WK Rugby 2011Vanaf 9 september tot en met 23 oktober wordt in Nieuw Zeeland het WK Rugby 2011 georganiseerd. 20 landen strijden in 48 wedstrijden om de Webb Ellis Cup. Het WK Rugby is op de Olympische Spelen en het WK Voetbal na het best bekeken meerdaagse sportevenement ter wereld. Huidig wereldkampioen Zuid Afrika zal zijn titel moeten verdedigen tegen onder andere Six Nations winnaar Engeland en het team uit het thuisland; de befaamde All Blacks.
De deelnemers en wedstrijdschemaEr hebben zich 20 landen gekwalificeerd voor het WK. Deze 20 landen zijn in 4 poules van 5 ingedeeld. Nieuwkomer op het toernooi is Rusland, dat zich voor het eerst wist te kwalificeren.
![37445_436432777173_116276232173_5653175_678693_n.jpg]()
Het speelschema is
hier te vinden
Hoe werkt het?Elk team speelt in de pouleronde een keer tegen elkaar. Een gewonnen wedstrijd levert 4 punten op, een gelijkspel 2 punten en verlies 0 punten. Een bonuspunt kan worden verzameld door zowel het winnende als verliezende team door in een wedstrijd 4 tries of meer te scoren (1 bonuspunt). Het verliezende team kan nog een bonuspunt verdienen door een wedstrijd met 7 punten of minder te verliezen. Per poule zullen de twee teams met de meeste punten doorgaan naar de kwartfinale. Vanaf de kwartfinale zal er gespeeld worden via een knock-out systeem. Mocht de stand dan na 80 minuten gelijk zijn, dan zal er 2 keer 10 minuten extra tijd bijkomen. Is de stand daarna nog steeds gelijk, dan zal er sudden-death worden gespeeld.
De prijsNatuurlijk is er een mooie prijs voor de winnaar: de Webb Ellis Cup.
![RWC2011.jpg]()
Deze beker is vernoemd naar de man die volgens de legende het rugbyspel heeft uitgevonden; William Webb Ellis. Hij zou tijdens een partijtje voetbal aan de Rugby School in het Engelse plaatje Rugby de bal in zijn handen genomen hebben om deze vervolgens neer te leggen in het doel van de tegenstander.
Geschiedenis van het WK RugbyHet eerste WK Rugby werd gehouden in 1987. Australië en Nieuw Zeeland organiseerden samen het toernooi en gastland Nieuw Zeeland wist het toernooi ook te winnen door in de finale Frankrijk met 29 – 9 te verslaan. In 1991 werd het toernooi gehouden in Groot-Britannië, waar Australië en het gastland de finale wisten te halen. Een uitverkocht Twickenham was gebroken nadat Australië met 12 – 6 wist te winnen. In 1995 deed Zuid-Afrika voor het eerst mee aan het WK Rugby. Eerder mocht het land niet meedoen vanwege de boycot van de Internationale Rugby Bond naar aanleiding van de apartheid. Zuid-Afrika mocht het toernooi zelfs organiseren en wist bovendien in eigen land wereldkampioen te worden door Nieuw Zeeland met 15 – 12 te verslaan. Een historisch moment volgde: Nelson Mandela reikte de Webb Ellis Cup uit aan de blanke aanvoerder Francois Pienaar. In 1999 wist Australië haar titel terug te pakken op het WK Rugby in Wales. In de finale werd Frankrijk met 35 – 12 verslagen. 2003 leverde voor het eerst een wereldkampioen van het noordelijk halfrond op. Johnny Wilkinson scoorde in de laatste minuten van de extra tijd een dropgoal waardoor England in en tegen Australië wereldkampioen werd. In 2007 bereikte Engeland wederom de eindstrijd, maar de ploeg was niet opgewassen tegen Zuid-Afrika, dat de wedstrijd in een uitverkocht Stade de France won met 15-6.
TelevisieIn Nederland is het WK Rugby ook te volgen. Het allerleukste is natuurlijk om dit te doen in de bekende ‘Irish Pub’ bij u in de stad of het dorp. Jammer genoeg heeft de Engelse zender ITV de uitzendrechten van het WK gekocht, waardoor er helaas geen live wedstrijden op de BBC worden uitgezonden. Het is op dit moment nog onbekend wat de NOS precies gaat doen met het WK. Vier jaar geleden waren er van de meeste wedstrijden reportages in Studio Sport. Enkele wedstrijden - waaronder de finale - werden live uitgezonden.
Viewing pleasureWebsitesScrum.com voor het laatste rugbynieuws
Wiki van het WK 2011Nederlande wedstrijdtijdenA
09/09 - 10:30New Zealand 41-10 Tonga Auckland
10/09 - 08:00France 47-21 Japan Auckland
B
10/09 - 03:00Scotland 34 – 24 Romania Invercargill
10/09 - 10:30Argentina - England Dunedin
C
11/09 - 05:30Australia - Italy Auckland
11/09 - 08:00Ireland - USA New Plymouth
D
10/09 - 05:30Fiji 49 - 25 Namibia Rotorua
11/09 - 10:30South Africa - Wales Wellington
[ Bericht 1% gewijzigd door borisz op 10-09-2011 11:09:12 ]
winnaar wielerprono 2007 :)
Last.FM