21 schreef Poemgirl het volgende:
[..]
Dit is Tolkiens werk. Peter Jackson heeft er al meer dan dat hij recht op heeft (wat mij betreft) bij verzonnen. Tauriel bijvoorbeeld.
Aangezien ze niet in het boek zit en door Jackson erbij is verzonnen, nee.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 10:40 schreef MAHL het volgende:
Ik weet het zo net nog niet... De Hobbit is een relatief dun boek, maar er gebeurt wel genoeg in en het is vlot verteld, dus die twee films zou prima kunnen. Maar drie films?
[..]
Is er dan al wat meer over haar rol bekend?
Hopen dat er nog een production video van een kostuumsessie van haar gepost wordtquote:Op dinsdag 31 juli 2012 11:12 schreef drumstickNL het volgende:
[ afbeelding ]
Een van de beste keuzes voor een elf.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |