Zeer revolutionair.quote:VK UPDATE De partij van premier Poetin en president Medvedev heeft vandaag een gevoelige tik gekregen bij de parlementsverkiezingen.
We moeten een coalitie aangaan en akkoorden sluiten met andere partijen over bepaalde kwesties. Dat is normaal, daar draait het om in een parlement en democratie
President Medvedev
Russische mariniers staan in de rij om te stemmen in havenstad Vladivostok. © afp
Zowel de voorlopige officiële resultaten als de uitkomst van twee exitpolls geven Verenigd Rusland tussen de 46 en 49 procent van de stemmen. Daarmee verliest de partij de constitutionele tweederde meerderheid in het lagerhuis, de Doema, en zelfs de absolute meerderheid.
De verkiezingsuitslag is hard aangenomen in het Kremlin. Hoewel Verenigd Rusland veruit de grootste partij blijft, was er bij de regerende 'tandem' geen spoor van euforie in hun eerste reacties op de voorlopige uitslagen.
Ook bij partij- en doemavoorzitter Boris Gryzlov kon er geen lachje af, al deed Medvedev zijn best positief te blijven. 'Dit is democratie in actie. De partij is goed tevoorschijn gekomen en vertegenwoordigt in wezen vijftig procent van de bevolking. De definitieve resultaten moeten natuurlijk nog komen.'
Mircualeus
De ervaring leert dat de cijfers nog kunnen veranderen naarmate alle stemmen, van het Verre Oosten tot aan Kaliningrad, zijn geteld. Het is daarom goed mogelijk dat die voor de partij gevoelsmatig zo belangrijke grens van vijftig procent alsnog op 'miraculeuze' wijze wordt gehaald.
Poetin, die over drie maanden de gedoodverfde winnaar is in de presidentsverkiezingen, had zijn volle gewicht in de campagne gegooid om de tanende populariteit van zijn partij op te krikken. Het heeft niet geholpen.
quote:Op zondag 4 december 2011 23:03 schreef De_Nuance het volgende:
Doema zo, zei Poetin tegen zijn kiezers
Poetin was goed voor Rusland maar als hij de corruptie niet gaat aanpakken zal Rusland een sterke stagnatie en misschien sterke recessie door gaan maken. Medvedev los van Poetin lijkt me nog acceptabel maar die kans heeft hij tot dusverre niet gehad, dat is jammer, ik zeg niet dat Rusland wel klaar is voor een volledige democratie maar ze dienen denk ik wel een volgende stap te zetten.quote:Op zondag 4 december 2011 23:00 schreef Madame_Paon het volgende:
Ik weet niet echt veel van Rusland.
Zijn Poetin en Medvedev goed voor Rusland of kunnen er beter andere mensen aan de macht zijn?
Verrassendquote:Partij Poetin klimt boven 50 procent
MOSKOU - Na het tellen van de stemmen bij twee derde van de stembureaus is de partij van premier Vladimir Poetin boven de 50 procent uitgekomen. Verenigd Rusland staat nu op 50,06 procent. Dat heeft de centrale kiescommissie maandagmorgen (lokale tijd) bekendgemaakt.
Bij de verkiezingen in 2007 stemde nog 64,3 procent van de kiezers op de partij van Vladimir Poetin en Dmitri Medvedev.
quote:The people who cast the votes don't decide an election, the people who count the votes do.
Joseph Stalin
goede quote en vooral een teken dat Poetin niet enkel zn populariteit bij de russische bevolking verliest, maar nóg duidelijk ook zijn grip op diegenen die de stemmen tellen...quote:
Vertaal anders gewoon het hele rijtje. Dit kan geen hond lezen.quote:Op maandag 5 december 2011 11:33 schreef ultra_ivo het volgende:
Het verschil tussen platteland en stad zie je bijvoorbeeld in deze uitslag uit het verre oosten:
итоги голосования по Южно-Сахалинску:
ЕР - 33,20%
КПРФ - 29,88%
ЛДПР - 15,61%
СР - 12,25%
Яблоко - 5,54%
Патриоты России - 1,34%
Правое дело - 0,76%
по Сахалинской области:
"Справедливая Россия" - 11,74% (22 551 голос)
ЛДПР - 15,99% (30 721)
"Патриоты России" - 1,19% (2287)
КПРФ - 23,44% (45 025)
"Яблоко" - 3,44% (6602)
"Единая Россия" - 41,89% (80 446)
"Правое дело" - 0,69% (1321)
In de stad Jusnij-Sachalinsk stemt 33,2% op Verenigd Rusland (=Putin) en 29,88% op de Communisten. In de Oblast Sachalinsk (provincie) stemt 41,89% op Verenigd Rusland en 23,44% op de Communisten. Het is vooral de niet-Communistische oppositie die daar op het platteland slecht scoort.
Als ze over de hele wereld reist ziet ze toch hoe het is in andere landen? Dat is dan juist een bevestiging van de corruptie in Rusland, ik begrijp best dat je Poetin niet ziet zitten als je ziet dat de democratie in westerse landen een stuk beter werkt....quote:Op maandag 5 december 2011 19:03 schreef Bombshell het volgende:
Het kan aan mij liggen maar volgens mij is Rusland sinds Poetin er erg op vooruit gegaan, zeker op econimisch gebied. Dat land heeft volgens mij gewoon een redelijk harde hand nodig. Ken toevallig iemand die in Moskou woont maar die is ook zeer anti Poetin. Terwijl ze tot de nieuwe genaratie rijke russen behoort en de hele werled over reist. Volgens mij is het gewoon heel hip om tegen Poetin te zijn als je jong bent.
Nou nee, op 3 zijn de sociaaldemocraten.quote:Op maandag 5 december 2011 12:37 schreef Elfletterig het volgende:
Er wordt wel zodanig gemanipuleerd en gefraudeerd dat Verenigd Rusland de absolute macht behoudt. En hoewel deze dictatoriale praktijken eigenlijk heel ernstig zijn, is het misschien maar beter ook als je kijkt naar de alternatieven:
Communisten zijn de tweede partij van het land, op 3 komt een club populisten en als vierde partij eindigt een extreem-rechtse groep die onder meer de Sovjet-Unie in ere wil herstellen en allerlei andere landen wil annexeren, inclusief Finland en Polen. Ruim 11 procent van de Russen - dus één op de negen mensen - stemt op zo'n partij...
quote:Op zondag 4 december 2011 23:03 schreef De_Nuance het volgende:
Doema zo, zei Poetin tegen zijn kiezers
VR zou in werkelijkheid op ongeveer 30% zitten. Zal 20% extra voor de oppositie betekenen, waarschijnlijk gelijkelijk verdeeld over de verschillende partijen. VR blijft dan nog steeds groter dan de communisten.quote:Op maandag 5 december 2011 19:51 schreef Konijn123 het volgende:
Dat Verenigd Rusland maar 50 procent haalt geeft aan dat er nog maar weinig zijn die VR steunen, aangezien er ongeveer wel 20/25 procent gefraudeerd zal zijn. De voorlopige uitslag:
1. Verenigd Rusland 49.54%
2. Communistische Partij van de Russische Federatie (Communisten) 19.16%
3. A just Russia (Sociaal-democraten) 13.22%
4. Liberal Democratic Party (Extreme nationalisten) 11.66%
5. Yabloko (Liberalen) 3.3%
6. Patriots of Russia (Socialisten en Nationalisten) 0.97%
7. Right Cause (Conservatieve liberalen) 0.59%
[..]
Nou nee, op 3 zijn de sociaaldemocraten.
Die communisten zijn toch Stalinistisch?quote:Op maandag 5 december 2011 20:05 schreef AlexanderDeGrote het volgende:
[..]
VR zou in werkelijkheid op ongeveer 30% zitten. Zal 20% extra voor de oppositie betekenen, waarschijnlijk gelijkelijk verdeeld over de verschillende partijen. VR blijft dan nog steeds groter dan de communisten.
De winst van A just Russia vind ik erg bemoedigend, dat is een club verstandige mensen. De communisten lijken zich ook te vernieuwen in de zin dat ze aansluiting vinden bij jongere mensen. Mooi om te zien dat de Russische kiezer weinig van extreem rechtse partijen moet hebben, zoals gevreesd werd in de jaren negentig. De impact van Poetin heeft dat denk ik voorkomen. De toekomst in Rusland zou wel eens in een vernieuwd socialisme zoals dat van A just Russia kunnen liggen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |