Van een willekeurige site, maar zo zijn er meer te vindenquote:Vanaf 2012 niet meer inleggen
Werknemers in uw organisatie die deelnemen aan de spaarloonregeling, kunnen met ingang van
1 januari 2012 niet meer inleggen in deze regeling. Voor het in eerdere jaren gespaarde geld blijven wel gewoon dezelfde regels gelden. Het opgebouwde vermogen blijft dus – net als nu – gedurende vier jaar geblokkeerd (tenzij de werknemer het voor bepaalde doeleinden wil opnemen) en wordt daarna vrij opneembaar. Na vier jaar, dus na afloop van 2015, wordt de spaarloonregeling opgeheven.
Het spaarloon dat is gespaard in 2006 - 2009 is vorig jaar al vrijgegeven, dus alleen de inleg van de laatste 2 jaar is straks nog geblokkeerd.quote:Op zaterdag 3 september 2011 14:38 schreef N.I.M.B.Y. het volgende:
Bummer dat het niet opneembaar is per 1-1-2012
Neuh, er zijn er al genoeg met VUT en prepensioen gegaan. Sommigen gaan hooguit weer wat uurtjes tegen een belachelijk tarief aan de gang. Opbouwen lukt niet meer, helaas....quote:Op zaterdag 3 september 2011 16:23 schreef sjorsie1982 het volgende:
Waren ze allemaal maar met pensioen, dan konden we weer beginnen met opbouwen.
De grootste golf moet nog komen hoor.
En zo is het. Alle regelingen worden langzaam aan afgeschaft op deze manier.quote:Op zaterdag 3 september 2011 16:20 schreef Five_Horizons het volgende:
De babyboomers zijn met pensioen en hebben de regeling dus niet meer nodig of maakten toch al gebruik van hun (uiteraard voor hen geregelde) veel ruimere mogelijkheden van de levensloopregeling. Ergo: einde spaarloon en niet meer nodig om er iets voor terug te halen.
Het feit dat het prepensioen/VUT minder aantrekkelijk is gemaakt, wil niet zeggen dat het dan ook direct is afgeschaft. Alle babyboomers van voor 1950 kunnen gewoon keurig gebruik blijven maken van deze regelingen. Daarin is een uitzondering gemaakt (uiteraard... weerquote:Op zondag 4 september 2011 00:38 schreef geevee het volgende:
@ Five-Horizons & Sjorsie1982, inderdaad alle regelingen die goed waren voor het werkvolk worden gewoon afgeschaft,spaarloon leverde nog het meeste op,de levensloop was al stukken minder voordelig maar vergeet niet de Pc-priveregeling en dingen als vut en prepensioen.
Daar mochten we wel jaren voor betalen maar er gebruik van maken is er niet bij en je gestorte geld kan je ook uitzwaaien en wat dacht je van de pensioenopbouw die is ook van eindloon naar middenloon gegaan en veranderd straks in het "casinopensioen" waar wel door de werknemers voor betaald moet worden maar waar ze geen zeggenschap over krijgen (of de mogelijkheid met je betaalde pensioen over te stappen naar een beter presterend fonds of het eventueel zelf te gaan beheren)
Het word tijd voor de werknemers om eens wat minder accoord te gaan met het poldermodel en eens wat meer met de vuist op tafel te slaan.
p.s. niet alle babyboomers hebben vut of prepensioen sommige van ons moeten gewoon doorwerken totdat we met pensioen gaan.
Het zit je echt hoog he? Is er net vanochtend weer een kaartje van schoonpa vanaf z'n zeilbootje op de mat gevallen?quote:Op zondag 4 september 2011 09:25 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Het feit dat het prepensioen/VUT minder aantrekkelijk is gemaakt, wil niet zeggen dat het dan ook direct is afgeschaft. Alle babyboomers van voor 1950 kunnen gewoon keurig gebruik blijven maken van deze regelingen. Daarin is een uitzondering gemaakt (uiteraard... weer). Waar die mensen ná 1950 gewoon hebben geprofiteerd van de regelingen, kan er ook gewoon gebruik van worden gemaakt, maar misschien wat minder lang dan ze vonden dat ze 'verdiend' hadden.
De enige vuist die ik momenteel op tafel zou willen slaan is om de kosten van al die regeling langzaam weer terug te halen van die generatie. Dat zou een stuk eerlijker zijn.
Het zit mij ook hoog.quote:Op zondag 4 september 2011 12:20 schreef CafeRoker het volgende:
[..]
Het zit je echt hoog he? Is er net vanochtend weer een kaartje van schoonpa vanaf z'n zeilbootje op de mat gevallen?
Het zit je nogal hoog he? en dan is het bashen van de bb een eenvoudige uitlaatklep om je frustratie kwijt te raken.quote:Op zondag 4 september 2011 12:54 schreef N.I.M.B.Y. het volgende:
[..]
Het zit mij ook hoog.
De babyboom generatie is gewoon de meest egoïstische generatie ooit.
Hun kinderen kunnen de tering krijgen dat blijkt uit;
- De hoge huizenprijzen die BB voor 1/5 heeft gekocht dan wat BB er nu voor wil vangen.
- Uitgeklede studie met tijdslimiet BB heeft de eeuwige student kunnen uithangen voor in verhouding veel meer stufie.
- VUT BB mag wij niet.
- Pensioen BB vanaf 60/65 soms zelfs vanaf 50 jaar wachtgeld defensie etc wij mogen door gaan tot we sterven want om de zoveel jaar gaat de pensioengerechtigde leeftijd omhoog en het te verwachten bedrag omlaag...
- Kinderbijslag BB kon er volop van genieten nu is dit ook aanzienlijk uitgekleed.
- De Spaarloonregeling zie dit topic.
- Zorgpremie BB heeft in verhouding veel minder betaald aan zorgkosten nu moeten wij torenhoge bedragen betalen om BB generatie te verzorgen.
- Staatsschuld BB heeft ons opgezadeld met een torenhoge staatsschuld.
- Munteenheid BB had de ijzersterke Gulden wij zijn opgezadeld met de Euroinflatiedevaluatiedrachme![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
- et cetera et cetera ......
BB-ersasociaal kutvolk is het !
quote:Op dinsdag 6 september 2011 00:50 schreef geevee het volgende:
[..]
Het zit je nogal hoog he? en dan is het bashen van de bb een eenvoudige uitlaatklep om je frustratie kwijt te raken.
Ook de BB zijn niet allemaal blij met wat er nu gebeurt,
p.s. groeten van een BB die gewoon tot het einde moet doorgaan.
Jongeren massaal lid laten worden van een vakbond of zelf een vakbond oprichten denk ik. De huidige vakbonden zitten er alleen voor de ouderen en doen werkelijk weinig tot niets voor de jongeren.quote:Op dinsdag 6 september 2011 18:02 schreef Mryc het volgende:
F_H ook ik ben het met je eens. Maar ik kijk ook kritisch naar de vakbonden: omdat er nauwelijks jonge leden zijn heb ik ook niet het idee dat de jongere generatie (wij dus) vertegenwoordigd worden. Wat hieraan te doen?
Die ik ten eerste moet delen met 2 broers en 2 zussen en ten tweede heb ik gezegd dat mijn ouders alles op mogen maken en ik er niets van hoef te hebben. Ik heb liever dat zij er nu plezier van hebben dan dat ik straks een zak geld heb, maar geen ouders meer.quote:Op dinsdag 6 september 2011 18:31 schreef MaLo het volgende:
Een schrale troost: doordat de bb generatie het zo goed had, staat een redelijk aantal van ons wel een mooie erfenis te wachten.
Dat snap ik, maar echt 'hot' is het niet. Zelfde geldt voor ondernemingsraden. Echt jammer is dat. Maar hoe gaan 'we' dat veranderen? Hoe geven we dit signaal af aan de vakbonden als de meeste jongeren zich hier niet of nauwelijks mee bezig lijken te houden?quote:Op dinsdag 6 september 2011 18:50 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Jongeren massaal lid laten worden van een vakbond of zelf een vakbond oprichten denk ik. De huidige vakbonden zitten er alleen voor de ouderen en doen werkelijk weinig tot niets voor de jongeren.
Ik denk dat we het niet via de reguliere vakbonden moeten proberen.quote:Op dinsdag 6 september 2011 19:03 schreef Mryc het volgende:
[..]
Hoe geven we dit signaal af aan de vakbonden als de meeste jongeren zich hier niet of nauwelijks mee bezig lijken te houden?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |